Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Thermomix

> 
basiau
piÄ…, 11 cze 2004 - 23:40
Dziewczyny posiadające owe cudo, proszę, wypowiedzcie się, czy naprawdę warto to kupić? Mój mąż załapał się dzisiaj na prezentację i degustację różnych różności zrobionych za pomocą tegoż urządzenia (np. zupa ogórkowa z zielonego ogóreczka - podobno miodzio, advocat(dobrze napisałam?) także) - mówi że w sumie można by się skusić na to cudo. Tylko ta cena icon_confused.gif trochę mnie poraża. Ale gdyby tak na raty...
Czy używacie na codzień czy od wielkiego dzwonu? Jak z niezawodnością (czy też z zawodnością) tegoż?
Jednym słowem - kupić???
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post piÄ…, 11 cze 2004 - 23:40
Post #1

Dziewczyny posiadające owe cudo, proszę, wypowiedzcie się, czy naprawdę warto to kupić? Mój mąż załapał się dzisiaj na prezentację i degustację różnych różności zrobionych za pomocą tegoż urządzenia (np. zupa ogórkowa z zielonego ogóreczka - podobno miodzio, advocat(dobrze napisałam?) także) - mówi że w sumie można by się skusić na to cudo. Tylko ta cena icon_confused.gif trochę mnie poraża. Ale gdyby tak na raty...
Czy używacie na codzień czy od wielkiego dzwonu? Jak z niezawodnością (czy też z zawodnością) tegoż?
Jednym słowem - kupić???

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
okko
sob, 12 cze 2004 - 09:31
Hej
Moja mama kiedyś się tym zajmowała i w domu ma thermomix od lat ok.8-9. Nie zepsuł się nigdy, kiedyś uzywała go codziennie teraz rzadzeij bo prawie wcale nie gotuje.
Ja gdy kilka temu wyprowadzałam sie z domu zdecydowałam się na Thermomix na raty- po 2 latach go spłaciłam.
Osobiście nie wyobrażam sobie zycia bez niego- nawet na wakacje go zabierałam.
Używam codziennie- do wszystkiego- np. sosy zawsze w nim robię- nigdy sie nie przypalą, zupy tez gotuję, nie wspominając o surówce np. mieszanej z warzyw gotowej za 5 sekund- dokładnie za tyle po po 10 sekundach to by papka była.
Gdy Kuba był malutki to wszystkie zupki mu gotowałam- wrzucałam mieliłam i potem gotowałam- nigdy nie musiałam dodatkowo przecierać.
Cena jaka jest teraz nie wiem- ale wiem, że jest jej wart- bo nie ma na rynku produktu, który by go zastąpił w 100%.
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 12 cze 2004 - 09:31
Post #2

Hej
Moja mama kiedyś się tym zajmowała i w domu ma thermomix od lat ok.8-9. Nie zepsuł się nigdy, kiedyś uzywała go codziennie teraz rzadzeij bo prawie wcale nie gotuje.
Ja gdy kilka temu wyprowadzałam sie z domu zdecydowałam się na Thermomix na raty- po 2 latach go spłaciłam.
Osobiście nie wyobrażam sobie zycia bez niego- nawet na wakacje go zabierałam.
Używam codziennie- do wszystkiego- np. sosy zawsze w nim robię- nigdy sie nie przypalą, zupy tez gotuję, nie wspominając o surówce np. mieszanej z warzyw gotowej za 5 sekund- dokładnie za tyle po po 10 sekundach to by papka była.
Gdy Kuba był malutki to wszystkie zupki mu gotowałam- wrzucałam mieliłam i potem gotowałam- nigdy nie musiałam dodatkowo przecierać.
Cena jaka jest teraz nie wiem- ale wiem, że jest jej wart- bo nie ma na rynku produktu, który by go zastąpił w 100%.

--------------------


kasiask
sob, 12 cze 2004 - 09:38
Byłam na takiej prezentacji i faktycznie jedzenie rewelacja i wygląda na to, że urządzenie też.
Jak chcesz kupić, to zobacz na Allegro. Tam sprzedają często Ci, którzy kupili na prezentacji, a potem tego nie używali. Można kupić prawie nowe za pół ceny.
Smacznego!!
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post sob, 12 cze 2004 - 09:38
Post #3

Byłam na takiej prezentacji i faktycznie jedzenie rewelacja i wygląda na to, że urządzenie też.
Jak chcesz kupić, to zobacz na Allegro. Tam sprzedają często Ci, którzy kupili na prezentacji, a potem tego nie używali. Można kupić prawie nowe za pół ceny.
Smacznego!!

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

ulcik
sob, 12 cze 2004 - 10:38
tu znajdziesz wszystko o termomixie https://www.vorwerk.pl/main.htm mam kolezanke ktora uzywa i jest super zadowolona !!

ulcik
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post sob, 12 cze 2004 - 10:38
Post #4

tu znajdziesz wszystko o termomixie https://www.vorwerk.pl/main.htm mam kolezanke ktora uzywa i jest super zadowolona !!

ulcik
okko
sob, 12 cze 2004 - 10:41
kasiask zajrzałąm na Allgero i .... nie wiedziałam, ze tyle kosztuje icon_surprised.gif icon_surprised.gif
ja kupiłam za 2400- już z odsetkami i Varomą
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 12 cze 2004 - 10:41
Post #5

kasiask zajrzałąm na Allgero i .... nie wiedziałam, ze tyle kosztuje icon_surprised.gif icon_surprised.gif
ja kupiłam za 2400- już z odsetkami i Varomą

--------------------


basiau
sob, 12 cze 2004 - 10:47
Dzięki za dotychczasowe opinie, czekam na więcej icon_biggrin.gif
Stronka o tym urządzonku obejrzana, na allegro raczej się nie zdecyduję, bo nie za bardzo mam kasę, żeby tyle na raz zapłacić. Pozostaje system ratalny... W środę mam prezentację u siebie w domu, to zobaczę to cudo i wtedy sprawa się rozstrzygnie.
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post sob, 12 cze 2004 - 10:47
Post #6

Dzięki za dotychczasowe opinie, czekam na więcej icon_biggrin.gif
Stronka o tym urządzonku obejrzana, na allegro raczej się nie zdecyduję, bo nie za bardzo mam kasę, żeby tyle na raz zapłacić. Pozostaje system ratalny... W środę mam prezentację u siebie w domu, to zobaczę to cudo i wtedy sprawa się rozstrzygnie.

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
basiau
sob, 12 cze 2004 - 10:52
CYTAT(okkko)
kasiask zajrzaÅ‚Ä…m na Allgero i .... nie wiedziaÅ‚am, ze tyle kosztuje icon_surprised.gif  :o  
ja kupiłam za 2400- już z odsetkami i Varomą


No właśnie, kosztuje icon_confused.gif
Jak mi dzisiaj powiedziano, cena wynosi ok. 4000 zł, ale osobom, które mają u siebie w domu prezentację, udziela się rabatu ok. 500 zł i cena jest taka jaka jest. To jest zasadnicza wada tego urządzenia icon_confused.gif .
basiau


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,114
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 14:45
Nr użytkownika: 296




post sob, 12 cze 2004 - 10:52
Post #7

CYTAT(okkko)
kasiask zajrzaÅ‚Ä…m na Allgero i .... nie wiedziaÅ‚am, ze tyle kosztuje icon_surprised.gif  :o  
ja kupiłam za 2400- już z odsetkami i Varomą


No właśnie, kosztuje icon_confused.gif
Jak mi dzisiaj powiedziano, cena wynosi ok. 4000 zł, ale osobom, które mają u siebie w domu prezentację, udziela się rabatu ok. 500 zł i cena jest taka jaka jest. To jest zasadnicza wada tego urządzenia icon_confused.gif .

--------------------
Wielu ludzi mówi za cicho o rzeczach ważnych,
za głośno o banalnych, zbyt wiele o innych,
za rzadko ze sobą i o wiele za często bez namysłu.
magusia
sob, 12 cze 2004 - 21:03
Moja kolezanka stwierdziła że Termomix to profanacja gotowania, ja natomiast dawno sprofanowałam kuchenne ekscesy i zakupu tegoż urzadzenia dokonałam. Praktycznie nie muszę używać żadnych dodatkowych urzadzeń typu maszynka do mielenia, mikser, młynek itp., mycie garnka zajmuje nie całe 2 minuty i własciwie dokonuje się samo, gotowanie przebiega w ekspresowym tempie,ponad to gar wymiesza, zmieli a ja moge w tym czasie skupic się a czymś przyjemniejszym icon_wink.gif
Faktem jest że cena nie zachęca ale jak policzyć kasę wydaną na inne mechaniczne ułatwiacze życia kuchennego to wyjdzie na to samo.
Subiektywna opinia- warto go mieć.
magusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 175
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 00:03
SkÄ…d: Gliwice/Thuine
Nr użytkownika: 486




post sob, 12 cze 2004 - 21:03
Post #8

Moja kolezanka stwierdziła że Termomix to profanacja gotowania, ja natomiast dawno sprofanowałam kuchenne ekscesy i zakupu tegoż urzadzenia dokonałam. Praktycznie nie muszę używać żadnych dodatkowych urzadzeń typu maszynka do mielenia, mikser, młynek itp., mycie garnka zajmuje nie całe 2 minuty i własciwie dokonuje się samo, gotowanie przebiega w ekspresowym tempie,ponad to gar wymiesza, zmieli a ja moge w tym czasie skupic się a czymś przyjemniejszym icon_wink.gif
Faktem jest że cena nie zachęca ale jak policzyć kasę wydaną na inne mechaniczne ułatwiacze życia kuchennego to wyjdzie na to samo.
Subiektywna opinia- warto go mieć.
okko
sob, 12 cze 2004 - 21:10
Ja dzisiaj ugotowałam rosołek- Kuba zaprostestował więc przerobiłam rosołek na pieczarkową- zmieliłam w Thermomixie kilka pieczarek mocno wysuszonych- bo takie znalazłam w lodóce, podsmazyłam je w Thermomixie kilka minut na masełku- normalnie by mi się nie chciało pilnowac przypalenia- wlałam do tego rosołek i po 10 minutach super pyszna aromatyczna zupka pieczarkowa.
Thermomix pozwala mi szybko zrobić cos z niczego.
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post sob, 12 cze 2004 - 21:10
Post #9

Ja dzisiaj ugotowałam rosołek- Kuba zaprostestował więc przerobiłam rosołek na pieczarkową- zmieliłam w Thermomixie kilka pieczarek mocno wysuszonych- bo takie znalazłam w lodóce, podsmazyłam je w Thermomixie kilka minut na masełku- normalnie by mi się nie chciało pilnowac przypalenia- wlałam do tego rosołek i po 10 minutach super pyszna aromatyczna zupka pieczarkowa.
Thermomix pozwala mi szybko zrobić cos z niczego.

--------------------


sammy
sob, 12 cze 2004 - 21:21
CYTAT(magusia)
Faktem jest że cena nie zachÄ™ca ale jak policzyć kasÄ™ wydanÄ… na inne mechaniczne uÅ‚atwiacze życia kuchennego to wyjdzie na to samo.  
Subiektywna opinia- warto go mieć.


A ja się z tym nie zgodzę. Moje cudo, Moulinex, kosztuje w sklepie 800 złotych i robi wszystko z wyjątkiem gotowania. Ja kupiłam go na Allegro za 150 złotych.

Cudo, oprócz, normalnego tarcia i mieszania, ma sokowirówkę, cudo do robienia tzw. pulpy i przecierów, sokowirówkę, młynek do kawy i wyciskarkę do cytrusów i miarkę do odmierzania produktów. Jedynie czego nie robi, to nie mieli maku, bo mięso mieli sieka lepiej niż maszynka do mielenia mięsa.

Ugotować mogę sobie ręcznie na gazie, a upiec i tak mi Thermomix nie upiecze. A w kieszeni zostało mi około 3700 złotych polskich icon_smile.gif

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post sob, 12 cze 2004 - 21:21
Post #10

CYTAT(magusia)
Faktem jest że cena nie zachÄ™ca ale jak policzyć kasÄ™ wydanÄ… na inne mechaniczne uÅ‚atwiacze życia kuchennego to wyjdzie na to samo.  
Subiektywna opinia- warto go mieć.


A ja się z tym nie zgodzę. Moje cudo, Moulinex, kosztuje w sklepie 800 złotych i robi wszystko z wyjątkiem gotowania. Ja kupiłam go na Allegro za 150 złotych.

Cudo, oprócz, normalnego tarcia i mieszania, ma sokowirówkę, cudo do robienia tzw. pulpy i przecierów, sokowirówkę, młynek do kawy i wyciskarkę do cytrusów i miarkę do odmierzania produktów. Jedynie czego nie robi, to nie mieli maku, bo mięso mieli sieka lepiej niż maszynka do mielenia mięsa.

Ugotować mogę sobie ręcznie na gazie, a upiec i tak mi Thermomix nie upiecze. A w kieszeni zostało mi około 3700 złotych polskich icon_smile.gif

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif

--------------------
Doruśka
nie, 13 cze 2004 - 19:37
ja sobie życia bez niego nie wyobrażam.a jak sezon na pomidory to przeciery w nim robie .
zmixuje nawet pestki i skórki,nie musz eobierac poomidorków.
proponuję kupić używany np z autogiełdy nawet za 1000zł są -np ,mój kuzyn sprzedał za 800zł.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post nie, 13 cze 2004 - 19:37
Post #11

ja sobie życia bez niego nie wyobrażam.a jak sezon na pomidory to przeciery w nim robie .
zmixuje nawet pestki i skórki,nie musz eobierac poomidorków.
proponuję kupić używany np z autogiełdy nawet za 1000zł są -np ,mój kuzyn sprzedał za 800zł.
magusia
nie, 13 cze 2004 - 21:00
Sammy ale termomix sam siÄ™ umyje icon_cool.gif
magusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 175
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 00:03
SkÄ…d: Gliwice/Thuine
Nr użytkownika: 486




post nie, 13 cze 2004 - 21:00
Post #12

Sammy ale termomix sam siÄ™ umyje icon_cool.gif
Tuni
nie, 13 cze 2004 - 21:36
Magusiu zaintrygowałaś mnie. Co to znaczy, że sam się umyje ? icon_eek.gif
Sam do zlewu pójdzie, kran odkręci i wyszoruje się jak ludzik pod prysznicem? icon_lol.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post nie, 13 cze 2004 - 21:36
Post #13

Magusiu zaintrygowałaś mnie. Co to znaczy, że sam się umyje ? icon_eek.gif
Sam do zlewu pójdzie, kran odkręci i wyszoruje się jak ludzik pod prysznicem? icon_lol.gif
okko
nie, 13 cze 2004 - 21:43
Tunisiek ja nie magusia ale odpowiem
Po wykorzystaniu icon_lol.gif Thermomixa wlewasz do niego wodę przykrywasz i właczasz na wysokie oboty na kilaknascie sekund, nastepnie wylewasz wodę brudną i spieniona przepłukujesz czystą i tyle.
Można tak prawie po wszystkim- pisze prawie bo po smażonych rzeczach, ciastach czy sosach nie zawsze się udaje domyć "samodzielnie"
Sam niestety pod prysznic nie dojdzie icon_confused.gif
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post nie, 13 cze 2004 - 21:43
Post #14

Tunisiek ja nie magusia ale odpowiem
Po wykorzystaniu icon_lol.gif Thermomixa wlewasz do niego wodę przykrywasz i właczasz na wysokie oboty na kilaknascie sekund, nastepnie wylewasz wodę brudną i spieniona przepłukujesz czystą i tyle.
Można tak prawie po wszystkim- pisze prawie bo po smażonych rzeczach, ciastach czy sosach nie zawsze się udaje domyć "samodzielnie"
Sam niestety pod prysznic nie dojdzie icon_confused.gif

--------------------


Tuni
nie, 13 cze 2004 - 21:53
Dzięki okkko, moja ciekawość zaspokojona icon_razz.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post nie, 13 cze 2004 - 21:53
Post #15

Dzięki okkko, moja ciekawość zaspokojona icon_razz.gif
sammy
nie, 13 cze 2004 - 22:11
CYTAT(magusia)
Sammy ale termomix sam siÄ™ umyje icon_cool.gif



tak, a moulinex'a z radością wsadzam do zmywarki icon_lol.gif


pozdrawiam
sammy icon_smile.gif
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post nie, 13 cze 2004 - 22:11
Post #16

CYTAT(magusia)
Sammy ale termomix sam siÄ™ umyje icon_cool.gif



tak, a moulinex'a z radością wsadzam do zmywarki icon_lol.gif


pozdrawiam
sammy icon_smile.gif

--------------------
Doruśka
pon, 14 cze 2004 - 07:46
tak,ale moulinex nie gotuje...


pamietam jak na wczasach ludzie jedli jakieś chińskie zupki a my np krem z ogórka czy inną pieczarkowa wykwintną.
albo np na śniadanie jajka,sama robie tez serki typu fromage,majonez,pyszne parówki w sosie pomidorowym.albo łososia na parze.....i wszystko naprawdę błyskawicznie.
jedyne co mi nie smakuje to buraczki zchrzanem bo ciapka sie robi.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 14 cze 2004 - 07:46
Post #17

tak,ale moulinex nie gotuje...


pamietam jak na wczasach ludzie jedli jakieś chińskie zupki a my np krem z ogórka czy inną pieczarkowa wykwintną.
albo np na śniadanie jajka,sama robie tez serki typu fromage,majonez,pyszne parówki w sosie pomidorowym.albo łososia na parze.....i wszystko naprawdę błyskawicznie.
jedyne co mi nie smakuje to buraczki zchrzanem bo ciapka sie robi.
PÅ‚acia
pon, 14 cze 2004 - 12:32
CYTAT(sammy)
Moulinex, kosztuje w sklepie 800 zÅ‚otych i robi wszystko z wyjÄ…tkiem gotowania.  
Ugotować mogÄ™ sobie rÄ™cznie na gazie, a upiec i tak mi Thermomix nie upiecze. A w kieszeni zostaÅ‚o mi okoÅ‚o 3700 zÅ‚otych polskich icon_smile.gif  

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif



Ha, mialam podobne spostrzezenia po takiej prezentacji. Pomiksowac moge sobie za o wiele mniejsze pieniadze. Pan koniecznie mnie przekonywal ze to i waga i mikser i 1000 innych rzeczy w jednym.
PÅ‚acia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 858
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 23:45
SkÄ…d: z mojego miejsca na ziemi, na chwilÄ™ obecnÄ… ;)
Nr użytkownika: 485

GG:


post pon, 14 cze 2004 - 12:32
Post #18

CYTAT(sammy)
Moulinex, kosztuje w sklepie 800 zÅ‚otych i robi wszystko z wyjÄ…tkiem gotowania.  
Ugotować mogÄ™ sobie rÄ™cznie na gazie, a upiec i tak mi Thermomix nie upiecze. A w kieszeni zostaÅ‚o mi okoÅ‚o 3700 zÅ‚otych polskich icon_smile.gif  

pozdrawiam
sammy icon_smile.gif



Ha, mialam podobne spostrzezenia po takiej prezentacji. Pomiksowac moge sobie za o wiele mniejsze pieniadze. Pan koniecznie mnie przekonywal ze to i waga i mikser i 1000 innych rzeczy w jednym.
marghe.
pon, 14 cze 2004 - 13:17
Przekonujcie dalej, na razie trzymam sie swojego starego wysłuzonego miksera. I jakoś sobie radze icon_biggrin.gif
M.

nie posiadam równiez:

kuchenki mikrofalowej
tostera - sie sfajczył icon_biggrin.gif
gara do gotowania na parze
i paru innych ..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 14 cze 2004 - 13:17
Post #19

Przekonujcie dalej, na razie trzymam sie swojego starego wysłuzonego miksera. I jakoś sobie radze icon_biggrin.gif
M.

nie posiadam równiez:

kuchenki mikrofalowej
tostera - sie sfajczył icon_biggrin.gif
gara do gotowania na parze
i paru innych ..
Doruśka
pon, 14 cze 2004 - 13:30
gar do gotowania na parze=varoma czyli nadstawka do tehrmomixa
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post pon, 14 cze 2004 - 13:30
Post #20

gar do gotowania na parze=varoma czyli nadstawka do tehrmomixa
> Thermomix
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 13:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama