Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

Jakie drogie są podręczniki...

> 
mamami
wto, 27 sie 2013 - 09:51
Ja pomimo, ze Michałowi do III gimnazjum większość podręczników kupiłam używanych wydałam na książki dla wszystkich dzieci ok 800 zł. Dobrze, że choć zeszyty kupowałam przy okazji zakupów w markecie, to się ten koszt zgubił w innych wydatkach. Wczoraj w papierniczym za kilka drobiazgów (ołówki, długopisy, gumki do mazania itp) zapłacilam 60 zł icon_eek.gif a nie mam jeszcze najważniejszego czyli kredek dla dzieciaków. Jako matka skrzywiona artystycznie nie godzę się na rysowanie byle jakimi kredkami, co wiąże się z dość sporymi wydatkami.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post wto, 27 sie 2013 - 09:51
Post #21

Ja pomimo, ze Michałowi do III gimnazjum większość podręczników kupiłam używanych wydałam na książki dla wszystkich dzieci ok 800 zł. Dobrze, że choć zeszyty kupowałam przy okazji zakupów w markecie, to się ten koszt zgubił w innych wydatkach. Wczoraj w papierniczym za kilka drobiazgów (ołówki, długopisy, gumki do mazania itp) zapłacilam 60 zł icon_eek.gif a nie mam jeszcze najważniejszego czyli kredek dla dzieciaków. Jako matka skrzywiona artystycznie nie godzę się na rysowanie byle jakimi kredkami, co wiąże się z dość sporymi wydatkami.
oliweczkas
wto, 27 sie 2013 - 11:57
Na all książki nawet z przesyłką wychodzą taniej niż w sklepie ( kupowałam angielski i religię). Najbardziej nie lubię jak sprzedawcy na all niby tanio za towar to zarabiają na kosztach przesyłki. Przykład: takie naklejki na zeszyty do podpisania z Monster High na all ok 3 zł a przesyłka 12,90 zł! No kpina w żywe oczy!
Książki dostałam dla Zuzi od cioci nauczycielki, troszkę musiałam powymazywać ale to nie problem. Sama też czasm rozdaję książki znajomym gdy mam kilka od wydawnictw.
Któraś z Was super napisała-ceny książek i mnóstwa innych rzeczy w tym kraju nie są adekwatne do naszych zarobków! I jak ma się rodzić w Polsce więcej dzieci?
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 11:57
Post #22

Na all książki nawet z przesyłką wychodzą taniej niż w sklepie ( kupowałam angielski i religię). Najbardziej nie lubię jak sprzedawcy na all niby tanio za towar to zarabiają na kosztach przesyłki. Przykład: takie naklejki na zeszyty do podpisania z Monster High na all ok 3 zł a przesyłka 12,90 zł! No kpina w żywe oczy!
Książki dostałam dla Zuzi od cioci nauczycielki, troszkę musiałam powymazywać ale to nie problem. Sama też czasm rozdaję książki znajomym gdy mam kilka od wydawnictw.
Któraś z Was super napisała-ceny książek i mnóstwa innych rzeczy w tym kraju nie są adekwatne do naszych zarobków! I jak ma się rodzić w Polsce więcej dzieci?

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
agrafkaa
wto, 27 sie 2013 - 12:02
CYTAT(mamami @ Tue, 27 Aug 2013 - 10:51) *
Ja pomimo, ze Michałowi do III gimnazjum większość podręczników kupiłam używanych wydałam na książki dla wszystkich dzieci ok 800 zł. Dobrze, że choć zeszyty kupowałam przy okazji zakupów w markecie, to się ten koszt zgubił w innych wydatkach. Wczoraj w papierniczym za kilka drobiazgów (ołówki, długopisy, gumki do mazania itp) zapłacilam 60 zł icon_eek.gif a nie mam jeszcze najważniejszego czyli kredek dla dzieciaków. Jako matka skrzywiona artystycznie nie godzę się na rysowanie byle jakimi kredkami, co wiąże się z dość sporymi wydatkami.

Tak z ciekawości jakimi kredkami rysują twoje dzieci
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 12:02
Post #23

CYTAT(mamami @ Tue, 27 Aug 2013 - 10:51) *
Ja pomimo, ze Michałowi do III gimnazjum większość podręczników kupiłam używanych wydałam na książki dla wszystkich dzieci ok 800 zł. Dobrze, że choć zeszyty kupowałam przy okazji zakupów w markecie, to się ten koszt zgubił w innych wydatkach. Wczoraj w papierniczym za kilka drobiazgów (ołówki, długopisy, gumki do mazania itp) zapłacilam 60 zł icon_eek.gif a nie mam jeszcze najważniejszego czyli kredek dla dzieciaków. Jako matka skrzywiona artystycznie nie godzę się na rysowanie byle jakimi kredkami, co wiąże się z dość sporymi wydatkami.

Tak z ciekawości jakimi kredkami rysują twoje dzieci

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
Ciocia Magda
wto, 27 sie 2013 - 13:11
dziś za same owijki do zeszytów i książek zapłaciłam ponad 80zł 37.gif . I pomyśleć, że za moich czasów okładało się podręczniki i zeszyty w szary papier albo resztki tapety. Chyba do tego wrócę w przyszłym roku...
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 13:11
Post #24

dziś za same owijki do zeszytów i książek zapłaciłam ponad 80zł 37.gif . I pomyśleć, że za moich czasów okładało się podręczniki i zeszyty w szary papier albo resztki tapety. Chyba do tego wrócę w przyszłym roku...

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Litka
wto, 27 sie 2013 - 13:35
I koszty się mnożą. Strój na wf, tenisówki, mundurek i jeszcze w tym roku sieciówka icon_smile.gif Eh...

Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 13:35
Post #25

I koszty się mnożą. Strój na wf, tenisówki, mundurek i jeszcze w tym roku sieciówka icon_smile.gif Eh...

jaAga*
wto, 27 sie 2013 - 13:37
O to to, ja jakoś właśnie za dużo zapłaciłam za okładki- jakieś 50 zł.....
Książki kupowałam na raty - w czerwcu na kiermaszu używane do IV klasy i nówki do I klasy w gandalfie.
W lipcu książki których brakowało i ćwiczenia do IV klasy na bonito.pl. W sierpniu kupiłam młodej plecak i zeszyty obu. Dzięki rozłożeniu kosztów, jakoś to przeżyłam. We wrzesniu zaczną się składki na ubezpieczenie, radę rodziców i inne klasowe.....
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post wto, 27 sie 2013 - 13:37
Post #26

O to to, ja jakoś właśnie za dużo zapłaciłam za okładki- jakieś 50 zł.....
Książki kupowałam na raty - w czerwcu na kiermaszu używane do IV klasy i nówki do I klasy w gandalfie.
W lipcu książki których brakowało i ćwiczenia do IV klasy na bonito.pl. W sierpniu kupiłam młodej plecak i zeszyty obu. Dzięki rozłożeniu kosztów, jakoś to przeżyłam. We wrzesniu zaczną się składki na ubezpieczenie, radę rodziców i inne klasowe.....

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
Mafia
wto, 27 sie 2013 - 13:37
Nie mam znajomych czy w rodzinie, którzy mogliby mi podarować podręczniki, więc ten pomysł oliweczkas odpada, a szkoda. Ceny książek używanych u nas osiągnęły jakieś absurdalne ceny. Mogłam kupić aż 5 książek z zeszłego roku, a do tego one kosztowały 70-80% wartości nowej.

Magda EZ, ceny okładek mnie też zszokowały, bo wyjątkowo kupiłam je oddzielnie, więc mialam dokładną swiadomość ile kosztuje ta folia. icon_twisted.gif
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 27 sie 2013 - 13:37
Post #27

Nie mam znajomych czy w rodzinie, którzy mogliby mi podarować podręczniki, więc ten pomysł oliweczkas odpada, a szkoda. Ceny książek używanych u nas osiągnęły jakieś absurdalne ceny. Mogłam kupić aż 5 książek z zeszłego roku, a do tego one kosztowały 70-80% wartości nowej.

Magda EZ, ceny okładek mnie też zszokowały, bo wyjątkowo kupiłam je oddzielnie, więc mialam dokładną swiadomość ile kosztuje ta folia. icon_twisted.gif

--------------------
Mafia
Honey*
wto, 27 sie 2013 - 13:39
CYTAT(oliweczkas @ Tue, 27 Aug 2013 - 10:57) *
Na all książki nawet z przesyłką wychodzą taniej niż w sklepie ( kupowałam angielski i religię). Najbardziej nie lubię jak sprzedawcy na all niby tanio za towar to zarabiają na kosztach przesyłki. Przykład: takie naklejki na zeszyty do podpisania z Monster High na all ok 3 zł a przesyłka 12,90 zł! No kpina w żywe oczy!
Książki dostałam dla Zuzi od cioci nauczycielki, troszkę musiałam powymazywać ale to nie problem. Sama też czasm rozdaję książki znajomym gdy mam kilka od wydawnictw.
Któraś z Was super napisała-ceny książek i mnóstwa innych rzeczy w tym kraju nie są adekwatne do naszych zarobków! I jak ma się rodzić w Polsce więcej dzieci?


Oliweczko, w tych ksiazkach sa przeciez naklejki, wycinanki itp jak z tym sobie poradzilas ?
zapewne mamy podobne komplety bo moja Zuzia idzie do 1 klasy. nie sadze zeby dalo sie wymazac wszytsko

ja nasze razem w szkole kupilam w czerwcu, nowe choc z 2012r. dalam 180zl z przesylka. w szkole powiedzieli ze jakby sie cos nie zgadzalo beda kserowac. choc mam nadzieje ze strony sie zgadzaja. musialam tylko dokupic cwiczenia do pisania i liczenia. wszytskie ksiazki kosztowaly mnie 280zl ale rozlozone bylo to w czasie. inne papiernicze rzeczy kupowalam po trochu od czerwca.

plecak i piornik kupowalam na all 4dni temu. odebralam osobiscie. kwota 105zl

Ten post edytował Honey* wto, 27 sie 2013 - 13:42
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post wto, 27 sie 2013 - 13:39
Post #28

CYTAT(oliweczkas @ Tue, 27 Aug 2013 - 10:57) *
Na all książki nawet z przesyłką wychodzą taniej niż w sklepie ( kupowałam angielski i religię). Najbardziej nie lubię jak sprzedawcy na all niby tanio za towar to zarabiają na kosztach przesyłki. Przykład: takie naklejki na zeszyty do podpisania z Monster High na all ok 3 zł a przesyłka 12,90 zł! No kpina w żywe oczy!
Książki dostałam dla Zuzi od cioci nauczycielki, troszkę musiałam powymazywać ale to nie problem. Sama też czasm rozdaję książki znajomym gdy mam kilka od wydawnictw.
Któraś z Was super napisała-ceny książek i mnóstwa innych rzeczy w tym kraju nie są adekwatne do naszych zarobków! I jak ma się rodzić w Polsce więcej dzieci?


Oliweczko, w tych ksiazkach sa przeciez naklejki, wycinanki itp jak z tym sobie poradzilas ?
zapewne mamy podobne komplety bo moja Zuzia idzie do 1 klasy. nie sadze zeby dalo sie wymazac wszytsko

ja nasze razem w szkole kupilam w czerwcu, nowe choc z 2012r. dalam 180zl z przesylka. w szkole powiedzieli ze jakby sie cos nie zgadzalo beda kserowac. choc mam nadzieje ze strony sie zgadzaja. musialam tylko dokupic cwiczenia do pisania i liczenia. wszytskie ksiazki kosztowaly mnie 280zl ale rozlozone bylo to w czasie. inne papiernicze rzeczy kupowalam po trochu od czerwca.

plecak i piornik kupowalam na all 4dni temu. odebralam osobiscie. kwota 105zl

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
oliweczkas
wto, 27 sie 2013 - 13:44
Wycinanki są całe, naklejki też nie używane. Było tylko kilka ćwiczeń uzupełnionych ołówkiem więc dało si bez problemu wymazać.
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 13:44
Post #29

Wycinanki są całe, naklejki też nie używane. Było tylko kilka ćwiczeń uzupełnionych ołówkiem więc dało si bez problemu wymazać.

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
Kaszanka
wto, 27 sie 2013 - 14:06
Ja na poważnie myslę nad tym czy nie kupić rolki tapety 06.gif Zwykłe okładki i owijki dla Gaby to kwestia paru dni, nie wiem jakim cudem ona tak to szybko niszczy.

Komplet książek do IV klasy to kwota 450 zł, czekałam na sierpień, bo są większe promocje.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post wto, 27 sie 2013 - 14:06
Post #30

Ja na poważnie myslę nad tym czy nie kupić rolki tapety 06.gif Zwykłe okładki i owijki dla Gaby to kwestia paru dni, nie wiem jakim cudem ona tak to szybko niszczy.

Komplet książek do IV klasy to kwota 450 zł, czekałam na sierpień, bo są większe promocje.
Truśka
wto, 27 sie 2013 - 16:14
CYTAT(Mafia @ Tue, 27 Aug 2013 - 14:37) *
Nie mam znajomych czy w rodzinie, którzy mogliby mi podarować podręczniki, więc ten pomysł oliweczkas odpada, a szkoda. Ceny książek używanych u nas osiągnęły jakieś absurdalne ceny. Mogłam kupić aż 5 książek z zeszłego roku, a do tego one kosztowały 70-80% wartości nowej.

Magda EZ, ceny okładek mnie też zszokowały, bo wyjątkowo kupiłam je oddzielnie, więc mialam dokładną swiadomość ile kosztuje ta folia. icon_twisted.gif

Nie wiem skąd jesteś ale ja kupowałam używane książki do gimnazjum tu w cenie 50% wartości nowej.
Truśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,209
Dołączył: nie, 18 sty 04 - 19:23
Nr użytkownika: 1,341




post wto, 27 sie 2013 - 16:14
Post #31

CYTAT(Mafia @ Tue, 27 Aug 2013 - 14:37) *
Nie mam znajomych czy w rodzinie, którzy mogliby mi podarować podręczniki, więc ten pomysł oliweczkas odpada, a szkoda. Ceny książek używanych u nas osiągnęły jakieś absurdalne ceny. Mogłam kupić aż 5 książek z zeszłego roku, a do tego one kosztowały 70-80% wartości nowej.

Magda EZ, ceny okładek mnie też zszokowały, bo wyjątkowo kupiłam je oddzielnie, więc mialam dokładną swiadomość ile kosztuje ta folia. icon_twisted.gif

Nie wiem skąd jesteś ale ja kupowałam używane książki do gimnazjum tu w cenie 50% wartości nowej.

--------------------
wolność nie jest dana, jest zadana
kejt.chmiel
wto, 27 sie 2013 - 19:10
Jeniu, gdzie wy kupujecie taki drogie okładki na książki????? Ja zapłaciłam za zwykłe foliowe A4 i A5 5 szt./op za 2,5zł każde w tesco.
Fakt, że te A4 pasują tylko na angielski, bo ksiązki z pakietu są jakieś mniej wymiarowe (B4?) i się zastanawiam czym te mniejsze obłożyć.


edit: Książki mnie wyniosły ok 310zł (pakiet kupowany w Księgarni Edukacyjnej online, 35zł taniej niż w lokalnej księgarni) z angielskim, religią i jakimiś dwoma dodatkowymi poza pakietem.

Ten post edytował kejt.chmiel wto, 27 sie 2013 - 19:12
kejt.chmiel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,987
Dołączył: sob, 19 sie 06 - 09:38
Nr użytkownika: 7,083




post wto, 27 sie 2013 - 19:10
Post #32

Jeniu, gdzie wy kupujecie taki drogie okładki na książki????? Ja zapłaciłam za zwykłe foliowe A4 i A5 5 szt./op za 2,5zł każde w tesco.
Fakt, że te A4 pasują tylko na angielski, bo ksiązki z pakietu są jakieś mniej wymiarowe (B4?) i się zastanawiam czym te mniejsze obłożyć.


edit: Książki mnie wyniosły ok 310zł (pakiet kupowany w Księgarni Edukacyjnej online, 35zł taniej niż w lokalnej księgarni) z angielskim, religią i jakimiś dwoma dodatkowymi poza pakietem.

--------------------
Kejt, mama Pe (25.10.2006)
Honey*
wto, 27 sie 2013 - 19:28
kejt a jaki masz pakiet? nasze razem w szkole ?
bo na te ponoc pasuje okladka z numerem Z5. jutro pujde do sklepu i zobacze
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post wto, 27 sie 2013 - 19:28
Post #33

kejt a jaki masz pakiet? nasze razem w szkole ?
bo na te ponoc pasuje okladka z numerem Z5. jutro pujde do sklepu i zobacze

--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Ciocia Magda
wto, 27 sie 2013 - 20:07
CYTAT(kejt.chmiel @ Tue, 27 Aug 2013 - 20:10) *
Jeniu, gdzie wy kupujecie taki drogie okładki na książki????? Ja zapłaciłam za zwykłe foliowe A4 i A5 5 szt./op za 2,5zł każde w tesco.

Kejt, nasze podręczniki są w najróżniejszych rozmiarach - do sklepu przyniosłam chyba z 10 na wzór. Nie wspomnę już o tym, że mam jeden podręcznik (niemiecki) w dwóch rozmiarach - nie wiem, jak to się stało, ale jedna książka jest o jakieś pół centymetra mniejsza (jest część 1A i 1B).
Raz kupiłam owijki w markecie, niby miały pasować na zeszyty - ale były za luźne.

A pani w naszym papierniczym jest doskonale zorientowana, ma wszystkie wymiary okładek, dobiera kolorami (kupujemy dla każdej z dziewczyn okładki w jednym kolorze, żeby im się nie myliły) - no i za to płacimy 03.gif
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 20:07
Post #34

CYTAT(kejt.chmiel @ Tue, 27 Aug 2013 - 20:10) *
Jeniu, gdzie wy kupujecie taki drogie okładki na książki????? Ja zapłaciłam za zwykłe foliowe A4 i A5 5 szt./op za 2,5zł każde w tesco.

Kejt, nasze podręczniki są w najróżniejszych rozmiarach - do sklepu przyniosłam chyba z 10 na wzór. Nie wspomnę już o tym, że mam jeden podręcznik (niemiecki) w dwóch rozmiarach - nie wiem, jak to się stało, ale jedna książka jest o jakieś pół centymetra mniejsza (jest część 1A i 1B).
Raz kupiłam owijki w markecie, niby miały pasować na zeszyty - ale były za luźne.

A pani w naszym papierniczym jest doskonale zorientowana, ma wszystkie wymiary okładek, dobiera kolorami (kupujemy dla każdej z dziewczyn okładki w jednym kolorze, żeby im się nie myliły) - no i za to płacimy 03.gif

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
kejt.chmiel
wto, 27 sie 2013 - 22:37
CYTAT(Honey* @ Tue, 27 Aug 2013 - 18:28) *
kejt a jaki masz pakiet? nasze razem w szkole ?
bo na te ponoc pasuje okladka z numerem Z5. jutro pujde do sklepu i zobacze


Nie, mam Odkrywam siebie i świat.

Magda EZ, o matulu, jaki sprytny plan 06.gif

Hmm, a nie ma takiej folii na metry, którą można kupić i samemu obłożyć? Kiedyś takie były chyba.
kejt.chmiel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,987
Dołączył: sob, 19 sie 06 - 09:38
Nr użytkownika: 7,083




post wto, 27 sie 2013 - 22:37
Post #35

CYTAT(Honey* @ Tue, 27 Aug 2013 - 18:28) *
kejt a jaki masz pakiet? nasze razem w szkole ?
bo na te ponoc pasuje okladka z numerem Z5. jutro pujde do sklepu i zobacze


Nie, mam Odkrywam siebie i świat.

Magda EZ, o matulu, jaki sprytny plan 06.gif

Hmm, a nie ma takiej folii na metry, którą można kupić i samemu obłożyć? Kiedyś takie były chyba.

--------------------
Kejt, mama Pe (25.10.2006)
Helena
wto, 27 sie 2013 - 23:44
kejt zastanów się czy te okładki warto zakładać. Książki do pierwszej klasy i tak za kilka miesięcy trafią na makulaturę bo po pierwsze jedna książka starcza na krócej niż rok a po drugie nikomu jej się nie przekaże bo będzie uzupełniona. Foliowe okładki tylko dodatkowo zanieczyszczają środowisko.
Helena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,119
Dołączył: sob, 30 paź 04 - 13:41
Skąd: P-ków
Nr użytkownika: 2,259

GG:


post wto, 27 sie 2013 - 23:44
Post #36

kejt zastanów się czy te okładki warto zakładać. Książki do pierwszej klasy i tak za kilka miesięcy trafią na makulaturę bo po pierwsze jedna książka starcza na krócej niż rok a po drugie nikomu jej się nie przekaże bo będzie uzupełniona. Foliowe okładki tylko dodatkowo zanieczyszczają środowisko.

--------------------
jaAga*
śro, 28 sie 2013 - 10:09
Okładki kupiłam w papierniczym, miałam ze soba chyba 10 książek na wzór, takie są różne rozmiary.
Na przyszłość chyba kupię folię, wczoraj rozmawiałam z sąsiadką- jej kuzynka kupuje folię w sklepie ogrodniczym i w to okłada książki i zeszyty- ma trochę zabawy, ale twierdzi, że jest trwalsza niż okładki sklepowe icon_wink.gif.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 28 sie 2013 - 10:09
Post #37

Okładki kupiłam w papierniczym, miałam ze soba chyba 10 książek na wzór, takie są różne rozmiary.
Na przyszłość chyba kupię folię, wczoraj rozmawiałam z sąsiadką- jej kuzynka kupuje folię w sklepie ogrodniczym i w to okłada książki i zeszyty- ma trochę zabawy, ale twierdzi, że jest trwalsza niż okładki sklepowe icon_wink.gif.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
agrafkaa
śro, 28 sie 2013 - 10:23
CYTAT(jaAga* @ Wed, 28 Aug 2013 - 11:09) *
Okładki kupiłam w papierniczym, miałam ze soba chyba 10 książek na wzór, takie są różne rozmiary.
Na przyszłość chyba kupię folię, wczoraj rozmawiałam z sąsiadką- jej kuzynka kupuje folię w sklepie ogrodniczym i w to okłada książki i zeszyty- ma trochę zabawy, ale twierdzi, że jest trwalsza niż okładki sklepowe icon_wink.gif.

W tesco widziałam folie przylepną do okładania zeszytów,książek.
agrafkaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,817
Dołączył: nie, 15 lut 09 - 17:10
SkÄ…d: mazowieckie
Nr użytkownika: 25,489

GG:


post śro, 28 sie 2013 - 10:23
Post #38

CYTAT(jaAga* @ Wed, 28 Aug 2013 - 11:09) *
Okładki kupiłam w papierniczym, miałam ze soba chyba 10 książek na wzór, takie są różne rozmiary.
Na przyszłość chyba kupię folię, wczoraj rozmawiałam z sąsiadką- jej kuzynka kupuje folię w sklepie ogrodniczym i w to okłada książki i zeszyty- ma trochę zabawy, ale twierdzi, że jest trwalsza niż okładki sklepowe icon_wink.gif.

W tesco widziałam folie przylepną do okładania zeszytów,książek.

--------------------



Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności,a daje więcej światła
bb
śro, 28 sie 2013 - 12:11
Agrafkaaa, my wlasnie taka okladamy. U nas albo w rolkach albo pocieta na arkusze A4. Nic sie nie zsuwa, czasami sa babelki powietrza ale co tam icon_wink.gif Kwestia wprawy obklejajacego.
Wlasnie jutro bede inwestowac bo szkoly greckie tuz tuz (11 wrzesnia).
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
SkÄ…d: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 28 sie 2013 - 12:11
Post #39

Agrafkaaa, my wlasnie taka okladamy. U nas albo w rolkach albo pocieta na arkusze A4. Nic sie nie zsuwa, czasami sa babelki powietrza ale co tam icon_wink.gif Kwestia wprawy obklejajacego.
Wlasnie jutro bede inwestowac bo szkoly greckie tuz tuz (11 wrzesnia).

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Dorott
śro, 28 sie 2013 - 12:16
jak wyglÄ…da ta folia? i ile kosztuje icon_smile.gif

podpowiedzcie poczÄ…tkujÄ…cej mamie pierwszaka icon_smile.gif
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post śro, 28 sie 2013 - 12:16
Post #40

jak wyglÄ…da ta folia? i ile kosztuje icon_smile.gif

podpowiedzcie poczÄ…tkujÄ…cej mamie pierwszaka icon_smile.gif

--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
> Jakie drogie sÄ… podrÄ™czniki...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 05:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama