Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

wasze przekonania dotyczące pieniędzy

, na fali wątku o przedsiębiorczości
> , na fali wÄ…tku o przedsiÄ™biorczoÅ›ci
aniakuleczka
czw, 13 wrz 2012 - 22:07
Fascynując się młodymi przedsiębiorcami
obejrzawszy zarekomendowany tam filmik o młodych przedsiębiorcach z TED tx
i przeczytawszy artykuł z brukowca o młodym Plichcie, który sprzedawał kanapki

chciałabym was zapytać - jakie macie przekonania na temat pieniędzy?

pytanie dosyć ogólne, więc uszczegółowię

interesuje mnie czy macie jakieś powiedzenia związane z pieniędzmi?
czy macie jakieś .....no nie znajduję lepszego słowa niż przekonania.... na temat bogactwa itd.

dlaczego o to pytam?
bo przeczytałam taki oto fragment z faktu-sraktu

CYTAT
Każdego dnia Marcin przygotowywał w domu hałdę kanapek i zabierał je ze sobą w plecaku. Czyścił lodówkę z czego się dało. Rodzice pewnie myśleli, że ma świetny apetyt. A on na przerwach, zamiast dobrodusznie podzielić się z innymi, tylko czekał, aż kogoś dopadnie głód. Za kanapkę od Marcina P. trzeba było oczywiście zapłacić. Handel drugim śniadaniem był wielką tajemnicą. Marcin P. nie chciał się zdradzić przed nauczycielami i rodzicami. Ale jego koledzy świetnie to dziś pamiętają...

– Marcin nie był postrzegany jako pilny i błyskotliwy uczeń, mimo że wystartował nawet w olimpiadzie ekonomicznej – mówi nam jeden ze znajomych szefa Amber Gold. – Każdy wiedział, że jest cwaniakiem i kombinatorem, który chce zrobić interes na czym tylko się da – dodaje


Otóż to moim zdaniem oddaje dobrze polską mentalność -
i NIE BRONIĘ TU PLICHTY I AMBER GOLD
ale mam wrażenie, że każdy, kto ma dobry pomysł i uruchamia go i ZARABIA na tym, jest postrzegany jako cwaniak i kombinator.
Bo zarabiać i mieć w tym społeczeństwie nie jest dobrze postrzegane.

W jednym z Wprostów czy jakoś tak, był wywiad z Kulczykiem. Na pytanie co sądzi o wyższym opodatkowaniu bogatych powiedział, że karanie kogoś tylko dlatego, że wcześniej wstaje, więcej się uczy i dłużej pracuje jest niesprawiedliwe.
to oczywiście jedna strona, powiecie, że jest wielu ludzi, którzy dużo pracują i nic z tego nie mają itd.
No jest wielu to prawda.

A ja siedzę sobie i marzę - jakby to było fajnie, gdyby jednak wygrać 10 milionów, albo rozkręcić własny biznes
tylko sama jestem obstawiona tysiącem przekonań finansowych, z których jedno jest takie, że nie dam rady.
więc tylko siedzę i rozkminiam dyskusje na maluchach.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post czw, 13 wrz 2012 - 22:07
Post #1

Fascynując się młodymi przedsiębiorcami
obejrzawszy zarekomendowany tam filmik o młodych przedsiębiorcach z TED tx
i przeczytawszy artykuł z brukowca o młodym Plichcie, który sprzedawał kanapki

chciałabym was zapytać - jakie macie przekonania na temat pieniędzy?

pytanie dosyć ogólne, więc uszczegółowię

interesuje mnie czy macie jakieś powiedzenia związane z pieniędzmi?
czy macie jakieś .....no nie znajduję lepszego słowa niż przekonania.... na temat bogactwa itd.

dlaczego o to pytam?
bo przeczytałam taki oto fragment z faktu-sraktu

CYTAT
Każdego dnia Marcin przygotowywał w domu hałdę kanapek i zabierał je ze sobą w plecaku. Czyścił lodówkę z czego się dało. Rodzice pewnie myśleli, że ma świetny apetyt. A on na przerwach, zamiast dobrodusznie podzielić się z innymi, tylko czekał, aż kogoś dopadnie głód. Za kanapkę od Marcina P. trzeba było oczywiście zapłacić. Handel drugim śniadaniem był wielką tajemnicą. Marcin P. nie chciał się zdradzić przed nauczycielami i rodzicami. Ale jego koledzy świetnie to dziś pamiętają...

– Marcin nie był postrzegany jako pilny i błyskotliwy uczeń, mimo że wystartował nawet w olimpiadzie ekonomicznej – mówi nam jeden ze znajomych szefa Amber Gold. – Każdy wiedział, że jest cwaniakiem i kombinatorem, który chce zrobić interes na czym tylko się da – dodaje


Otóż to moim zdaniem oddaje dobrze polską mentalność -
i NIE BRONIĘ TU PLICHTY I AMBER GOLD
ale mam wrażenie, że każdy, kto ma dobry pomysł i uruchamia go i ZARABIA na tym, jest postrzegany jako cwaniak i kombinator.
Bo zarabiać i mieć w tym społeczeństwie nie jest dobrze postrzegane.

W jednym z Wprostów czy jakoś tak, był wywiad z Kulczykiem. Na pytanie co sądzi o wyższym opodatkowaniu bogatych powiedział, że karanie kogoś tylko dlatego, że wcześniej wstaje, więcej się uczy i dłużej pracuje jest niesprawiedliwe.
to oczywiście jedna strona, powiecie, że jest wielu ludzi, którzy dużo pracują i nic z tego nie mają itd.
No jest wielu to prawda.

A ja siedzę sobie i marzę - jakby to było fajnie, gdyby jednak wygrać 10 milionów, albo rozkręcić własny biznes
tylko sama jestem obstawiona tysiącem przekonań finansowych, z których jedno jest takie, że nie dam rady.
więc tylko siedzę i rozkminiam dyskusje na maluchach.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Mięta
pon, 18 gru 2023 - 12:33
Każde z nas ma swoje prywatne konto, oprócz tego mamy jedno wspólne którego obydwoje jesteśmy właścicielami i na nie przelewamy konkretną kwotę na rachunki i zakupy. Nie planujemy intercyzy, mamy system który działa od lat.

Warto jest zerknać sobie też tutaj:
https://polakoszczedza.pl/najlepsze-konta-o...ont-osobistych/

Można sprawdzić sobie aktualne promocje bankowe.
Mięta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 399
Dołączył: śro, 13 mar 19 - 14:37
Nr użytkownika: 52,823




post pon, 18 gru 2023 - 12:33
Post #2

Każde z nas ma swoje prywatne konto, oprócz tego mamy jedno wspólne którego obydwoje jesteśmy właścicielami i na nie przelewamy konkretną kwotę na rachunki i zakupy. Nie planujemy intercyzy, mamy system który działa od lat.

Warto jest zerknać sobie też tutaj:
https://polakoszczedza.pl/najlepsze-konta-o...ont-osobistych/

Można sprawdzić sobie aktualne promocje bankowe.

Posty w temacie
aniakuleczka   wasze przekonania dotyczÄ…ce pieniÄ™dzy   czw, 13 wrz 2012 - 22:07
milutka   KtoÅ› kto uważa, że kupiÅ‚ auto za 600tys za got...   czw, 13 wrz 2012 - 22:21
Martucha_   KtoÅ› kto uważa, że kupiÅ‚ auto za 600tys za got...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 10:41
milutka   ZupeÅ‚nie nie rozumiem powyższego. Milutka, wy...   pon, 17 wrz 2012 - 18:11
Psi   TrochÄ™ ciężko wyczuć mi klimat tematu ale siÄ™...   czw, 13 wrz 2012 - 22:40
moko.   UogólniajÄ…c znowu, uważam, że jako naród nie ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 08:43
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   piÄ…, 14 wrz 2012 - 00:42
milutka   Też tak nie bardzo rozumiem jaki temat przewodni ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 00:58
wiktore   O tak cwaniactwo to nasza niestety przywara :( Wi...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 08:55
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   sob, 15 wrz 2012 - 09:59
Magda EZ   A mi siÄ™ wydaje, że rozumiem o co chodziÅ‚o anik...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:12
Kitka*   A mi siÄ™ wydaje, że rozumiem o co chodziÅ‚o anik...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 11:37
asiam23   Od kilku lat mieszkam w Anglii, napisze to co zaob...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:27
agama76   Wiele lat temu mój 13, moze 14-letni wówczas kuz...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 09:59
aniakuleczka   Przepraszam za nieskÅ‚adny pierwszy post. Jak mi ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 10:32
aisha1111   Moje pytanie, które nasunęło mi siÄ™ po lekturz...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 18:39
Bogusia123456   odniose sie tylko do przykladu Marcina od kanapek ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 11:42
aniakuleczka   wiem, że Plichta to Å›liski temat, ale chodzi o ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 13:00
Bogusia123456   Aniu, czy Plichta to ten Marcin od kanapek? Dla...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 13:38
aniakuleczka   Ja siÄ™ z takÄ… zawiÅ›ciÄ… nie spotykam na co dzie...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 19:17
asiam23   Aisha1111 i Bogusia 123456 maja bardzo duzo racji ...   piÄ…, 14 wrz 2012 - 20:07
biedronka83   To tak a propos pieniÄ™dzy. ByÅ‚am ostatnio na roz...   sob, 15 wrz 2012 - 09:55
aniakuleczka   zdziwiona byÅ‚am, że MikoÅ‚ejko nie doczekaÅ‚ siÄ...   sob, 15 wrz 2012 - 12:20
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   sob, 15 wrz 2012 - 12:40
Ida.dorota   MyÅ›lÄ™ że mamy nie tak Å‚atwo zdruzgotać, sÄ… m...   sob, 15 wrz 2012 - 12:46
Magda EZ   Ja też zadrżaÅ‚am jak przeczytaÅ‚am nazwisko Mik...   sob, 15 wrz 2012 - 13:00
wiktore   Wiecie co może jestem osobÄ… niespoÅ‚ecznÄ…, niec...   sob, 15 wrz 2012 - 19:06
wiktore   He he drogie Panie- wÅ‚aÅ›nie mamy wÄ…tek o MikoÅ...   sob, 15 wrz 2012 - 19:33
ruda_kasia   Wiecie co, od wczoraj rzuca mnÄ… po Å›cianach emoc...   nie, 16 wrz 2012 - 12:11
wiktore   Oj chciaÅ‚abym siÄ™ przenieÅ›c na weekend do Sopot...   nie, 16 wrz 2012 - 16:49
moko.   Milutka, To nie tak, ze nie kupuje siÄ™ za gotówk...   pon, 17 wrz 2012 - 21:26
milutka   Milutka, To nie tak, ze nie kupuje siÄ™ za gotówk...   pon, 17 wrz 2012 - 21:37
moko.   A no rzeczywiÅ›cie, masz racjÄ™. Ale i tak uważam...   pon, 17 wrz 2012 - 21:47
Kotelka   A jak Wasze finanse w zwiÄ…zku?   wto, 14 lis 2023 - 08:10
MiÄ™ta   Każde z nas ma swoje prywatne konto, oprócz tego...   pon, 18 gru 2023 - 12:33
> wasze przekonania dotyczÄ…ce pieniÄ™dzy, na fali wÄ…tku o przedsiÄ™biorczoÅ›ci
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 24 maj 2024 - 22:17
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama