Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wady genetyczne,Twój najgorszy wybór

> 
cudo
czw, 15 kwi 2010 - 10:44
witam,
chciałam napisać kilka słów i podzielić się z innymi na temat wad genetycznych u dzieci ponieważ bardzo dużo doświadczyłam będąc w ciąży.
Mam 3.5 letnią córeczkę która urodziła się 6 tygodni wcześniej,pomimo tego że była wcześniakiem urodziła się zdrowa i było wszystko ok,ja będąc w 6 miesiący ciąży z nią doznałam pierwszego szoku! dopadł mnie syndrom Bella Polsy który odpowiadał za mimikę twarzy, miałam sparaliżowaną całą lewą stronę twarzy ,trwało to kilka miesięcy czułam się z tym okropnie ciągłe kontrole wizyty u specjalistów dały jednak pozytywne skutki które doprowadziły mnie do normalności.
Ale najgorsze chyba było jak zaszłam w ciążę po raz drugi:w 3 miesiący dowiedzieliśmy się z mężem że nasze dziecko ma dwie wady genetyczne w 4 miesiącu były już trzy wady,byłam zszokowana co dalej będzie,ze względu na ilość wad miałam zrobioną amniopunkcję aby stwierdzić czy dziecko na jakiś wrodzony syndrom który będzie decydował o zdrowiu i rozwoju dziecka.I teraz chciałabym nawiązać do tematu usunięcia ciąży z powodu wady genetycznej,
otóż czekając na wyniki i ostateczną odpowiedź brałam pod uwagę usunięcia ciąży,a ponieważ mieszkam w uk od kilku lat wiedziałam że jest to możliwe bez żadnego problemu nawet 6 miesiącu ciąży .Z wyników wykluczyli w 99% min.syndrom Downa ale moje dziecko wciąż miało wady dlatego decyzja należała do mnie czy dalej chcę prowadzić ciążę.Motałam się z własnymi myślami i z tym co będzie ale po rozmowie z mężem stwierdziliśmy że czekamy do samego końca i wtedy zobaczymy co będzie dalej.
Nasz synek ma dziś 5 tygodni urodził się zdrowy!!!!!!!!!!!dwie wady zniknęły pod sam koniec ciąży a jedną ma wciąż w sobie dlatego jak narazie nie przeszkadza mu w jego rozwoju!
dlatego wracając do powyższego czasami trzeba dać sobie szansę i podjąć decyzję przeciwną do tego co czujemy i myślimy,
co ma być i tak będzie w moim przypadku rozwiązanie było szczęśliwe ale i tak popieram złą decyzję kobiet jeżeli z dzidziunią jest źle!
cudo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: wto, 13 kwi 10 - 16:27
Nr użytkownika: 32,546




post czw, 15 kwi 2010 - 10:44
Post #1

witam,
chciałam napisać kilka słów i podzielić się z innymi na temat wad genetycznych u dzieci ponieważ bardzo dużo doświadczyłam będąc w ciąży.
Mam 3.5 letnią córeczkę która urodziła się 6 tygodni wcześniej,pomimo tego że była wcześniakiem urodziła się zdrowa i było wszystko ok,ja będąc w 6 miesiący ciąży z nią doznałam pierwszego szoku! dopadł mnie syndrom Bella Polsy który odpowiadał za mimikę twarzy, miałam sparaliżowaną całą lewą stronę twarzy ,trwało to kilka miesięcy czułam się z tym okropnie ciągłe kontrole wizyty u specjalistów dały jednak pozytywne skutki które doprowadziły mnie do normalności.
Ale najgorsze chyba było jak zaszłam w ciążę po raz drugi:w 3 miesiący dowiedzieliśmy się z mężem że nasze dziecko ma dwie wady genetyczne w 4 miesiącu były już trzy wady,byłam zszokowana co dalej będzie,ze względu na ilość wad miałam zrobioną amniopunkcję aby stwierdzić czy dziecko na jakiś wrodzony syndrom który będzie decydował o zdrowiu i rozwoju dziecka.I teraz chciałabym nawiązać do tematu usunięcia ciąży z powodu wady genetycznej,
otóż czekając na wyniki i ostateczną odpowiedź brałam pod uwagę usunięcia ciąży,a ponieważ mieszkam w uk od kilku lat wiedziałam że jest to możliwe bez żadnego problemu nawet 6 miesiącu ciąży .Z wyników wykluczyli w 99% min.syndrom Downa ale moje dziecko wciąż miało wady dlatego decyzja należała do mnie czy dalej chcę prowadzić ciążę.Motałam się z własnymi myślami i z tym co będzie ale po rozmowie z mężem stwierdziliśmy że czekamy do samego końca i wtedy zobaczymy co będzie dalej.
Nasz synek ma dziś 5 tygodni urodził się zdrowy!!!!!!!!!!!dwie wady zniknęły pod sam koniec ciąży a jedną ma wciąż w sobie dlatego jak narazie nie przeszkadza mu w jego rozwoju!
dlatego wracając do powyższego czasami trzeba dać sobie szansę i podjąć decyzję przeciwną do tego co czujemy i myślimy,
co ma być i tak będzie w moim przypadku rozwiązanie było szczęśliwe ale i tak popieram złą decyzję kobiet jeżeli z dzidziunią jest źle!
kasiaaaaa
piÄ…, 16 kwi 2010 - 19:26
Cudo po co te nerwy?
Napisałam Ci przecież, że cieszę się z Tobą, że wszystko dobrze się skończyło.
A te "mózgi" piszą Ci takie rzeczy po to, żeby wyprowadzić Cię z błędu.

WADY GENETYCZNE są wywołane mutacjami w obrębie genu lub genów. Takiej mutacji nie da się cofnąć. Natomiast TORBIEL nie jest wadą genetyczną i może się wchłonąć.

kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post piÄ…, 16 kwi 2010 - 19:26
Post #2

Cudo po co te nerwy?
Napisałam Ci przecież, że cieszę się z Tobą, że wszystko dobrze się skończyło.
A te "mózgi" piszą Ci takie rzeczy po to, żeby wyprowadzić Cię z błędu.

WADY GENETYCZNE są wywołane mutacjami w obrębie genu lub genów. Takiej mutacji nie da się cofnąć. Natomiast TORBIEL nie jest wadą genetyczną i może się wchłonąć.



--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
ulla
piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:01
CYTAT(kasiaaaaa @ Fri, 16 Apr 2010 - 20:26) *
WADY GENETYCZNE są wywołane mutacjami w obrębie genu lub genów. Takiej mutacji nie da się cofnąć.


O dzięki kaaaaasiu.

Zastanawiałam się, czy cokolwiek napisać, ze względu na wcześniejszą reakcję, żeby nie zadrażniać.
Z drugiej strony nie byłoby dobrze żeby post, który mówi o tym że wada genetyczna była, ale zniknęła, pozostał bez komentarzy.

Dopuszczam testy błędnie pozytywne, ale nie cofnięcie się wady genetycznej. Ona jest, albo jej nie ma.

Ps. Cudo, szczerze gratuluję zdrowego dziecka, rozumiem co przeżyłaś, ale to nie usprawiedliwia ani Twojego zacietrzewienia, ani wprowadzania potencjalnych zdesperowanych, które to przeczytają, w błąd.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:01
Post #3

CYTAT(kasiaaaaa @ Fri, 16 Apr 2010 - 20:26) *
WADY GENETYCZNE są wywołane mutacjami w obrębie genu lub genów. Takiej mutacji nie da się cofnąć.


O dzięki kaaaaasiu.

Zastanawiałam się, czy cokolwiek napisać, ze względu na wcześniejszą reakcję, żeby nie zadrażniać.
Z drugiej strony nie byłoby dobrze żeby post, który mówi o tym że wada genetyczna była, ale zniknęła, pozostał bez komentarzy.

Dopuszczam testy błędnie pozytywne, ale nie cofnięcie się wady genetycznej. Ona jest, albo jej nie ma.

Ps. Cudo, szczerze gratuluję zdrowego dziecka, rozumiem co przeżyłaś, ale to nie usprawiedliwia ani Twojego zacietrzewienia, ani wprowadzania potencjalnych zdesperowanych, które to przeczytają, w błąd.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru

Posty w temacie
cudo   wady genetyczne,Twój najgorszy wybór   czw, 15 kwi 2010 - 10:44
kasiaaaaa   Nie jestem lekarzem, ale wady genetyczne nie znika...   czw, 15 kwi 2010 - 11:51
cudo   dziecko miaÅ‚o dwie cysty (torbiele) w główce kt...   czw, 15 kwi 2010 - 14:25
Bogusia123456   dziecko miaÅ‚o dwie cysty (torbiele) w główce kt...   sob, 22 maj 2010 - 12:10
ulla   Dziecko miaÅ‚o stwierdzone wady, czy jakieÅ› niepr...   czw, 15 kwi 2010 - 19:33
renek35   Najważniejsze, ze urodziÅ‚o siÄ™ zdrowe:) i życz...   czw, 15 kwi 2010 - 20:34
cudo   ChciaÅ‚am napisać co przeżyÅ‚am bÄ™dÄ…c w ciąż...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 11:03
kasiaaaaa   Cudo po co te nerwy? NapisaÅ‚am Ci przecież, że ...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 19:26
ulla   WADY GENETYCZNE sÄ… wywoÅ‚ane mutacjami w obrÄ™bie...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:01
pirania   a mojemu dziecku sie nie cofnely wady- no ale coz ...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:26
grzaÅ‚ka   wady genetyczne siÄ™ nie cofajÄ…, natomiast torbie...   piÄ…, 16 kwi 2010 - 20:36
pirania   ja znam tylko cerebral palsy.....   piÄ…, 16 kwi 2010 - 23:04
soneczko   co ma być i tak bÄ™dzie w moim przypadku rozwiÄ…z...   nie, 18 kwi 2010 - 18:10
szczurki2   Nie jest tak jak piszesz. w Polsce dopuszczalne je...   piÄ…, 21 maj 2010 - 23:13
pirania   w przypadku wady letalnej nie ma okreslonego wieku...   piÄ…, 21 maj 2010 - 23:31
szczurki2   Piranio , nie masz racji. Ustawa o planowaniu rodz...   sob, 22 maj 2010 - 08:51
azumi   Mój Kacperek też miaÅ‚ dwunaczyniowÄ… pÄ™powinÄ™...   sob, 22 maj 2010 - 21:23
grzaÅ‚ka   torbiele naczyniówki   sob, 22 maj 2010 - 21:45
szczurki2   Co Ty piszesz , jakie torbiele naczyniówki? Zwap...   sob, 22 maj 2010 - 21:58
monilka   Co Ty piszesz , jakie torbiele naczyniówki? Zwap...   sob, 22 maj 2010 - 22:04
szczurki2   Ok. WystraszyÅ‚am siÄ™ , że white spoty nazwaÅ‚a ...   sob, 22 maj 2010 - 22:18
> wady genetyczne,Twój najgorszy wybór
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 11:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama