Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

ICSI - skuteczność

> 
walizka
wto, 27 paź 2009 - 17:37
Dziewczyny, może macie wiedzę na temat skuteczności metody ICSI?
Po zdefiniowaniu problemów z płodnością (czynnik męski) i nieudanej inseminacji zdecydowaliśmy się na in vitro.

Wyprodukowałam 16 jajeczek, 12 z nich zostało zapłodnionych metodą ICSI. Z tego tylko 3 dojrzały. Lekarz powiedział, że przy parametrach nasienia mojego partnera (ok 2,6 mln /ml w tym 25% ruchliwych) wynik jest i tak dobry....

Byłam przekonana, że ICSI polega na wybraniu najlepszych plemników z ejakulatu i zapłodnieniu nimi komórek. I wówczas parametry wyjściowe (że jest ich tak mało) przestają mieć znaczenie. Ale może jestem w błędzie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat icon_smile.gif

Nie wiem nawet ile przeciętnie zarodków powstaje po jednej stymulacji, ale wydaje mi się, że powinno być ich zdecydowanie więcej niż 3.

pozdrawiam

Ten post edytował walizka wto, 27 paź 2009 - 17:38
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post wto, 27 paź 2009 - 17:37
Post #1

Dziewczyny, może macie wiedzę na temat skuteczności metody ICSI?
Po zdefiniowaniu problemów z płodnością (czynnik męski) i nieudanej inseminacji zdecydowaliśmy się na in vitro.

Wyprodukowałam 16 jajeczek, 12 z nich zostało zapłodnionych metodą ICSI. Z tego tylko 3 dojrzały. Lekarz powiedział, że przy parametrach nasienia mojego partnera (ok 2,6 mln /ml w tym 25% ruchliwych) wynik jest i tak dobry....

Byłam przekonana, że ICSI polega na wybraniu najlepszych plemników z ejakulatu i zapłodnieniu nimi komórek. I wówczas parametry wyjściowe (że jest ich tak mało) przestają mieć znaczenie. Ale może jestem w błędzie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat icon_smile.gif

Nie wiem nawet ile przeciętnie zarodków powstaje po jednej stymulacji, ale wydaje mi się, że powinno być ich zdecydowanie więcej niż 3.

pozdrawiam

--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post czw, 29 paź 2009 - 17:12
Post #2

[post usunięty]
walizka
pią, 30 paź 2009 - 10:04
Dzięki Rosa, uspokoiłaś mnie, choć w sumie tylko przez kilka godzin byłam podłamana. Nie dotarłam do żadnych budzących moje zaufanie statystyk. Gdzieś trafiłam na materiał, mówiący, że 98% stymulacji kończy się pobraniem jajeczek, 95% transferem i 40% ciążami.



CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 29 Oct 2009 - 17:12) *
cytowany post usunięto

Nie wiem, co znaczy, że 12 dojrzało. Mój lekarz jest bardzo lakoniczny, a moja wiedza na tyle powierzchowna, że nie wiem za bardzo, o co pytać.
Pobrali mi 16; po 3 dniach miałam 12 zarodków o różnej klasie, z czego tylko 3 nadawały się do transferu (miały klasę I-II). Z tego, co zrozumiałam, pozostałe za wolno się dzieliły. Podczas transferu jeden zarodek miał 8 komórek, drugi - 7. Nie czekali do etapu blastocyst. Z tego, co czytałam na ten temat wynika, że blastocysty mają wyższy współczynnik implantacji.

Fakt, spodziewałam się, że będę miała koło 6 dojrzałych zarodków, żeby w razie niepowodzenia nie musieć po raz kolejny przechodzić przez stymulację. Ale - masz rację - nie ilość przesądza, a celność icon_smile.gif I za nią trzymam kciuki.

Dzięki za wyjeśnienia i życzenia icon_smile.gif
walizka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,859
Dołączył: pią, 03 lip 09 - 00:07
Nr użytkownika: 28,065




post pią, 30 paź 2009 - 10:04
Post #3

Dzięki Rosa, uspokoiłaś mnie, choć w sumie tylko przez kilka godzin byłam podłamana. Nie dotarłam do żadnych budzących moje zaufanie statystyk. Gdzieś trafiłam na materiał, mówiący, że 98% stymulacji kończy się pobraniem jajeczek, 95% transferem i 40% ciążami.



CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 29 Oct 2009 - 17:12) *
cytowany post usunięto

Nie wiem, co znaczy, że 12 dojrzało. Mój lekarz jest bardzo lakoniczny, a moja wiedza na tyle powierzchowna, że nie wiem za bardzo, o co pytać.
Pobrali mi 16; po 3 dniach miałam 12 zarodków o różnej klasie, z czego tylko 3 nadawały się do transferu (miały klasę I-II). Z tego, co zrozumiałam, pozostałe za wolno się dzieliły. Podczas transferu jeden zarodek miał 8 komórek, drugi - 7. Nie czekali do etapu blastocyst. Z tego, co czytałam na ten temat wynika, że blastocysty mają wyższy współczynnik implantacji.

Fakt, spodziewałam się, że będę miała koło 6 dojrzałych zarodków, żeby w razie niepowodzenia nie musieć po raz kolejny przechodzić przez stymulację. Ale - masz rację - nie ilość przesądza, a celność icon_smile.gif I za nią trzymam kciuki.

Dzięki za wyjeśnienia i życzenia icon_smile.gif

--------------------


tombek
piÄ…, 30 kwi 2010 - 17:30
pamietajcie ze oprocz ICSI jest juz o wiele dokladniejsze IMSI, moge przeklejac, ale mysle ze lepiej dam linka - https://www.invimed.pl/meskie_sprawy/?imsi-...e-mozliwosci,14
tombek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 74
Dołączył: nie, 21 lut 10 - 09:17
Nr użytkownika: 31,778




post piÄ…, 30 kwi 2010 - 17:30
Post #4

pamietajcie ze oprocz ICSI jest juz o wiele dokladniejsze IMSI, moge przeklejac, ale mysle ze lepiej dam linka - https://www.invimed.pl/meskie_sprawy/?imsi-...e-mozliwosci,14
użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 30 kwi 2010 - 17:40
Post #5

[post usunięty]
tombek
pon, 10 maj 2010 - 01:12
no tak ale przyznasz ze to istotna innowacja
tombek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 74
Dołączył: nie, 21 lut 10 - 09:17
Nr użytkownika: 31,778




post pon, 10 maj 2010 - 01:12
Post #6

no tak ale przyznasz ze to istotna innowacja
tombek
wto, 03 sie 2010 - 02:21
dodam jeszcze ze na zachodzie to juz norma, a u nas chyba tylko w Invi
tombek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 74
Dołączył: nie, 21 lut 10 - 09:17
Nr użytkownika: 31,778




post wto, 03 sie 2010 - 02:21
Post #7

dodam jeszcze ze na zachodzie to juz norma, a u nas chyba tylko w Invi
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 03 sie 2010 - 09:52
Post #8

[post usunięty]
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 03 sie 2010 - 10:29
Post #9

[post usunięty]
m4rusia
wto, 03 sie 2010 - 12:13
Ale fajnie.... wrócił wątek który Walizka zakładała nie wiedząc, że jest w ciąży icon_biggrin.gif A teraz tuli swoje tygodniowe malenstwo... Super
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post wto, 03 sie 2010 - 12:13
Post #10

Ale fajnie.... wrócił wątek który Walizka zakładała nie wiedząc, że jest w ciąży icon_biggrin.gif A teraz tuli swoje tygodniowe malenstwo... Super

--------------------
tombek
śro, 29 wrz 2010 - 05:59
tak tak, tez mialem na mysli dokladniejsze icsi, po prostu zrobilo to na nas ogromne wrazenie a moze dlatego ze sie udalo
tombek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 74
Dołączył: nie, 21 lut 10 - 09:17
Nr użytkownika: 31,778




post śro, 29 wrz 2010 - 05:59
Post #11

tak tak, tez mialem na mysli dokladniejsze icsi, po prostu zrobilo to na nas ogromne wrazenie a moze dlatego ze sie udalo
> ICSI - skuteczność
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 13 cze 2024 - 15:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama