Heide Park - rozrywka dla dużych i małych « maluchy.pl
ciąża i poród
dziecko
kobieta
dla dzieci
rodzina
podróż
zobacz koniecznie

Heide Park - rozrywka dla dużych i małych

-
Heide Park - rozrywka dla dużych i małych
Heide Park Resort to duży, mający ponad 850 tys m² powierzchni, park rozrywki. Znajduje się w okolicach miasta Soltau, niedaleko Hamburga. Został otwarty w 1978 roku. W skład 44 atrakcji wchodzą tematyczne teatrzyki, atrakcje wodne, tory gokartowe. Wszystkie znajdują się w 4 krainach tematycznych (Bucht der Piraten, Explorie, Land der Vergessenen, Transsilvanien). Każdy, czy to fan kolejek górskich, czy młodszy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie.

Mountain Rafting i Wieża SCREAM


Dla miłośników wodnych atrakcji ważnym punktem na mapie Heide Parku będzie Mountain-Rafting. Jest to tor raftingowy, jednen z największych tego typu w Niemczech. Po drodze dookoła wodospady, wiry i wzburzone fale.

Mountain Rafting

(c) Heide Park Resort

Dla odważnych polecamy największą wieża swobodnego spadania na świecie - SCREAM. Konstrukcja ma 103 metry, a siedzenia rozpędzają sie do 75 km/h.

Obszary tematyczne


Całą rodzinę z pewnością zaciekawi show cyrkowe, oparte na wydarzeniach i postaciach z filmu „Madagaskar 3”. Inną tematyczną atrakcją, którą pokochają dzieci jest wioska stylizowana na tę z serii filmów „Jak wytresować smoka”

Indy-Blitz to kolejka, która przejeżdża przez tematyczny obszar indiańskiej wioski. Skierowana jest głównie do młodszych dzieci. Jazda odbywa się w wagonikach dwuosobowych, na czele których jedzie dumny wódz Białe Pióro.

Indy Blitz

(c) Heide Park Resort

Młodszym odwiedzającym na pewno spodoba się duża ilość karuzel, torów samochodowych czy też obszary tematyczne, takie jak Lucky Land. Tam nauczą się rzucać podkową do celu lub zmienią się w poszukiwaczy przygód szukających złota. Wszystko to zwieńczą słodkimi przekąskami.

Wyjątkowe kolejki, czyli coś dla rodziców


Największą popularnością cieszą się kolejki górskie, których jest 9. Wśród nich znajduje się Colossos z 2001 roku - drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku, wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Jest najszybszą i najwyższą kolejką w całym parku rozrywki. Prędkość rozwija się tam do ok 120 km/h.

Wartą uwagi atrakcją jest „Flug der Damonen”, czyli jedyna w Niemczech kolejka typu Wing Coaster. Jazda tym typem kolejki to zdecydowanie przeżycie, które zostanie zapamiętane na długo.

Kolejką o najlepszym przyspieszeniu, która na pewno spodoba się miłośnikom ekscytujących i mocnych wrażeń, jest Desert Race otwarty w 2007 roku. Dzięki napędowi hydraulicznemu rozpędza się do 100 km/h w 2,4 sekundy.

Big Loop

(c) materiały prasowe Heide Park Resort

Najstarszą kolejką w parku jest Big Loop. Przypadnie ona do gustu szczególnie osobom, które lubią jazdę do góry nogami, ponieważ cała kolejka składa się z wielkich pętli mających po około 30 metrów.

Krake to pierwsza w Niemczech kolejka, której pierwszy spadek wynosi 90°. Rozpędza się do prędkości 103 km/h i ma 480 metrów długości. Tylko dla osób o mocnych nerwach!zdjęcie u góry strony (c) Heide Park Resort

Heide Park - rozrywka dla dużych i małych - dodano: 2019-07-15

Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.