Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Twórczość literacka siedmiolatki

, nowe - już czternastolatki
> , nowe - już czternastolatki
Silije
pon, 18 cze 2007 - 08:32
A co, pochwalę się. Moja 7-letnia Julka pisze na komputerze małe opowiadanka, drukuje, ilustruje i czyta młodszej siostrze. W tym tekście, który wklejam, zauroczyła mnie piękna konstrukcja zdań. Fabuła nie jest całkiem oryginalna, m.in. motyw kruka został zapożyczony z jakiejś baśni, ale forma, a także ortografia i interpunkcja są już całkowicie Julki, nie poprawiałam nawet jednego wyrazu icon_smile.gif

"….Dawno, dawno temu,
były sobie wielkie, wielkie góry. Jedna z tych gór, ta największa, miała twarz kobiety. Dziwili się ludzie przechodząc obok. Jedni mówili, że to twarz pewnej starej, mądrej cyganki z dalekiego kraju, inni, że to tak tylko góra wyrosła. Ale to nie była zwykła góra. Mieszkała na niej piękna królowa gór. Raz na tysiąc lat ukazywała się w postaci złotosrebrnego obłoku. Nikt na tą górę nie wchodził od lat. A tymczasem żył chłopiec z matką w małym królestwie. Pewnego razu chłopiec powiedział: matko, ja pójdę w świat szukać krainy gdzie nie ma śmierci. Szedł i szedł aż dotarł do krainy kruka. Pyta kruk: co cię sprowadza do mojej krainy, chłopcze? odpowiedział mu chłopiec. Kruk zamyślił się i mówi: zostań ze mną, ja będę żył tak długo, aż piasek nawiany przez wiatry nie zasypie tej przepaści pode mną, a kiedy ja będę żył to i ty. Nie, dziękuję, mówi chłopiec. Szedł i szedł aż dotarł na szczyt góry. Tam spotkała go królowa gór. Powiedziała: wiem czego chcesz. Takiej krainy nie znajdziesz, zostań ze mną. Ja
będę żyła tak długo, aż ta góra nie rozsypie się przez wiatry roznoszona. Chłopiec był zmęczony więc został u królowej. Został na zawsze."

Przeczytałam i pytam:
- Może zostaniesz pisarką?
Julka entuzjastycznie: - Tak!!!
Ja: - A wiesz, że ja też marzyłam o tym całe dzieciństwo?
Julia ze zdegustowana miną: - Aha, to znaczy że zostanę logopedą?

Ten post edytował Silije śro, 12 mar 2014 - 19:31
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 18 cze 2007 - 08:32
Post #1

A co, pochwalę się. Moja 7-letnia Julka pisze na komputerze małe opowiadanka, drukuje, ilustruje i czyta młodszej siostrze. W tym tekście, który wklejam, zauroczyła mnie piękna konstrukcja zdań. Fabuła nie jest całkiem oryginalna, m.in. motyw kruka został zapożyczony z jakiejś baśni, ale forma, a także ortografia i interpunkcja są już całkowicie Julki, nie poprawiałam nawet jednego wyrazu icon_smile.gif

"….Dawno, dawno temu,
były sobie wielkie, wielkie góry. Jedna z tych gór, ta największa, miała twarz kobiety. Dziwili się ludzie przechodząc obok. Jedni mówili, że to twarz pewnej starej, mądrej cyganki z dalekiego kraju, inni, że to tak tylko góra wyrosła. Ale to nie była zwykła góra. Mieszkała na niej piękna królowa gór. Raz na tysiąc lat ukazywała się w postaci złotosrebrnego obłoku. Nikt na tą górę nie wchodził od lat. A tymczasem żył chłopiec z matką w małym królestwie. Pewnego razu chłopiec powiedział: matko, ja pójdę w świat szukać krainy gdzie nie ma śmierci. Szedł i szedł aż dotarł do krainy kruka. Pyta kruk: co cię sprowadza do mojej krainy, chłopcze? odpowiedział mu chłopiec. Kruk zamyślił się i mówi: zostań ze mną, ja będę żył tak długo, aż piasek nawiany przez wiatry nie zasypie tej przepaści pode mną, a kiedy ja będę żył to i ty. Nie, dziękuję, mówi chłopiec. Szedł i szedł aż dotarł na szczyt góry. Tam spotkała go królowa gór. Powiedziała: wiem czego chcesz. Takiej krainy nie znajdziesz, zostań ze mną. Ja
będę żyła tak długo, aż ta góra nie rozsypie się przez wiatry roznoszona. Chłopiec był zmęczony więc został u królowej. Został na zawsze."

Przeczytałam i pytam:
- Może zostaniesz pisarką?
Julka entuzjastycznie: - Tak!!!
Ja: - A wiesz, że ja też marzyłam o tym całe dzieciństwo?
Julia ze zdegustowana miną: - Aha, to znaczy że zostanę logopedą?

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
Silije
nie, 20 lut 2011 - 20:12
Chciałam pokazać jakie wypracowania szkolne ma okazję pisać Julka.
Zadanie domowe brzmiało: Napisz fantastyczne opowiadanie na 2 strony na temat powstania jakiegoś niezwykłego pejzażu.
Przepisałam z jej zeszytu na pamiątkę.




Wiele lat, wieków, stuleci temu, przed powstaniem wszystkich istniejących światów, była tylko ciężka pustka za wszechogarniającą kurtyną. To nie była ciemność. Nie miało to koloru ani kształtu, nie było ciepłe ni zimne, nie było szorstkie ani gładkie. Coś jednak unosiło się w próżni, co można opisać dokładnie. Owalne, brunatne i pomarszczone – jedyne ziarno, z którego mogło coś wyrosnąć, a przy odrobinie szczęścia stworzyć nowe istnienie. Leżało jednak w pustce od dawna, choć nie można było stwierdzić jak długo, gdyż nie istniał nawet czas. Lecz wówczas, gdy zaczynam opowieść, rozpoczął się pewien proces, w wyniku którego wkrótce miał wyrosnąć świat.
Na początku wystrzelił złoty promień światła. Pojawił się znikąd, ale wydawało się jakby dochodził z każdego punktu niekończącej się przestrzeni. Z maleńkiego ziarna wydobył się cichy śpiew. Pierwszy dźwięk nowego świata brzmiał dziwnie i nie pasował do otoczenia. Był zaledwie kilkoma powtarzającymi się nutami, ale wtem złota nieskończoność zabłysła mocniej i prawie cała zgasła pozostawiając ciemny granat nieba rozświetlony pojedynczymi punktami jaśniejącymi bardziej niż cały strumień wcześniej.
Wtedy ziarno wciąż melodyjnie nucące, zaczęło się bardzo powoli zmieniać. Przekształciła się także melodia, teraz zawierała wszystkie nuty gamy, połączone w pieśń tak piękną, jaką można usłyszeć tylko od słońca, jeśli umie się słuchać. Lecz ziarno zakończyło już swą transformację i na jego miejscu unosiły się dwie dziewczyny, trzymając się za ręce. Jedna miała długie, złote włosy i cerę opaloną na brąz, a druga równie długie, lecz czarne kręcone włosy i alabastrową skórę. Suknia pierwszej wyglądała, jakby pożyczyła ją od samego słońca, zaś drugiej przypominała błyszczący aksamit czerni tak głębokiej jak sen. To one śpiewały w duecie tą niezwykłą pieśń. Obie były piękne jak księżyc i odmienne jak noc i dzień, a jednak stały obok siebie.
Przestały śpiewać, a ich głosy potoczyły się po wszechświecie:
- My jesteśmy Równowagą Sił. Jedna z nas jest nieskończenie dobra, a druga nieskończenie zła, lecz żyjemy w harmonii i obie jesteśmy potrzebne, by zaczął się świat. Więc rozkazujemy ci ziemio – wstań z nocy!
Po tych słowach cała przestrzeń zadygotała jakby poruszona przez kogoś, kto potrząsa nią dla zabawy. Po chwili wszystko ustało, ale tuż pod dziewczynami pojawiła się mała szara plama rozrastająca się w zadziwiającym tempie. Narastał hałas i dął bardzo silny wiatr, a w samym środku unosiły się dziewczyny wołając:
- Jakeśmy dobro i zło, niech wzejdzie słońce!
Hałas stał się ogłuszający, pod spodem wyrastały łyse skały nowego świata, a na nich w największym wichrze stały siostry wołając:
- Niech wzejdzie słońce!
I nad nowo narodzonym światem fragment nieba zaczął jaśnieć. Siostry wołały:
- Jakeśmy stwórczynie świata niech wyrosną rośliny, niech owocują drzewa, niech kwitną kwiaty! Niech rosną trujące owoce i lecznicze zioła!
I stało się tak jak powiedziały. Uśmiechnęły się i znów wykrzyknęły w noc:
- Jakeśmy Tarkena i Dareena, niech pojawią się zwierzęta!
I pojawiły się znikąd zwierzęta i otoczyły je kołem. A sarna podbiegła do jasnowłosej Tarkeny a sokół podfrunął do Dareeny, one wzięły je na ręce i zawołały:
- Żyj więc świecie, a my nadamy ci nazwę Saladyny!

Ten post edytował Silije wto, 21 cze 2011 - 12:33
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post nie, 20 lut 2011 - 20:12
Post #2

Chciałam pokazać jakie wypracowania szkolne ma okazję pisać Julka.
Zadanie domowe brzmiało: Napisz fantastyczne opowiadanie na 2 strony na temat powstania jakiegoś niezwykłego pejzażu.
Przepisałam z jej zeszytu na pamiątkę.




Wiele lat, wieków, stuleci temu, przed powstaniem wszystkich istniejących światów, była tylko ciężka pustka za wszechogarniającą kurtyną. To nie była ciemność. Nie miało to koloru ani kształtu, nie było ciepłe ni zimne, nie było szorstkie ani gładkie. Coś jednak unosiło się w próżni, co można opisać dokładnie. Owalne, brunatne i pomarszczone – jedyne ziarno, z którego mogło coś wyrosnąć, a przy odrobinie szczęścia stworzyć nowe istnienie. Leżało jednak w pustce od dawna, choć nie można było stwierdzić jak długo, gdyż nie istniał nawet czas. Lecz wówczas, gdy zaczynam opowieść, rozpoczął się pewien proces, w wyniku którego wkrótce miał wyrosnąć świat.
Na początku wystrzelił złoty promień światła. Pojawił się znikąd, ale wydawało się jakby dochodził z każdego punktu niekończącej się przestrzeni. Z maleńkiego ziarna wydobył się cichy śpiew. Pierwszy dźwięk nowego świata brzmiał dziwnie i nie pasował do otoczenia. Był zaledwie kilkoma powtarzającymi się nutami, ale wtem złota nieskończoność zabłysła mocniej i prawie cała zgasła pozostawiając ciemny granat nieba rozświetlony pojedynczymi punktami jaśniejącymi bardziej niż cały strumień wcześniej.
Wtedy ziarno wciąż melodyjnie nucące, zaczęło się bardzo powoli zmieniać. Przekształciła się także melodia, teraz zawierała wszystkie nuty gamy, połączone w pieśń tak piękną, jaką można usłyszeć tylko od słońca, jeśli umie się słuchać. Lecz ziarno zakończyło już swą transformację i na jego miejscu unosiły się dwie dziewczyny, trzymając się za ręce. Jedna miała długie, złote włosy i cerę opaloną na brąz, a druga równie długie, lecz czarne kręcone włosy i alabastrową skórę. Suknia pierwszej wyglądała, jakby pożyczyła ją od samego słońca, zaś drugiej przypominała błyszczący aksamit czerni tak głębokiej jak sen. To one śpiewały w duecie tą niezwykłą pieśń. Obie były piękne jak księżyc i odmienne jak noc i dzień, a jednak stały obok siebie.
Przestały śpiewać, a ich głosy potoczyły się po wszechświecie:
- My jesteśmy Równowagą Sił. Jedna z nas jest nieskończenie dobra, a druga nieskończenie zła, lecz żyjemy w harmonii i obie jesteśmy potrzebne, by zaczął się świat. Więc rozkazujemy ci ziemio – wstań z nocy!
Po tych słowach cała przestrzeń zadygotała jakby poruszona przez kogoś, kto potrząsa nią dla zabawy. Po chwili wszystko ustało, ale tuż pod dziewczynami pojawiła się mała szara plama rozrastająca się w zadziwiającym tempie. Narastał hałas i dął bardzo silny wiatr, a w samym środku unosiły się dziewczyny wołając:
- Jakeśmy dobro i zło, niech wzejdzie słońce!
Hałas stał się ogłuszający, pod spodem wyrastały łyse skały nowego świata, a na nich w największym wichrze stały siostry wołając:
- Niech wzejdzie słońce!
I nad nowo narodzonym światem fragment nieba zaczął jaśnieć. Siostry wołały:
- Jakeśmy stwórczynie świata niech wyrosną rośliny, niech owocują drzewa, niech kwitną kwiaty! Niech rosną trujące owoce i lecznicze zioła!
I stało się tak jak powiedziały. Uśmiechnęły się i znów wykrzyknęły w noc:
- Jakeśmy Tarkena i Dareena, niech pojawią się zwierzęta!
I pojawiły się znikąd zwierzęta i otoczyły je kołem. A sarna podbiegła do jasnowłosej Tarkeny a sokół podfrunął do Dareeny, one wzięły je na ręce i zawołały:
- Żyj więc świecie, a my nadamy ci nazwę Saladyny!

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale

Posty w temacie
Silije   Twórczość literacka siedmiolatki   pon, 18 cze 2007 - 08:32
myszka   Brawo, Julka! :D   pon, 18 cze 2007 - 09:21
anai&julas&   W szoku jestem, a najbardziej podobaÅ‚a mi siÄ™ pu...   sob, 23 cze 2007 - 23:02
użytkownik usuniÄ™ty   Czy jest gdzieÅ› ikona z opadajÄ…cÄ… szczÄ™kÄ…???   nie, 24 cze 2007 - 11:23
Tobatka   No ja takÄ… opadajÄ…ca szczÄ™kÄ™ juz w realu zadem...   nie, 24 cze 2007 - 15:48
KM   Ta interpunkcja :shock: WyjÄ…tkowo zdolne dziecko....   nie, 24 cze 2007 - 18:27
Silije   PiÄ™knie dziÄ™kujemy za pochwaÅ‚y, JulkÄ™ bardzo r...   nie, 24 cze 2007 - 19:18
KM   Jest praworÄ™czny i lewonożny, a patrzenie przez ...   nie, 24 cze 2007 - 22:30
grzalka   Też jestem pod wrażeniem umiejetnoÅ›ci Julki... ...   Å›ro, 27 cze 2007 - 21:20
Silije   Bo talentu starczyÅ‚o mi tylko na pierwsze 20 lat ...   Å›ro, 27 cze 2007 - 21:27
myszka   (...) ale po Å›lubie wszystkie zdolnoÅ›ci wyparowa...   Å›ro, 27 cze 2007 - 21:43
agnecha   ale zdolna Twoja Julcia :D ma wyobraźniÄ™.. pozbi...   piÄ…, 29 cze 2007 - 21:20
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   piÄ…, 29 cze 2007 - 21:48
zilka   Silije, bajka niesamowita a puenta Å›wietna! J...   sob, 30 cze 2007 - 14:30
Silije   Teraz chciaÅ‚am pokazać kilka wierszyków, ich se...   czw, 16 sie 2007 - 17:21
zilka   Silije, REWELACJA!   czw, 16 sie 2007 - 17:25
mama_do_kwadratu   Åšwietne. Najlepsze o rybach, co w dresach nie ch...   czw, 16 sie 2007 - 17:38
ms.mez   Silije, Twoja Julka jest niesamowita - chyba strac...   czw, 16 sie 2007 - 17:46
Tobatka   A mnie najbardziej siÄ™ dyskusja miÄ™dzy kaczkami ...   czw, 16 sie 2007 - 17:51
myszka   Brawo, Jula!   czw, 16 sie 2007 - 20:37
Silije   Julci piosenka napisana latem. Tylko melodii nie z...   Å›ro, 07 lis 2007 - 14:48
Silije   No wczeÅ›nie zaczyna publikować ta moja córcia :...   czw, 22 lis 2007 - 11:06
dorothyz   Jestem pod wrażeniem ! Å»yczÄ™ Julce, żeby ...   czw, 22 lis 2007 - 11:39
Monika ww   Silije, jestem pod ogromnym wrażeniem. Ale masz z...   czw, 22 lis 2007 - 12:48
Bogusia123456   Silije cudne! :grin: Moje ulubione to: No ...   pon, 26 lis 2007 - 22:44
annana   Silije - gratulacje!!! Córa genialna ...   czw, 06 gru 2007 - 22:47
Adasia   Silije, jestem pod wrażeniem! Dużym. Dopiero...   pon, 10 gru 2007 - 08:27
Silije   RozbroiÅ‚a mnie dzisiejsza inspiracja rzeżuchÄ…. ...   sob, 22 mar 2008 - 13:19
mama_do_kwadratu   niezÅ‚a jest, naprawdÄ™ :)   sob, 22 mar 2008 - 14:14
Tissaia   osz kurka. ZdumiewajÄ…ca. Å»eby nie powiedzieć -g...   sob, 05 kwi 2008 - 20:30
Silije   Ten wierszyk napisaÅ‚a w czerwcu ale dopiero teraz...   Å›ro, 03 wrz 2008 - 20:24
Mi   Wiersz o sÅ‚oÅ„cu jest piÄ™kny :) Silije a może w...   sob, 06 wrz 2008 - 19:56
mama_do_kwadratu   Julka jest Å›wietna.   sob, 06 wrz 2008 - 20:01
*Mariola*   wow.... Julka rewelacja!!!   sob, 06 wrz 2008 - 21:50
overlooked   Brava dla Julci :!:   wto, 02 gru 2008 - 11:14
Mariena   Ale wyobraźnia. I talent niesamowity, pogratulowa...   wto, 02 gru 2008 - 11:50
Silije   A teraz próbka sentymentalnej pisaniny :wink: dz...   Å›ro, 02 wrz 2009 - 16:32
Bogusia123456   :) gdyby nie druga czesc to jako zywo podklad pod ...   Å›ro, 02 wrz 2009 - 16:48
Silije   Wiersz inspirowany "ZaklÄ™ciami" Józefa...   wto, 01 gru 2009 - 20:44
wiewi   niesamowita jest. naprawdÄ™.   pon, 07 gru 2009 - 11:23
Ev   ......słów mi zabrakÅ‚o... przerzutnie genialne,...   wto, 08 gru 2009 - 23:08
kasiarybka   ZatkaÅ‚o mnie wzruszenie, piÄ™kne, takie dojrzaÅ‚e...   sob, 19 gru 2009 - 09:07
Silije   Pierwszy wiersz napisany przez JuliÄ™ już po 10 u...   nie, 24 sty 2010 - 17:41
maja2006   Pierwszy wiersz napisany przez JuliÄ™ już po 10 u...   Å›ro, 16 cze 2010 - 21:19
kasiunia   :shock: zbieram szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi...   nie, 24 sty 2010 - 18:02
skanna   :shock: zbieram szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi... Ja też.   nie, 24 sty 2010 - 18:16
Tobatka   Zdolna bestyja! :)   pon, 25 sty 2010 - 13:03
amania   Brawo!   piÄ…, 05 lut 2010 - 10:17
Agalu   Niesamowite!gratulujÄ™ tak zdolnej córki:) :b...   wto, 09 lut 2010 - 19:51
Silije   Pokażę teraz zabawÄ™ w podchody w wykonaniu Jul...   czw, 25 mar 2010 - 19:37
Agalu   Szczerze zazdroszczÄ™ tak zdol;nej córki :radosni...   czw, 25 mar 2010 - 19:42
Cleo   Ale fajne!:) brawo! EDIT: dopiero przeczy...   czw, 25 mar 2010 - 20:54
Kocurek   Też zbieram szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi.   piÄ…, 26 mar 2010 - 12:11
Agnes-3   Jest niesamowita :szczerbaty usmiech Gratuluje co...   piÄ…, 26 mar 2010 - 22:14
Joanna 81   zdolniacha z niej, Å›wietna jest! I mam wraże...   sob, 27 mar 2010 - 01:09
zuza1313   Silije, niesamowita ta Twoja córa, jestem w szok...   nie, 18 kwi 2010 - 14:17
AsiaKG   :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: Ale masz zdolnÄ…...   piÄ…, 18 cze 2010 - 14:07
Silije   Wiersz inspirowany jakÄ…Å› podejrzanÄ… grÄ… siecio...   pon, 30 sie 2010 - 20:29
kasiarybka   P.S. Czy ja mam zarekwirować mojemu dziecku lapto...   sob, 11 wrz 2010 - 12:28
wiewi   W.O.W niesamowita jest. a wiersz "okno" ...   Å›ro, 01 wrz 2010 - 17:13
Silije   I jeszcze jeden nowy wiersz. Dobrze oddaje Julkow...   czw, 09 wrz 2010 - 11:42
malowanka   WzruszajÄ…ce. Nawet mój 10-latek zrobiÅ‚ tak :sho...   sob, 11 wrz 2010 - 11:16
Cleo   Silije, bardzo siÄ™ wzruszyÅ‚am. PiÄ™kne. Pogratul...   nie, 19 wrz 2010 - 17:14
Silije   ChciaÅ‚am teraz dla odmiany pokazać wam fragment ...   wto, 21 wrz 2010 - 22:39
aga_mama   zbieram szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi :shock: niezÅ‚a jes...   Å›ro, 22 wrz 2010 - 08:18
fizula   Już siÄ™ ustawiam po autograf z caÅ‚Ä… rodzinÄ… d...   nie, 26 wrz 2010 - 22:43
Silije   ChciaÅ‚am pokazać jakie wypracowania szkolne ma o...   nie, 20 lut 2011 - 20:12
~justa~   Silije zaskakujÄ…co piÄ™kne! Podziwiam szczerz...   pon, 21 lut 2011 - 08:49
użytkownik usuniÄ™ty   Julko, to jest naprawdÄ™ piÄ™kne.   pon, 21 lut 2011 - 09:21
jaAga*   Nie pierwszy już raz zbieram szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi...   pon, 21 lut 2011 - 10:18
Gruszka   Silije, przepiÄ™kne. Jestem pod wrażeniem piÄ™kni...   pon, 21 lut 2011 - 10:30
Silije   Wiersz Julki napisany na zlocie maluchowym w Osiec...   wto, 21 cze 2011 - 12:31
Silije   Julia pisze powieść o smokach, niestety nie chce...   czw, 08 mar 2012 - 17:40
wiewiórczak   Wow! GratulujÄ™ zdolnej córki.   czw, 08 mar 2012 - 17:43
_rybka   (...)   czw, 08 mar 2012 - 20:04
Magenta   Rany, dopiero teraz tutaj trafiÅ‚am: NIESAMOWITE...   piÄ…, 09 mar 2012 - 08:07
Silije   Rysunkom smoków towarzyszyÅ‚y i wiersze o nich, j...   nie, 17 cze 2012 - 23:10
Martucha_   Julia jest niesamowita.   pon, 18 cze 2012 - 23:00
Silije   CoÅ› Julkowego, znowu Jeszcze wczoraj taÅ„czyÅ‚y ...   Å›ro, 21 lis 2012 - 02:41
aniakuleczka   CoÅ› Julkowego, znowu (...) To jest teraz taki wie...   Å›ro, 21 lis 2012 - 10:55
Silije   Nie wiem, czy wypada jeszcze na forum MALUCHY zami...   wto, 29 paź 2013 - 20:56
Pronto   *zbiera szczÄ™kÄ™ z podÅ‚ogi* DomyÅ›lam siÄ™, że...   wto, 29 paź 2013 - 21:02
Silije   Nie, przeniosÅ‚a siÄ™ na forum tolkienowskie.   wto, 29 paź 2013 - 21:15
Pronto   Może to i lepiej. :) GratulujÄ™ szczerze.   wto, 29 paź 2013 - 21:25
Kocurek   Wow :shock: Szacun.   Å›ro, 30 paź 2013 - 13:44
malgosia1968   nawet nie wiem co odpisać bo mi "mowÄ™ odjÄ™...   Å›ro, 30 paź 2013 - 16:46
Silije   Julka tÅ‚umaczy też wiersze z jÄ™zyka angielskieg...   sob, 16 lis 2013 - 22:46
mama_do_kwadratu   NiezÅ‚a jest, naprawdÄ™. SUPER.   sob, 16 lis 2013 - 22:48
Silije   Mam dwa nowe wiersze Julki. Pierwszy rymowany (12-...   piÄ…, 20 gru 2013 - 18:13
Agnieszka AZJ   :shock: :shock: :shock: - to o tym pierwszym. Nie ...   piÄ…, 20 gru 2013 - 19:13
ATeFKa   przepiÄ™knie!!! szacun dla mÅ‚odej...   piÄ…, 20 gru 2013 - 20:56
Silije   Mae govannen, ja chciaÅ‚am tylko spytać gdzie moj...   sob, 21 gru 2013 - 20:26
semi   jestem pod wrażeniem talentu Julki.   sob, 21 gru 2013 - 21:07
Silije   Może już trochÄ™ przynudzam tÄ… JulciÄ… po tylu ...   nie, 09 lut 2014 - 22:43
artemizja   PiÄ™kne wiersze... Jestem pod wielkim wrażeniem i...   Å›ro, 12 lut 2014 - 12:30
Silije   ::GÅ‚osy w Ruinach::. Te Å›ciany wciąż pamiÄ™taj...   Å›ro, 12 mar 2014 - 19:19
KM   Zdolna bestia :wink:   Å›ro, 12 mar 2014 - 20:42
Kaszanka   NapiszÄ™ chyba najwiÄ™kszy komplement jaki w życi...   czw, 13 mar 2014 - 08:23
Silije   Julia zostaÅ‚a laureatkÄ… konkursu literackiego dl...   pon, 27 paź 2014 - 19:36
Agnieszka AZJ   Brawo, gratulacje :brawo_bis   pon, 27 paź 2014 - 20:07
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
> Twórczość literacka siedmiolatki, nowe - już czternastolatki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 26 wrz 2024 - 13:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama