Uwaga! W tym miejscu wystawiają 1300 mandatów dziennie « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Uwaga! W tym miejscu wystawiają 1300 mandatów dziennie

-
Uwaga!  W tym miejscu wystawiają 1300 mandatów dziennie
Uważajcie! W tym miejscu można dostać mandat. Pod Piotrkowem Trybunalskim wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości i posypały się mandaty, nawet 1300 przekroczeń po jednym dniu.

Na budowanym odcinku autostrady A1, pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim, wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości

Miejsce to uznano za niebezpieczne, a kierowcy rzeczywiście jeździli tam zbyt szybko. Zastosowanie takiego rozwiązania było tym bardziej potrzebne, że pracujący tam ludzie czuli się realnie zagrożeni. Stąd decyzja, aby ograniczyć prędkość na tym odcinku.

Wprowadzony system, w przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku.

To pierwszy taki przypadek, gdzie na budowanej drodze wprowadzono odcinkowy pomiar prędkości. Dla przypomnienia, na placu budowy obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, a rekordzista jechał w tym miejscu 226 km/h.

Wg informacji od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, do końca 2023 pojawi się 39 kolejnych tego typu instalacji.

Zobacz także: Na czym polega odcinkowy pomiar prędkości

wóz policyjny


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.