Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Podwiązanie jajowodów

> 
Lila_
pon, 03 wrz 2012 - 20:26
Szukam informacji na ten temat i raczej wiedzy o efektach takiego zabiegu - oipinie są różne,że niby nic się nie dzieje później z samopoczuciem i niby nie ma ten zabieg wpływu na wywołanie wcześniejszej menopauzy ale są tez opinie ,że jednak skutków ubocznych trochę jest icon_neutral.gif

Może wiecie jak to faktycznie jest z punktu widzenia zarówno medycznego jak i osobistych doświadczeń i zechcecie się podzielić tą wiedzą icon_smile.gif




edit. poprawa tematu

Ten post edytował Lila_ wto, 04 wrz 2012 - 12:18
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post pon, 03 wrz 2012 - 20:26
Post #1

Szukam informacji na ten temat i raczej wiedzy o efektach takiego zabiegu - oipinie są różne,że niby nic się nie dzieje później z samopoczuciem i niby nie ma ten zabieg wpływu na wywołanie wcześniejszej menopauzy ale są tez opinie ,że jednak skutków ubocznych trochę jest icon_neutral.gif

Może wiecie jak to faktycznie jest z punktu widzenia zarówno medycznego jak i osobistych doświadczeń i zechcecie się podzielić tą wiedzą icon_smile.gif




edit. poprawa tematu

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

Blaszka12345
wto, 04 wrz 2012 - 08:54
jedynie co ci mogę powiedzieć na ten temat jest to w Polsce zabieg zabroniony to jet przestępstwo chyba ze w sytuacji gdy umierasz na stole .
Blaszka12345


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 646
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 13:40
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 29,342

GG:


post wto, 04 wrz 2012 - 08:54
Post #2

jedynie co ci mogę powiedzieć na ten temat jest to w Polsce zabieg zabroniony to jet przestępstwo chyba ze w sytuacji gdy umierasz na stole .

--------------------

[
Agnes-3
wto, 04 wrz 2012 - 10:23
Bralam taki zabieg pod uwage.Rozmawialismy z lekarzem ktory poradzil ze lepiej byloby gdyby zabiegowi wazektomii poddal sie maz.Zabieg u meza mniej "skomplikowany".
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post wto, 04 wrz 2012 - 10:23
Post #3

Bralam taki zabieg pod uwage.Rozmawialismy z lekarzem ktory poradzil ze lepiej byloby gdyby zabiegowi wazektomii poddal sie maz.Zabieg u meza mniej "skomplikowany".

--------------------








Agnieszka
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 11:34
Post #4

Sądzę, że podwiązaniem jajowodów (nie jajników icon_wink.gif ) nikt Ci się tutaj nie pochwali icon_smile.gif Chyba musisz poszukać informacji na bardziej anonimowym forum.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 11:36
Post #5

[post usunięty]
skanna
wto, 04 wrz 2012 - 11:36
CYTAT(Paka @ Tue, 04 Sep 2012 - 11:34) *
Sądzę, że podwiązaniem jajowodów (nie jajników icon_wink.gif ) nikt Ci się tutaj nie pochwali icon_smile.gif Chyba musisz poszukać informacji na bardziej anonimowym forum.


Ale czemu? Po trzeciej cesarce nie jest to nielegalne przecież?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 04 wrz 2012 - 11:36
Post #6

CYTAT(Paka @ Tue, 04 Sep 2012 - 11:34) *
Sądzę, że podwiązaniem jajowodów (nie jajników icon_wink.gif ) nikt Ci się tutaj nie pochwali icon_smile.gif Chyba musisz poszukać informacji na bardziej anonimowym forum.


Ale czemu? Po trzeciej cesarce nie jest to nielegalne przecież?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Lila_
wto, 04 wrz 2012 - 12:28
CYTAT(Paka @ Tue, 04 Sep 2012 - 12:34) *
Sądzę, że podwiązaniem jajowodów (nie jajników icon_wink.gif ) nikt Ci się tutaj nie pochwali icon_smile.gif Chyba musisz poszukać informacji na bardziej anonimowym forum.


Szkoda,że musi być anonimowo bo to trochę dla mnie jak schodzenie do podziemia icon_sad.gif



CYTAT(Blaszka12345 @ Tue, 04 Sep 2012 - 09:54) *
jedynie co ci mogę powiedzieć na ten temat jest to w Polsce zabieg zabroniony to jet przestępstwo chyba ze w sytuacji gdy umierasz na stole .


to,że jest zabronione to wiem i nie takie było moje pytanie - ale są sytuacje gdy zabieg jest wskazany nawet gdy nie ma sytuacji "umierania na stole" o której np. pisze skanna


Agnes dzięki za odpowiedź w temacie icon_smile.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post wto, 04 wrz 2012 - 12:28
Post #7

CYTAT(Paka @ Tue, 04 Sep 2012 - 12:34) *
Sądzę, że podwiązaniem jajowodów (nie jajników icon_wink.gif ) nikt Ci się tutaj nie pochwali icon_smile.gif Chyba musisz poszukać informacji na bardziej anonimowym forum.


Szkoda,że musi być anonimowo bo to trochę dla mnie jak schodzenie do podziemia icon_sad.gif



CYTAT(Blaszka12345 @ Tue, 04 Sep 2012 - 09:54) *
jedynie co ci mogę powiedzieć na ten temat jest to w Polsce zabieg zabroniony to jet przestępstwo chyba ze w sytuacji gdy umierasz na stole .


to,że jest zabronione to wiem i nie takie było moje pytanie - ale są sytuacje gdy zabieg jest wskazany nawet gdy nie ma sytuacji "umierania na stole" o której np. pisze skanna


Agnes dzięki za odpowiedź w temacie icon_smile.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 13:43
Post #8

CYTAT(skanna @ Tue, 04 Sep 2012 - 10:36) *
Ale czemu? Po trzeciej cesarce nie jest to nielegalne przecież?


Nie chodziło mi o to, że to nielegalne, ale że osobiste. Gdybym była zmuszona (ze względów zdrowotnych) być wysterylizowana, to pewnie byłoby dla mnie trudne o tym pisać.

Ale nie wzięłam pod uwagę, że ktoś poczuć ulgę w takiej sytuacji.

CYTAT(Lila_ @ Tue, 04 Sep 2012 - 11:28) *
Szkoda,że musi być anonimowo bo to trochę dla mnie jak schodzenie do podziemia icon_sad.gif


Dziewczyny mają rację. To, że ja bym się nie chwaliła, nie znaczy, że ktoś inny Ci nie pomoże. Poza tym zawsze jest PW icon_smile.gif
magdosz
wto, 04 wrz 2012 - 15:01
CYTAT(skanna @ Tue, 04 Sep 2012 - 12:36) *
Ale czemu? Po trzeciej cesarce nie jest to nielegalne przecież?


Mi gin powiedział, że kolejne dziecko u mnie to już będzie musiało byc ostatnie, bo jestem po dwóch cc, kolejna też cc, dodatkowo mam dużo zrostów i generalnie nawet 3 dziecka mi nie poleca, sama zastanawiałam się nad takim zabiegiem, jeśli jeszcze dane mi będzie mieć dziecko, ale nie interesowałam się szczegółami z tym związanymi.
magdosz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 20:56
SkÄ…d: tu i tam
Nr użytkownika: 5,706

GG:


post wto, 04 wrz 2012 - 15:01
Post #9

CYTAT(skanna @ Tue, 04 Sep 2012 - 12:36) *
Ale czemu? Po trzeciej cesarce nie jest to nielegalne przecież?


Mi gin powiedział, że kolejne dziecko u mnie to już będzie musiało byc ostatnie, bo jestem po dwóch cc, kolejna też cc, dodatkowo mam dużo zrostów i generalnie nawet 3 dziecka mi nie poleca, sama zastanawiałam się nad takim zabiegiem, jeśli jeszcze dane mi będzie mieć dziecko, ale nie interesowałam się szczegółami z tym związanymi.

--------------------


mama_do_kwadratu
wto, 04 wrz 2012 - 16:24
Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 04 wrz 2012 - 16:24
Post #10

Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
skanna
wto, 04 wrz 2012 - 16:35
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 04 Sep 2012 - 16:24) *
Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...



CYTAT
Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Często uważa się, iż z powodu tego przepisu wykonywanie wazektomii, bądź salpingektomii, jest nielegalne.


Wygląda na to, że ktoś za Ciebie dba o to, czy będziesz płodna czy nie.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 04 wrz 2012 - 16:35
Post #11

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 04 Sep 2012 - 16:24) *
Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...



CYTAT
Polskie prawo (art. 156 §1 k.k.) stwierdza, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci pozbawienia zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Często uważa się, iż z powodu tego przepisu wykonywanie wazektomii, bądź salpingektomii, jest nielegalne.


Wygląda na to, że ktoś za Ciebie dba o to, czy będziesz płodna czy nie.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Agnes-3
wto, 04 wrz 2012 - 16:38
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 04 Sep 2012 - 17:24) *
Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...


Tez jestem ciekawa icon_rolleyes.gif

Na szczescie mieszkam w takim miejscu ze tu kazdy decyduje o swojej formie antykoncepcji.Wazektomia jest bardzo popularna chyba bardziej niz podwiazanie jajowodow. Nie pytaja o powody - Twoje cialo - masz prawo.
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post wto, 04 wrz 2012 - 16:38
Post #12

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Tue, 04 Sep 2012 - 17:24) *
Czy ktoś może wie dlaczego, na jakiej podstawie, zabieg podwiązania jajowodów jest w Polsce niezgodny z prawem?
Dlaczego ktoś mi mówi, co mam robić ze swoimi jajowodami? Przecież nikomu nie szkodzę. No chyba, że firmom farmaceutycznym, produkującym środki antykoncepcyjne.
O jakieś nadużycia chodzi? Kogoś na siłę próbowaliby wysterylizować bo zgodne z prawem, czy jak?
Że metoda drastyczna, radykalna? Życie, zdecydowałam, moja sprawa. Hmmm.
Ja po totalnej jeździe z Mireną (którą w efekcie usunąć musiałam) myślałam o podwiązaniu.
Tylko skomplikowane to...


Tez jestem ciekawa icon_rolleyes.gif

Na szczescie mieszkam w takim miejscu ze tu kazdy decyduje o swojej formie antykoncepcji.Wazektomia jest bardzo popularna chyba bardziej niz podwiazanie jajowodow. Nie pytaja o powody - Twoje cialo - masz prawo.

--------------------








Agnieszka
Blaszka12345
wto, 04 wrz 2012 - 16:46
nie wiem dlaczego tak jest ale ja jestem po trzech cesarkach i bardzo ciężkiej operacji w 2010 roku jak szłam na cc zw związku z najmłodszym synem poszłam do dyrektora szpitala na Madalińskiego zapytać się o możliwość żebym już nie mogła mieć więcej dzieci powiedział ze jest to przestępstwo i jest to nie możliwe dodatkowo leżąc na stole operacyjnym gadałam z lekarzami powiedzieli mi ze jeszcze jakąkolwiek operacja ginekologiczna i mogę im zejść na tamten świat więc się pytam dlaczego nie mogę obie podwiązać a oni mi na to ze to przestępstwo i może jak bym im tu umierała to by to zrobili .
Blaszka12345


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 646
Dołączył: śro, 30 wrz 09 - 13:40
SkÄ…d: warszawa
Nr użytkownika: 29,342

GG:


post wto, 04 wrz 2012 - 16:46
Post #13

nie wiem dlaczego tak jest ale ja jestem po trzech cesarkach i bardzo ciężkiej operacji w 2010 roku jak szłam na cc zw związku z najmłodszym synem poszłam do dyrektora szpitala na Madalińskiego zapytać się o możliwość żebym już nie mogła mieć więcej dzieci powiedział ze jest to przestępstwo i jest to nie możliwe dodatkowo leżąc na stole operacyjnym gadałam z lekarzami powiedzieli mi ze jeszcze jakąkolwiek operacja ginekologiczna i mogę im zejść na tamten świat więc się pytam dlaczego nie mogę obie podwiązać a oni mi na to ze to przestępstwo i może jak bym im tu umierała to by to zrobili .

--------------------

[
mama_do_kwadratu
wto, 04 wrz 2012 - 17:21
Dlatego Polki podwiązują sobie jajowody na przykład na Słowacji, gdzie zabieg jest legalny.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 04 wrz 2012 - 17:21
Post #14

Dlatego Polki podwiązują sobie jajowody na przykład na Słowacji, gdzie zabieg jest legalny.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Meganka.
wto, 04 wrz 2012 - 17:26
Ze względów zdrowotnych rozważaliśmy taki zabieg.
Ostatecznie zdecydowaliśmy (a raczej mąż) o innym rozwiązaniu.
Meganka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,687
Dołączył: sob, 04 cze 05 - 15:05
Nr użytkownika: 3,226




post wto, 04 wrz 2012 - 17:26
Post #15

Ze względów zdrowotnych rozważaliśmy taki zabieg.
Ostatecznie zdecydowaliśmy (a raczej mąż) o innym rozwiązaniu.

--------------------
Syn 2001 / Córka 2006 / Syn 2008
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 17:32
Post #16

[post usunięty]
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 20:28
Post #17

A z jakiego powodu wolno mi zrobić sobie liposukcję i inne sukcje, a NIE WOLNO mi zrobić cięcia cesarskiego na życzenie? Hmmm? Bo to jest kraj pełen absurdów icon_sad.gif

Ja też podwiązałabym jajowody, gdybym miała jeszcze jeno dziecko.

Wazektomia też jest w Polsce zabroniona. Jak każde trwałe ubezpłodnienie się.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 21:17
Post #18

[post usunięty]
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 21:57
Post #19

I to mnie wkurza niemiłosiernie. Prowadzi to do takich cudów, jak turystyka zdrowotna i fałszowanie dokumentacji medycznej (wszak WSZYSTKIE cięcia cesarskie w prywatnych klinikach są udokumentowane medycznie)... Za to jak już się ten człowiek urodzi, to pies go trącał! Laryngolog na cito? Za 3 tygodnie, psze pani diabel.gif
agapii

Go??







post wto, 04 wrz 2012 - 22:50
Post #20

Znam przypadek alhoholiczki. Piła w ciąży, piła po urodzeniu, 2 dzieci jej odebrano. Zaszła w 3 ciążę, urodziła i lekarze podwiązali jej jajowody. To też jest nielegalne? byłam pewna że w takich sytuacjach zabieg można wykonać.
> PodwiÄ…zanie jajowodów
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 06:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama