Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Cierpie i to bardzo :( POMOCY !!!

> 
m4rusia
wto, 20 cze 2006 - 12:16
Dziewczyny wiem, że ten temat był juz poruszany tu i na forum ciążowym ale ja w ciut innej kwestii
Otóż od wczoraj wiję się z bólu bo znowu hemoroidy dały znać o sobie 32.gif . Kupiłam aesculan w czopkach (jak nie pomoże to wezmę niezawodny hemorol) ale jeszcze chciałam się podleczyć jakimis domowymi sposobami. Znacie jakieś niefarmakologiczne metody usmierzania tego okrutnego bólu albo coś na wspomaganie konwencjonalnego leczenia. Poradźcie coś bo wyje i wije się z bólu.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post wto, 20 cze 2006 - 12:16
Post #1

Dziewczyny wiem, że ten temat był juz poruszany tu i na forum ciążowym ale ja w ciut innej kwestii
Otóż od wczoraj wiję się z bólu bo znowu hemoroidy dały znać o sobie 32.gif . Kupiłam aesculan w czopkach (jak nie pomoże to wezmę niezawodny hemorol) ale jeszcze chciałam się podleczyć jakimis domowymi sposobami. Znacie jakieś niefarmakologiczne metody usmierzania tego okrutnego bólu albo coś na wspomaganie konwencjonalnego leczenia. Poradźcie coś bo wyje i wije się z bólu.

--------------------
A.L.

Go??







post wto, 20 cze 2006 - 16:29
Post #2

Obawiam sie ze bedziesz musiala skorzystac z pomocy lekarzy Martucha. Jesli wijesz sie z bolu, mozliwe ze bedzie konieczna interwencja chirurgiczna, mascie czy czopki pomoga znowu na krotko.
AJA
wto, 20 cze 2006 - 18:42
"Preparation H" Polecam. Stosowałam go w czasie ciąży, tez wyłam z bólu, nie mogłam siedzieć, nie mogłam leżec na plecach. Po zastosowaniu według ulotki pomogło. Rany ale byłam wtedy szczęśliwa icon_lol.gif
AJA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: sob, 16 kwi 05 - 11:18
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 3,009




post wto, 20 cze 2006 - 18:42
Post #3

"Preparation H" Polecam. Stosowałam go w czasie ciąży, tez wyłam z bólu, nie mogłam siedzieć, nie mogłam leżec na plecach. Po zastosowaniu według ulotki pomogło. Rany ale byłam wtedy szczęśliwa icon_lol.gif

--------------------



m4rusia
śro, 21 cze 2006 - 07:56
Właśnie się wybieram do lekarza. Mam tylko nadzieję, że skończy się na wzrokowych oględzinach "intruza" a nie na badaniu palpacyjnym. icon_eek.gif
AJA a ten Preparation H to maść czy czopki? Orientacyjnie jak to się kształtuje cenowo? I jeszcze jedno: do tej pory stosowałam tylko czopki. A jak ma się sprawa z maścią? Jest bardziej skuteczna i szybciej działa czy nie ma większego znaczenia forma leku i chodzi tu tylko o wybór metody aplikacji?
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post śro, 21 cze 2006 - 07:56
Post #4

Właśnie się wybieram do lekarza. Mam tylko nadzieję, że skończy się na wzrokowych oględzinach "intruza" a nie na badaniu palpacyjnym. icon_eek.gif
AJA a ten Preparation H to maść czy czopki? Orientacyjnie jak to się kształtuje cenowo? I jeszcze jedno: do tej pory stosowałam tylko czopki. A jak ma się sprawa z maścią? Jest bardziej skuteczna i szybciej działa czy nie ma większego znaczenia forma leku i chodzi tu tylko o wybór metody aplikacji?

--------------------
AJA
śro, 21 cze 2006 - 19:01
Ja stosowałam czopki. Jeśli chodzi o cene to trudno mi teraz powiedzieć, wtedy zapłaciłam ok. 10 zł.
AJA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: sob, 16 kwi 05 - 11:18
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 3,009




post śro, 21 cze 2006 - 19:01
Post #5

Ja stosowałam czopki. Jeśli chodzi o cene to trudno mi teraz powiedzieć, wtedy zapłaciłam ok. 10 zł.

--------------------



Kasia&Hania
czw, 22 cze 2006 - 22:50
Jak wijesz się z bólu, to nie wiem czy naturalne metody pomogą. Ale dobra jest też nasiadówka z kory dębu. Nie zaszkodzi spróbować, a może pomoże...Pozdrawiam
Kasia&Hania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 814
Dołączył: czw, 20 kwi 06 - 16:58
SkÄ…d: z domku pod lasem...
Nr użytkownika: 5,622

GG:


post czw, 22 cze 2006 - 22:50
Post #6

Jak wijesz się z bólu, to nie wiem czy naturalne metody pomogą. Ale dobra jest też nasiadówka z kory dębu. Nie zaszkodzi spróbować, a może pomoże...Pozdrawiam

--------------------
Kasiulek-mama Hani (24.11.2004)
nasze zdj?cia
user posted image

user posted image
m4rusia
piÄ…, 23 cze 2006 - 08:24
Już trochę lepiej.Biorę aesculan, hemorol,detralex i p.bólowe. Na poniedziałek mam skierowanie do chirurga.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post piÄ…, 23 cze 2006 - 08:24
Post #7

Już trochę lepiej.Biorę aesculan, hemorol,detralex i p.bólowe. Na poniedziałek mam skierowanie do chirurga.

--------------------
katiek
piÄ…, 23 cze 2006 - 23:11
Spróbuj też po wypróżnieniu wycierać się nie papierem a dobrej jakości dziecięcymi chusteczkami do pupy-duuuuża ulga. Acha i pomaga pobarnie Lacidofilu czy innego Trilacu, bo reguluje wypróżnienia (1x1). Z maści mogę polecić Posterisan, tylko on drogi -1,5 roku temu kosztował ponad 25 zł. Ale wydajny jest, bo jeszcze mam
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 23 cze 2006 - 23:11
Post #8

Spróbuj też po wypróżnieniu wycierać się nie papierem a dobrej jakości dziecięcymi chusteczkami do pupy-duuuuża ulga. Acha i pomaga pobarnie Lacidofilu czy innego Trilacu, bo reguluje wypróżnienia (1x1). Z maści mogę polecić Posterisan, tylko on drogi -1,5 roku temu kosztował ponad 25 zł. Ale wydajny jest, bo jeszcze mam
m4rusia
sob, 24 cze 2006 - 09:12
Przy moich bólach to nawet najdelikatniejszy papier toaletowy będzie jak papier ścierny. Po każdym wypróżnieniu ide się umyć letnią wodą z mydłem. Detralex który biorę przynosi pozytywne skutki. Kosztował 35 zł ale warto było
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post sob, 24 cze 2006 - 09:12
Post #9

Przy moich bólach to nawet najdelikatniejszy papier toaletowy będzie jak papier ścierny. Po każdym wypróżnieniu ide się umyć letnią wodą z mydłem. Detralex który biorę przynosi pozytywne skutki. Kosztował 35 zł ale warto było

--------------------
B.Starr

Go??







post sob, 24 cze 2006 - 10:40
Post #10

oklady z nadmanganianiu potasu dzialaja cuda.

( ale trzeba uwazac bo rozstwor zostawia plamy na wszystkim z czym sie zetknie )
m4rusia
sob, 24 cze 2006 - 12:42
No dobra a teraz pytanie za 100 punktów:
Dlaczego robiÄ… sie te hemoroidy icon_question.gif

Jedni mówią, że od zimna np. od siadania na betonie, na piasku (każdy z nas to robił jak był dzieckiem icon_wink.gif ) inni , że od gorąca - jak wszelkie inne żylaki np. od gorących kąpieli, od wysiłku, z zaparć, moja mama twierdzi, że też od stresu. Najbardziej jednak zastanawia mnie czy unikać zimna czy gorąca. Dwie sprzeczne kwestie i nie wiadomo na co uważać.
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post sob, 24 cze 2006 - 12:42
Post #11

No dobra a teraz pytanie za 100 punktów:
Dlaczego robiÄ… sie te hemoroidy icon_question.gif

Jedni mówią, że od zimna np. od siadania na betonie, na piasku (każdy z nas to robił jak był dzieckiem icon_wink.gif ) inni , że od gorąca - jak wszelkie inne żylaki np. od gorących kąpieli, od wysiłku, z zaparć, moja mama twierdzi, że też od stresu. Najbardziej jednak zastanawia mnie czy unikać zimna czy gorąca. Dwie sprzeczne kwestie i nie wiadomo na co uważać.

--------------------
B.Starr

Go??







post sob, 24 cze 2006 - 14:08
Post #12

ani z zimna, ani z goraca...

za powstawanie guzkow odpowiadaja:

złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednia dieta nie zawierająca właściwej ilości włókien pochodzących z warzyw i owoców
niedostateczna ilość płynów
zbyt mało ruchu i brak aktywności fizycznej
długie pozostawanie w pozycji stojącej lub siedzącej
praca wymagająca dużego wysiłku mięśni
długotrwałe i częste zaparcia (zwiększony wysiłek podczas parcia na stolec)
ciąża i poród
podeszły wiek (zanikają wówczas elementy elastyczne tkanki łącznej w warstwie podśluzowej odbytnicy)
niektóre zmiany chorobowe, takie jak obecność dużych guzów w jamie brzusznej i miednicy mniejszej, marskość wątroby (w 30% przypadków)
biegunki
częste wymioty
niewydolność serca
nadciśnienie tętnicze
rak odbytnicy
wrodzona słabość mięśni zwieracza odbytu.

https://hemoroidy.info.pl//?section=patient...on=suffer&id=23
m4rusia
sob, 24 cze 2006 - 16:55
No więc u siebie widzę aż 3 przyczyny

CYTAT
1) złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednia dieta nie zawierająca właściwej ilości włókien pochodzących z warzyw i owoców
2) długie pozostawanie w pozycji stojącej lub siedzącej
3) praca wymagająca dużego wysiłku mięśni


Dziewczynki serdeczne dzięki za porady
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post sob, 24 cze 2006 - 16:55
Post #13

No więc u siebie widzę aż 3 przyczyny

CYTAT
1) złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednia dieta nie zawierająca właściwej ilości włókien pochodzących z warzyw i owoców
2) długie pozostawanie w pozycji stojącej lub siedzącej
3) praca wymagająca dużego wysiłku mięśni


Dziewczynki serdeczne dzięki za porady

--------------------
katiek
sob, 24 cze 2006 - 21:53
Czyli więcej pij, więcej owoców. A na problemy z zaparciami naprawdę świetnie działa kuracja Lacidofilem.
No i jak tak bardzo mocno dokuczają to bym na rektoskopię poszła. Przyjemne to, to nie jest, ale daje pewność że nic innego się nie dzieje. No i ew kwalifikują do usunięcia.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post sob, 24 cze 2006 - 21:53
Post #14

Czyli więcej pij, więcej owoców. A na problemy z zaparciami naprawdę świetnie działa kuracja Lacidofilem.
No i jak tak bardzo mocno dokuczają to bym na rektoskopię poszła. Przyjemne to, to nie jest, ale daje pewność że nic innego się nie dzieje. No i ew kwalifikują do usunięcia.
Ev
pon, 26 cze 2006 - 09:33
Proctoglyvenol (maść w tubce) działał u mnie cuda.
Pomagały też nasiadówki w ciepłej wodzie z dodatkiem rozpuszczonego mydła albo nadmanganianu potasu.

Szczerze współczuję i życzę szybkiego powortu do zdrowia.
Ev


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,270
Dołączył: wto, 20 sty 04 - 15:16
Nr użytkownika: 1,353




post pon, 26 cze 2006 - 09:33
Post #15

Proctoglyvenol (maść w tubce) działał u mnie cuda.
Pomagały też nasiadówki w ciepłej wodzie z dodatkiem rozpuszczonego mydła albo nadmanganianu potasu.

Szczerze współczuję i życzę szybkiego powortu do zdrowia.

--------------------
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Kasia&Hania
pon, 26 cze 2006 - 19:24
A z diety wyeliminuj pikantne rzeczy, kwaśne, i oczywiście broń BOŻE octu. Alkohol też należało by wyeliminować.Nawet najmniejsze ilości mogą powodować nawrót...Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.
Kasia&Hania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 814
Dołączył: czw, 20 kwi 06 - 16:58
SkÄ…d: z domku pod lasem...
Nr użytkownika: 5,622

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 19:24
Post #16

A z diety wyeliminuj pikantne rzeczy, kwaśne, i oczywiście broń BOŻE octu. Alkohol też należało by wyeliminować.Nawet najmniejsze ilości mogą powodować nawrót...Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

--------------------
Kasiulek-mama Hani (24.11.2004)
nasze zdj?cia
user posted image

user posted image
> Cierpie i to bardzo :( POMOCY !!!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 19:46
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama