Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jaki rower wybrać?

> 
Pilawianka
sob, 01 paź 2011 - 20:45
Do czasu gdy poznałam mojego M. jeździłam sporadycznie na pożyczonym rowerze. Wiosną tego roku M. odkopał z piwnicy stary "marketowy" rower swojej siostry i postanowił zarazić mnie swoją pasją. Założyłam, że jeśli mój słomiany zapał nie minie to w przyszłym roku kupuję rower.
Zapał nie minął a w mojej głowie od kilku dni tli się myśl, żeby rower kupić teraz, gdy zaczynają się wyprzedaże tegorocznych modeli.

No właśnie, kupić ale jaki?
Na pewno nie miejski - za ciężki a ja muszę wnosić go na 3 piętro, poza tym uwielbiam jeździć po lesie a tam holender niestety się nie sprawdza.
Chcę jeździć po mieście, parkach, lasach.
Myślałam o rowerze trekkingowym albo crosowym, ale może jednak góral? Czytałam opinie, że rowery trekkingowe są do wszystkiego a jednocześnie nie nadają się dobrze na żadną nawierzchnię 37.gif

Na jakich rowerach jeździcie? Sprawdzają się? Chcę przeznaczyć do 1500zł
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post sob, 01 paź 2011 - 20:45
Post #1

Do czasu gdy poznałam mojego M. jeździłam sporadycznie na pożyczonym rowerze. Wiosną tego roku M. odkopał z piwnicy stary "marketowy" rower swojej siostry i postanowił zarazić mnie swoją pasją. Założyłam, że jeśli mój słomiany zapał nie minie to w przyszłym roku kupuję rower.
Zapał nie minął a w mojej głowie od kilku dni tli się myśl, żeby rower kupić teraz, gdy zaczynają się wyprzedaże tegorocznych modeli.

No właśnie, kupić ale jaki?
Na pewno nie miejski - za ciężki a ja muszę wnosić go na 3 piętro, poza tym uwielbiam jeździć po lesie a tam holender niestety się nie sprawdza.
Chcę jeździć po mieście, parkach, lasach.
Myślałam o rowerze trekkingowym albo crosowym, ale może jednak góral? Czytałam opinie, że rowery trekkingowe są do wszystkiego a jednocześnie nie nadają się dobrze na żadną nawierzchnię 37.gif

Na jakich rowerach jeździcie? Sprawdzają się? Chcę przeznaczyć do 1500zł


--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
sdw
czw, 06 paź 2011 - 08:11
Specialized only i tylko. Odkąd używam roweru tej marki, mam wrażenie, że on sobie jedzie, a ja jestem hołubionym przezeń pasażerem icon_mrgreen.gif

Obecnie mam trekkingowego Ariela na dużych, 28" kołach, w wersji nieco bardziej wypasionej niż standard. Ale na podstawowym wyposażeniu tego modelu jeździłam i nie miałam zastrzezeń. Trzyma się genialnie każdej nawierzchni. No dobra, na piaszczystych wybojach trzeba zwolnić icon_wink.gif Albo... wymienić opony na takie z większym bieznikiem icon_smile.gif IMHO rowery tej marki są absolutnie fantastyczne i malo ktore na polskim rynku są im w stanie dorównać. A czuję się upowazniona do wydawania takiej opinii, gdyż na rowerze jeżdże bardzo, bardzo dużo (nie jestem kierowcą i dla mnie to podstawowy środek lokomocji od marca do listopada użytkowany świątek piatek i niedziela).

To teraz garść porad na temat typu, nie marki. Dla niedzielnego rowerzysty trekking będzie najbardziej optymalny. Pomyśl, czy więcej będziesz jeździla po tych parkach czy też może jednak zdecydowanie po lasach, a do parku to w niedzilę na kawe? Jeśli uznasz, że lasy rulez, to bierz górala, ale jesli po wądolach od czasu do czasu, a głównie w cywilizacji to nie ma co się zasadzać na rower górski. Z tej prostej przyczyny, że na nawierzchni niewymagającej jeździ się na nim po prostu... ciężko. W porównaniu z trekkingiem ofkors.

Do kwoty, jaką ustaliłaś minimum można kupić całkiem sensowny rower. Zwróć uwagę przezde wszystkim na ramę - nie może być za duża ani za mala, dobrze sobie rower wymierz, pojeździj nim trochę po sklepie. westię przerzutek mozesz tak naprawdę pominąć, jak się rozsmakujesz w jeździe, zawsze możesz wymienić na lapesze, to nie jest drogi interes, a na pewno bardziej warto dołozyć na starcie do solidnej ramy (vide specialized, który udziela na swoje ramy wieczystej gwarancji) niż odwrotnie.

Dopsz, wyszła mi oda do spezializeda, przepraszam. Ale kocham go miłością najprawdziwszą. Nawet bardziej niż\zmywarkę icon_wink.gif

A teraz tak - do 1500 warto rozpatrzyć: kellys, merida, centurion, authorn no i oczywiście 43.gif spec...

sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 06 paź 2011 - 08:11
Post #2

Specialized only i tylko. Odkąd używam roweru tej marki, mam wrażenie, że on sobie jedzie, a ja jestem hołubionym przezeń pasażerem icon_mrgreen.gif

Obecnie mam trekkingowego Ariela na dużych, 28" kołach, w wersji nieco bardziej wypasionej niż standard. Ale na podstawowym wyposażeniu tego modelu jeździłam i nie miałam zastrzezeń. Trzyma się genialnie każdej nawierzchni. No dobra, na piaszczystych wybojach trzeba zwolnić icon_wink.gif Albo... wymienić opony na takie z większym bieznikiem icon_smile.gif IMHO rowery tej marki są absolutnie fantastyczne i malo ktore na polskim rynku są im w stanie dorównać. A czuję się upowazniona do wydawania takiej opinii, gdyż na rowerze jeżdże bardzo, bardzo dużo (nie jestem kierowcą i dla mnie to podstawowy środek lokomocji od marca do listopada użytkowany świątek piatek i niedziela).

To teraz garść porad na temat typu, nie marki. Dla niedzielnego rowerzysty trekking będzie najbardziej optymalny. Pomyśl, czy więcej będziesz jeździla po tych parkach czy też może jednak zdecydowanie po lasach, a do parku to w niedzilę na kawe? Jeśli uznasz, że lasy rulez, to bierz górala, ale jesli po wądolach od czasu do czasu, a głównie w cywilizacji to nie ma co się zasadzać na rower górski. Z tej prostej przyczyny, że na nawierzchni niewymagającej jeździ się na nim po prostu... ciężko. W porównaniu z trekkingiem ofkors.

Do kwoty, jaką ustaliłaś minimum można kupić całkiem sensowny rower. Zwróć uwagę przezde wszystkim na ramę - nie może być za duża ani za mala, dobrze sobie rower wymierz, pojeździj nim trochę po sklepie. westię przerzutek mozesz tak naprawdę pominąć, jak się rozsmakujesz w jeździe, zawsze możesz wymienić na lapesze, to nie jest drogi interes, a na pewno bardziej warto dołozyć na starcie do solidnej ramy (vide specialized, który udziela na swoje ramy wieczystej gwarancji) niż odwrotnie.

Dopsz, wyszła mi oda do spezializeda, przepraszam. Ale kocham go miłością najprawdziwszą. Nawet bardziej niż\zmywarkę icon_wink.gif

A teraz tak - do 1500 warto rozpatrzyć: kellys, merida, centurion, authorn no i oczywiście 43.gif spec...



--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.

Posty w temacie
młodziutka   Jaki rower wybrać?   sob, 01 paź 2011 - 20:45
Marta M   ja mam cross/trekking kellys gamma,jeżdzę po ter...   wto, 04 paź 2011 - 17:13
xniebo   ja mam cross/trekking kellys gamma,jeżdzę po ter...   sob, 04 sty 2014 - 11:52
Marta M   to musi być fajny rowerek :) a jaka jest cena że...   nie, 23 mar 2014 - 15:24
Ketmia   Ja mam Authora mtb. W sumie to tak go nazywam, cho...   wto, 04 paź 2011 - 23:02
młodziutka   Dzięki dziewczyny :) Jednak opinie konkretnych os...   śro, 05 paź 2011 - 15:44
sdw   Specialized only i tylko. Odkąd używam roweru te...   czw, 06 paź 2011 - 08:11
Ketmia   Trzyma się genialnie każdej nawierzchni. Ale to...   śro, 12 paź 2011 - 10:33
młodziutka   sdw wyszła "oda do" ale z konkretnymi r...   pią, 07 paź 2011 - 21:52
sdw   Młodziutka poszukaj tego speca. Jak na nim usiadz...   sob, 08 paź 2011 - 08:29
młodziutka   Teraz widzę jaka jestem zakręcona, wczoraj polec...   sob, 08 paź 2011 - 09:19
sdw   Młodziutka, Ariela mozna bylo kupić w najgoręts...   sob, 08 paź 2011 - 14:14
agama76   Ja od 2 lat mam KTM Life track kupiony wtedy za ok...   czw, 13 paź 2011 - 17:23
młodziutka   Z powodu różnich życiowych zawirowań nie kupi...   czw, 19 sty 2012 - 15:24
młodziutka   Jako, że dziś od rana piękne słońce to korzys...   pią, 20 sty 2012 - 15:57
Ketmia   Trudno powiedzieć nie widząc bieżnika. Niekiedy...   sob, 28 sty 2012 - 19:49
młodziutka   Wczoraj pierwszy raz przejechałam dłuższą tras...   nie, 04 mar 2012 - 19:50
Ketmia   Ładny! A opony zmieniłaś, czy zostałaś pr...   pon, 05 mar 2012 - 11:44
młodziutka   Opony zostały oryginalne. Zobaczę jak będą si...   pon, 05 mar 2012 - 16:36
Ketmia   No i dobrze. Jestem ciekawa, co to za opony, jeśl...   pon, 05 mar 2012 - 22:36
młodziutka   Ketmia, napiszę, jeśli podpowiesz mi jak to spra...   wto, 06 mar 2012 - 10:46
Ketmia   Z boku opony powinien być wytłoczony napis: mark...   wto, 06 mar 2012 - 20:43
młodziutka   To jest opona Kenda. Wygląda jak ta albo bardzo p...   wto, 06 mar 2012 - 21:37
Ketmia   Jeździłam kiedyś na kendach, fakt że z nieco i...   wto, 06 mar 2012 - 22:57
Daria99   Zamierzam kupić rower ,ale nie wiem jaki wybrać ...   pon, 09 lip 2012 - 16:49
LenaMama   Dostosowany do wzrostu dziecka. Nie kupuj nigdy ro...   pon, 25 mar 2013 - 11:36
Choco.   Tym razem ja proszę o pomoc w wyborze roweru. Cel...   wto, 09 lip 2013 - 12:36
anna_pochopien   [edit: moderacja]   pią, 19 lip 2013 - 11:41
kariaha   co sądzicie o takich tanich rowerach z marketów,...   czw, 27 mar 2014 - 14:29
Agnieszka AZJ   Nie warto   czw, 27 mar 2014 - 14:36
Litka   przyznam się, że mam marketowy już jakieś 8 la...   sob, 29 mar 2014 - 13:58
MartaBac   Jeżeli nie będziesz jeździła dużo, to naprawd...   sob, 29 mar 2014 - 14:03
Mart87   Mój mąż dał za rower 1500 , mam nadzieję że ...   pią, 12 wrz 2014 - 18:34
Agula9   Ja mam rower zakupiony na giełdzie za ok 500 zl...   sob, 13 wrz 2014 - 04:24
Agula9   Ja mam rower zakupiony na giełdzie za ok 50...   sob, 13 wrz 2014 - 04:26
Aniqa   My mamy zamiar skorzystać z sezonu wyprzedaży sp...   sob, 18 paź 2014 - 20:31
Ketmia   Sądzę, Aniqa, że będziesz zadowolona. Do norma...   czw, 06 lis 2014 - 22:07
kasia99   Ja mam rower miejski, holenderski i jestem bardzo ...   pon, 21 wrz 2015 - 15:31
tanka   też mam miejski rower i jestem bardzo zadowolona....   czw, 15 paź 2015 - 14:15
wiklinowa   Ja mam MTB bo lubię, żeby było też wygodnie na...   śro, 01 cze 2016 - 11:39
mama_basia   My z mężem kupiliśmy ostatnio rowery górskie, ...   pon, 11 lip 2016 - 08:24
werciaczek   jeśli bym ci miała polecić dobry sklep z rowera...   wto, 22 lis 2016 - 10:17
sandipuk   Ciekawe wskazówki daliście, dzięki za porady ...   wto, 17 paź 2017 - 14:41
kaska1980   Ja też się podłączam pod pytanie, tylko że w ...   pon, 04 mar 2019 - 14:50
bicykler   Ja kilka lat temu bacznie obserwowałam ceny, jaki...   pon, 11 mar 2019 - 10:33
Kapiszonka   Również uważam, że najlepsze są rowery MTB :)...   pon, 11 mar 2019 - 13:02
carlos90   To jest zadanie moim zdaniem dla specjalisty.   pią, 15 mar 2019 - 18:57
oderkowy   To trudne pytanie i nie polecam wchodzić na stron...   czw, 11 kwi 2019 - 13:47
Browiankadxd   naucz się na moim błedzie... kupiłam taki rower...   śro, 26 cze 2019 - 07:57
Mila28   Tu jest duży wybór rowerów https://allmega.pl/v...   śro, 24 lip 2019 - 22:18
miroslava   Lubię też rowery katanien   czw, 19 wrz 2019 - 15:52
Wearonia   Ja polecam kupno roweru typu fitness, przynajmniej...   śro, 15 sty 2020 - 20:06
synkitrzy   Moje doświadczenia to trzykrotny zakup roweru dla...   pon, 27 sty 2020 - 16:59
> Jaki rower wybrać?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 15 cze 2024 - 08:56
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama