Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pies w Sylwestra

> 
Lutnia
sob, 29 gru 2012 - 16:34
Na Fejsie pojawiła się bardzo fajna akcja



W sytuacji, gdy nie wyobrażacie sobie braku petard hukowych, postarajcie się przynajmniej odpowiednio zabezpieczyć psy przed Sylwestrem.

I tu uwaga: weterynarze bardzo chętnie dają do podania sedalin (sama byłam świadkiem kilku takich sytuacji). Pamiętajcie proszę, że pies pod wpływem Sedalinu ma zwiotczone mięśnie, nie może się poruszać (i nie zrobi sobie krzywdy np. uderzając o coś) ale wszystko słyszy i nadal panicznie się boi. Jeśli więc zależy nam na tym, by pies się nie stresował to sedalin nie jest żadnym rozwiązaniem.

Jeśli chcecie podać psu coś uspokajającego sprawdźcie to dzień/dwa wcześniej i raczej unikajcie preparatów, których działanie polega tylko na zwiotczeniu mięśni - bo jeśli chodzi o psią psychikę to nic nie zmieni.

Wyjdźcie z psem (koniecznie na smyczy) na spacer wcześnie godz. (20 - 21). Dlaczego na smyczy? Bo już wtedy pojawiają się pierwsze próby petardowe, pies na luzie może się przestraszyć i uciec w panice przed siebie (albo pod nadjeżdżający samochód).
Ok. 40 min przed północą podajcie psu środek na uspokojenie (jeśli się na niego zdecydujecie).
Min. 30 min przed godziną 0 włączcie rytmiczną muzykę.

Zostawcie jeden pokój z wyłączonym światłem. Jeśli pies przestraszy się hałasu i tam ucieknie dajcie mu spokój. Nie idźcie tam za nim, nie głaszczcie go, nie karmcie smakołykami. W ten sposób tylko przekażecie mu, ze jego lęk jest uzasadniony i że go za niego nagradzacie (jeśli pies będzie w stanie spokojnie poćwiczcie z nim znane mu komendy i nagródźcie za ich wykonanie). Postarajcie się zachowywać normalnie, jak każdego innego dnia.

U nas w kontaktach chodzą już ziołowe uspokajacze dla zwierząt.
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post sob, 29 gru 2012 - 16:34
Post #1

Na Fejsie pojawiła się bardzo fajna akcja



W sytuacji, gdy nie wyobrażacie sobie braku petard hukowych, postarajcie się przynajmniej odpowiednio zabezpieczyć psy przed Sylwestrem.

I tu uwaga: weterynarze bardzo chętnie dają do podania sedalin (sama byłam świadkiem kilku takich sytuacji). Pamiętajcie proszę, że pies pod wpływem Sedalinu ma zwiotczone mięśnie, nie może się poruszać (i nie zrobi sobie krzywdy np. uderzając o coś) ale wszystko słyszy i nadal panicznie się boi. Jeśli więc zależy nam na tym, by pies się nie stresował to sedalin nie jest żadnym rozwiązaniem.

Jeśli chcecie podać psu coś uspokajającego sprawdźcie to dzień/dwa wcześniej i raczej unikajcie preparatów, których działanie polega tylko na zwiotczeniu mięśni - bo jeśli chodzi o psią psychikę to nic nie zmieni.

Wyjdźcie z psem (koniecznie na smyczy) na spacer wcześnie godz. (20 - 21). Dlaczego na smyczy? Bo już wtedy pojawiają się pierwsze próby petardowe, pies na luzie może się przestraszyć i uciec w panice przed siebie (albo pod nadjeżdżający samochód).
Ok. 40 min przed północą podajcie psu środek na uspokojenie (jeśli się na niego zdecydujecie).
Min. 30 min przed godziną 0 włączcie rytmiczną muzykę.

Zostawcie jeden pokój z wyłączonym światłem. Jeśli pies przestraszy się hałasu i tam ucieknie dajcie mu spokój. Nie idźcie tam za nim, nie głaszczcie go, nie karmcie smakołykami. W ten sposób tylko przekażecie mu, ze jego lęk jest uzasadniony i że go za niego nagradzacie (jeśli pies będzie w stanie spokojnie poćwiczcie z nim znane mu komendy i nagródźcie za ich wykonanie). Postarajcie się zachowywać normalnie, jak każdego innego dnia.

U nas w kontaktach chodzą już ziołowe uspokajacze dla zwierząt.

--------------------

Posty w temacie
Lutnia   Pies w Sylwestra   sob, 29 gru 2012 - 16:34
milutka   Lutnia moja foksterierka nie ucieka, nie chowa siÄ...   sob, 29 gru 2012 - 18:21
pirania   Lutnia a czy jest jakies przelozenie na to jak pie...   sob, 29 gru 2012 - 20:36
karoleenka   moja seniorka juz teraz cierpi wychodzÄ…c na dwór...   sob, 29 gru 2012 - 20:41
Lutnia   Pirania, wydaje mi siÄ™, że nie ma takiego przeÅ‚...   sob, 29 gru 2012 - 20:46
Pecia   Na Montku nie robiÄ… wrażenia wystrzyÅ‚y, nie wid...   sob, 29 gru 2012 - 21:28
pirania   Dzisiaj wieczorem na spacerze cos tam strzelalo, C...   sob, 29 gru 2012 - 23:03
amania   A u nas, w przypadku wszystkich psów jakie mieliÅ...   nie, 30 gru 2012 - 10:20
pirania   U nas bylo tak, ze jak zaczeli strzelac prosto pod...   wto, 01 sty 2013 - 00:23
Lutnia   U nas bylo tak, ze jak zaczeli strzelac prosto pod...   wto, 01 sty 2013 - 00:29
pirania   Kota najpierw zwiala pod lozko, ale po paru minuta...   wto, 01 sty 2013 - 00:26
pirania   no nie... u nas byly lomoty jak sie patrzy. Nawet ...   wto, 01 sty 2013 - 00:34
wiewi   U nas gÅ‚oÅ›no, choć jak na Å›rodek GdaÅ„ska i ta...   wto, 01 sty 2013 - 00:37
milutka   Tak jak przypuszczaÅ‚am, foksterierka szalaÅ‚a juÅ...   wto, 01 sty 2013 - 01:40
Madziulek   U nas bylo glosno bardzo, Freda to nie ruszylo, ko...   wto, 01 sty 2013 - 08:07
karoleenka   moje jak wróciliÅ›my byÅ‚y zaspane i nie wyglÄ…da...   Å›ro, 02 sty 2013 - 09:37
Kaszanka   Sylwestra spÄ™dziliÅ›my na parterze, wziÄ™liÅ›my L...   Å›ro, 02 sty 2013 - 10:47
Ludek   My mamy problem ze strzaÅ‚ami, a nawet dwa. :jak ...   Å›ro, 02 sty 2013 - 13:14
Å»abolek   U nas najwiÄ™kszy problem mamy z Rufusem. Przed je...   Å›ro, 02 sty 2013 - 14:07
Dorotka25   Nasza kotka huki i haÅ‚asy przekimaÅ‚a na krzeÅ›le...   Å›ro, 02 sty 2013 - 14:19
Aligru   My w sylwestra (ale nie tylko - jak sÄ… jakieÅ› dn...   Å›ro, 16 wrz 2020 - 15:25
motylek999   Oj tak, pieski w sylwestra niestety cierpiÄ… :c Wa...   pon, 10 paź 2022 - 13:09
> Pies w Sylwestra
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 13:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama