Jak wybrać nawigację samochodową GPS? « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Jak wybrać nawigację samochodową GPS?

-
Jak wybrać nawigację samochodową GPS?
Nawigacja GPS staje się nieodłącznym towarzyszem każdego kierowcy. W nowych modelach samochodów istnieje możliwość zainstalowania takiego urządzenia fabrycznie. Jednak dla bardziej wybrednych użytkowników, oraz posiadaczy wiekowych automobili, rynek nawigacji dostarcza szeroką gamę produktów, odpowiadających ich indywidualnym potrzebom. Wybór takiego urządzenia, wcale do najłatwiejszych nie należy.

Najważniejszym elementem w wyborze nawigacji GPS jest przekątna ekranu wyświetlacza. Im większa, tym lepiej. Pomaga to zachować większą ostrożność za kierownicą. Większe przyciski pomogą natomiast sprawniej sterować urządzeniem. Równie ważna jest prędkość procesora i ilość pamięci RAM, zbyt mała ich liczba stwarza możliwość "przycięcia" się w decydujących chwilach.

Istotnym elementem w wyborze nawigacji GPS jest także zestaw map jakie mamy wgrane. Im bardziej szczegółowe tym lepiej. Jeśli jeździmy tylko po kraju, wystarczy zestaw map na Polskę, jeśli jednak chcemy wyjechać poza granice, najlepiej sprawdzi się zestaw map na Europę.
Jeśli nasza nawigacja nie posiada wbudowanej pamięci a chcemy pomieścić gdzieś te wszystkie mapy, należy zaopatrzyć się w odpowiednią kartę pamięci flash. Im pojemniejsza, tym więcej będziemy mogli na nią wgrać. Szczególnie jeśli posiadamy odpowiedni pakiet aktualizacji do map. Wtedy już nic nie będzie w stanie zaskoczyć nas na drodze.

Podczas wyboru nawigacji, należy zwracać uwagę na funkcje jakie ona posiada. Bardzo pomocny w jeździe po mieście jest tzw. „asystent pasa ruchu”. Z wyprzedzeniem pokazuje, na jakim pasie powinniśmy się ustawić. Na pewno przyda się też funkcja informująca o rozmieszczeniu na trasie fotoradarów. Dla wielu osób niezbędna okazuje się możliwość ustawienia widoku trasy w 3D. Dzięki niej bez problemu będziemy potrafili np. wybrać odpowiedni dla nas zjazd z autostrady.

Wybierając nawigację GPS trzeba zwrócić uwagę na akcesoria jakie z nią dostajemy. Przy uchwycie do nawigacji czy ładowarce samochodowej, musimy mieć pewność, że będą pasowały do posiadanego przez nas pojazdu.

Jak wybrać nawigację samochodową GPS? - dodano: 2012-09-24

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.