Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Ważne tematy

Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu

-
   

Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu
Phaeno to centrum nauki zlokalizowane w centrum Wolfsburga. Zostało oddane do użytku w 2005 roku. Budynek, bardzo znany w świecie architektury, zawiera w sobie ponad 250 interaktywnych atrakcji. Nie można się tu nudzić!

Oferta centrum nauki jest skierowana przede wszystkim do młodszych odwiedzających, którzy w tym miejscu mogą uczyć się przez zabawę, a nie jedynie oglądać eksponaty. Praktycznie wszędzie można coś podotykać, przesunąć, przekręcić. W interakcję można wejść nawet ze ścianą (podczas zderzenia ze ścianą z waty zostaje obliczana siła uderzenia i odporność organizmu).

Tornado w Phaeno

(c) materiały prasowe Phaeno Science Center

Pracownicy Phaeno organizują grupowe zajęcia dla dzieci, w formie laboratoriów i teatrzyków naukowych. Zajęcia mają na celu przedstawienie przebiegu różnego typu zjawiska przyrodnicze, takich jak tornado czy gejzery. Każdy odwiedzający może także samodzielnie stworzyć błyskawicę.

Błyskawica w Phaeno

(c) materiały prasowe Phaeno Science Center

Młodszym dzieciom z pewnością spodobają się magiczne maszyny stworzone przez Mechaniczny Teatr Kabaretowy.
Cała wystawa na pewno rozbawi całą rodzinę.

Wśród olbrzymiego wyboru atrakcji w centrum nauki, będziemy mieli również możliwość przejechać się na kręcącym się bączku, takim jak zabawkowy, niczym na rodeo i sprawdzić, że latający dywan to wcale nie jest wymysł z bajkowego Aladyna.

Latający dywan w Phaeno

(c) materiały prasowe Phaeno Science Center

Dla fanów nowych technologi również coś znajdziemy. W jednej z gier za pomocą gestów będziesz mógł kontrolować ramię robota, poznając przy okazji jego mocne i słabe strony. Waszym zadaniem jest wspólne zbudowanie wieży. Jeśli wieża się przewróci - próbujecie dalej. Robot jest nauczony zapamiętywania i odtwarzania struktury.zdjęcie u góry strony (c) materiały prasowe Phaeno Science Center

Centrum Nauki Phaeno w Wolfsburgu - dodano: 2019-07-19

                                


Portal maluchy.pl jest serwisem edukacyjnym. Informacje zawarte na naszych stronach służą wyłącznie celom informacyjnym. Wszelkie problemy muszą być konsultowane z odpowiednim lekarzem specjalistą. Autorzy i firma ITS MEDIA nie odpowiadają za jakiekolwiek straty i szkody wynikłe z zastosowania zawartych na stronach informacji lub porad.