Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

PLAMY NA TWARZY - JAK USUNĄĆ ?

> 
Aneta

Gośćpost Thu, 05 Jun 2003 - 09:18
Post #1

Mam poważny problem z plamami na twarzy - trochę powstało w czasie ciąży, trochę od słońca. Znalazłam krem dr.Eris, ale trzeba go stosować 4-10 tygodni, a póżniej przez kolejne 10 tygodni unikać słońca- HA ! łatwo powiedzieć gdy zaczęły się upały !!!. Może znacie jakieś kosmetyki mniej "rygorystyczne" lub domowe sposoby ?
Aneta mama 2,5 letniego Erysia
kasiarybka

Gośćpost Thu, 05 Jun 2003 - 09:39
Post #2

Cześć Anetko.
Był już taki poscik o przebariwniach icon_smile.gif
http://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=334

Jest taka firma "NoeStrata".....powinna zadziałać.
Są to kosmetyki przygotowane specjalnie do cery z przebarwieniami.

NoeStrata® NeoCeuticals TM Krem rozjaśniający zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu, 8% glikonolaktonu naturalnego, niedrażniącego polihydroksykwasu o właściwościach nawilżających, odżywczych i przeciwutleniających, mineralny filtr ochronny przed promieniowaniem UVA i UVB. W skład preparatu wchodzi również kompleks roślinnych ekstraktów pielęgnujących skórę w tym ekstrakt z aloesu, rumianku, rozmarynu, ogórka i inne. Krem jest dodatkowo wzbogacony w aminokwasy o działaniu odżywczym i pielęgnującym skórę - argininę i N-acetylocysteinę.

Wskazania:
Krem zalecany jest dla osób z wrażliwą skórą w terapii przebarwień naskórkowych i mieszanych takich jak piegi, ostuda (melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny), w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby. Krem można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. Preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłożu zmian trądzikowych (acne vulgaris).

Uwagi:
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.


NoeStrata® NeoCeuticals TM Żel rozjaśniający zawiera jako czynnik rozjaśniający 2% hydrochinonu. Zawiera również kwas 10% kwasu glikolowego naturalnego alfa-hydroksykwasu o właściwościach złuszczających przebarwione kornecyty, nawilżających i odżywczych. Kwas glikolowy ułatwia penetrację i działa synergistycznie z hydrychinonem i innymi substancjami, potęgując działanie. Dzięki specjalnemu systemowi ochronnemu dla hydrychinonu uzyskano preparat o silnym i stabilnym działaniu.

Wskazania:
Preparat zalecany jest w terapii przebarwień naskórkowych, skórnych i mieszanych takich jak: piegi, ostuda (melasma) o podłożu formonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalnym, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania i zapalenie przydatków, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynności tarczycy, choroby jajników, przebarwienia o podłożu genetycznym, w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki, kosmetyki), w chorobach wątroby, plamy soczewicowate. Żel można z powodzeniem stosować w leczeniu przebarwień pozapalnych i pourazowych. preparat posiada też wysoką skuteczność w leczeniu przebarwień na podłozu zmian trądzikowych (acne valgaris).

Uwagi:
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy zasprzestać stosowania Żelu i używać kremu rozjaśniającego z hydrochinonem i filtrem przeciwsłonecznym NeoStrata, przeznaczonego do skóry bardziej wrażliwej. U dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji specjalisty. Produkt powienien być przechowywany w temperaturze pokojowej. Preparat nie zapobiega występowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny.


NoeStrata® NeoCeuticals TM Żel depigmentacyjny Specjalna formuła preparatu sprawia, iż jest on polecany dla osób z nietolerancją hydrochinonu. Przebarwienia naskórkowe, pozapalne, melasma. Nie zawiera hydrochinonu.
Opak. 40g.

D4 -Żel rozjaśniający 4x Forte Wskazania:

Ostuda (chloasma, melasma) o podłożu hormonalnym (ciąża, okres menopauzy i okołomenopauzalny-poikilodermia Civatta, w czasie stosowania doustnej antykoncepcji i innego rodzaju kuracji hormonalnych i substytucji, zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia endokrynologiczne - nadczynność tarczycy, choroby jajników), o podłożu genetycznym
Przebarwienia w wyniku działania substancji fototoksycznych i/lub fotoalergizujących (leki - chloropromazyna i jej pochodnen np. trifluperazina, monocylkina; niewłaściwe kosmetyki, zawierajace substancje światłouczuljace - Melanisis Riehli).
Phyto-photodennatitis - przebarwienia powstałe w następstwie ekspozycji na słońce podczas kontaktu z roślinami zawierającymi pochodne furokumaryn (psoralenów)
Berloque dermatitis - przebarwienia powstałe pod wpływem działania bergaptenu zawartego w perfumach, wodach kolońskich i niektórych kosmetykach.
Melanodermitis toxica Hoffmano-Haberman - przebarwienia związane z kontaktem z pochodnymi dziegci, przy jednoczesnej ekspozycji na światło
Przebarwienia pozapalne i potrądzikowe.
Piegi (ephelides).
Plamy soczewicowate (lentigines)
PUVA - lantigines, plamy powstałe na skutek naswietlania skóry metodą PUVA
Lentigines senilis - konsekwencja przewlekłych ekspozycji na światło. Plamy pojawiajace się na grzbietach dłoni i twarzy, w starczym wieku.
Lentigines senilis - u ludzi młodych, w wyniku oparzeń słonecznych.
W chorobach wątroby
Uwagi:

Unikac kontaktu ze spojówką oka. W przypadku dostania się preparatu do oka należy przemyć starannie czystą wodą. U dzieci, kobiet ciężaenych i matek karmiących stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. produkt powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej.
Preparat nie zapobiega wystepowaniu oparzeń słonecznych i opalenizny. celem zabezpieczenia aktywnych substancji rozjasniających przed utlenieniem, zastosowano nowoczesny system zabezpieczajacy, dlatego też, przd pierwszym użyciem, należy bardzo silnie wstrząsnąc opakowaniem, a następnie kilka razy "pomopwać", aż do momentu wypłynięcia pierwszej kropli produktu.

Pozdrawiam KR.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0
post Wed, 25 Oct 2017 - 23:53
Post #3

A co sądzicie o laserze co2 ? Tutaj http://drlidiarajzer.pl/frakcyjny-laser-co2 widzę, że on pomaga na przebarwienia i nie tylko. Można jednocześnie pozbyć się drobnych zmarszczek i "odmłodzić" twarz. Jestem ciekawa jak to działa i jak długo się utrzymują efekty?
Karamba81
Thu, 30 Nov 2017 - 22:01
Mi na przebarwienia pomógł dopiero zabieg laserem Ellipse w Vici Clinic w Krakowie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że się na to skusiłam, bo przebarwienia już po tygodniu zupełnie zniknęły, a ja przestałam się wstydzić siebie. Także jeśli macie podobne problemy to jak najbardziej polecam icon_smile.gif
Karamba81


Grupa: Użytkownicy
Postów: 3
Dołączył: Thu, 30 Nov 17 - 09:28
Nr użytkownika: 51,040
post Thu, 30 Nov 2017 - 22:01
Post #4

Mi na przebarwienia pomógł dopiero zabieg laserem Ellipse w Vici Clinic w Krakowie. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, że się na to skusiłam, bo przebarwienia już po tygodniu zupełnie zniknęły, a ja przestałam się wstydzić siebie. Także jeśli macie podobne problemy to jak najbardziej polecam icon_smile.gif
alka25
Fri, 01 Dec 2017 - 12:05
Na przebarwienia to tylko laser. Kremy nie pomogą.
alka25


Grupa: Użytkownicy
Postów: 308
Dołączył: Mon, 14 Jul 14 - 19:32
Nr użytkownika: 44,277
post Fri, 01 Dec 2017 - 12:05
Post #5

Na przebarwienia to tylko laser. Kremy nie pomogą.


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0
post Mon, 25 Dec 2017 - 22:16
Post #6

Na przebarwienia mogę polecić zabieg fotoodmładzania. U mnie zadziałał bardzo dobrze. Już po drugim zabiegu było widać znaczną poprawę. Do tej pory nic innego mi nie pomogło, więc wszyscy, którzy mają podobny problem powinni się udać na taki zabieg.
magdapalslonce
Sun, 24 Mar 2019 - 21:15
wiele dobrego nasłuchałam się na temat stosowania kwasów. Takie zabiegi można wykonać u kosmetyczki, posiadają też kosmetyki z jakimiś małym stężeniem kwasu. Cudownie działa na zmarszczki, przebrarwienie i niedoskonałości
magdapalslonce


Grupa: Użytkownicy
Postów: 5
Dołączył: Thu, 14 Mar 19 - 13:30
Nr użytkownika: 52,828
post Sun, 24 Mar 2019 - 21:15
Post #7

wiele dobrego nasłuchałam się na temat stosowania kwasów. Takie zabiegi można wykonać u kosmetyczki, posiadają też kosmetyki z jakimiś małym stężeniem kwasu. Cudownie działa na zmarszczki, przebrarwienie i niedoskonałości
Mama_Stasia
Fri, 17 May 2019 - 08:24
ja akurat z kwasami to nigdy nie mieliśmy styczności się poznać, ale słyszałam, że dobrze robią na plamy tez po trądziku (siostra ma)
Mama_Stasia


Grupa: Użytkownicy
Postów: 20
Dołączył: Thu, 04 Apr 19 - 09:06
Skąd: Gdynia
Nr użytkownika: 52,921
post Fri, 17 May 2019 - 08:24
Post #8

ja akurat z kwasami to nigdy nie mieliśmy styczności się poznać, ale słyszałam, że dobrze robią na plamy tez po trądziku (siostra ma)

--------------------
"Dziecko nie może myśleć «jak dorosły», ale może dziecięco zastanawiać się nad poważnymi zagadnieniami dorosłych; brak wiedzy i doświadczenia zmusza je, by inaczej myślało"
> PLAMY NA TWARZY - JAK USUNĄĆ ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tue, 21 May 2019 - 07:05
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama