Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Odliczanie czas zacząć

, komunia za płotem
> , komunia za pÅ‚otem
sdw
wto, 23 lut 2010 - 01:22
No otóż ja patrzę, a tu cisza w temacie icon_eek.gif

Przygotowania pełną parą wrą?
Dzieci wyuczone?
Matki zabalsamowane?
Ojcowie nabyli nowe ostrza do maszynek golacych?
Rodzeństwa, hipotetyczne, zaopiwkowane odpowiednio?
Młyn okołorodzicielskoprzygotowawczy w toku?

Prawdę mówiąc, sądziłam, że będę mniej przeżywać. Tymczasem okazuje się, ze nie tylko nie mniej ale wrecz bardziej. O wiele, wiele bardziej. Moze dlatego, że dziecko inne, niż siostra? Mniej uległe, zdecydowane zdecydowanie, wydające się mniej rozumieć,niz starsza? I takie bardziej, jak by to, normalne....? Oczekujące, jednak (!) nie tylko uniesień duchowych ale i materialnych dowodów swojego święta.

O ileż łatwiej mi było z Dużą. Niby trzpiotka, gadułą ale odpowiedzialnie rozumującą istotką. Rozumiejąca istotę sakramentu, istotę Komunii. A Mała? Twierdzi, że nie rozumie. Nie wie. Nie pojmuje. Co jest w tym prawdą, co dziecięcymi brakami w komunikacji?

Nie przypuszczałam, że będę mieć problem z przygotowaniem duchowym dziecka. Pewnie za malo się staram. Wydawało mi się jednak, ze skoro aktywnie uczestniczy w zyciu Kościoła, skoro i w domu wiara nie jest tematem tabu, przyswoi Prawdę, jak siostra. Bezrozumowo. Sercem. A tymczasem trafił mi się chochlik. Szkiełko i oko. Szkiełko i oko. Nie widzę = nie rozumiem.

Jak przygotować sferę nie duchowa nie dając podstaw do tego, by sądziła, że to w istocie jest ważne. Potraktowała przyjęcię, ewentualne prezenty jako dodatek, nie kwintesencje.

Bij zabij, nie sądziłam, że kiedyś popełnię takiego posta icon_wink.gif

A, czasem wydaje się rozumieć, podążać za-, pyta, docieka. A jednak, mimo wszystko, sfera materialna krąży wokół i zagęszcza powietrze. A ja wspominam z rożewnieniem słowa dużej, mniej więcej z tego samego okresu przed, dotyczące ewentualnych upominkó. "Ja to bym chciała, mamusiu, taki obraz srebrny ze Świętą Rodziną, ale on kosztuje 130 złotych, to dużo. Moze jakby się wszyscy zrzucli to bym sobie dołozyła ze skarbonki i kupiła w prezencie?" Tak jakoś to było. A Młoda? "Najbardziej w świecie chcialabym ten komputer mały, co ci go pokazywałam, ten biały. I telefon."

Mam poczucie, że schrzaniłam.

Eeeech.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post wto, 23 lut 2010 - 01:22
Post #1

No otóż ja patrzę, a tu cisza w temacie icon_eek.gif

Przygotowania pełną parą wrą?
Dzieci wyuczone?
Matki zabalsamowane?
Ojcowie nabyli nowe ostrza do maszynek golacych?
Rodzeństwa, hipotetyczne, zaopiwkowane odpowiednio?
Młyn okołorodzicielskoprzygotowawczy w toku?

Prawdę mówiąc, sądziłam, że będę mniej przeżywać. Tymczasem okazuje się, ze nie tylko nie mniej ale wrecz bardziej. O wiele, wiele bardziej. Moze dlatego, że dziecko inne, niż siostra? Mniej uległe, zdecydowane zdecydowanie, wydające się mniej rozumieć,niz starsza? I takie bardziej, jak by to, normalne....? Oczekujące, jednak (!) nie tylko uniesień duchowych ale i materialnych dowodów swojego święta.

O ileż łatwiej mi było z Dużą. Niby trzpiotka, gadułą ale odpowiedzialnie rozumującą istotką. Rozumiejąca istotę sakramentu, istotę Komunii. A Mała? Twierdzi, że nie rozumie. Nie wie. Nie pojmuje. Co jest w tym prawdą, co dziecięcymi brakami w komunikacji?

Nie przypuszczałam, że będę mieć problem z przygotowaniem duchowym dziecka. Pewnie za malo się staram. Wydawało mi się jednak, ze skoro aktywnie uczestniczy w zyciu Kościoła, skoro i w domu wiara nie jest tematem tabu, przyswoi Prawdę, jak siostra. Bezrozumowo. Sercem. A tymczasem trafił mi się chochlik. Szkiełko i oko. Szkiełko i oko. Nie widzę = nie rozumiem.

Jak przygotować sferę nie duchowa nie dając podstaw do tego, by sądziła, że to w istocie jest ważne. Potraktowała przyjęcię, ewentualne prezenty jako dodatek, nie kwintesencje.

Bij zabij, nie sądziłam, że kiedyś popełnię takiego posta icon_wink.gif

A, czasem wydaje się rozumieć, podążać za-, pyta, docieka. A jednak, mimo wszystko, sfera materialna krąży wokół i zagęszcza powietrze. A ja wspominam z rożewnieniem słowa dużej, mniej więcej z tego samego okresu przed, dotyczące ewentualnych upominkó. "Ja to bym chciała, mamusiu, taki obraz srebrny ze Świętą Rodziną, ale on kosztuje 130 złotych, to dużo. Moze jakby się wszyscy zrzucli to bym sobie dołozyła ze skarbonki i kupiła w prezencie?" Tak jakoś to było. A Młoda? "Najbardziej w świecie chcialabym ten komputer mały, co ci go pokazywałam, ten biały. I telefon."

Mam poczucie, że schrzaniłam.

Eeeech.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.

Posty w temacie
sdw   Odliczanie czas zacząć   wto, 23 lut 2010 - 01:22
Mika   Witaj w klubie ;) ja po Oli myÅ›laÅ‚am,że tak jes...   wto, 23 lut 2010 - 12:44
Fragosia   No tak, macie przynajmniej jakieÅ› doÅ›wiadczenia ...   wto, 23 lut 2010 - 13:04
Mika   nie wiem co proboszcz chce na dar nie wiem ile mni...   wto, 23 lut 2010 - 13:12
milly   straszne rzeczy piszecie :ugryzlem sie w jezyk U ...   wto, 23 lut 2010 - 18:27
Bogusia123456   straszne rzeczy piszecie :ugryzlem sie w jezyk o...   pon, 26 kwi 2010 - 15:30
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   wto, 23 lut 2010 - 21:05
A.L.   Dzieki Bogu, nie posylam dziecka do komunii.Decyzj...   wto, 23 lut 2010 - 22:01
gÅ‚adka   Moja dziewczyna za bardzo uduchowiona nie jest bo ...   wto, 16 mar 2010 - 14:26
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   wto, 16 mar 2010 - 15:12
kachaaa   Alba wisi w szafie Zaproszenia rozesÅ‚ane czekamy ...   wto, 06 kwi 2010 - 08:36
sdw   Półtora tygodnia temu dowiedzialam siÄ™ byÅ‚am, ...   wto, 06 kwi 2010 - 10:26
Graz   Taa, przygotowania do komunii powiadacie? Owszem, ...   wto, 06 kwi 2010 - 13:57
Villi   U nas nadal nie pozaliczane wszystko, a w sobotÄ™ ...   wto, 06 kwi 2010 - 16:22
aluc   niezwykle siÄ™ cieszÄ™, że Maks do komuni nie idz...   wto, 06 kwi 2010 - 16:26
Mika   zwÅ‚aszcza, jak czasem posÅ‚ucham matek na tzw. gi...   piÄ…, 09 kwi 2010 - 13:34
Fragosia   Alba wisi w szafie. Zaliczenia wiszÄ… ksiÄ™dzu i g...   Å›ro, 07 kwi 2010 - 11:01
Ida.dorota   Egzaminu nie ma, modlitwy zaliczone oprócz 3 (ma ...   sob, 10 kwi 2010 - 09:14
sdw   Wkur... tego no siÄ™ na lokal szeroko pojety z nac...   nie, 11 kwi 2010 - 00:35
sdw   Aha, bym zapomniaÅ‚a z podemocjonowania. Dzieci ju...   nie, 11 kwi 2010 - 00:49
Mika   ospÄ™ mam na bank,znaczy Anton ma -3 tygodnie z ba...   nie, 11 kwi 2010 - 10:32
Fragosia   O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagÄ...   nie, 11 kwi 2010 - 14:15
Agnieszka AZJ   O sdw super plan - ale ja mam jeszcze jedna uwagÄ...   nie, 11 kwi 2010 - 14:25
Fragosia   Ze spowiedziÄ… to mnie zaskoczyÅ‚aÅ›, bo byÅ‚am pr...   nie, 11 kwi 2010 - 14:49
Agnieszka AZJ   Ze spowiedziÄ… to mnie zaskoczyÅ‚aÅ›, bo byÅ‚am pr...   nie, 11 kwi 2010 - 14:52
Mika   spowiedź w piÄ…tek,komunia w niedzielÄ™,ksiÄ…dz m...   nie, 11 kwi 2010 - 15:03
blaire   Komunia 8 maja. Spowiedź Pierwsza już siÄ™ odbyÅ...   nie, 11 kwi 2010 - 19:46
sdw   Fragosia, dziecko ma rownież ojca ;) U nas komun...   pon, 12 kwi 2010 - 20:27
Graz   Jak Wasze przygotowania? czasu coraz mniej :) I z...   pon, 26 kwi 2010 - 14:37
Mika   ja dopiero dziÅ› siÄ™ podniosÅ‚am z ospy -pierwszy...   pon, 26 kwi 2010 - 15:01
blaire   Ludzie, u nas niecaÅ‚e 2 tygodnie do godziny zero ...   pon, 26 kwi 2010 - 16:47
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   pon, 26 kwi 2010 - 16:58
kamami  
> Odliczanie czas zacząć, komunia za pÅ‚otem
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 28 maj 2024 - 18:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama