Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kluchy, kluski i kluseczki.. i makarony;-)

> 
marghe.
pon, 06 gru 2004 - 20:57
Kww, Graz i nie tylko, do dzieła
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 06 gru 2004 - 20:57
Post #1

Kww, Graz i nie tylko, do dzieła
m.
Guciowa
wto, 22 sty 2008 - 14:11
to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie icon_wink.gif

2kg ugotowanych ziemniaków porządnie utłuc po wystygnięciu pozielić na 4 porcje wyjąć 1/porcję ziemniaków w ten dołek wsypać mąkę ziemniaczaną ,1 jajko ,trochę soli zagnieść
wrzucać do lekko osolonego wrzątku i gotowac chwilkę

kopytka

-2kg ugotowanych zmielonych ziemniaków (ziemniaki muszą być zimne inaczej ciasto będzie kleiste
)
-2 szkanki mąki pszennej
-2 jaja
-sól
Zanim zacznie sie robić kopytka trzeba przygotować wrzątek icon_wink.gif
zmielone ziemniaki ,lub porzadnie przeciśnięte przez praskę wyłozyć na posypany mąką stół
w dołek wsypać 2/3 mąki i jaja, szybko zagnieść ciasto ,wyrobione ciasto podzielić na 6 równych części i z tych części formować wałeczki ,które trzeba przesuwać sobie do przodu potem te wałeczki kroimy
pod skosem wrzucamy do osolonego wrzątku i gotujemy chwilkę (2-3minuty)
nawet jakby nas bardzo korciło nie dosypujemy mąki ciasto jest ok jajo w gotowaniu ładnie zetnie ciasto icon_wink.gif

Guciowa


Grupa: Zbanowani
Postów: 5,019
Dołączył: czw, 25 sty 07 - 17:22
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 10,315




post wto, 22 sty 2008 - 14:11
Post #2

to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie icon_wink.gif

2kg ugotowanych ziemniaków porządnie utłuc po wystygnięciu pozielić na 4 porcje wyjąć 1/porcję ziemniaków w ten dołek wsypać mąkę ziemniaczaną ,1 jajko ,trochę soli zagnieść
wrzucać do lekko osolonego wrzątku i gotowac chwilkę

kopytka

-2kg ugotowanych zmielonych ziemniaków (ziemniaki muszą być zimne inaczej ciasto będzie kleiste
)
-2 szkanki mąki pszennej
-2 jaja
-sól
Zanim zacznie sie robić kopytka trzeba przygotować wrzątek icon_wink.gif
zmielone ziemniaki ,lub porzadnie przeciśnięte przez praskę wyłozyć na posypany mąką stół
w dołek wsypać 2/3 mąki i jaja, szybko zagnieść ciasto ,wyrobione ciasto podzielić na 6 równych części i z tych części formować wałeczki ,które trzeba przesuwać sobie do przodu potem te wałeczki kroimy
pod skosem wrzucamy do osolonego wrzątku i gotujemy chwilkę (2-3minuty)
nawet jakby nas bardzo korciło nie dosypujemy mąki ciasto jest ok jajo w gotowaniu ładnie zetnie ciasto icon_wink.gif



--------------------
<to ja Guciowa >
ulla
pią, 08 lut 2008 - 18:30
CYTAT(guciowa @ wto, 22 sty 2008 - 16:11) *
to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie icon_wink.gif

2kg ugotowanych ziemniaków porządnie utłuc po wystygnięciu pozielić na 4 porcje wyjąć 1/porcję ziemniaków w ten dołek wsypać mąkę ziemniaczaną ,1 jajko ,trochę soli zagnieść
wrzucać do lekko osolonego wrzątku i gotowac chwilkę


No ja te śląskie robię inaczej. Ilość ziemniaków dowolna, jeżeli b. mało to niecałe jajko.
Podstawa dobre, mączne ziemniaki. Ugotować, przepuścić przez prasę. Jako, że zawsze tak robiłam (znaczy mama tak nauczyła), to zaczynam pracę z gorącym - czyli tylko trochę przestygniętym. W misce przyklepuję na równo, robię krzyż, wyciągam jedną część (1/4), w dziurę wsypuję na równo mąkę ziemniaczaną, wsypuję sól (zasadniczo do smaku, bo próbuję w trakcie). Mieszam łyżką ziemniaki z mąką...jak do całości da się włożyć rękę bez poparzenia, wbijam jajko i wyrabiam. Potem robię nieco spłaszczone kulki - bez dziurki, bo pod Opolem robi się takie.

I gotowanie - wrzuca się do wrzątku, po chwili jeżeli trzeba lekko i bardzo delikatnie mieszam, żeby się nie przykleiły do dna. Jak wypłyną, a całość się zagotuje, to należy zmniejszyć temperaturę (żeby nie gotowały się wściekle tylko tak trochę)...kluchy są ugotowane po mniej więcej 10 minutach na niezbyt slnym ogniu (jak za silny to się za bardzo obgotują z zewnątrz i są porowate).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pią, 08 lut 2008 - 18:30
Post #3

CYTAT(guciowa @ wto, 22 sty 2008 - 16:11) *
to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie icon_wink.gif

2kg ugotowanych ziemniaków porządnie utłuc po wystygnięciu pozielić na 4 porcje wyjąć 1/porcję ziemniaków w ten dołek wsypać mąkę ziemniaczaną ,1 jajko ,trochę soli zagnieść
wrzucać do lekko osolonego wrzątku i gotowac chwilkę


No ja te śląskie robię inaczej. Ilość ziemniaków dowolna, jeżeli b. mało to niecałe jajko.
Podstawa dobre, mączne ziemniaki. Ugotować, przepuścić przez prasę. Jako, że zawsze tak robiłam (znaczy mama tak nauczyła), to zaczynam pracę z gorącym - czyli tylko trochę przestygniętym. W misce przyklepuję na równo, robię krzyż, wyciągam jedną część (1/4), w dziurę wsypuję na równo mąkę ziemniaczaną, wsypuję sól (zasadniczo do smaku, bo próbuję w trakcie). Mieszam łyżką ziemniaki z mąką...jak do całości da się włożyć rękę bez poparzenia, wbijam jajko i wyrabiam. Potem robię nieco spłaszczone kulki - bez dziurki, bo pod Opolem robi się takie.

I gotowanie - wrzuca się do wrzątku, po chwili jeżeli trzeba lekko i bardzo delikatnie mieszam, żeby się nie przykleiły do dna. Jak wypłyną, a całość się zagotuje, to należy zmniejszyć temperaturę (żeby nie gotowały się wściekle tylko tak trochę)...kluchy są ugotowane po mniej więcej 10 minutach na niezbyt slnym ogniu (jak za silny to się za bardzo obgotują z zewnątrz i są porowate).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru

Posty w temacie
marg.   Kluchy, kluski i kluseczki.. i makarony;-)   pon, 06 gru 2004 - 20:57
marg.   to ja zacznę od najbardziej podstawowych sosów d...   pon, 06 gru 2004 - 21:51
Graz   Ale co, ale co? No dobra, może jeszcze nie ws...   pon, 06 gru 2004 - 22:08
mamami   a czy te gorgonzole możnaby czymś zastąpić zna...   pon, 06 gru 2004 - 23:13
marg.   rokpolem albo kazdym innym serem blue :)   pon, 06 gru 2004 - 23:26
aneea   A jak ze szpinakiem to my jemy jeszcze tak: Na...   pon, 06 gru 2004 - 23:43
Graz   Mamami, niby można, ale trzeba uważać, np. Dona...   wto, 07 gru 2004 - 00:45
mamami   Dobra to wyznam wam szczerze jakie u nas się da s...   wto, 07 gru 2004 - 12:46
Małgoś.dz   Zucchine con la salsiccia 4 cukinie pokrojone ...   wto, 07 gru 2004 - 13:27
Małgoś.dz   MAKARON WSTĄŻKI (SZEROKIE) Z CUKINIĄ (pyszne!!!...   wto, 07 gru 2004 - 13:32
Małgoś.dz   LASAGNIE Z CZERWONĄ SOCZEWICĄ (przepis pochodz...   wto, 07 gru 2004 - 13:35
marg.   Łososiowo śmietanowo :)   wto, 07 gru 2004 - 13:52
marg.   Śmietana (do zup i sosów najlepsza, ale moze byc...   wto, 07 gru 2004 - 13:58
marg.   spaghetti Z krewetkami i imbirem - MSZ pyszne 3 ...   wto, 07 gru 2004 - 14:02
Doruśka   Makaron z tuńczykiem: na patelni rozgrzewamy o...   czw, 09 gru 2004 - 08:51
marg.   Spaghetti ze smietaną i cytryną (wybaczcie, znó...   pon, 10 sty 2005 - 23:26
katkasia   Spaghetti jakby carbonara z dodatkiem   wto, 11 sty 2005 - 10:41
katkasia   Marghe, zrobiłam Twoje krewetki w ostrym sosie z ...   pon, 17 sty 2005 - 10:43
marg.   tagliatelle z krewetkami w sosie z sera mascarpone...   sob, 22 sty 2005 - 22:59
Doruśka   Zrobiłąm alla carbonara,a potem doczytałąm,że...   śro, 26 sty 2005 - 09:26
marg.   na kaloriach sie nie znam. Wszystko zalezy od teg...   śro, 26 sty 2005 - 09:40
marg.   INNE CARBONARY Oprócz klasycznej :   śro, 26 sty 2005 - 09:42
marg.   Makaron z warzywami SKŁADNIKI 1 Bakłażan ...   sob, 05 lut 2005 - 22:43
marg.   1. Spaghetti z cytryna (tym razem bez smietany) ...   pią, 11 lut 2005 - 19:47
madziula   Oto przepis na szybkie i pyszne guciowa   to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie ;) 2kg ...   wto, 22 sty 2008 - 14:11
ulla   to ja wpisze kluski- kluski tzw śląskie ;) 2kg ...   pią, 08 lut 2008 - 18:30
.kasiunia.   Nie wiem czy podawała któraś z was przepis na k...   pon, 21 kwi 2008 - 23:20
.kasiunia.   Spaghetti studenckie a la Kejt : :) - wrzucamy na...   śro, 23 kwi 2008 - 19:11
kasiula_poznan   a czy któraś wie jak zrobić spaghetti con spina...   pią, 23 maj 2008 - 18:42
marg.   a czy któraś wie jak zrobić spaghetti con spina...   pią, 23 maj 2008 - 21:01
marg.   ja robie np tak Ilości na oko.. Szpinak (śwież...   pią, 23 maj 2008 - 21:05
milly   marghe, jak możesz mi to robić??? siedzę w prac...   pią, 13 cze 2008 - 14:23
marg.   marghe, jak możesz mi to robić??? siedzę w prac...   sob, 14 cze 2008 - 00:13
2 Stron V   1 2 następna
> Kluchy, kluski i kluseczki.. i makarony;-)
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 00:16
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama