Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Prywatna szkoła - jak?

> 
Jaco
śro, 11 lut 2009 - 22:12
Dyrektorka przedszkola do którego chodzi Kuba próbuje założyć podstawówkę. Próbuje i nie może, nie będę się wgłębiać dlaczego nie może, podejrzewam, że głównie chodzi o sprawy lokalowe, tam gdzie chce nie chcą/nie mogą jej dać a gdzie indziej możliwe że by i mogła ale pewnie z przyczyn finansowych ona nie chce. Nie wiem do końca jak jest, to tylko moje dywagacje.

I tu pojawia sie najbardziej zainteresowana grupa czyli rodzice.

Generalnie chodzi o to, że mamy doskonalego nauczyciela. Dziewczyna (nazwijmy ja dla ulatwienia A.) prowadzi naszą grupę od początku, zamierza doprowadzić dzieciaki do końca zerówki a potem chciałaby rozpocząć prace jako nauczycielka 1-3, najchetniej dalej razem z naszymi dziećmi. Uprawnienia ma. Rodzice jak jeden mąż poszliby za nią w ogień, gdyby tylko dyrektorka przedszkola powiedziała, że szkołę otwiera wszyscy bysmy zostali, A też i objełaby wychowawstwo. O tym, że szkoła się na 1-3 nie kończy na razie rozmawiać sensu nie ma, za 3 lata nikt nie wie co będzie. A. zamierza składac też podania do okolicznych szkół, rodzice są w zawieszeniu, wszyscy czekamy z nadzieją, że gdzies będzie wakat i ją przyjmą a wtedy my zrobimy oblężenie szkoły i siłą icon_wink.gif dzieci do niej zapiszemy. Jednocześnie dyrektorka, która nadzieję na szkołę traci nie chce wypuścic z rąk A., koniecznie chce ją zatrzymać jako wychowawcę przedszkolnego , nawet kosztem dużo wyższego wynagrodzenia.

My wszycy chcielibysmy żeby A zaczęła pracę w szkole i to z naszymi dziećmi. Szanse na to, ze w jednej z okolicznych podstawówek znajdzie się wakat są dość spore, natomiast szanse, że jednocześnie powiedzie się oblęzenie są mizerne. Ideałem więc byłaby ta szkoła prywatna, społeczna czy jak ją tam zwał. Lokalu niestety na otwarcie szkoły pełną parą niet. Nam to w sumie ryba, nie potrzebujemy szkoły pelna parą, wystarczy nam na początek szkoła dla jednej klasy. Padł pomysł, żeby dyrektorka zrezygnowała na razie z jednej z najmłodszych grup przedszkolnych w przyszłym roku i w to miejsce odpaliła tę jedną klasę pierwszą a z czasem może jej się uda z burmistrzem dogadać, lokal dostanie i odpali resztę.

Pytanie jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, czy to w ogóle ma szanse, czy jest sens jeszcze szukac sposobu czy przepisy zabblokują nas na amen?



PS. Rozważaliśmy już obejście tego na zasadzie grupowego nauczania indywidualnego icon_wink.gif i płacenia A. kazdy oddzielnie jak za prywatne lekcje ale to nie wchodzi w grę, A musi tam jakieś kolejne stopnie zdobywać, do tego potrzebme jest jej zatrudnienie w placówce a nie praca na "lewo".

Ten post edytował Jaco śro, 11 lut 2009 - 22:19
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post śro, 11 lut 2009 - 22:12
Post #1

Dyrektorka przedszkola do którego chodzi Kuba próbuje założyć podstawówkę. Próbuje i nie może, nie będę się wgłębiać dlaczego nie może, podejrzewam, że głównie chodzi o sprawy lokalowe, tam gdzie chce nie chcą/nie mogą jej dać a gdzie indziej możliwe że by i mogła ale pewnie z przyczyn finansowych ona nie chce. Nie wiem do końca jak jest, to tylko moje dywagacje.

I tu pojawia sie najbardziej zainteresowana grupa czyli rodzice.

Generalnie chodzi o to, że mamy doskonalego nauczyciela. Dziewczyna (nazwijmy ja dla ulatwienia A.) prowadzi naszą grupę od początku, zamierza doprowadzić dzieciaki do końca zerówki a potem chciałaby rozpocząć prace jako nauczycielka 1-3, najchetniej dalej razem z naszymi dziećmi. Uprawnienia ma. Rodzice jak jeden mąż poszliby za nią w ogień, gdyby tylko dyrektorka przedszkola powiedziała, że szkołę otwiera wszyscy bysmy zostali, A też i objełaby wychowawstwo. O tym, że szkoła się na 1-3 nie kończy na razie rozmawiać sensu nie ma, za 3 lata nikt nie wie co będzie. A. zamierza składac też podania do okolicznych szkół, rodzice są w zawieszeniu, wszyscy czekamy z nadzieją, że gdzies będzie wakat i ją przyjmą a wtedy my zrobimy oblężenie szkoły i siłą icon_wink.gif dzieci do niej zapiszemy. Jednocześnie dyrektorka, która nadzieję na szkołę traci nie chce wypuścic z rąk A., koniecznie chce ją zatrzymać jako wychowawcę przedszkolnego , nawet kosztem dużo wyższego wynagrodzenia.

My wszycy chcielibysmy żeby A zaczęła pracę w szkole i to z naszymi dziećmi. Szanse na to, ze w jednej z okolicznych podstawówek znajdzie się wakat są dość spore, natomiast szanse, że jednocześnie powiedzie się oblęzenie są mizerne. Ideałem więc byłaby ta szkoła prywatna, społeczna czy jak ją tam zwał. Lokalu niestety na otwarcie szkoły pełną parą niet. Nam to w sumie ryba, nie potrzebujemy szkoły pelna parą, wystarczy nam na początek szkoła dla jednej klasy. Padł pomysł, żeby dyrektorka zrezygnowała na razie z jednej z najmłodszych grup przedszkolnych w przyszłym roku i w to miejsce odpaliła tę jedną klasę pierwszą a z czasem może jej się uda z burmistrzem dogadać, lokal dostanie i odpali resztę.

Pytanie jak to wygląda z prawnego punktu widzenia, czy to w ogóle ma szanse, czy jest sens jeszcze szukac sposobu czy przepisy zabblokują nas na amen?



PS. Rozważaliśmy już obejście tego na zasadzie grupowego nauczania indywidualnego icon_wink.gif i płacenia A. kazdy oddzielnie jak za prywatne lekcje ale to nie wchodzi w grę, A musi tam jakieś kolejne stopnie zdobywać, do tego potrzebme jest jej zatrudnienie w placówce a nie praca na "lewo".

--------------------
Jacobina - mama Kuby







Posty w temacie
Jaco   Prywatna szkoÅ‚a - jak?   Å›ro, 11 lut 2009 - 22:12
zilka   Jaco ja nie wiem czy Ty chcesz tylko porady prawne...   Å›ro, 11 lut 2009 - 22:34
Jaco   Zilko, Ogólne przemyÅ›lenia też, pewnie że tak ...   Å›ro, 11 lut 2009 - 23:39
TruÅ›ka   :wink: TrochÄ™ siÄ™ czepne, ale czy Twoje dziec...   czw, 12 lut 2009 - 19:12
Jaco   :wink: TrochÄ™ siÄ™ czepne, ale czy Twoje dziecko...   sob, 14 lut 2009 - 21:08
moko.   Jaco jutro albo w ciÄ…gu najbliższych dni postara...   czw, 12 lut 2009 - 21:05
agnieszkabryndza   Jaco kurde no musze bo sie udusze:)Jak wiesz skonc...   nie, 15 lut 2009 - 09:19
Jaco   Bryndza, A zauważyÅ‚as że ja nie o tym? W 1 klas...   nie, 15 lut 2009 - 10:10
_dorota   Doceniam to, że w dużej grupie dzieci nauczyciel...   nie, 15 lut 2009 - 15:10
agnieszkabryndza   Jaco slizgasz sie -zaczelam od rozroznienia jednak...   nie, 15 lut 2009 - 10:19
Jaco   Jaco slizgasz sie -zaczelam od rozroznienia jednak...   nie, 15 lut 2009 - 10:42
Agnieszka AZJ   Jaco, ja mam watpliwość innej natury. Jesli ud...   nie, 15 lut 2009 - 10:31
Jaco   Jaco, ja mam watpliwość innej natury. Jesli ud...   nie, 15 lut 2009 - 10:47
agnieszkabryndza   Jaco zeby byla jasnosc jestem wielka zwolenniczka ...   nie, 15 lut 2009 - 12:22
Jaco   Jaco zeby byla jasnosc jestem wielka zwolenniczka ...   nie, 15 lut 2009 - 18:49
wiewiórczak   Jaco szkoÅ‚Ä™ może zaÅ‚ożyć każdy - zgÅ‚aszasz...   nie, 15 lut 2009 - 13:54
siÅ‚aczka   Jaco, moja w pierwszej klasie spotyka siÄ™ nie tyl...   nie, 15 lut 2009 - 20:09
marghe.   Jaco, moja w pierwszej klasie spotyka siÄ™ nie tyl...   pon, 16 lut 2009 - 15:18
TruÅ›ka   Dopiero mam czas aby zajrzeć, w zasadzie pozostaj...   pon, 16 lut 2009 - 08:33
Jaco   Hmmm wydawaÅ‚o mi sie że niczego nie odsÄ…dzam od...   Å›ro, 18 lut 2009 - 21:15
katiek   Jaco Å‚Ä…czÄ™ siÄ™ w bólu, bo ja mam wybór miÄ™d...   Å›ro, 25 lut 2009 - 18:07
Ddroz   Ja tam nie jestem zwolenniczkÄ… szkół prywatnych...   nie, 23 gru 2018 - 18:13
numb55   Niezależnie od tego na jakÄ… szkoÅ‚Ä™ postawisz, ...   piÄ…, 17 lip 2020 - 09:14
> Prywatna szkoÅ‚a - jak?
Start new topic
Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 24 cze 2024 - 19:11
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama