Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

szczepienie

> 
Sulichna
czw, 23 lut 2006 - 15:32
Nowe zasady szczepień przeciw gruźlicy

Od przyszłego roku zmienią się zasady szczepień przeciwko gruźlicy. Do końca marca Ministerstwo Zdrowia opublikuje nowy kalendarz szczepień, w którym przeciwko gruźlicy będą szczepione tylko noworodki - poinformowała białostockich pediatrów i lekarzy rodzinnych profesor Ewa Bernatowska z Centrum Zdrowia Dziecka.

Okazało się, że szczepienia nie chronią dzieci i dorosłych przed gruźlicą płuc a jedynie przed innymi rzadszymi postaciami tej choroby. Dlatego będą zniesione obowiązkowe szczepienia siedmiolatków. Utrzymane zostanie szczepienie przeciwko gruźlicy noworodków - tylko raz w życiu.

Liczba nowych zachorowań w Polsce utrzymuje się na tym samym poziomie - 27 osób na 100 tysięcy. (neska)

Czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje odnośnie tego tematu, czy ja od tak sobie mogę nie zgodzić się na zaszczepienie mojego dziecka?(rocznik 1999 jest jeszcze objęty obowiązkiem szczepienia)
Sulichna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 624
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 08:50
Nr użytkownika: 537




post czw, 23 lut 2006 - 15:32
Post #1

Nowe zasady szczepień przeciw gruźlicy

Od przyszłego roku zmienią się zasady szczepień przeciwko gruźlicy. Do końca marca Ministerstwo Zdrowia opublikuje nowy kalendarz szczepień, w którym przeciwko gruźlicy będą szczepione tylko noworodki - poinformowała białostockich pediatrów i lekarzy rodzinnych profesor Ewa Bernatowska z Centrum Zdrowia Dziecka.

Okazało się, że szczepienia nie chronią dzieci i dorosłych przed gruźlicą płuc a jedynie przed innymi rzadszymi postaciami tej choroby. Dlatego będą zniesione obowiązkowe szczepienia siedmiolatków. Utrzymane zostanie szczepienie przeciwko gruźlicy noworodków - tylko raz w życiu.

Liczba nowych zachorowań w Polsce utrzymuje się na tym samym poziomie - 27 osób na 100 tysięcy. (neska)

Czy ktoś ma jeszcze jakieś informacje odnośnie tego tematu, czy ja od tak sobie mogę nie zgodzić się na zaszczepienie mojego dziecka?(rocznik 1999 jest jeszcze objęty obowiązkiem szczepienia)

Posty w temacie
Sulichna   szczepienie   czw, 23 lut 2006 - 15:32
Berta11   UkazaÅ‚a siÄ™ nowa książka o ukrywanych faktach ...   nie, 26 lut 2006 - 21:21
Sulichna   Berta, ale jak to wyglÄ…da praktycznie? Piszesz oÅ...   pon, 27 lut 2006 - 08:06
Elak   To bardzo ciekawe, ja też jeszcze MichaÅ‚a nie sz...   pon, 27 lut 2006 - 18:25
> szczepienie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 07 cze 2024 - 01:42
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama