Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Nie lubię wyprawiać urodzin... dziecku też :(

, Jak z nich wybrnąć, by dziecka nie urazić?
> , Jak z nich wybrnąć, by dziecka nie urazić?
domi
czw, 09 paź 2014 - 16:11
Z tego co słyszę, jestem w dużej mniejszości, jeśli chodzi o wyprawianie urodzin. Ani ja, ani mąż nie zapraszamy gości, nie ucztujemy. Teściowa i tak przychodzi bez zaproszenia ale wie, że na stole będzie tylko kawa i kawałek kupnego ciasta. Nie wyprawiamy z powodu:
po 1. nie lubie gotować i piec. Dla mnie ślęczenie nad garami to pokuta ciężka. Nie mam serca i cierpliwości, to też gotuję i piekę bardzo przeciętnie. Mogę kupić kawałek ciasta, ale gdy zaproszę całe rodzeństwo swoje i męża i ich rodziny, to jest ponad 20 osób. Na samo ciasto tyle osób nie wypada zapraszać, więc musiałabym kolacje przygotować, a tu też z moimi zdolnościami kulinarnymi bardzo przecietnie.
Po 2. uważam, ze szkoda na tę ucztę kasy. Zabrzmi to nieładnie, ale trudno.... prezenty jakie otrzymam, często nie są warte mojej pracy w kuchni i wydanej kasy na jedzenie. A też wiem, jaki problem jest by komuś co roku kupić atrakcyjny prezent. U męża w rodzinie niektóre osoby do końca życia obchodzą hucznie urodziny, a ja co roku mam problem co im kupić i często... za co im kupić. To też uważam, że niewyprawianie przez nas urodzin, to oszczedność kasy i pozbawienie problemu dla potencjalnych gości.

A teraz do sedna: Moje dziecko niedługo skończy 12 lat i jak co roku od jej urodzenia zaprosimy babcie, ciocie, wujków i kuzynostwo. Łącznie 23 os + my. Kiedyś rodzina była mniejsza, raptem 9 osób, ale sie stale powiększa. Od tygodnia mam stres związany z przygotowaniem urodzin, bo znów trzeba pożyczać krzesła od sąsiadów, bo jak wyprawić tanio a dużo, co ugotować by było jadalne (u mnie to nie lada wyczyn), co upiec by sie udał wypiek za 1 razem. W tym roku jeszcze dodatkowy stres, gdzie ulokować moją mamę (?), bo brat nie ma już samochodu i mama, z racji zamieszkania dość daleko, musi u nas przenocować.

Mojej szwagierki córka w wieku 15-tu lat powiedziała "mamo, nie zapraszaj juz rodziny bo to siara, wolę urodziny spędzić z koleżankami", drugiej szwagierki córa tak powiedziała skończywszy 17-naście lat. Syn mojej koleżanki już w wieku 10 lat odmówił wyprawiania urodzin. Marzy mi się moment kiedy moja córka powie, że nie mam już zapraszać całej rodziny icon_wink.gif . Nieucztowanie w tak dużym gronie, nie oznaczałoby nie wyprawianie urodzin wcale. Tort i ulubione potrawy dziecka z pewnoscią by były, tylko w naszym, małym gronie. Jest w ogóle sposób, by dziecka nie urazić, a przestać już urządzać urodziny w tak dużym gronie?

Nie wiem czy proszę o jakieś rady, czy chce poznać Wasze "tradycje" urodzinowe, czy jedynie chciałam sie wyżalić 08.gif .
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
Skąd: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post czw, 09 paź 2014 - 16:11
Post #1

Z tego co słyszę, jestem w dużej mniejszości, jeśli chodzi o wyprawianie urodzin. Ani ja, ani mąż nie zapraszamy gości, nie ucztujemy. Teściowa i tak przychodzi bez zaproszenia ale wie, że na stole będzie tylko kawa i kawałek kupnego ciasta. Nie wyprawiamy z powodu:
po 1. nie lubie gotować i piec. Dla mnie ślęczenie nad garami to pokuta ciężka. Nie mam serca i cierpliwości, to też gotuję i piekę bardzo przeciętnie. Mogę kupić kawałek ciasta, ale gdy zaproszę całe rodzeństwo swoje i męża i ich rodziny, to jest ponad 20 osób. Na samo ciasto tyle osób nie wypada zapraszać, więc musiałabym kolacje przygotować, a tu też z moimi zdolnościami kulinarnymi bardzo przecietnie.
Po 2. uważam, ze szkoda na tę ucztę kasy. Zabrzmi to nieładnie, ale trudno.... prezenty jakie otrzymam, często nie są warte mojej pracy w kuchni i wydanej kasy na jedzenie. A też wiem, jaki problem jest by komuś co roku kupić atrakcyjny prezent. U męża w rodzinie niektóre osoby do końca życia obchodzą hucznie urodziny, a ja co roku mam problem co im kupić i często... za co im kupić. To też uważam, że niewyprawianie przez nas urodzin, to oszczedność kasy i pozbawienie problemu dla potencjalnych gości.

A teraz do sedna: Moje dziecko niedługo skończy 12 lat i jak co roku od jej urodzenia zaprosimy babcie, ciocie, wujków i kuzynostwo. Łącznie 23 os + my. Kiedyś rodzina była mniejsza, raptem 9 osób, ale sie stale powiększa. Od tygodnia mam stres związany z przygotowaniem urodzin, bo znów trzeba pożyczać krzesła od sąsiadów, bo jak wyprawić tanio a dużo, co ugotować by było jadalne (u mnie to nie lada wyczyn), co upiec by sie udał wypiek za 1 razem. W tym roku jeszcze dodatkowy stres, gdzie ulokować moją mamę (?), bo brat nie ma już samochodu i mama, z racji zamieszkania dość daleko, musi u nas przenocować.

Mojej szwagierki córka w wieku 15-tu lat powiedziała "mamo, nie zapraszaj juz rodziny bo to siara, wolę urodziny spędzić z koleżankami", drugiej szwagierki córa tak powiedziała skończywszy 17-naście lat. Syn mojej koleżanki już w wieku 10 lat odmówił wyprawiania urodzin. Marzy mi się moment kiedy moja córka powie, że nie mam już zapraszać całej rodziny icon_wink.gif . Nieucztowanie w tak dużym gronie, nie oznaczałoby nie wyprawianie urodzin wcale. Tort i ulubione potrawy dziecka z pewnoscią by były, tylko w naszym, małym gronie. Jest w ogóle sposób, by dziecka nie urazić, a przestać już urządzać urodziny w tak dużym gronie?

Nie wiem czy proszę o jakieś rady, czy chce poznać Wasze "tradycje" urodzinowe, czy jedynie chciałam sie wyżalić 08.gif .

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
alka25
pon, 05 wrz 2022 - 07:53
Ja za swoimi nie przepadam, ale dla dzieci uwielbiam organizować icon_smile.gif
alka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 524
Dołączył: pon, 14 lip 14 - 19:32
Nr użytkownika: 44,277




post pon, 05 wrz 2022 - 07:53
Post #2

Ja za swoimi nie przepadam, ale dla dzieci uwielbiam organizować icon_smile.gif

Posty w temacie
domi   Nie lubię wyprawiać urodzin... dziecku też :(   czw, 09 paź 2014 - 16:11
Paula.   Nie wiem czy powinnam się wypowiadać, bo ja z fr...   czw, 09 paź 2014 - 18:50
domi   To nie tak, ze nie lubie sie spotykac z rodziną. ...   czw, 09 paź 2014 - 20:02
mlovea   Chyba ci nie pomogę, bo moje dzieci są małe. Al...   czw, 09 paź 2014 - 20:12
domi   Spotykać się z rodziną uwielbiam, ale nie u mni...   czw, 09 paź 2014 - 21:41
madzialenkat   Ja należę do tych co lubią gotować jak nie mus...   czw, 09 paź 2014 - 20:44
Elak   Domi nie możesz komuś zlecić zrobienia czegoś ...   czw, 09 paź 2014 - 21:48
gosiagosia   catering, zacisniete zeby i radosc z corka, w konc...   pią, 10 paź 2014 - 10:52
ania.m   Ja też jestem za wyprawianiem dzieciom urodzin - ...   pią, 10 paź 2014 - 11:31
lena77   Domi, rozumiem Cie doskonale. Ale ja jestem do teg...   pią, 10 paź 2014 - 12:59
Ciocia Magda   Rety Domi, rozumiem Cię - przecież to tak, jakby...   pią, 10 paź 2014 - 15:00
domi   Jejuś, jak dobrze, że ktoś czuje jak ja. Zewsz...   pią, 10 paź 2014 - 17:49
Ryjek   U mnie przyjecie urodzinowe jest na slodko, czyli ...   nie, 12 paź 2014 - 10:13
mulen33   u mnie jest podobnie, jezeli wyprawiam dziecku uro...   nie, 12 paź 2014 - 20:49
Adriannna   Nie wiem jak powinnas rozwiazac problem organizowa...   pon, 13 paź 2014 - 02:42
sdw   Domi, mam wrazenie, ze sie spinasz, bo chcesz dor...   wto, 14 paź 2014 - 09:06
domi   To fakt, trochę blado wypadam przy teściowej i s...   wto, 14 paź 2014 - 18:48
Orinoko   Domi... a ciekawe co by było, gdybyś menu pod Do...   wto, 14 paź 2014 - 20:07
Martalka   domi, zdziwiłam się, że ktoś może mieć tak j...   wto, 14 paź 2014 - 20:07
muppet   Nie lubię wyprawiać urodzin, imienin, sylwestró...   wto, 24 sie 2021 - 12:46
Orinoko   Właśnie, Domi, a czy to w sumie obowiązek? Domi...   wto, 14 paź 2014 - 20:29
domi   Właśnie, Domi, a czy to w sumie obowiązek? Domi...   wto, 14 paź 2014 - 21:34
Orinoko   Domi, będę kusić dalej, choć pewnie w tym roku...   śro, 15 paź 2014 - 10:02
Ciocia Magda   Orinoko ma rację - nie warto być cierpiętnicą....   śro, 15 paź 2014 - 13:23
mlovea   Domi, pisząc za dziewczynami: po prostu zacznij r...   śro, 15 paź 2014 - 13:45
Orinoko   Domi, a jeszcze taka opcja, żeby się z kimś z r...   śro, 15 paź 2014 - 14:21
Agnieszka AZJ   A może coś zupełnie innego od zwykłej nasiadow...   śro, 15 paź 2014 - 18:09
domi   Dzięki za podpowiedzi. Postaram sie po kolei: Mys...   śro, 15 paź 2014 - 20:21
Orinoko   A do filmu każdemu po wiaderku popcornu i pączki...   śro, 15 paź 2014 - 21:20
alka25   Ja też nie lubię. Jak sobie pomyślę o przygoto...   czw, 23 paź 2014 - 12:24
domi   Ochłonęłam wreszcie. Dominika nie chce urodzin ...   pią, 24 paź 2014 - 18:29
pilarsonik   Witam Ja mam nieco odmienny problem. Też nie lubi...   nie, 17 lip 2016 - 10:28
kassandraa   Wydaje mi sie, ze urodziny powinno sie odprawiać....   śro, 27 lip 2016 - 15:18
Red_Rose   Wydaje mi się, że dziecku się powinno wyprawia...   pon, 16 sty 2017 - 09:10
polakrz   Drogie mamy, może i mi coś doradzicie. Moja cór...   śro, 01 lut 2017 - 12:22
Nermie   A myślałam, że wszyscy ludzie tak "kochaj...   wto, 11 wrz 2018 - 16:25
alka25   Ja za swoimi nie przepadam, ale dla dzieci uwielbi...   pon, 05 wrz 2022 - 07:53
> Nie lubię wyprawiać urodzin... dziecku też :(, Jak z nich wybrnąć, by dziecka nie urazić?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 05 cze 2024 - 16:46
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama