Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Tylko gorączka - co to może być?

> 
CrazyMary
śro, 09 wrz 2009 - 07:34
Chodzi o Martę. Zaczęło się w niedzielę - najpierw ból głowy, potem gorączka. Zero kaszlu, kataru, bólu (oprócz głowy). No nie pozłam do lekarza, bo uznałam, że jakaś zwykła infekcja, zostawię w domu na kilka dni i przejdzie. Ale mamy już trzeci dzień, żadne objawy nie dołączyły, a temperatura w nocy była jeszcze wyższa (39,1). Co to może być, skoro nic poza tym się nie dzieje. Zbiorę się chyba do lekarza, ale może macie jakieś podobne doświadczenia? Marta nigdy tak nie miała.

Jednocześnie choruje Łukasz na zapalenie gardła, ale Marty gardło nie boli nic a nic.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
Skąd: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 07:34
Post #1

Chodzi o Martę. Zaczęło się w niedzielę - najpierw ból głowy, potem gorączka. Zero kaszlu, kataru, bólu (oprócz głowy). No nie pozłam do lekarza, bo uznałam, że jakaś zwykła infekcja, zostawię w domu na kilka dni i przejdzie. Ale mamy już trzeci dzień, żadne objawy nie dołączyły, a temperatura w nocy była jeszcze wyższa (39,1). Co to może być, skoro nic poza tym się nie dzieje. Zbiorę się chyba do lekarza, ale może macie jakieś podobne doświadczenia? Marta nigdy tak nie miała.

Jednocześnie choruje Łukasz na zapalenie gardła, ale Marty gardło nie boli nic a nic.

--------------------


ulla
śro, 09 wrz 2009 - 08:30
Gdzieś na forum jest mój wątek sprzed chyba 1.5 roku na taki sam temat. Weronika miała taką tygodniową gorączkę. Przez pierwsze trzy czy cztery dni gorączka rosła jej do trochę ponad 39, tak 4 razy na dobę (bo po lekach powoli spadała na trochę do 37, a potem znowu powoli rosła). Jak miałą gorączkę, to leżała apatyczna i nieżywa, i wtedy skarżyła się na ból głowy, jak jej spadała to szalała i odzyskiwała na chwilę apetyt .

Lekarz u niej był drugiego dnia gorączki i akurat trafił na fazę kiedy czułą się dobrze, bo leki podziałły. Nic nie stwierdził - ani osłuchowo, ani na "oko" (znaczy uszy i gardło czyste).

Trwało to tydzień, tyle, że w drugiej połowie tyg. gorączkowe maksima były dwa na dobę i dłużej się utrzymywało działanie leków przeciwgorączkowych.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 08:30
Post #2

Gdzieś na forum jest mój wątek sprzed chyba 1.5 roku na taki sam temat. Weronika miała taką tygodniową gorączkę. Przez pierwsze trzy czy cztery dni gorączka rosła jej do trochę ponad 39, tak 4 razy na dobę (bo po lekach powoli spadała na trochę do 37, a potem znowu powoli rosła). Jak miałą gorączkę, to leżała apatyczna i nieżywa, i wtedy skarżyła się na ból głowy, jak jej spadała to szalała i odzyskiwała na chwilę apetyt .

Lekarz u niej był drugiego dnia gorączki i akurat trafił na fazę kiedy czułą się dobrze, bo leki podziałły. Nic nie stwierdził - ani osłuchowo, ani na "oko" (znaczy uszy i gardło czyste).

Trwało to tydzień, tyle, że w drugiej połowie tyg. gorączkowe maksima były dwa na dobę i dłużej się utrzymywało działanie leków przeciwgorączkowych.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Mika
śro, 09 wrz 2009 - 08:41
Jasiek też miał takie gorączki -czekałam 3 dni-albo do tego czasu przechodziła sama albo jeśli nie dawała się niczym zbić zwiastowała rozwój choroby
potrafił mieć po południu 39,a rano być zdrowym jak ryba icon_wink.gif
to podobno oznaka,że organizm sam sobie potrafi zwalczyć chorobę zanim rozwinie się na dobre
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 09 wrz 2009 - 08:41
Post #3

Jasiek też miał takie gorączki -czekałam 3 dni-albo do tego czasu przechodziła sama albo jeśli nie dawała się niczym zbić zwiastowała rozwój choroby
potrafił mieć po południu 39,a rano być zdrowym jak ryba icon_wink.gif
to podobno oznaka,że organizm sam sobie potrafi zwalczyć chorobę zanim rozwinie się na dobre

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
ruda_kasia
śro, 09 wrz 2009 - 09:26
Moja córka miała takie 3-dniówki przez pół roku co miesiąc. To był paciorkowiec.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post śro, 09 wrz 2009 - 09:26
Post #4

Moja córka miała takie 3-dniówki przez pół roku co miesiąc. To był paciorkowiec.
OLA77
śro, 09 wrz 2009 - 09:32
stawima na 3-dniówkę. obserwuj czy nie pojawiła albo pojawi się wysypka.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 09:32
Post #5

stawima na 3-dniówkę. obserwuj czy nie pojawiła albo pojawi się wysypka.

--------------------
Mika
śro, 09 wrz 2009 - 09:47
CYTAT(OLA77 @ Wed, 09 Sep 2009 - 08:32) *
stawima na 3-dniówkę. obserwuj czy nie pojawiła albo pojawi się wysypka.


trzydniówka u siedmiolatka? icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 09 wrz 2009 - 09:47
Post #6

CYTAT(OLA77 @ Wed, 09 Sep 2009 - 08:32) *
stawima na 3-dniówkę. obserwuj czy nie pojawiła albo pojawi się wysypka.


trzydniówka u siedmiolatka? icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
OLA77
śro, 09 wrz 2009 - 11:11
CYTAT(Mika @ Wed, 09 Sep 2009 - 10:47) *
trzydniówka u siedmiolatka? icon_wink.gif

no tak nie popatrzyłam na wiek:)
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 11:11
Post #7

CYTAT(Mika @ Wed, 09 Sep 2009 - 10:47) *
trzydniówka u siedmiolatka? icon_wink.gif

no tak nie popatrzyłam na wiek:)

--------------------
madzia28
śro, 09 wrz 2009 - 12:12
U nas też było podobnie mała dostała gorączke i zero innych objawów,po dwoch dniach w nocy dochodzilo do 40 stopni i doszla apatia,pojechałyśmy szybko do lekarza,stwierdził zapalenie gardła???na drugi dzień znow do lekarza bo juz nie dawalam rady zbijac gorączki...skierowanie do szpitala a tam powioedzieli ze lekkie zapalenie ucha-dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.
madzia28


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: pon, 18 lut 08 - 10:46
Skąd: bygdoszcz
Nr użytkownika: 18,268

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 12:12
Post #8

U nas też było podobnie mała dostała gorączke i zero innych objawów,po dwoch dniach w nocy dochodzilo do 40 stopni i doszla apatia,pojechałyśmy szybko do lekarza,stwierdził zapalenie gardła???na drugi dzień znow do lekarza bo juz nie dawalam rady zbijac gorączki...skierowanie do szpitala a tam powioedzieli ze lekkie zapalenie ucha-dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.
Abotak
śro, 09 wrz 2009 - 13:07
CYTAT(OLA77 @ Wed, 09 Sep 2009 - 11:11) *
no tak nie popatrzyłam na wiek:)




Buuuu, to kiedy sie z 3dniowki wyrasta??? Znaczy ze moje zadne nie doswiadczylo 3dniowki 03.gif


Crazy, moze mocz do badania. Choc u starszych dzieci to juz nie wiem czy bezobjawowo by zakazenie przebiegalo.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 09 wrz 2009 - 13:07
Post #9

CYTAT(OLA77 @ Wed, 09 Sep 2009 - 11:11) *
no tak nie popatrzyłam na wiek:)




Buuuu, to kiedy sie z 3dniowki wyrasta??? Znaczy ze moje zadne nie doswiadczylo 3dniowki 03.gif


Crazy, moze mocz do badania. Choc u starszych dzieci to juz nie wiem czy bezobjawowo by zakazenie przebiegalo.
Abotak
śro, 09 wrz 2009 - 13:09
CYTAT(madzia28 @ Wed, 09 Sep 2009 - 12:12) *
dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.



hmmm, wydaje mi sie ze jednak 7latek to juz by sie poskarzyl gdyby rzeczywiscie cos sie w gardle czy w uchu dzialo. No chyba ze bezbolesnie to moze przebiegac w co watpie.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 09 wrz 2009 - 13:09
Post #10

CYTAT(madzia28 @ Wed, 09 Sep 2009 - 12:12) *
dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.



hmmm, wydaje mi sie ze jednak 7latek to juz by sie poskarzyl gdyby rzeczywiscie cos sie w gardle czy w uchu dzialo. No chyba ze bezbolesnie to moze przebiegac w co watpie.
Mika
śro, 09 wrz 2009 - 13:17
Bogusia,wierz mi -są takie sztuki icon_wink.gif
u mnie wykładnią jest gorączka której niczym zbić się nie da,bo wiara w to, że "nic nie boli" skończyła się u Jaśka zapaleniem gardła,krtani,zatok i migdałów -jednocześnie icon_wink.gif

Ten post edytował Mika śro, 09 wrz 2009 - 13:17
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 09 wrz 2009 - 13:17
Post #11

Bogusia,wierz mi -są takie sztuki icon_wink.gif
u mnie wykładnią jest gorączka której niczym zbić się nie da,bo wiara w to, że "nic nie boli" skończyła się u Jaśka zapaleniem gardła,krtani,zatok i migdałów -jednocześnie icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Abotak
śro, 09 wrz 2009 - 13:42
CYTAT(Mika @ Wed, 09 Sep 2009 - 13:17) *
Bogusia,wierz mi -są takie sztuki icon_wink.gif
u mnie wykładnią jest gorączka której niczym zbić się nie da,bo wiara w to, że "nic nie boli" skończyła się u Jaśka zapaleniem gardła,krtani,zatok i migdałów -jednocześnie icon_wink.gif



No to coz mi pozostaje... wierze 06.gif Acz wyobraznia mnie zawodzi icon_lol.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 09 wrz 2009 - 13:42
Post #12

CYTAT(Mika @ Wed, 09 Sep 2009 - 13:17) *
Bogusia,wierz mi -są takie sztuki icon_wink.gif
u mnie wykładnią jest gorączka której niczym zbić się nie da,bo wiara w to, że "nic nie boli" skończyła się u Jaśka zapaleniem gardła,krtani,zatok i migdałów -jednocześnie icon_wink.gif



No to coz mi pozostaje... wierze 06.gif Acz wyobraznia mnie zawodzi icon_lol.gif
joannaw27
śro, 09 wrz 2009 - 14:31
CYTAT(madzia28 @ Wed, 09 Sep 2009 - 13:12) *
U nas też było podobnie mała dostała gorączke i zero innych objawów,po dwoch dniach w nocy dochodzilo do 40 stopni i doszla apatia,pojechałyśmy szybko do lekarza,stwierdził zapalenie gardła???na drugi dzień znow do lekarza bo juz nie dawalam rady zbijac gorączki...skierowanie do szpitala a tam powioedzieli ze lekkie zapalenie ucha-dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.

Moja coreczka ma 16-mc i goraczki u niej to normalka nie ma zadnych objawow przeziebienia tylko ta goraczka calkiem nie dawno miala tak wysoka ze srodki przeciwbolowe nie wystarczaly musialam kapac ja w letniej wodzie aby zbic temperature i trwalo to 4 dni, w koncu goraczka przeszla.Oczywiscie bylam z nia u lekarza ktory stwierdzil ze zalapala wirusa a tu ani kaszlu ani kataru bardzo dziwne.
joannaw27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: śro, 09 wrz 09 - 12:45
Skąd: holandia
Nr użytkownika: 29,025

GG:


post śro, 09 wrz 2009 - 14:31
Post #13

CYTAT(madzia28 @ Wed, 09 Sep 2009 - 13:12) *
U nas też było podobnie mała dostała gorączke i zero innych objawów,po dwoch dniach w nocy dochodzilo do 40 stopni i doszla apatia,pojechałyśmy szybko do lekarza,stwierdził zapalenie gardła???na drugi dzień znow do lekarza bo juz nie dawalam rady zbijac gorączki...skierowanie do szpitala a tam powioedzieli ze lekkie zapalenie ucha-dodam ze dziecko nie skarżyło sie ani na gardło ani na uszko.

ja bym poszła do lekarza,tak na wszelki wypadek.

Moja coreczka ma 16-mc i goraczki u niej to normalka nie ma zadnych objawow przeziebienia tylko ta goraczka calkiem nie dawno miala tak wysoka ze srodki przeciwbolowe nie wystarczaly musialam kapac ja w letniej wodzie aby zbic temperature i trwalo to 4 dni, w koncu goraczka przeszla.Oczywiscie bylam z nia u lekarza ktory stwierdzil ze zalapala wirusa a tu ani kaszlu ani kataru bardzo dziwne.
> Tylko gorączka - co to może być?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 02:44
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama