Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

niechęć do nauki

> 
esylwia
czw, 22 lut 2007 - 13:01
Miałam duży problem z moją córką już przed rozpoczęciem pierwszej klasy. Potwornie bała się szkoły, zmiany otoczenia; wręcz histeryzowała kiedy zaczynaliśmy rozmowę o szkole. Chciała zostać w przedszkolu i nie przyjmowała do wiadomości, że szkoła to normalny etap w życiu każdego dziecka. Generalnie Olga jest dzieckiem, które w nowym otoczeniu zachowuje się jakby się wszystkiego i wszystkich bała. Natomiast w domu jest zupełnie normalnym dzieckiem.

Przez pierwsze miesiące pierwszej klasy trwała trudna adaptacja, ataki złości związane z nowymi obowiązkami, niechęć do nauki. Myślałam, że mamy to już za sobą. Niestety jednak nie. Olga nie wykazuje zainteresowania nauką. Histeryzuje kiedy ma odrabiać lekcje, szczególnie dotyczy to nauki czytania i pisania. Nie potrafię już wymyślić nic szczgólnego, co mogłoby zmotywować ją do uczenia się. Dodam, że jest bardzo dobrą uczennicą, choć zamkniętą w sobie i mało aktywną. Pani od angielskiego powiedziała mi nawet, że sprawia wrażenie nieobecnej i wogóle nie zainteresowanej tym co się dzieje na lekcji. Natomiast wychowawczyni po kilku miesiącach zauważyła, że Olga jest już trochę bardziej otwarta.

Jeśli macie jakiś pomysł, jak pomóc dziecku, aby chciało się uczyć i nie traktowało tego jako kary, co robić, aby motywować i zachęcać do nauki, to czekam niecierpliwie na pomoc.

sylwia
esylwia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 110
Dołączył: pon, 08 wrz 03 - 14:53
Nr użytkownika: 1,034




post czw, 22 lut 2007 - 13:01
Post #1

Miałam duży problem z moją córką już przed rozpoczęciem pierwszej klasy. Potwornie bała się szkoły, zmiany otoczenia; wręcz histeryzowała kiedy zaczynaliśmy rozmowę o szkole. Chciała zostać w przedszkolu i nie przyjmowała do wiadomości, że szkoła to normalny etap w życiu każdego dziecka. Generalnie Olga jest dzieckiem, które w nowym otoczeniu zachowuje się jakby się wszystkiego i wszystkich bała. Natomiast w domu jest zupełnie normalnym dzieckiem.

Przez pierwsze miesiące pierwszej klasy trwała trudna adaptacja, ataki złości związane z nowymi obowiązkami, niechęć do nauki. Myślałam, że mamy to już za sobą. Niestety jednak nie. Olga nie wykazuje zainteresowania nauką. Histeryzuje kiedy ma odrabiać lekcje, szczególnie dotyczy to nauki czytania i pisania. Nie potrafię już wymyślić nic szczgólnego, co mogłoby zmotywować ją do uczenia się. Dodam, że jest bardzo dobrą uczennicą, choć zamkniętą w sobie i mało aktywną. Pani od angielskiego powiedziała mi nawet, że sprawia wrażenie nieobecnej i wogóle nie zainteresowanej tym co się dzieje na lekcji. Natomiast wychowawczyni po kilku miesiącach zauważyła, że Olga jest już trochę bardziej otwarta.

Jeśli macie jakiś pomysł, jak pomóc dziecku, aby chciało się uczyć i nie traktowało tego jako kary, co robić, aby motywować i zachęcać do nauki, to czekam niecierpliwie na pomoc.

sylwia

Posty w temacie
esylwia   niechęć do nauki   czw, 22 lut 2007 - 13:01
Amanda.   Wychowawczyni stwierdziÅ‚a, że jest lepiej, to mo...   wto, 06 mar 2007 - 23:17
Sabina   A ja jestem zdania, że - i tu niestety, bo nie od...   nie, 03 cze 2007 - 22:43
basiau   P.S. My też przechodzimy codziennie tÄ™ mÄ™kÄ™. ...   nie, 03 cze 2007 - 23:45
plombiusz   Sabina, napisz proszÄ™ że żartujesz albo że mi ...   pon, 04 cze 2007 - 11:13
Elak   A ja jestem zdania, że - i tu niestety, bo nie od...   wto, 05 cze 2007 - 12:17
> niechęć do nauki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 30 maj 2024 - 05:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama