Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wasze przekonania dotyczące pieniędzy

, na fali wątku o przedsiębiorczości
> , na fali wÄ…tku o przedsiÄ™biorczoÅ›ci
aniakuleczka
czw, 13 wrz 2012 - 22:07
Fascynując się młodymi przedsiębiorcami
obejrzawszy zarekomendowany tam filmik o młodych przedsiębiorcach z TED tx
i przeczytawszy artykuł z brukowca o młodym Plichcie, który sprzedawał kanapki

chciałabym was zapytać - jakie macie przekonania na temat pieniędzy?

pytanie dosyć ogólne, więc uszczegółowię

interesuje mnie czy macie jakieś powiedzenia związane z pieniędzmi?
czy macie jakieś .....no nie znajduję lepszego słowa niż przekonania.... na temat bogactwa itd.

dlaczego o to pytam?
bo przeczytałam taki oto fragment z faktu-sraktu

CYTAT
Każdego dnia Marcin przygotowywał w domu hałdę kanapek i zabierał je ze sobą w plecaku. Czyścił lodówkę z czego się dało. Rodzice pewnie myśleli, że ma świetny apetyt. A on na przerwach, zamiast dobrodusznie podzielić się z innymi, tylko czekał, aż kogoś dopadnie głód. Za kanapkę od Marcina P. trzeba było oczywiście zapłacić. Handel drugim śniadaniem był wielką tajemnicą. Marcin P. nie chciał się zdradzić przed nauczycielami i rodzicami. Ale jego koledzy świetnie to dziś pamiętają...

– Marcin nie był postrzegany jako pilny i błyskotliwy uczeń, mimo że wystartował nawet w olimpiadzie ekonomicznej – mówi nam jeden ze znajomych szefa Amber Gold. – Każdy wiedział, że jest cwaniakiem i kombinatorem, który chce zrobić interes na czym tylko się da – dodaje


Otóż to moim zdaniem oddaje dobrze polską mentalność -
i NIE BRONIĘ TU PLICHTY I AMBER GOLD
ale mam wrażenie, że każdy, kto ma dobry pomysł i uruchamia go i ZARABIA na tym, jest postrzegany jako cwaniak i kombinator.
Bo zarabiać i mieć w tym społeczeństwie nie jest dobrze postrzegane.

W jednym z Wprostów czy jakoś tak, był wywiad z Kulczykiem. Na pytanie co sądzi o wyższym opodatkowaniu bogatych powiedział, że karanie kogoś tylko dlatego, że wcześniej wstaje, więcej się uczy i dłużej pracuje jest niesprawiedliwe.
to oczywiście jedna strona, powiecie, że jest wielu ludzi, którzy dużo pracują i nic z tego nie mają itd.
No jest wielu to prawda.

A ja siedzę sobie i marzę - jakby to było fajnie, gdyby jednak wygrać 10 milionów, albo rozkręcić własny biznes
tylko sama jestem obstawiona tysiącem przekonań finansowych, z których jedno jest takie, że nie dam rady.
więc tylko siedzę i rozkminiam dyskusje na maluchach.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post czw, 13 wrz 2012 - 22:07
Post #1

Fascynując się młodymi przedsiębiorcami
obejrzawszy zarekomendowany tam filmik o młodych przedsiębiorcach z TED tx
i przeczytawszy artykuł z brukowca o młodym Plichcie, który sprzedawał kanapki

chciałabym was zapytać - jakie macie przekonania na temat pieniędzy?

pytanie dosyć ogólne, więc uszczegółowię

interesuje mnie czy macie jakieś powiedzenia związane z pieniędzmi?
czy macie jakieś .....no nie znajduję lepszego słowa niż przekonania.... na temat bogactwa itd.

dlaczego o to pytam?
bo przeczytałam taki oto fragment z faktu-sraktu

CYTAT
Każdego dnia Marcin przygotowywał w domu hałdę kanapek i zabierał je ze sobą w plecaku. Czyścił lodówkę z czego się dało. Rodzice pewnie myśleli, że ma świetny apetyt. A on na przerwach, zamiast dobrodusznie podzielić się z innymi, tylko czekał, aż kogoś dopadnie głód. Za kanapkę od Marcina P. trzeba było oczywiście zapłacić. Handel drugim śniadaniem był wielką tajemnicą. Marcin P. nie chciał się zdradzić przed nauczycielami i rodzicami. Ale jego koledzy świetnie to dziś pamiętają...

– Marcin nie był postrzegany jako pilny i błyskotliwy uczeń, mimo że wystartował nawet w olimpiadzie ekonomicznej – mówi nam jeden ze znajomych szefa Amber Gold. – Każdy wiedział, że jest cwaniakiem i kombinatorem, który chce zrobić interes na czym tylko się da – dodaje


Otóż to moim zdaniem oddaje dobrze polską mentalność -
i NIE BRONIĘ TU PLICHTY I AMBER GOLD
ale mam wrażenie, że każdy, kto ma dobry pomysł i uruchamia go i ZARABIA na tym, jest postrzegany jako cwaniak i kombinator.
Bo zarabiać i mieć w tym społeczeństwie nie jest dobrze postrzegane.

W jednym z Wprostów czy jakoś tak, był wywiad z Kulczykiem. Na pytanie co sądzi o wyższym opodatkowaniu bogatych powiedział, że karanie kogoś tylko dlatego, że wcześniej wstaje, więcej się uczy i dłużej pracuje jest niesprawiedliwe.
to oczywiście jedna strona, powiecie, że jest wielu ludzi, którzy dużo pracują i nic z tego nie mają itd.
No jest wielu to prawda.

A ja siedzę sobie i marzę - jakby to było fajnie, gdyby jednak wygrać 10 milionów, albo rozkręcić własny biznes
tylko sama jestem obstawiona tysiącem przekonań finansowych, z których jedno jest takie, że nie dam rady.
więc tylko siedzę i rozkminiam dyskusje na maluchach.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Psi
czw, 13 wrz 2012 - 22:40
Trochę ciężko wyczuć mi klimat tematu ale się wypowiem bo akurat na temat cwniactwa Polaków mam dużo przemyśleń. Uważam, że jesteśmy (uogólniając rzecz jasna) narodem cwaniaków. Nieco ponad 20 lat temu bohaterem był ten kto dobrze kombinował i do dzisiaj jako naród pokutujemy. Uogólniając znowu, uważam, że jako naród nie rozumiemy idei robienia czegoś dla frajdy, dla "funu"...wszystko musi nam przynieść wymierne korzyści finansowe. Jako naród nie staramy się robić w życiu tego na czym nam zalezy, co sprawia nam frajdę...wybieramy opcje opłacalne, a później wegetujemy z poczuciem "bylejakości". Okropnie, po prostu okropnie mnie to w Polakach denerwuje. Zamiłowanie do pieniędzy i traktowanie ich jako cel sam w sobie moim zdaniem dość mocno człowieka ogranicza. Nie jest tak, że jestem gotowa pracować za chleb i wodę mimo, że moja praca jest moją pasją..ale jednak robienie czegoś tylko i wyłącznie z pobudek finansowych mnie po prostu poraża, a jest w naszym pięknym kraju absolutną codziennością. Niestety.

Nieskładnie, nielogicznie alem przepracowana icon_smile.gif
Psi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,613
Dołączył: śro, 31 mar 04 - 10:53
Nr użytkownika: 1,619




post czw, 13 wrz 2012 - 22:40
Post #2

Trochę ciężko wyczuć mi klimat tematu ale się wypowiem bo akurat na temat cwniactwa Polaków mam dużo przemyśleń. Uważam, że jesteśmy (uogólniając rzecz jasna) narodem cwaniaków. Nieco ponad 20 lat temu bohaterem był ten kto dobrze kombinował i do dzisiaj jako naród pokutujemy. Uogólniając znowu, uważam, że jako naród nie rozumiemy idei robienia czegoś dla frajdy, dla "funu"...wszystko musi nam przynieść wymierne korzyści finansowe. Jako naród nie staramy się robić w życiu tego na czym nam zalezy, co sprawia nam frajdę...wybieramy opcje opłacalne, a później wegetujemy z poczuciem "bylejakości". Okropnie, po prostu okropnie mnie to w Polakach denerwuje. Zamiłowanie do pieniędzy i traktowanie ich jako cel sam w sobie moim zdaniem dość mocno człowieka ogranicza. Nie jest tak, że jestem gotowa pracować za chleb i wodę mimo, że moja praca jest moją pasją..ale jednak robienie czegoś tylko i wyłącznie z pobudek finansowych mnie po prostu poraża, a jest w naszym pięknym kraju absolutną codziennością. Niestety.

Nieskładnie, nielogicznie alem przepracowana icon_smile.gif

Posty w temacie
aniakuleczka   wasze przekonania dotyczÄ…ce pieniÄ™dzy   czw, 13 wrz 2012 - 22:07
milutka   KtoÅ› kto uważa, że kupiÅ‚ auto za 600tys za got...   czw, 13 wrz 2012 - 22:21
Martucha_   KtoÅ› kto uważa, że kupiÅ‚ auto za 600tys za got...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 10:41
milutka   ZupeÅ‚nie nie rozumiem powyższego. Milutka, wy...   pon, 17 wrz 2012 - 18:11
Psi   TrochÄ™ ciężko wyczuć mi klimat tematu ale siÄ™...   czw, 13 wrz 2012 - 22:40
moko.   UogólniajÄ…c znowu, uważam, że jako naród nie ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 08:43
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   piÄ…, 14 wrz 2012 - 00:42
milutka   Też tak nie bardzo rozumiem jaki temat przewodni ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 00:58
wiktore   O tak cwaniactwo to nasza niestety przywara :( Wi...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 08:55
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   sob, 15 wrz 2012 - 09:59
Magda EZ   A mi siÄ™ wydaje, że rozumiem o co chodziÅ‚o anik...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:12
Kitka*   A mi siÄ™ wydaje, że rozumiem o co chodziÅ‚o anik...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 11:37
asiam23   Od kilku lat mieszkam w Anglii, napisze to co zaob...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:27
agama76   Wiele lat temu mój 13, moze 14-letni wówczas kuz...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:59
aniakuleczka   Przepraszam za nieskÅ‚adny pierwszy post. Jak mi ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 10:32
aisha1111   Moje pytanie, które nasunęło mi siÄ™ po lekturz...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 18:39
Bogusia123456   odniose sie tylko do przykladu Marcina od kanapek ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 11:42
aniakuleczka   wiem, że Plichta to Å›liski temat, ale chodzi o ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 13:00
Bogusia123456   Aniu, czy Plichta to ten Marcin od kanapek? Dla...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 13:38
aniakuleczka   Ja siÄ™ z takÄ… zawiÅ›ciÄ… nie spotykam na co dzie...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 19:17
asiam23   Aisha1111 i Bogusia 123456 maja bardzo duzo racji ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 20:07
biedronka83   To tak a propos pieniÄ™dzy. ByÅ‚am ostatnio na roz...   sob, 15 wrz 2012 - 09:55
aniakuleczka   zdziwiona byÅ‚am, że MikoÅ‚ejko nie doczekaÅ‚ siÄ...   sob, 15 wrz 2012 - 12:20
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   sob, 15 wrz 2012 - 12:40
Ida.dorota   MyÅ›lÄ™ że mamy nie tak Å‚atwo zdruzgotać, sÄ… m...   sob, 15 wrz 2012 - 12:46
Magda EZ   Ja też zadrżaÅ‚am jak przeczytaÅ‚am nazwisko Mik...   sob, 15 wrz 2012 - 13:00
wiktore   Wiecie co może jestem osobÄ… niespoÅ‚ecznÄ…, niec...   sob, 15 wrz 2012 - 19:06
wiktore   He he drogie Panie- wÅ‚aÅ›nie mamy wÄ…tek o MikoÅ...   sob, 15 wrz 2012 - 19:33
ruda_kasia   Wiecie co, od wczoraj rzuca mnÄ… po Å›cianach emoc...   nie, 16 wrz 2012 - 12:11
wiktore   Oj chciaÅ‚abym siÄ™ przenieÅ›c na weekend do Sopot...   nie, 16 wrz 2012 - 16:49
moko.   Milutka, To nie tak, ze nie kupuje siÄ™ za gotówk...   pon, 17 wrz 2012 - 21:26
milutka   Milutka, To nie tak, ze nie kupuje siÄ™ za gotówk...   pon, 17 wrz 2012 - 21:37
moko.   A no rzeczywiÅ›cie, masz racjÄ™. Ale i tak uważam...   pon, 17 wrz 2012 - 21:47
Kotelka   A jak Wasze finanse w zwiÄ…zku?   wto, 14 lis 2023 - 08:10
MiÄ™ta   Każde z nas ma swoje prywatne konto, oprócz tego...   pon, 18 gru 2023 - 12:33
> wasze przekonania dotyczÄ…ce pieniÄ™dzy, na fali wÄ…tku o przedsiÄ™biorczoÅ›ci
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 22 cze 2024 - 11:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama