Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Odczulanie - alergia może na psa

, niezwykłe zakończenie!
> , niezwykÅ‚e zakoÅ„czenie!
magdalenka
wto, 24 sty 2012 - 17:48
wróciłąm właśnie z wizyty u lekarza, podejrzewa u tymka alergię na enzymy pochodzące od psa. SUgeruje oddanie lub odizolowanie psiaka. Ja mam mętlik w głowie. Dziecko oczywiście jest dla mnie najważniejsze i nie ma tu dyskusji. Martwi mnie, że dawki leków, które podajemy, są już spore i tych już zwiększyć nie można. Jednak na forach "zwierzęcych" znajduje się sporo w[isów, że niekoniecznie trzeba psa oddać.... a ja sama nie wiem, macie jakieś doświadczenia w tym temacie??
A, u Tymka temat alergii zdecydowanie nasila się, zaczęło się od kataru siennego ;-(.

mam jeszcze pytanie: skąd wiadomo, że to reakcja na psa a nie np. alergia na roztocza? Przecież alergie nagle się pojawiają, moze to nie pies tylko coś innego?

Teraz Tym dostaje: flixotide 125, 2razy dziennie, ventolin w razie potrzeby, aerius, singulair5, avansys... i to nie jest teoretycznie astma icon_sad.gif

Ten post edytował magdalenka czw, 05 kwi 2012 - 10:10
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post wto, 24 sty 2012 - 17:48
Post #1

wróciłąm właśnie z wizyty u lekarza, podejrzewa u tymka alergię na enzymy pochodzące od psa. SUgeruje oddanie lub odizolowanie psiaka. Ja mam mętlik w głowie. Dziecko oczywiście jest dla mnie najważniejsze i nie ma tu dyskusji. Martwi mnie, że dawki leków, które podajemy, są już spore i tych już zwiększyć nie można. Jednak na forach "zwierzęcych" znajduje się sporo w[isów, że niekoniecznie trzeba psa oddać.... a ja sama nie wiem, macie jakieś doświadczenia w tym temacie??
A, u Tymka temat alergii zdecydowanie nasila się, zaczęło się od kataru siennego ;-(.

mam jeszcze pytanie: skąd wiadomo, że to reakcja na psa a nie np. alergia na roztocza? Przecież alergie nagle się pojawiają, moze to nie pies tylko coś innego?

Teraz Tym dostaje: flixotide 125, 2razy dziennie, ventolin w razie potrzeby, aerius, singulair5, avansys... i to nie jest teoretycznie astma icon_sad.gif
magdalenka
czw, 26 sty 2012 - 09:08
Gruszka, decyzja o zakupie psa była przemyślana, konsultowana z innymi lekarzami, podejmowana przeszło dwa lata. Nie będę pisać dalej, bo czuję się przyparta do muru, a tego pewnie nikt nie lubi.

Pies, jak zakłaądaliśmy, stał się członkiem rodziny, więc nie wyobrażam sobie rozstania z nim, a właściwie z nią. Pobyt w ogrodzie - tu dwa tygodnie nie dadzą żadnego efektu. Natomiast nie wyobrażam sobie na stałe urządzić miejsca dla psa w wolnostojącym garażu czy kojcu - psa, który od urodzenia był przytulany, był ciągle z nami.... typowo rodzinny psiak.

Dziś mam wizytę u innej lekarki, może powtórzymy testy.

Grrszka, proszę nie pisz o pokornym kiwaniu głową ;-(.

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że teściowa, psiara, która jest równie zżyta z sunią zadeklarowała, że zaopiekuje się psem... czego sobie nie wyobrażam.... tzn rozstania, nie zajęcia przez teściową....

co do odpowiedzi na pytania, pod postami Miki się podpisuję. I sprzątanie jest oczywiście niezbędne itp, ale nie wtedy, gdy pies drepta obok. Czy wiecie, że osoba uczulona na sierść kota, już po 10 sek może mieć silne reakcje uczulenia? To jako ciekawostka, chodzi o szybkość uczulania przez alergeny.

Pies został wytypowany pzez lekarkę CHYBA dlateo, że żadne inne czynniki się nie zmieniły, dostaje natomiast na tyle silnee leki, że gdyby to było np uczulenie na roztocze, to nie powinno być żadnych objawów. a teraz objawy się nasilają. Ale nie jestem do tego przekonana; ponadto decyzja dot psiaka.... no cóż, koniecznie muszę to skonsultować z innym lekarzem.
Dziękuję za pomoc i Wasze rady.Dam zna jutro.
magdalenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,052
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:54
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 237




post czw, 26 sty 2012 - 09:08
Post #2

Gruszka, decyzja o zakupie psa była przemyślana, konsultowana z innymi lekarzami, podejmowana przeszło dwa lata. Nie będę pisać dalej, bo czuję się przyparta do muru, a tego pewnie nikt nie lubi.

Pies, jak zakłaądaliśmy, stał się członkiem rodziny, więc nie wyobrażam sobie rozstania z nim, a właściwie z nią. Pobyt w ogrodzie - tu dwa tygodnie nie dadzą żadnego efektu. Natomiast nie wyobrażam sobie na stałe urządzić miejsca dla psa w wolnostojącym garażu czy kojcu - psa, który od urodzenia był przytulany, był ciągle z nami.... typowo rodzinny psiak.

Dziś mam wizytę u innej lekarki, może powtórzymy testy.

Grrszka, proszę nie pisz o pokornym kiwaniu głową ;-(.

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że teściowa, psiara, która jest równie zżyta z sunią zadeklarowała, że zaopiekuje się psem... czego sobie nie wyobrażam.... tzn rozstania, nie zajęcia przez teściową....

co do odpowiedzi na pytania, pod postami Miki się podpisuję. I sprzątanie jest oczywiście niezbędne itp, ale nie wtedy, gdy pies drepta obok. Czy wiecie, że osoba uczulona na sierść kota, już po 10 sek może mieć silne reakcje uczulenia? To jako ciekawostka, chodzi o szybkość uczulania przez alergeny.

Pies został wytypowany pzez lekarkę CHYBA dlateo, że żadne inne czynniki się nie zmieniły, dostaje natomiast na tyle silnee leki, że gdyby to było np uczulenie na roztocze, to nie powinno być żadnych objawów. a teraz objawy się nasilają. Ale nie jestem do tego przekonana; ponadto decyzja dot psiaka.... no cóż, koniecznie muszę to skonsultować z innym lekarzem.
Dziękuję za pomoc i Wasze rady.Dam zna jutro.

Posty w temacie
magdalenka   Odczulanie - alergia może na psa   wto, 24 sty 2012 - 17:48
Gruszka   A testy?   wto, 24 sty 2012 - 20:20
Mafia   Nie wiem w jakim wieku jest syn, ale można zrobiÄ...   wto, 24 sty 2012 - 20:24
Mika   to standardowe leki i zawsze na "dzieÅ„ dobry...   wto, 24 sty 2012 - 20:35
magdalenka   no tak, sporo emocji, wiÄ™c sporo faków opuÅ›ciÅ‚...   wto, 24 sty 2012 - 21:17
Gruszka   JeÅ›li w testach nie wyszedÅ‚ pies to na jakiej po...   wto, 24 sty 2012 - 21:48
magdalenka   A w ogóle to po co brać psa w sytuacji gdy dziec...   Å›ro, 25 sty 2012 - 09:17
Gruszka   napiszÄ™ to tak, bardzo ogólnie: zanim coÅ› napsi...   Å›ro, 25 sty 2012 - 11:29
Mika   Dla mnie lekarz, który mówi, że testy to i tak ...   Å›ro, 25 sty 2012 - 11:37
Kaszanka   A w ogóle to po co brać psa w sytuacji gdy dziec...   Å›ro, 25 sty 2012 - 09:27
Gruszka   E no Gruszka. Ja kiedyÅ› na psa byÅ‚am nie byÅ‚a u...   Å›ro, 25 sty 2012 - 11:32
moko.   Z alergiÄ… wziewnÄ… walczÄ™ u mÅ‚odego od lat. MÅ‚...   Å›ro, 25 sty 2012 - 09:21
magdalenka   pytaÅ‚am lekarkÄ™, czy dbajÄ…c bardziej o szeroko ...   Å›ro, 25 sty 2012 - 10:02
Mika   mój Jasiek w oczach puchÅ‚ jak wchodziÅ‚ do domu ...   Å›ro, 25 sty 2012 - 10:06
Kaszanka   To dziwne, bo u alergików to podstawa i na każde...   Å›ro, 25 sty 2012 - 10:08
Gruszka   No ale w takim razie JAK alergolodzy leczÄ… innych...   Å›ro, 25 sty 2012 - 13:23
Mafia   Gruszka, ale chyba magdalenka wÅ‚aÅ›nie kombinuje ...   Å›ro, 25 sty 2012 - 14:27
Gruszka   Gruszka, ale chyba magdalenka wÅ‚aÅ›nie kombinuje ...   Å›ro, 25 sty 2012 - 14:41
magdalenka   Gruszka, decyzja o zakupie psa byÅ‚a przemyÅ›lana,...   czw, 26 sty 2012 - 09:08
szeklanka   Taka osoba uczulona na sierść kota wie niestety ...   piÄ…, 27 sty 2012 - 14:56
magdalenka   no i niejako jesteÅ›my w punkcie wyjÅ›cia: testy I...   piÄ…, 03 lut 2012 - 09:35
agawunia   Witam! Jestem mamÄ… niespeÅ‚na 3 letniej Vanes...   piÄ…, 03 lut 2012 - 23:51
timon   moja córka jest uczulona na sierÅ›c psa dopiero p...   czw, 01 mar 2012 - 00:28
magdalenka   Dziewczyny chciaÅ‚am dopisać, jak zakoÅ„czyÅ‚ siÄ...   czw, 05 kwi 2012 - 10:09
Ceda   Mój mąż ma dużą alergiÄ™ na kota. Ostatnio zr...   Å›ro, 10 lut 2021 - 07:21
Ceda   Mój mąż ma dużą alergiÄ™ na kota. Ostatnio zr...   Å›ro, 10 lut 2021 - 07:21
Ceda   Mój mąż ma dużą alergiÄ™ na kota. Ostatnio zr...   Å›ro, 10 lut 2021 - 07:21
> Odczulanie - alergia może na psa, niezwykÅ‚e zakoÅ„czenie!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 23 cze 2024 - 08:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama