Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Czy we Wrocławiu nie ma dobrych psychologów dziecięcych???

-
Potwora
post Fri, 11 Jan 2008 - 12:50
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 569

Problem jest taki: mam w rodzinie takie dziecko ( 5 lat), które ewidentnie ma problemy z integracją sensomotoryczną i kurcze blade - znalezienie dla niego psychologa, albo terapeuty graniczy z cudem. Mamy we Wrocławiu jeden gabinet SI - ale prowadzący go pan nikogo już nie przyjmuje bo nie ma czasu, w przychodniach psychologicznych nigdy nie słyszeli o takim problemie, jedna pani psycholog twierdzi, że z tego wyrośnie ( literatura podaje zupełnie co innego) jedynie cenreum rehabilitacyjne dla niewidomych prowadzi diagnostyke i terapię podobnych problemów ale nie przyjmuje dzieci widzących. Potrzebujemy kogoś kto go zdiagnozuje i podejmie się terapii - okazuje się, że to wyprawa z motyka na księżyc. Pomocy help!

--------------------
Ola mama Maksia (luty 2002)

liberała goń, goń, goń...

Moherowy świat...
Go to the top of the page PM

Quote Post
fascia
post Fri, 11 Jan 2008 - 13:03
Post #2

Nr użytkownika: 5,503

nie wiem czy Ci pomogę, moze juz znasz tego lekarza. Bedąc dzis na wizycie u neurologa dostalam namiary na panią psycholog: p. Niewiarowska tel 600 387 389.
Nie wiem czym dokladnie sie zajmuje, bo bedize to tez piewszy psycholog z jakim sie bedę kontaktowac.
Powodzenia

--------------------

Quote Post
lunarex
post Mon, 05 May 2008 - 15:20
Post #3

Nr użytkownika: 5,908

Witaj.
Ja chodzilam ze swoim synkiem do psycholog na ul.Braniborska2/10 tel.(071)3556719
To jest specjalistyczny osrodek diagnozy dla dzieci z wada sluchu ale my mielismy inne problemy i tam znalezlismy bardzo fajna Pania psycholog.Z tego co wiem to sa dwie my chodzilismy do Sabiny Wacławik.
Nam ta Pani naprawde bardzo pomogła i widac ze ma podejscie do dzieci.Mozecie sprobowac.

Zycze powodzenia

--------------------

Quote Post
Potwora
post Tue, 06 May 2008 - 13:17
Post #4

Nr użytkownika: 569

Lunarex - my dzwoniliśmy do tego ośrodka, nie przyjmują dzieci bez orzeczonej wady słuchu a panie psycholog zajmują się wyłącznie tymi dziećmi.

Dziecko, o którym pisałam ma uszkodzony błędnik, trudności z zachowaniem równowagi oraz duże problemy emocjonalne. Na razie albo są odsyłani od lekarza do lekarza ( pediatra, laryngolog, okulista, neurolog) jak piłeczka pinpongowa. Nigdzie nie udało się uzyskać konkretnej doagnozy, oprócz tego błędnika ( uwaga ale tu poszli prywatnie i zdecydowanie odpłatnie), dziecko zostało skierowane do poradni kwalifikującej dzieci do szkoły, ciekawe po co? Znaleźli jakś tam panią psycholog - prywatnie ale na razie nic z tego nie wynikło. Jest we Wrocławiu jeden specjalista od IS ( adres ze strony Polskiego Towarzystwa Psychologicznego) ale nie przyjmuje nowych pacjentów.

--------------------
Ola mama Maksia (luty 2002)

liberała goń, goń, goń...

Moherowy świat...

Quote Post
Magdawro
post Wed, 09 Sep 2009 - 04:19
Post #5

Nr użytkownika: 28,163

GG:

Nie wiem, czy to dla Was jeszcze aktualny temat ale znam przypadek gdy zdesperowana psycholog szkolna ściagnęla go prywatnie do domu ucznia - no, chyba, że barierą jest kwestia finansowa.
To jest wyskospecjalistyczna pomoc i "zwykły" psychog to pudło. Jeśli mówimy o tym samym terapeucie, to małe dzieci( na pewno nie szkolne) przyjmuje w poradni psychologiczno - pedagogicznej na Krakowskiej. Taka prywatna wizyta to tylko diagnoza, podaje wtedy zalecenia do pracy rodziców

--------------------
Iga 16, Filip 13

"You can be anything you want to be" F. Mercury

Quote Post
sylwia4012
post Wed, 15 Apr 2015 - 19:37
Post #6

Gość

Bardzo dobrego psychologa dziecięcego znajdziesz tutaj, w poradnii Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej na Legnickiej. Chodziłam tam z córka i tylko tam nam pomogli. W innych miejscach albo rozkładali ręce, albo wprowadzali jakieś totalnie bezskuteczne terapie.

Quote Post
megajza
post Wed, 15 Feb 2017 - 18:09
Post #7

Nr użytkownika: 48,866

Również polecam poradnię pani Senderowskiej, tylko placówka dla dzieci jest aktualnie na ul Szybowcowej, więcej informacji jest na stronie bezpośrednio http://psycholog-ms.pl/poradnia/:)

Quote Post
zbigniew
post Thu, 15 Jun 2017 - 17:10
Post #8

Nr użytkownika: 49,796

Witam, ja jestem bardzo zadowolony z efektów działań Pana Piotra. Pomógł nie tylko prowadząc terapię, ale też jako negocjator pomiędzy mną a przedszkolem. Pana Piotra polecił mi znajomy: http://www.piotrjanoszka.pl 608-815-393

Quote Post
> Czy we Wrocławiu nie ma dobrych psychologów dziecięcych???

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wed, 28 Jun 2017 - 22:57
lista postów tego wątku
© 2002 - 2017  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe