Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Jak zmyć samoopalacz?

-
   

Jak zmyć samoopalacz?
Każda miłośniczka opalenizny z tubki z pewnością spotkała się z sytuacją, że samoopalacz zafarbował dłonie czy stopy. A może po prostu efekt okazał się niesatysfakcjonujący lub nierówny. Standardowe metody mogą okazać się w tym przypadku nieskuteczne. Na szczęście mamy dla Ciebie wskazówki, dzięki którym z powodzeniem go usuniesz.

Peeling, czyli skuteczna metoda na usunięcie samoopalacza


Peeling, czyli kosmetyk służący do usuwania martwego naskórka, doskonale radzi sobie również z samoopalaczem. Masz do wyboru różnego typu produkty - peeling cukrowy bądź solny. Takie produkty nakładaj na zwilżoną skórę podczas kąpieli. Dobrze sprawdzi się także rękawica złuszczająca, która okazuje się szczególnie skuteczna w przypadku nierównych plam. Możesz także postawić na szczotkowanie na sucho, które przy okazji pobudza krążenie.

Kąpiel w ciepłej wodzie plus peeling


Dobry pomysł to również wzięcie ciepłej kąpieli przed złuszczeniem naskórka. Możesz przez 20-30 minut relaksować się w wannie lub wziąć długi prysznic. Dodatkowo użyj olejku kokosowego, który świetnie radzi sobie z usuwaniem pigmentów.
Jeśli jednak nie masz takiego produktu, sięgnij po olejek dla dzieci lub inny ulubiony olej. Po tym czasie wykonaj peeling lub chwyć za gąbkę. W ten sposób powinnaś pozbyć się niechcianego samoopalacza. Po wszystkim umyj ciało ulubionym żelem pod prysznic (znajdziesz go np. tutaj https://starsfromthestars.pl/) ? w ten sposób zmyjesz resztki produktów.

Płyn do demakijażu


Płyn do demakijażu, zwłaszcza micelarny lub z olejkami, działa na samoopalacz dzięki kilku mechanizmom:

  • PÅ‚yn doskonale rozpuszcza resztki kosmetyku, a samoopalacz zawiera barwniki i skÅ‚adniki chemiczne. Oznacza to, że taki produkt może częściowo rozpuÅ›cić w pÅ‚ynie micelarnym lub olejkach do demakijażu.
  • ZÅ‚uszcza powierzchniÄ™ skóry ? pÅ‚yn micelarny pomaga delikatnie usunąć martwe komórki naskórka, w których gromadzi siÄ™ pigment samoopalacza.
  • Zawiera micele, czyli mikroskopijne czÄ…steczki, które przyciÄ…gajÄ… i usuwajÄ… zanieczyszczenia ze skóry, w tym nadmiar barwnika.
  • PÅ‚yn do demakijażu dziaÅ‚a Å‚agodnie, ale skutecznie. To Å‚agodniejszy sposób na usuniÄ™cie plam, szczególnie w porównaniu do peelingów. Możesz stosować go na twarzy, dÅ‚oniach czy innych wrażliwych miejscach.

Przy czym płyn do usuwania makijażu lepiej spisze się w przypadku punktowych, pojedynczych smug czy plam. Ponadto najlepiej nasączyć wacik płynem, przetrzeć skórę i poczekać chwilę przed spłukaniem. Można też delikatnie pocierać skórę, aby zwiększyć efekt złuszczania. Szczególnie uporczywe plamy lepiej zwalczać za pomocą dwufazowego płynu do demakijażu lub specjalnego olejku do demakijażu.

Soda i cytryna


To produkty, po które mogą sięgnąć tylko osoby, które nie zmagają się z wrażliwą skórą. Jeśli nie masz takiego problemu, jak najbardziej możesz użyć składników prosto z kuchennej szafki. Wymieszaj więc sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny w równych proporcjach, aby stworzyć gęstą pastę. Delikatnie wcieraj ją w skórę, a następnie spłucz. Inna opcja to namoczenie wacika w świeżym soku z cytryny i przetarcie ciemniejsze plamy. Pozostaw sok na skórze przez kilka minut, a potem spłucz.


Artykuł sponsorowany

Jak zmyć samoopalacz? - dodano: 2025-02-24

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.