Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dom - kupić czy budować. Prośba o poradę

> 
aneea
czw, 08 cze 2006 - 00:22
Siedzę i myślę, a im dłużej myślę, tym mniej wiem czego chcę..
Pomyslalam, ze zapytam o rade tutaj, bo jakos tak sie zawsze sklada, ze ilekroc jestem w tarapatach tu znajduje pomoc icon_smile.gif.

Sprawa wyglada tak. Chcemy kupic dom. Mamy upatrzone dwa:
pierwszy> pieronsko drogi, ale faajny icon_wink.gif. Przy lesie, cicho, dom nie za duzy, taki w sam raz dla nas, co imho jest wazne ze wzgledu na koszt ogrzewania. Ma wszystko, na czym mi zalezy. Minus - malutka dzialka i troche ciasno pomiedzy bocznymi domami. No i wysokie raty kredytu hipotecznego, ale sadze, ze damy rade.
drugi> tani, ale do kapitalnego remontu. Duzy, ladny ogrod, dom przestronny, duzy, moze nawet za duzy jak dla nas. Plusem jest dosc tanie ogrzewanie (jest opcjonalnie piec weglowy). Minus - takie sobie polozenie (przy ulicy, gwar), brak kominka icon_razz.gif no i te remonty, ktore trzeba by wykonac. Niby moge wszystko w srodku zrobic w 100% jak sobie wymysle, ale jestem wygodna i wole wejsc na gotowe, a dom wyzej jesli chodzi o urzadzenie jest super.
trzecia opcja> budowa icon_confused.gif.. wyszlo by chyba podobnie jak w opcji drugiej (finansowo). Wszystko moge ustalic sama itd itp. Minus - nie znamy sie na budowie, nie mamy czasu tego pilnowac, ale mam ekipe, ktora podobnoz sama wszystko zalatwia, poza tym znajomy rodziny mieszka niedaleko, jest w temacie, moglby budowy dogladac... No i w tej opcji moglibysmy sie wprowadzic najwczesniej za ok. 4 m-ce.

Pomozcie miotajacej sie kobiecie, co to maz ja opuscil w podejmowaniu decyzji, bo nie mogl zniesc wiecznych dywagacji i stwierdzil, ze jemu juz wszystko jedno, zeby baba byla zadowolona.... chlip.

Sprawa dosc pilna, prosze o wpisy icon_smile.gif.

PS: Ankiete bym zrobila, ale nie umiem.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post czw, 08 cze 2006 - 00:22
Post #1

Siedzę i myślę, a im dłużej myślę, tym mniej wiem czego chcę..
Pomyslalam, ze zapytam o rade tutaj, bo jakos tak sie zawsze sklada, ze ilekroc jestem w tarapatach tu znajduje pomoc icon_smile.gif.

Sprawa wyglada tak. Chcemy kupic dom. Mamy upatrzone dwa:
pierwszy> pieronsko drogi, ale faajny icon_wink.gif. Przy lesie, cicho, dom nie za duzy, taki w sam raz dla nas, co imho jest wazne ze wzgledu na koszt ogrzewania. Ma wszystko, na czym mi zalezy. Minus - malutka dzialka i troche ciasno pomiedzy bocznymi domami. No i wysokie raty kredytu hipotecznego, ale sadze, ze damy rade.
drugi> tani, ale do kapitalnego remontu. Duzy, ladny ogrod, dom przestronny, duzy, moze nawet za duzy jak dla nas. Plusem jest dosc tanie ogrzewanie (jest opcjonalnie piec weglowy). Minus - takie sobie polozenie (przy ulicy, gwar), brak kominka icon_razz.gif no i te remonty, ktore trzeba by wykonac. Niby moge wszystko w srodku zrobic w 100% jak sobie wymysle, ale jestem wygodna i wole wejsc na gotowe, a dom wyzej jesli chodzi o urzadzenie jest super.
trzecia opcja> budowa icon_confused.gif.. wyszlo by chyba podobnie jak w opcji drugiej (finansowo). Wszystko moge ustalic sama itd itp. Minus - nie znamy sie na budowie, nie mamy czasu tego pilnowac, ale mam ekipe, ktora podobnoz sama wszystko zalatwia, poza tym znajomy rodziny mieszka niedaleko, jest w temacie, moglby budowy dogladac... No i w tej opcji moglibysmy sie wprowadzic najwczesniej za ok. 4 m-ce.

Pomozcie miotajacej sie kobiecie, co to maz ja opuscil w podejmowaniu decyzji, bo nie mogl zniesc wiecznych dywagacji i stwierdzil, ze jemu juz wszystko jedno, zeby baba byla zadowolona.... chlip.

Sprawa dosc pilna, prosze o wpisy icon_smile.gif.

PS: Ankiete bym zrobila, ale nie umiem.
aneea
piÄ…, 09 cze 2006 - 17:47
Dobrze gadasz Rosa icon_smile.gif.

Po dluugim namysle stanelo na domie do remontu icon_smile.gif. Juz mam wizje jak dom ma wygladac, w sumie strasznie duzo radochy sprawia takie wymyslanie co gdzie jak itd... icon_smile.gif

Jezu dopiero sam poczatek a ja juz siwieje.
Dzis bylam w Open Finance tak z ciekawosci. Sprawdzilam juz wczesniej, ze wezmiemy kredyt w Millenium, ewentualnie w PKO BP. W gre wchodzi dosc duza kwota, wiec czemu nie sprobowac doradzic sie profesjonalistow... no wiec poszlam.

Srednio mily pan doradca poinformowal mnie jednak, ze nigdzie kredytu nie dostane, bo moja DG na poczatku byla malo zyskowna i zaniza mi to srednia. W bankach mowili, ze do zdolnosci licza sie pity z tego roku, gosc twierdzi, ze licza srednia z calego roku i ze analityk mi tego nie klepnie.

Jeszcze raz oblecialam banki i pytam ponownie. Wszyscy zgodnie twierdza, ze dadza icon_confused.gif. Zloze wnioski do kilku bankow, w razie czego, ale i tak mam olbrzymiego stresa icon_mad.gif.

Wiecie co, moze jestem jakas przeczulona czy co, ale doradca wydal mi sie malo zainteresowany cala sprawa i wrecz odczulam, ze z pewna satysfakcja stwierdzil, ze w kolejnych bankach nie mam zdolnosci i wlasciwie nawet na polowe inwestycji mnie nie stac icon_evil.gif... Niby zdolnosc wychodzi, ale jak powiedzial wie z doswiadczenia, ze analityk wniosek mi odrzuci.
W poniedzialek umowiona jestem do Expandera, slyszalam o nich niezbyt pochlebne opinie, ale ciekawa jestem mi powiedza.
Nie wiem co myslec, czy lepiej zorientowany jest pracownik banku, czy taki doradca, jak sadzicie?
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post piÄ…, 09 cze 2006 - 17:47
Post #2

Dobrze gadasz Rosa icon_smile.gif.

Po dluugim namysle stanelo na domie do remontu icon_smile.gif. Juz mam wizje jak dom ma wygladac, w sumie strasznie duzo radochy sprawia takie wymyslanie co gdzie jak itd... icon_smile.gif

Jezu dopiero sam poczatek a ja juz siwieje.
Dzis bylam w Open Finance tak z ciekawosci. Sprawdzilam juz wczesniej, ze wezmiemy kredyt w Millenium, ewentualnie w PKO BP. W gre wchodzi dosc duza kwota, wiec czemu nie sprobowac doradzic sie profesjonalistow... no wiec poszlam.

Srednio mily pan doradca poinformowal mnie jednak, ze nigdzie kredytu nie dostane, bo moja DG na poczatku byla malo zyskowna i zaniza mi to srednia. W bankach mowili, ze do zdolnosci licza sie pity z tego roku, gosc twierdzi, ze licza srednia z calego roku i ze analityk mi tego nie klepnie.

Jeszcze raz oblecialam banki i pytam ponownie. Wszyscy zgodnie twierdza, ze dadza icon_confused.gif. Zloze wnioski do kilku bankow, w razie czego, ale i tak mam olbrzymiego stresa icon_mad.gif.

Wiecie co, moze jestem jakas przeczulona czy co, ale doradca wydal mi sie malo zainteresowany cala sprawa i wrecz odczulam, ze z pewna satysfakcja stwierdzil, ze w kolejnych bankach nie mam zdolnosci i wlasciwie nawet na polowe inwestycji mnie nie stac icon_evil.gif... Niby zdolnosc wychodzi, ale jak powiedzial wie z doswiadczenia, ze analityk wniosek mi odrzuci.
W poniedzialek umowiona jestem do Expandera, slyszalam o nich niezbyt pochlebne opinie, ale ciekawa jestem mi powiedza.
Nie wiem co myslec, czy lepiej zorientowany jest pracownik banku, czy taki doradca, jak sadzicie?

Posty w temacie
aneea   Dom - kupić czy budować. ProÅ›ba o poradÄ™   czw, 08 cze 2006 - 00:22
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   czw, 08 cze 2006 - 01:46
aneea   Tak naprawdÄ™ wybierz tÄ™ opcjÄ™, ktora najbardzie...   czw, 08 cze 2006 - 02:10
Użytkownik usuniÄ™ty   To ja powiem tylko tyle... MaÅ‚a dziaÅ‚ka to ni...   czw, 08 cze 2006 - 08:25
grabinka   :shock: Jesusicku [użytkownik x] ależ mnie wystr...   czw, 08 cze 2006 - 10:43
Użytkownik usuniÄ™ty   Grabinko... my mamy 580 m tylko :(   czw, 08 cze 2006 - 10:51
grabinka   No to faktycznie nie dużo(bo jak jeszcze odliczyc...   czw, 08 cze 2006 - 10:57
Użytkownik usuniÄ™ty   Grabinko, ja mieszkam w ZÄ…bkach. W pierwszej miej...   czw, 08 cze 2006 - 11:01
grabinka   Aneea jeszcze mi siÄ™ przypomniaÅ‚o "papierologia"...   czw, 08 cze 2006 - 11:03
baxu   KAZDY KTO MIAL Z TYM DO CZYNIENIA POWIE CI: LEPIEJ...   czw, 08 cze 2006 - 14:37
aneea   Dzieki za wszystkie posty, czekam na jeszcze :). ...   czw, 08 cze 2006 - 14:57
anuÅ›   Aneea - my wÅ‚asnie remontujemy nasz nowy dom. MÄ™...   czw, 08 cze 2006 - 17:56
miriam b   osobiÅ›cie wybraÅ‚abym opcje z domem do remontu......   czw, 08 cze 2006 - 19:05
sandraw   ja wÅ‚aÅ›nie mam te same rozterki 1. dom bliże...   piÄ…, 09 cze 2006 - 08:51
Lila_   Aneea - ten dom do remontu to w jakich latach budo...   piÄ…, 09 cze 2006 - 10:40
Użytkownik usuniÄ™ty   ja wÅ‚aÅ›nie mam te same rozterki 1. dom bliże...   piÄ…, 09 cze 2006 - 10:49
grabinka   Przepraszam,ale wtrÄ…cÄ™ gdy chodzi o pieniÄ…dze,d...   piÄ…, 09 cze 2006 - 13:35
grabinka   Jeszcze odnosnie budowy odÅ‚ożonej w czasie .Budo...   piÄ…, 09 cze 2006 - 13:42
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   piÄ…, 09 cze 2006 - 14:10
aneea   Dobrze gadasz Rosa :). Po dluugim namysle stan...   piÄ…, 09 cze 2006 - 17:47
anuÅ›   aneea, odpuść sobie tych doradców - oni nic nie...   sob, 10 cze 2006 - 13:37
aneea   aneea, odpuść sobie tych doradców - oni nic nie...   sob, 10 cze 2006 - 14:05
Evvka   Kupno: oszczÄ™dność czasu budowa: oszczÄ™dność...   nie, 30 gru 2018 - 22:36
grzesiu_p   Na pewno warto rozeznać siÄ™ w tym temacie wÅ›ró...   sob, 05 sty 2019 - 13:14
domi.nika   MyÅ›le że wygodniej jest zbudować swój dom od p...   wto, 05 lut 2019 - 13:14
bogdan0709   Hej wszystkim. Marzy mi siÄ™ wÅ‚asna, przydomowa o...   czw, 07 lut 2019 - 15:33
kubek   zdecydowanie budować   czw, 14 lut 2019 - 22:06
genja   A co bardziej opÅ‚aca siÄ™ uwzglÄ™dniajÄ…c kwestie...   pon, 18 lut 2019 - 14:36
majjax99@o2.pl   powiem ci ze jeszce niedawno miaÅ‚am podobny probl...   Å›ro, 31 lip 2019 - 08:29
kubek   Budować, a nie kupować. Możesz zaaranżować do...   Å›ro, 20 lis 2019 - 22:42
Zosia_KamiÅ„ska   Tak naprawdÄ™ wybór zależy od tego na ile siÄ™ s...   pon, 02 gru 2019 - 13:14
Jessicaa   Budowanie wyjdzie znacznie taniej. Ale czy chcesz ...   czw, 19 gru 2019 - 19:21
prosta   Zdecydowanie lepiej wybudować dom niż kupić. Je...   pon, 22 cze 2020 - 08:33
JakubLidwin   A ja polecam https://projektydompl.pl/mikoluv/, wi...   czw, 25 cze 2020 - 22:27
Å›rubka   Najlepiej byÅ‚oby chyba porównać koszty?   czw, 02 lip 2020 - 09:38
Aurela   OdÅ›wieżajÄ…c nieco temat... JeÅ›li mówimy o dom...   wto, 15 cze 2021 - 16:26
alka25   Moim zdaniem lepiej budować, bo można wszystko z...   czw, 17 cze 2021 - 07:22
Zosia_KamiÅ„ska   My kupiliÅ›my dom od dewelopera - wiadomo stan sur...   pon, 28 cze 2021 - 10:37
anja84   Jak już sprawisz sobie dom, to koniecznie dopracu...   wto, 06 lip 2021 - 10:52
Blare   My zrobiliÅ›my sobie tabelkÄ™ - po jednej stronie ...   wto, 10 sie 2021 - 11:36
ambrera   Wszystko jest też kwestiÄ… jakÄ… masz wiedzÄ™. Po...   Å›ro, 12 sty 2022 - 19:17
adek87   Moim zdaniem lepiej budować, można zrobić dokÅ‚...   pon, 18 lip 2022 - 09:58
Baasia   Warto dobrze przemyÅ›leć jaki dom wybudujemy. Od ...   czw, 22 lut 2024 - 08:54
> Dom - kupić czy budować. ProÅ›ba o poradÄ™
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 26 wrz 2024 - 11:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama