Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak dobrze gospodarować czasem?

> 
mamajul
pon, 30 sie 2004 - 14:57
Jak sobie układacie dzień, zeby był hm........dynamiczny?
Bo u nas jakoś ostatnio tak wszystko się rozwleka, a ja zmęczona......
Jula marudzi, posiłki trwają godzinami.., w domu bałagan, moja nauka leży....
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
SkÄ…d: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post pon, 30 sie 2004 - 14:57
Post #1

Jak sobie układacie dzień, zeby był hm........dynamiczny?
Bo u nas jakoś ostatnio tak wszystko się rozwleka, a ja zmęczona......
Jula marudzi, posiłki trwają godzinami.., w domu bałagan, moja nauka leży....

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
Ida.dorota
wto, 31 sie 2004 - 18:31
U nas jest tak:
Pobudka o 7. Tomek budzi się mniej więcej w tym czasie, Olę budzę do przedszkola około 7.30. Do 8.15 ubieranie, śniedanie dla dzieci, ścielenie łóżek i ogólnie mówiąc wyprawianie Oli (a w tym roku i dwa razy w tygodniu Tomka) do przedszkola. Ola wychodzi z tatą. Po jej wyjściu mogę się ogarnąć i zająć sprzątaniem i obiadem, choć czasem muszę pobawić się z Tomkiem, który przeżywa wyjście siostry do 8.35, kiedy to zaczyna się bajka. W czasie bajki najpierw jem śniadanie i przeglądam forum, potem zajmuję się domem. Przeciętnie trwa to do około 11 (gotuję co drugi dzień, jeść z podłogi u nas też nie można, bo doszłam do wniosku, że praktyczniejsze jest korzystanie z talerzy icon_wink.gif ). Wychodzimy na spacer i po zakupy. Wrcacamy około 13. Kiedy pogoda jest paskudna spędzam ten czas na zabawie z Tomkiem. Obiad, spanie Tomka. Ja - czytanie, komp. Z założenia nic w tym czasie nie robię w domu (chyba, że zbliżają się święta, albo inny kataklizm icon_wink.gif i naprawdę nie wyrabiam). W czasie wakacji cały czas spania Tomka przeznaczałam na zabawę z Olą, głównie czytanie. Około 15.30 idziemy po Olę do przedszkola i dłuuugo wracamy do domu. Docieramy koło 17. Wtedy dzieciaki bawią się same, albo ze mną. O 19 bajka, ja mam trochę czasu na swoje sprawy, szykuję kolację i przygotowuję wszystko na następny dzień. W międzyczasie wraca mąż. Potem my oglądamy wiadomości a dzieci bawią się u siebie. Po wiadomościach kolacja, zabawy z tatą, ja się regeneruję icon_wink.gif . Kąpiel około 21, potem wieczorne rytuały, czytanie. Zasypiają około 22. Ja wytrzymuję do 23...

Oczywiście w międzyczasie muszę rozsądzić sto tysięcy kłótni, pięćset razy interweniować w czasie wiadomości telewizyjnych w "zabawę" moich "aniołków", trzy razy przerywać zmywanie, by podać zabawkę... Ale jakoś trzymamy się tego planu.
Ida.dorota


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,187
Dołączył: pon, 01 mar 04 - 13:12
SkÄ…d: Piaseczno
Nr użytkownika: 1,508




post wto, 31 sie 2004 - 18:31
Post #2

U nas jest tak:
Pobudka o 7. Tomek budzi się mniej więcej w tym czasie, Olę budzę do przedszkola około 7.30. Do 8.15 ubieranie, śniedanie dla dzieci, ścielenie łóżek i ogólnie mówiąc wyprawianie Oli (a w tym roku i dwa razy w tygodniu Tomka) do przedszkola. Ola wychodzi z tatą. Po jej wyjściu mogę się ogarnąć i zająć sprzątaniem i obiadem, choć czasem muszę pobawić się z Tomkiem, który przeżywa wyjście siostry do 8.35, kiedy to zaczyna się bajka. W czasie bajki najpierw jem śniadanie i przeglądam forum, potem zajmuję się domem. Przeciętnie trwa to do około 11 (gotuję co drugi dzień, jeść z podłogi u nas też nie można, bo doszłam do wniosku, że praktyczniejsze jest korzystanie z talerzy icon_wink.gif ). Wychodzimy na spacer i po zakupy. Wrcacamy około 13. Kiedy pogoda jest paskudna spędzam ten czas na zabawie z Tomkiem. Obiad, spanie Tomka. Ja - czytanie, komp. Z założenia nic w tym czasie nie robię w domu (chyba, że zbliżają się święta, albo inny kataklizm icon_wink.gif i naprawdę nie wyrabiam). W czasie wakacji cały czas spania Tomka przeznaczałam na zabawę z Olą, głównie czytanie. Około 15.30 idziemy po Olę do przedszkola i dłuuugo wracamy do domu. Docieramy koło 17. Wtedy dzieciaki bawią się same, albo ze mną. O 19 bajka, ja mam trochę czasu na swoje sprawy, szykuję kolację i przygotowuję wszystko na następny dzień. W międzyczasie wraca mąż. Potem my oglądamy wiadomości a dzieci bawią się u siebie. Po wiadomościach kolacja, zabawy z tatą, ja się regeneruję icon_wink.gif . Kąpiel około 21, potem wieczorne rytuały, czytanie. Zasypiają około 22. Ja wytrzymuję do 23...

Oczywiście w międzyczasie muszę rozsądzić sto tysięcy kłótni, pięćset razy interweniować w czasie wiadomości telewizyjnych w "zabawę" moich "aniołków", trzy razy przerywać zmywanie, by podać zabawkę... Ale jakoś trzymamy się tego planu.

--------------------
Ola, 1998r.

Tomek:

Posty w temacie
mamajul   Jak dobrze gospodarować czasem?   pon, 30 sie 2004 - 14:57
marg.   a co to znaczy dynamiczny? :wink:   pon, 30 sie 2004 - 15:11
mamajul   dynamiczny-tu: nierozwleczony JAki plan dnia maci...   pon, 30 sie 2004 - 15:19
marg.   No dobra. Pobudka. Leniuchowanie. Zakupy na baza...   pon, 30 sie 2004 - 15:23
amania   Mamajul, plany to ja sobie codziennie robiÄ™. Tylk...   pon, 30 sie 2004 - 15:30
moko.   Hmm tu trzeba podzielić ludzi na "kategorie" :lol...   pon, 30 sie 2004 - 15:36
marg.   Jedyne co planujÄ™ (pi razy oko) to jadÅ‚ospis. D...   pon, 30 sie 2004 - 15:38
Sylwia M.   Ja jako kategoria 1 mam i tak zbyt dynamiczny dzie...   pon, 30 sie 2004 - 16:29
mamajul   hm. mnie chodziÅ‚o raczej moje drogie o takie trik...   pon, 30 sie 2004 - 16:35
Jolanta z   No wlasnie,to jest problem ,jak sie zorganizowac ,...   pon, 30 sie 2004 - 18:35
ulla   Hehe...a ja nie wiem jak to jest, ale przez pierws...   pon, 30 sie 2004 - 18:47
basiau   Ja, żeby mój dzieÅ„ byÅ‚ dynamiczny, musiaÅ‚abym...   pon, 30 sie 2004 - 19:17
moko.   heeeee racja basia:)   pon, 30 sie 2004 - 20:02
Maciejka   Basiu! NapisaÅ‚aÅ› najp...   pon, 30 sie 2004 - 20:09
eKachna   Hmmm.. JeÅ›li chodzi o komputer przeszkadzajÄ…cy ...   pon, 30 sie 2004 - 23:22
mamajul   eKAchna. Bardzo dziÄ™kujÄ™. :? :D WidzÄ™, zÄ™ w...   wto, 31 sie 2004 - 08:06
addera   No to ja Wam napiszÄ™ jak wyglÄ…da mój przeciÄ™tn...   wto, 31 sie 2004 - 08:25
Ciotka Manuela   EEEeeee, tam.. Kasia, mnie jakoÅ› ni drugie, ni tr...   wto, 31 sie 2004 - 08:45
Ciotka Manuela   Aha, dodam tylko, że jak nie dostajÄ™ paÅ‚era to ...   wto, 31 sie 2004 - 08:49
Ida.dorota   U nas jest tak: Pobudka o 7. Tomek budzi siÄ™ mni...   wto, 31 sie 2004 - 18:31
MiÄ™ta   Ja mam jedno dziecko. Obiady rozpisuje na caÅ‚y ty...   czw, 28 mar 2024 - 11:29
> Jak dobrze gospodarować czasem?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 13 cze 2024 - 12:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama