Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

dlaczego nie można nauczyć się języka w szkole?

, publicznej, zwykłej
> , publicznej, zwykÅ‚ej
grzałka
śro, 26 wrz 2012 - 11:51
No co jest nie tak? Dlaczego dzieci, które mają tylko lekcje w szkole tak naprawdę języka nie umieją? To nie jest kwestia ilości osób, na kursach w szkole językowej też jest kilkanaście osób w grupie, a efekty znacznie lepsze. No i dlaczego taka na przykład Skandynawia może nauczyć w szkole skutecznie? Czy w szkole uczy się jakoś skrajnie inaczej niż gdzie indziej? Niepojęte to jest dla mnie.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post śro, 26 wrz 2012 - 11:51
Post #1

No co jest nie tak? Dlaczego dzieci, które mają tylko lekcje w szkole tak naprawdę języka nie umieją? To nie jest kwestia ilości osób, na kursach w szkole językowej też jest kilkanaście osób w grupie, a efekty znacznie lepsze. No i dlaczego taka na przykład Skandynawia może nauczyć w szkole skutecznie? Czy w szkole uczy się jakoś skrajnie inaczej niż gdzie indziej? Niepojęte to jest dla mnie.

--------------------
mama_do_kwadratu
śro, 26 wrz 2012 - 22:19
Tłumy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wiedzy.
Kiepski nauczyciel (gadający w większości po polsku...)

Zwłaszcza w podstawówkach, gdzie nauczyciele powinni mieć świetny akcent, bo dzieci łapią super, są niekompetentni- bo przecież wystarczy znać kilka kolorów i umieć liczyć do 10. Nie jest wymagane ukończenie chociażby kursu metodyki nauczania języka obcego- uczą tego ludzie, którzy myślą, że komunikacji w języku obcym nauczymy się wkuwając listy słówek, odmiany i tłumacząc wszystko antyczną metodą gramatyczno- tłumaczeniową.

mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 26 wrz 2012 - 22:19
Post #2

Tłumy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wiedzy.
Kiepski nauczyciel (gadający w większości po polsku...)

Zwłaszcza w podstawówkach, gdzie nauczyciele powinni mieć świetny akcent, bo dzieci łapią super, są niekompetentni- bo przecież wystarczy znać kilka kolorów i umieć liczyć do 10. Nie jest wymagane ukończenie chociażby kursu metodyki nauczania języka obcego- uczą tego ludzie, którzy myślą, że komunikacji w języku obcym nauczymy się wkuwając listy słówek, odmiany i tłumacząc wszystko antyczną metodą gramatyczno- tłumaczeniową.



--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
brzózka4
czw, 27 wrz 2012 - 10:02
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 26 Sep 2012 - 21:19) *
Tłumy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wiedzy.
Kiepski nauczyciel (gadający w większości po polsku...)

Zwłaszcza w podstawówkach, gdzie nauczyciele powinni mieć świetny akcent, bo dzieci łapią super, są niekompetentni- bo przecież wystarczy znać kilka kolorów i umieć liczyć do 10. Nie jest wymagane ukończenie chociażby kursu metodyki nauczania języka obcego- uczą tego ludzie, którzy myślą, że komunikacji w języku obcym nauczymy się wkuwając listy słówek, odmiany i tłumacząc wszystko antyczną metodą gramatyczno- tłumaczeniową.


Skąd Ty masz takie wiadomości? Żeby uczyć w szkole języka, w tej chwili trzeba mieć naprawdę porządne kwalifikacje i tylko w sytuacjach wyjątkowych (szkoła wiejska, gdzie nie ma po prostu specjalistów) istnieje opcja, że osoba zatrudniona ma te kwalifikacje mniejsze (ale musi je uzupełnić, chcąc kontynuować pracę). Wiem, bo 9 lat pracowałam w podstawówce i nawet CPE nie wystarczy, by uczyć. Musi być dodatkowo robiony ci\onajmniej kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przy tym CPE. Można to zreszta sprawdzić na stronach kuratoryjnych i ministerialnych, zamiast wygłaszać krzywdzące opinie (mi się zrobiło przykro).

Z drugiej zaś strony, nie wystarczą kwalifikacje - choćby nawet najlepsze. Trzeba mieć powołanie, chcieć, starać się każdego dnia i codziennie analizować swą pracę, nie osiadając na laurach i nie pogrążając się w słodkim samozadowoleniu.
brzózka4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,217
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 11:08
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,226




post czw, 27 wrz 2012 - 10:02
Post #3

CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 26 Sep 2012 - 21:19) *
Tłumy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wiedzy.
Kiepski nauczyciel (gadający w większości po polsku...)

Zwłaszcza w podstawówkach, gdzie nauczyciele powinni mieć świetny akcent, bo dzieci łapią super, są niekompetentni- bo przecież wystarczy znać kilka kolorów i umieć liczyć do 10. Nie jest wymagane ukończenie chociażby kursu metodyki nauczania języka obcego- uczą tego ludzie, którzy myślą, że komunikacji w języku obcym nauczymy się wkuwając listy słówek, odmiany i tłumacząc wszystko antyczną metodą gramatyczno- tłumaczeniową.


Skąd Ty masz takie wiadomości? Żeby uczyć w szkole języka, w tej chwili trzeba mieć naprawdę porządne kwalifikacje i tylko w sytuacjach wyjątkowych (szkoła wiejska, gdzie nie ma po prostu specjalistów) istnieje opcja, że osoba zatrudniona ma te kwalifikacje mniejsze (ale musi je uzupełnić, chcąc kontynuować pracę). Wiem, bo 9 lat pracowałam w podstawówce i nawet CPE nie wystarczy, by uczyć. Musi być dodatkowo robiony ci\onajmniej kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przy tym CPE. Można to zreszta sprawdzić na stronach kuratoryjnych i ministerialnych, zamiast wygłaszać krzywdzące opinie (mi się zrobiło przykro).

Z drugiej zaś strony, nie wystarczą kwalifikacje - choćby nawet najlepsze. Trzeba mieć powołanie, chcieć, starać się każdego dnia i codziennie analizować swą pracę, nie osiadając na laurach i nie pogrążając się w słodkim samozadowoleniu.
mama_do_kwadratu
czw, 27 wrz 2012 - 18:24
CYTAT(brzózka4 @ Thu, 27 Sep 2012 - 11:02) *
Skąd Ty masz takie wiadomości? Żeby uczyć w szkole języka, w tej chwili trzeba mieć naprawdę porządne kwalifikacje i tylko w sytuacjach wyjątkowych (szkoła wiejska, gdzie nie ma po prostu specjalistów) istnieje opcja, że osoba zatrudniona ma te kwalifikacje mniejsze (ale musi je uzupełnić, chcąc kontynuować pracę). Wiem, bo 9 lat pracowałam w podstawówce i nawet CPE nie wystarczy, by uczyć. Musi być dodatkowo robiony ci\onajmniej kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przy tym CPE. Można to zreszta sprawdzić na stronach kuratoryjnych i ministerialnych, zamiast wygłaszać krzywdzące opinie (mi się zrobiło przykro).

Z drugiej zaś strony, nie wystarczą kwalifikacje - choćby nawet najlepsze. Trzeba mieć powołanie, chcieć, starać się każdego dnia i codziennie analizować swą pracę, nie osiadając na laurach i nie pogrążając się w słodkim samozadowoleniu.


W podstawówce wymagają CPE? Proszę Cię... Chyba teraz, gdy na posadę w szkole nie ma szans.

Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się:
1) dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,
2) dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III,
a ponadto: świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz świadectwem ukończenia studiów podyplomowych lub kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego. źródło: MEN


To na czerwono chyba nie jest CPE, prawda?
A niestety, osoba z podstawową znajomością języka ma z pewnością braki w opanowaniu fonetyki, a tym mówiłam- bo to właśnie jest podstawa w nauczaniu dzieci.
Co z tego, że jednak wymagają kursów metodycznych, skoro nauczyciel po edukacji wczesnoszkolnej może nie być kompetentny językowo.

Obserwuję nauczycieli, hospituję lekcje. Szkolę językowców.
Sama uczę języka od przedszkolaków po CPE. Żeby nie było, że teoretyzuję.
I uparcie będę powtarzać, że metoda gramatyczno- tłumaczeniowa (czyli taka, którą uczyło się łaciny i greki) nadal króluje w szkołach. Lekcja toczy się w języku ojczystym, wszystko jest tłumaczone na polski, a DA SIĘ bez tego. Po co tłumaczyć wszystkie frazy, nie lepiej sprawdzić, czy dziecko po prostu używa jej w odpowiednim kontekście, w odpowiedni sposób?

Pracuję co prawda na prowincji (miasto 100 tys. i 150 tys.), ale wiem, że w podstawówkach jest marnie.
Choć oczywiście są perełki. I w nich nadzieja icon_smile.gif

Powołanie tak, ale będę się upierać- wymowa w klasach 1-3 jest bardzo istotna, bo dzieciaki potrafią genialnie przyswajać dźwięki. Te złe też, niestety.

Zresztą o nauczaniu języków w gimnazjach i liceach też można pisać i pisać...

edit: literówki

Ten post edytował mama_do_kwadratu czw, 27 wrz 2012 - 19:34
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 27 wrz 2012 - 18:24
Post #4

CYTAT(brzózka4 @ Thu, 27 Sep 2012 - 11:02) *
Skąd Ty masz takie wiadomości? Żeby uczyć w szkole języka, w tej chwili trzeba mieć naprawdę porządne kwalifikacje i tylko w sytuacjach wyjątkowych (szkoła wiejska, gdzie nie ma po prostu specjalistów) istnieje opcja, że osoba zatrudniona ma te kwalifikacje mniejsze (ale musi je uzupełnić, chcąc kontynuować pracę). Wiem, bo 9 lat pracowałam w podstawówce i nawet CPE nie wystarczy, by uczyć. Musi być dodatkowo robiony ci\onajmniej kurs kwalifikacyjny dla nauczycieli przy tym CPE. Można to zreszta sprawdzić na stronach kuratoryjnych i ministerialnych, zamiast wygłaszać krzywdzące opinie (mi się zrobiło przykro).

Z drugiej zaś strony, nie wystarczą kwalifikacje - choćby nawet najlepsze. Trzeba mieć powołanie, chcieć, starać się każdego dnia i codziennie analizować swą pracę, nie osiadając na laurach i nie pogrążając się w słodkim samozadowoleniu.


W podstawówce wymagają CPE? Proszę Cię... Chyba teraz, gdy na posadę w szkole nie ma szans.

Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się:
1) dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,
2) dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III,
a ponadto: świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz świadectwem ukończenia studiów podyplomowych lub kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego. źródło: MEN


To na czerwono chyba nie jest CPE, prawda?
A niestety, osoba z podstawową znajomością języka ma z pewnością braki w opanowaniu fonetyki, a tym mówiłam- bo to właśnie jest podstawa w nauczaniu dzieci.
Co z tego, że jednak wymagają kursów metodycznych, skoro nauczyciel po edukacji wczesnoszkolnej może nie być kompetentny językowo.

Obserwuję nauczycieli, hospituję lekcje. Szkolę językowców.
Sama uczę języka od przedszkolaków po CPE. Żeby nie było, że teoretyzuję.
I uparcie będę powtarzać, że metoda gramatyczno- tłumaczeniowa (czyli taka, którą uczyło się łaciny i greki) nadal króluje w szkołach. Lekcja toczy się w języku ojczystym, wszystko jest tłumaczone na polski, a DA SIĘ bez tego. Po co tłumaczyć wszystkie frazy, nie lepiej sprawdzić, czy dziecko po prostu używa jej w odpowiednim kontekście, w odpowiedni sposób?

Pracuję co prawda na prowincji (miasto 100 tys. i 150 tys.), ale wiem, że w podstawówkach jest marnie.
Choć oczywiście są perełki. I w nich nadzieja icon_smile.gif

Powołanie tak, ale będę się upierać- wymowa w klasach 1-3 jest bardzo istotna, bo dzieciaki potrafią genialnie przyswajać dźwięki. Te złe też, niestety.

Zresztą o nauczaniu języków w gimnazjach i liceach też można pisać i pisać...

edit: literówki

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers

Posty w temacie
grzaÅ‚ka   dlaczego nie można nauczyć siÄ™ jÄ™zyka w szkole?   Å›ro, 26 wrz 2012 - 11:51
brzózka4   Osoby na kursie sÄ… lepiej zmotywowane, bo jednak ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:14
amo   Oczywiscie to skÅ‚adowa wielu czynników. Najważn...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:17
moko.   Na przykÅ‚adzie mojego syna: - podstawówka - nie ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:19
milutka   To ja powiem jak byÅ‚o u mnie. W liceum uczyÅ‚am s...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:24
amo   ale jednak od jÄ™zyków obcych powinien być bardz...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:29
A_KA   W szkole można siÄ™ nauczyć jÄ™zyka. Tyle, że w...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:28
brzózka4   W szkole można siÄ™ nauczyć jÄ™zyka. Tyle, że w...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 12:42
Ida.dorota   W szkole można siÄ™ nauczyć jÄ™zyka. Tyle, że w...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 13:30
A_KA   Aka, przykro mi siÄ™ zrobiÅ‚o, bo to uogólnienie ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 14:03
agabr   Po drugie na kursach nastÄ™puje naturalna selekcja...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 17:13
moko.   Nie do koÅ„ca siÄ™ zgodzÄ™, ze nauczycielom siÄ™ ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 13:21
Zuzka80   Mam wrażenie, że za moich czasów jÄ™zyka uczono...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 13:29
Helena   No co jest nie tak? Dlaczego dzieci, które majÄ… ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 13:58
Kaszanka   Gaba ma już chyba piÄ…tÄ… zmianÄ™ nauczyciela ang...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 14:02
McJAGNA   No wiÄ™c wÅ‚asnie chciaÅ‚am ten temat poruszyc od ...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 14:10
joannabo   . No i dlaczego taka na przykÅ‚ad Skandynawia moż...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 18:26
pirania   ja sie nauczylam w szkole francuskiego. Zadne faje...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 21:17
Tigerek   AKA - ja uczÄ™ j. obcego. W technikum. Na wstÄ™pi...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 21:44
Danale   A ja uwazam, ze szkola uczy prawidlowych kosntrukc...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 22:07
grzaÅ‚ka   To ja mam takie doÅ›wiadczenia z wÅ‚asnymi dziećm...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 22:16
mama_do_kwadratu   Nie mogÅ‚am uwierzyć, że 4 tygodnie nauki na kur...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 22:24
mama_do_kwadratu   TÅ‚umy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wi...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 22:19
brzózka4   TÅ‚umy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wi...   czw, 27 wrz 2012 - 10:02
mama_do_kwadratu   SkÄ…d Ty masz takie wiadomoÅ›ci? Å»eby uczyć w sz...   czw, 27 wrz 2012 - 18:24
Helena   TÅ‚umy w grupach, uczniowie o różnym poziomie wi...   czw, 27 wrz 2012 - 10:15
kasiunia   niestety ja siÄ™ zgodzÄ™ z tym, że nauczycielom s...   sob, 13 paź 2012 - 02:21
minka.   Tak, w Skandynawii jest i tyle latwiej ze dzieciak...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 22:57
grzaÅ‚ka   ZapytaÅ‚am dzieci wÅ‚asnych- majÄ… trzy rózne nau...   Å›ro, 26 wrz 2012 - 23:14
joannabo   grzaÅ‚ko, spróbuj jak dziaÅ‚a oglÄ…danie filmów....   czw, 27 wrz 2012 - 09:04
Martucha_   No wydaje siÄ™ oczywiste, a nie jest. Moja trzecio...   czw, 27 wrz 2012 - 09:12
pirania   martucha, no ale pamiec dzieci tak dziala. One sie...   czw, 27 wrz 2012 - 10:03
Martucha_   martucha, no ale pamiec dzieci tak dziala. One sie...   czw, 27 wrz 2012 - 10:25
Elle_   Nie sÄ…dzÄ™, by chodziÅ‚o o kwestie motywacji. Dzi...   czw, 27 wrz 2012 - 17:30
brzózka4   Mamo, teoretycznie masz racjÄ™ (co do tych kwalifi...   czw, 27 wrz 2012 - 20:17
mama_do_kwadratu   jeÅ›li jego lekcje oceni metodyk wÅ‚adajÄ…cy perfe...   czw, 27 wrz 2012 - 20:36
brzózka4   Nie sÄ…dzÄ™, nie ma "jedynej sÅ‚usznej" ...   czw, 27 wrz 2012 - 20:47
Mafia   W szkole podstawowej syna uczy jÄ™zyka obcokrajowi...   piÄ…, 28 wrz 2012 - 07:53
Ida.dorota   W szkole podstawowej syna uczy jÄ™zyka obcokrajowi...   piÄ…, 28 wrz 2012 - 08:21
Tigerek   Co od podejÅ›cia niektórych rodziców (na szczÄ™Å...   piÄ…, 28 wrz 2012 - 18:39
ewis_   WychowawcÄ… znajomej dziewczynki (teraz w VI klasi...   piÄ…, 28 wrz 2012 - 20:29
ewela   hejka podciÄ…gnÄ™ temat ja miaÅ‚am cudownych naucz...   czw, 29 lis 2012 - 07:58
~Luna~   WyciÄ…gam temat, bo muszÄ™ o coÅ› spytać . Powie...   czw, 13 gru 2012 - 10:53
bb   zalezy jaki fioletowy: purple- odsluchaj sobie brt...   czw, 13 gru 2012 - 10:58
mama_do_kwadratu   wpisz np tutaj: https://www.howjsay.com/   czw, 13 gru 2012 - 11:01
~Luna~   Chodzi o fioletowy "purple". WeszÅ‚am w...   czw, 13 gru 2012 - 11:18
madama   Chodzi o fioletowy "purple". WeszÅ‚am w...   czw, 13 gru 2012 - 11:37
Magda EZ   Nie sÄ…dzÄ™, żeby Pani kazaÅ‚a wymawiać 'pap...   czw, 13 gru 2012 - 11:51
bb   No PAPU to jest innowacja :nie widze W obydwu sl...   czw, 13 gru 2012 - 11:28
pirania   Luna naucz go wymowy standardowej jednej z dwoch p...   czw, 13 gru 2012 - 11:28
~Luna~   No wÅ‚aÅ›nie, mi ten "papu" za skarby ni...   czw, 13 gru 2012 - 15:33
bb   Ok, to pozwol mu zadeklamowac PAPU. Wszak to raz t...   czw, 13 gru 2012 - 16:00
mama_do_kwadratu   ja myÅ›lÄ™, że (niestety), może mu to PAPU utkwi...   czw, 13 gru 2012 - 18:36
Danale   Ja tez jestem za poprawianiem. To moga wyjsc niezl...   czw, 13 gru 2012 - 20:14
Tigerek   Ja od dzisiaj pamiÄ™tam mojÄ… anglistkÄ™ ze studiÃ...   czw, 13 gru 2012 - 21:24
Danale   Ja mialam problemy z interpretacja tlumaczenia m...   czw, 13 gru 2012 - 22:48
JoCi   Witam Wszystkich. Niestety, wyniki wiÄ™kszoÅ›ci d...   pon, 11 lut 2013 - 12:42
Mrok435   [edit: moderacja, powód: reklama]   piÄ…, 12 lip 2013 - 14:05
Joana123   Moim zdaniem ważna jest nie tylko motywacja a wÅ‚...   pon, 18 sie 2014 - 12:51
Inanna   DrugÄ… sprawÄ… jest brak "oswajania" dzi...   piÄ…, 22 sie 2014 - 21:55
ulla   Jak to nie oswaja siÄ™ dziecka z jÄ™zykiem? W radi...   pon, 25 sie 2014 - 16:23
Kornelaaa   Jeżeli chodzi o nauke dla dzieci to najlepsza jes...   sob, 13 wrz 2014 - 17:07
Godmother   No co jest nie tak? Dlaczego dzieci, które majÄ… ...   czw, 20 lis 2014 - 09:42
geners   To wszystko zależy od profilu w szkole, nauczycie...   sob, 23 gru 2017 - 11:41
Stella25   bardzo dobry temat do dyskusji. Fakt poziom nauki ...   czw, 28 gru 2017 - 20:49
Cinamonn   Można siÄ™ nauczyć , ale chyba tylko podstaw . T...   czw, 11 sty 2018 - 08:24
Vanessq   Aktualnie mam problem ze swoim dzieckiem wÅ‚aÅ›nie...   wto, 27 mar 2018 - 18:40
nakia   NapiszÄ™ z wÅ‚asnego doÅ›wiadczenia, bo nie wiem, ...   wto, 24 kwi 2018 - 17:08
darija   Bo poziom jest niski, bo poziom nie jest dopasowan...   wto, 11 cze 2019 - 16:08
Curuchna89   Klasy sÄ… sa duże a dzieci maja byt różne tempo...   wto, 28 sty 2020 - 09:42
Evvka   U mojej córki byÅ‚ ten problem, że ciÄ…gle zmien...   pon, 08 cze 2020 - 11:23
Asiaa23   Dlatego wÅ‚aÅ›nie ja postanowiÅ‚am, że sama w dom...   nie, 20 wrz 2020 - 17:07
Å›rubka   Bo naukÄ™ należaÅ‚oby stosować ciÄ…gle, a w szko...   piÄ…, 15 sty 2021 - 10:53
> dlaczego nie można nauczyć siÄ™ jÄ™zyka w szkole?, publicznej, zwykÅ‚ej
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 15:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama