Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

czy to juz ??????????

> 
atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 11:31
Post #1

jestem w 37 tygodniu ciazy. juz wczoraj kilka razy lapaly mnie bole jakbym mialam zaraz dostac okresu. ale dzis juz prawie nie przechodzi tylko jednym ciagiem boli. dla mnie to normalny bol jak przed okresem, nie chodze po scianach z bolu ani sie nie krzywie. ( ooooo teraz przestalo) z kad ja mam wiedziec ze ja juz rodze? jak wygladaja te skurcze?? bo ja nie mam zielonego pojecia. ( znowu boli )
miriam b
nie, 28 maj 2006 - 11:40
No ja właśnie miałam takie jak przed okresem:)a potem tylko dwa parte i hurrrrra:).....także ja tam radze do szpitala jechać....ale każda inaczej odczuwa bóle...a może to jakieś przygotowujące skurcze???lepiej zadzwoń do swojego lekarza...!!
miriam b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: czw, 31 mar 05 - 15:26
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,939

GG:


post nie, 28 maj 2006 - 11:40
Post #2

No ja właśnie miałam takie jak przed okresem:)a potem tylko dwa parte i hurrrrra:).....także ja tam radze do szpitala jechać....ale każda inaczej odczuwa bóle...a może to jakieś przygotowujące skurcze???lepiej zadzwoń do swojego lekarza...!!

--------------------
Miriam-mama rozbrykanego urwiska w damskim wydaniu(ULI):)
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 11:48
Post #3

czy jestes tego pewna?? bo to nie jest az taki bol ze nie moge wytrzymac. Qurcze ja naprawde nie wiem jak mam zareagowac na ten objaw.
AJA
nie, 28 maj 2006 - 11:49
CYTAT(atena29)
nie chodze po scianach z bolu ani sie nie krzywie.

A dlaczego miałabyś to robić?
Na Twoim miejscu pojechałabym do szpitala. Ja tez miałam bóle jak przed okresem i do końca nie chodziłam po ścianach.
AJA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: sob, 16 kwi 05 - 11:18
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 3,009




post nie, 28 maj 2006 - 11:49
Post #4

CYTAT(atena29)
nie chodze po scianach z bolu ani sie nie krzywie.

A dlaczego miałabyś to robić?
Na Twoim miejscu pojechałabym do szpitala. Ja tez miałam bóle jak przed okresem i do końca nie chodziłam po ścianach.

--------------------



atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 11:52
Post #5

ale ja nie odczowam zadnych surczy
grzałka
nie, 28 maj 2006 - 12:12
CYTAT(atena29)
ale ja nie odczowam zadnych surczy


wiesz, te słynne skurcze to tak naprawde sa bóle icon_wink.gif

nie wiem, czy to już, może tak, a może nie, ale zawsze możesz się przejechać do szpitala- w razie czego wrócisz icon_cool.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 28 maj 2006 - 12:12
Post #6

CYTAT(atena29)
ale ja nie odczowam zadnych surczy


wiesz, te słynne skurcze to tak naprawde sa bóle icon_wink.gif

nie wiem, czy to już, może tak, a może nie, ale zawsze możesz się przejechać do szpitala- w razie czego wrócisz icon_cool.gif

--------------------
atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 12:35
Post #7

narazie mi przeszlo, zobaczymy pozniej a tymczasem jeszcze skocze do sklepu po brakujace mi artykuly i moze jutro w moje urodziny zostane mamusia kto to wie ?? icon_lol.gif ale cykora to ja mam niezlego
miriam b
nie, 28 maj 2006 - 17:30
eee coś Ty:)Fajnie jest:)icon_smile.gif:)Fajnie się rodzi i w ogóle....tzrymamy kciuki:)
miriam b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 650
Dołączył: czw, 31 mar 05 - 15:26
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 2,939

GG:


post nie, 28 maj 2006 - 17:30
Post #8

eee coś Ty:)Fajnie jest:)icon_smile.gif:)Fajnie się rodzi i w ogóle....tzrymamy kciuki:)

--------------------
Miriam-mama rozbrykanego urwiska w damskim wydaniu(ULI):)
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 20:10
Post #9

no coz minelo juz kilka godzin , i te moje bolesci menstruacyjne zanikaja i powracaja. teraz znowu zaczyna.
atena29

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 20:13
Post #10

mam juz spakowana nieduza walizeczke w ktorej sa rzeczy moje i mojego dzidziusia , ale dzidziusia najwiecej. i druga torba z artykulami higienicznymi o ile mozna to tak nazwac. i ja naprawde nie wiem kiedy mam sie zglosic do tego szpitala.
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 28 maj 2006 - 21:43
Post #11

Atena29, trzymam kciuki icon_smile.gif
olciaa_a
nie, 28 maj 2006 - 21:57
atena29 ja na Twoim miejscu pojechalabym juz do szptala, najwyzej (jak napisala grzalka) wrocisz spowrotem icon_smile.gif Zbadaja Cie, podadza przyczyne bolow, przynajmniej bedziesz wiedziala co jest grane icon_wink.gif pozdrawiam
olciaa_a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,905
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 10:43
SkÄ…d: woj. Åšlaskie
Nr użytkownika: 5,673




post nie, 28 maj 2006 - 21:57
Post #12

atena29 ja na Twoim miejscu pojechalabym juz do szptala, najwyzej (jak napisala grzalka) wrocisz spowrotem icon_smile.gif Zbadaja Cie, podadza przyczyne bolow, przynajmniej bedziesz wiedziala co jest grane icon_wink.gif pozdrawiam

--------------------


atena29

Go??







post pon, 29 maj 2006 - 12:56
Post #13

po konsultacji ze znajoma polozna i opisaniu jej co odczowam, powiedziala ze to normalny objaw pierworodki przed terminowym porodem. czyli takie bolesci pojawiaja sie zwykle na 2 tygodnie przed planowanym porodem i to jest normalne.
elza1977
wto, 30 maj 2006 - 13:21
to sa tzw bóle przepowiadające, te prawdziwe będą regularne, najpierw co 10-8 min pozniej coraz czesciej. mnie 3 dni wczesniej odszedł czop a do szpitala pojechałam jak miałam skurcze co 5 min powodzenia
elza1977


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 224
Dołączył: pon, 05 gru 05 - 21:12
Nr użytkownika: 4,215




post wto, 30 maj 2006 - 13:21
Post #14

to sa tzw bóle przepowiadające, te prawdziwe będą regularne, najpierw co 10-8 min pozniej coraz czesciej. mnie 3 dni wczesniej odszedł czop a do szpitala pojechałam jak miałam skurcze co 5 min powodzenia

--------------------
atena29

Go??







post wto, 30 maj 2006 - 13:58
Post #15

wlasnie wrocila ze szpitala bylam na ktg. powiedzialam ze mam bolesci menstruacyjne, to mi powiedziala lekarz ze tylko czekac na skurcze i do szpitala.
Bea _tka
śro, 31 maj 2006 - 13:34
Dobrze atena29 ze pojechalaÅ› do szpitala teraz juz wiesz co i jak:)

Ja siÄ™ bardzo boje ze nie bede wiedziala kiedy sie zacznie, bo wiem ze u nas w szpitalu jak juz pojedziesz to lapiÄ… cie w swoje szpony i tam siedzisz do porodu icon_razz.gif

Dlatego wolalabym pojechac jak będą prawdziwe sygnaly:)icon_smile.gificon_smile.gif tylko jak to rozpoznać??? kolezanki mowia ze tego nie da sie przegapić. Mam nadzieje....
Narazie to często mi twardnieje brzuch - tak się spina ale o bolach to nie mam mowy.

Mam nadzieję ze nie będe panikować i tak jak elza1977 pojade wtedy kiedy skurcze będa co 5 min:)
i wszystko pojdzie gladko:)

pozdrawiam:)
Bea _tka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: pią, 28 kwi 06 - 11:43
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 5,684

GG:


post śro, 31 maj 2006 - 13:34
Post #16

Dobrze atena29 ze pojechalaÅ› do szpitala teraz juz wiesz co i jak:)

Ja siÄ™ bardzo boje ze nie bede wiedziala kiedy sie zacznie, bo wiem ze u nas w szpitalu jak juz pojedziesz to lapiÄ… cie w swoje szpony i tam siedzisz do porodu icon_razz.gif

Dlatego wolalabym pojechac jak będą prawdziwe sygnaly:)icon_smile.gificon_smile.gif tylko jak to rozpoznać??? kolezanki mowia ze tego nie da sie przegapić. Mam nadzieje....
Narazie to często mi twardnieje brzuch - tak się spina ale o bolach to nie mam mowy.

Mam nadzieję ze nie będe panikować i tak jak elza1977 pojade wtedy kiedy skurcze będa co 5 min:)
i wszystko pojdzie gladko:)

pozdrawiam:)

--------------------
"?ycie to ci?g?e po??danie — im mniej pragnie? tym mniej ?ycia"

user posted imageuser posted image
atena29

Go??







post śro, 31 maj 2006 - 15:53
Post #17

ja pojechalam do szpitala jak co tydzien na umowiona wizyte i przy okazji sie zapytalam o co chodzi z tymi moimi bolesciami.
jakos dzis wyjatkowo jeszcze mnie brzuncio nie bolalo, ale w nocy owszem cos tam pobolewalo. no i tez odczowam ze napina mi sie brzuch jakby byl wzdety ale bez zadnych bolesci.

ja mam 45 minut do szpitala, bez korkow oczywiscie, bo jak sa korki to nawet i poltorej godziny, to ja nawet nie wiem w odstepie czasowym skurczy mam jechac do szpitala icon_rolleyes.gif
Bea _tka
czw, 01 cze 2006 - 11:46
uff ja naszczęście do szpitala mam 5 min bez korkow i 10 z korkami ( ale mieszkam pod miastem i korkli sa rzadkością:)

I już wiem co znaczy skurcz - wczoraj na zakupach mnie taki dopadl i cały brzuch mi stwardnial i taki dziwny bol - odezwałam się dopiero po 10 min jak stwierdzilam ze kolejnego nie ma:)icon_smile.gificon_smile.gif
Bea _tka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 382
Dołączył: pią, 28 kwi 06 - 11:43
SkÄ…d: podkarpacie
Nr użytkownika: 5,684

GG:


post czw, 01 cze 2006 - 11:46
Post #18

uff ja naszczęście do szpitala mam 5 min bez korkow i 10 z korkami ( ale mieszkam pod miastem i korkli sa rzadkością:)

I już wiem co znaczy skurcz - wczoraj na zakupach mnie taki dopadl i cały brzuch mi stwardnial i taki dziwny bol - odezwałam się dopiero po 10 min jak stwierdzilam ze kolejnego nie ma:)icon_smile.gificon_smile.gif

--------------------
"?ycie to ci?g?e po??danie — im mniej pragnie? tym mniej ?ycia"

user posted imageuser posted image
atena29

Go??







post czw, 01 cze 2006 - 17:16
Post #19

no to dobrze wiedziec. bo mnie tez ostatnio brzuch twardnieje ale nic mnie nie boli icon_sad.gif, i nie wiem czy sie cieszyc czy tez nie. dzis na ktg taka bylam zdenerwowana bo przed moimi oczami wisial kalendarz i przed oczami mialam 16 czerwiec . akurat tego dnia mam termin. i im blizej tej 16-ki tym lapie mnie taki strach brzed bolem i calym tym porodem ze nie wiem.
po raz pierwszy zostane w zyciu matka. a najgorsze w tym wszystkim jest to ze dzieci sa mi obojetne. ale moja mama mi mowi ze to nie to samo co wlasne dziecko, ale mimo to mam stracha
olciaa_a
czw, 01 cze 2006 - 17:25
atena29 nie denerwuj sie ja tez pierwszy raz bede mamusia icon_smile.gif Wiadomo ze kazda kobieta jakos tam na swoj sposob odczuwa lek, ale sprobuj myslec pozytywnie i szukac tych najjasniejszych stron icon_biggrin.gif
olciaa_a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,905
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 10:43
SkÄ…d: woj. Åšlaskie
Nr użytkownika: 5,673




post czw, 01 cze 2006 - 17:25
Post #20

atena29 nie denerwuj sie ja tez pierwszy raz bede mamusia icon_smile.gif Wiadomo ze kazda kobieta jakos tam na swoj sposob odczuwa lek, ale sprobuj myslec pozytywnie i szukac tych najjasniejszych stron icon_biggrin.gif

--------------------


> czy to juz ??????????
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 14:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama