Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Problem z ogłoszeniami o wynajęcie miezkania w niemczech

> 
mamqa
czw, 29 sty 2004 - 15:31
To jest tak... Mój mąż szuka teraz mieszkania do wynajęcia i w ogłoszeniach często pisze że jest wymagany('a):"wohnberechtigungschein", więc moje pytanie dotyczy: co to jest i gdzie ewent.to zdobyć?
Przy poprzednim mieszkaniu tego od męża nie wymagano ale on mieszka w bardzo małym mieszknku więc musimy je "wymienić" na takie co nadaje się dla naszej rodzinki icon_biggrin.gif

Pozdrawiam

Mamqa
mamqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: wto, 13 sty 04 - 12:18
Nr użytkownika: 1,328




post czw, 29 sty 2004 - 15:31
Post #1

To jest tak... Mój mąż szuka teraz mieszkania do wynajęcia i w ogłoszeniach często pisze że jest wymagany('a):"wohnberechtigungschein", więc moje pytanie dotyczy: co to jest i gdzie ewent.to zdobyć?
Przy poprzednim mieszkaniu tego od męża nie wymagano ale on mieszka w bardzo małym mieszknku więc musimy je "wymienić" na takie co nadaje się dla naszej rodzinki icon_biggrin.gif

Pozdrawiam

Mamqa
mamqa
czw, 29 sty 2004 - 18:38
Dziękuje za odpowiedz. Tu w polsce mieszkałam kiedyś też na wynajętym mieszkaniu ale w życiu by mi do głowy nie przyszło coś takiego...
Czyli jest to coś mniej więcej takiego jak myślał mój mąż tłumacząc sobie poszczególne części tego słowa... To tak jest jak człowiek jest piekielnie uczciwy i nie pomyślałby o czymś takim... No nic... Trzeba będzie sobie to załatwić co by nie mieć potem problemów.

Ale napisałaś też "że są osoby które nawet od spóldzielni nie dostaną mieszkania" - rozmawiałam już kiedyś z dziewczyną z niemiec i ona mówiła że o takie mieszkania jest bardzo ciężko bo jest długa kolejka po takie mieszknia - czy te mieszkania są naprawde takie chodliwe? Czy jak zamieszkam w niemczech to mam odrazu składać wniosek o takie mieszkanie? Jakby nie było chyba lepiej to niż mieszkać na wynajętym icon_question.gif

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc icon_biggrin.gif

Mamqa
mamqa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 15
Dołączył: wto, 13 sty 04 - 12:18
Nr użytkownika: 1,328




post czw, 29 sty 2004 - 18:38
Post #2

Dziękuje za odpowiedz. Tu w polsce mieszkałam kiedyś też na wynajętym mieszkaniu ale w życiu by mi do głowy nie przyszło coś takiego...
Czyli jest to coś mniej więcej takiego jak myślał mój mąż tłumacząc sobie poszczególne części tego słowa... To tak jest jak człowiek jest piekielnie uczciwy i nie pomyślałby o czymś takim... No nic... Trzeba będzie sobie to załatwić co by nie mieć potem problemów.

Ale napisałaś też "że są osoby które nawet od spóldzielni nie dostaną mieszkania" - rozmawiałam już kiedyś z dziewczyną z niemiec i ona mówiła że o takie mieszkania jest bardzo ciężko bo jest długa kolejka po takie mieszknia - czy te mieszkania są naprawde takie chodliwe? Czy jak zamieszkam w niemczech to mam odrazu składać wniosek o takie mieszkanie? Jakby nie było chyba lepiej to niż mieszkać na wynajętym icon_question.gif

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc icon_biggrin.gif

Mamqa

Posty w temacie
mamqa   Problem z ogÅ‚oszeniami o wynajÄ™cie miezkania w niemczech   czw, 29 sty 2004 - 15:31
A.L.   Czesc.Wlasnie pytalam meza co to jest.On mowi ze "...   czw, 29 sty 2004 - 16:07
mamqa   DziÄ™kuje za odpowiedz. Tu w polsce mieszkaÅ‚am ki...   czw, 29 sty 2004 - 18:38
anonimowy   Chodzi o to ze jesli ktos jest zadluzony juz u spo...   nie, 01 lut 2004 - 22:15
Mama Anka   To nie jest tak, ze w Niemczech zachodnich brakuje...   pon, 02 lut 2004 - 10:25
Kasienka   [size=18]mnie sie wydaje, ...   wto, 03 lut 2004 - 23:06
mamqa   DziÄ™kuje dziewczyny za wszelkie rady i odpowiedzi...   Å›ro, 04 lut 2004 - 00:08
Kasienka   [size=18]a kto ci powiedzi...   Å›ro, 04 lut 2004 - 10:16
Mama Anka   Hej mamqa!!! Dokladnie mieszkanie socjalne jest n...   Å›ro, 04 lut 2004 - 12:01
mamqa   DziÄ™ki dziewczyny :D Faktycznie wszystko trosz...   Å›ro, 04 lut 2004 - 15:16
Kasienka   [size=18]Mama Anka, nic do...   Å›ro, 04 lut 2004 - 19:40
kosa26   Wiecie może jakie spoldzielnie mieszkaniowe sÄ… w...   czw, 07 sie 2014 - 21:15
kosa26   Kasienka ty jesteÅ› z Bad Salzuflen?Jak miÅ‚o? moÅ...   piÄ…, 08 sie 2014 - 00:05
kosa26   Kasienka ty jesteÅ› z Bad Salzuflen?Jak miÅ‚o? moÅ...   piÄ…, 08 sie 2014 - 00:18
Paka   Kosa26, odkopaÅ‚aÅ› post z 2004 roku :) Kasienka ...   piÄ…, 08 sie 2014 - 09:34
kosa26   To może ktoÅ› inny bÄ™dzie coÅ› wiedziec   piÄ…, 08 sie 2014 - 15:54
> Problem z ogÅ‚oszeniami o wynajÄ™cie miezkania w niemczech
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 03 cze 2024 - 06:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama