Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kot sikawka znowu szaleje :(

, znowu nalał ...:(
> , znowu nalał ...:(
karoleenka
czw, 19 mar 2009 - 18:56
Eve69 - zwracam sie do Ciebie, bo jesteś tu moim guru od kotów icon_smile.gif Oczywiście jeśli któraś z foremek podzieli sie swoim doświadczeniem - serdeczne dzięki!
próbowałam oczywiście wyszukać pomocy na forach kocich ale jakoś mi ciężko to przerobić przy takim nawale postów i informacji jaki tam panuje.

mam problem z moim kocurem sikającym na kanapę....dramat 37.gif

Może trochę ogólnie opisze co z czym bo pewnie wszystko może mieć znaczenie w takim problemie.
Mamy dwa kocurki ( kastrowane ) i psa
Ten sikający jest u nas najkrócej - 1,5 roku, a w sumie ma coś ok. 2 lat czyli właściwie mamy go od kociaka- był kotem ze wsi, ale od samego początku załapał kuwetę . Kilka razy zdarzyło mu się nasikać nam kołdrę- jednakże udało mi sie go spryskać kiedyś wodą i od tamtej pory nasze łózko zostawił w spokoju. Ale mam wrażenie , ze dla niego powierzchnia którą można "skopać" jest tak samo dobra jak żwirek w kuwecie bo zdarza mu się nasikac na dywanik w łazience albo ręcznik który zsunął sie na podłogę- no ale pilnuje drzwi i jestem w stanie to wyeliminować. Podobnie z łóżkiem naszego syna, gdzie też nasikał kilka razy - to sobie tłumaczyłam tym,iz materac syna był juz nieźle "zaprawiony" ze względu na okres nauki spania bez pampersa i może kot reagował na zapach. Teraz kot nie ma wstępu bez naszej obecności do pokoju syna. Chociaż kilka razy była sytauacja, że przez przypadek wlazł tam sam i nic się nie stało.
No i ta nieszczęsna kanapa - mamy ją od kilku miesięcy- duża miękka sztruksowa- na początku nie robiła na nim wrażenia- a potem zaskoczył...i się zaczęło:( nie jest to regularne działanie - sporadycznie ale co z tego - skoro za każdym razem piorę vanishem potem proszkiem, kupiłam nawet Vitopar- neutralizator zapachu- nic nie pomogło. Pryskaliśmy specjalnym płynem, którego zapach ponoć odstrasza koty, na nasze nie działa- obaj sie regularnie na kanapie wylegują....
Kanapa cuchnie:( Jesteśmy na skaraju załamania nerwowego- bo na domiar złego salonu nie jestem w stanie zamknąć i uniemozliwić kotu dostępu w żaden sposób- bo to wszystko otwarta przestrzeń ...mąż odgraża się schroniskiem ( oczywiście sam prędzej by tam trafił...) ale poniekąd jak widze nowa plamę to sama mam ochotę go udusić....i niejednokrotnie przeszło mi przez myśl szukania nowego domu icon_sad.gif
Bo ja sama juz nie wiem czy on czasem porostu nie manifestuje tego, ze chce być najważniejszy- to jest ten typ kota- chce być pępkiem świata- zdominował juz tego starszego i ewidentnie zachowuje sie jak najważniejszy członek stada.
Kuwetę mają wprawdzie jedną - duża , ale tak jest od początku - zresztą jest na bieżąco czyszczona

Może on faktycznie źle się czuje z tym że ja mam 3 futra do kochania i przytulania - on jest taki bardzo zaborczy zawsze chce byc pierwszy , pcha się ciągle na kolana...

Nie chce nawet myślec co będzie jak w maju przyjdzie na świat nasz drugi synek- jak zacznie np sikać do łóżeczka czy wózka...

I najgorsze, ze to się dzieje zawsze w nocy także nawet nie moge go dopaść na gorącym uczynku

Teraz jeszcze będe próbowała pobrać mocz do badania- chociaż to raczej mało prawdopodobne by miał jakies problemy z przewodem moczowym

Eve69- co o tym myslisz?
i czy znasz jakiś skuteczny środek do prania takich rzeczy a potem coś co na sucho odstraszy od tego zasikanego miejsca?

Ten post edytował karoleenka czw, 20 paź 2011 - 15:34
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post czw, 19 mar 2009 - 18:56
Post #1

Eve69 - zwracam sie do Ciebie, bo jesteś tu moim guru od kotów icon_smile.gif Oczywiście jeśli któraś z foremek podzieli sie swoim doświadczeniem - serdeczne dzięki!
próbowałam oczywiście wyszukać pomocy na forach kocich ale jakoś mi ciężko to przerobić przy takim nawale postów i informacji jaki tam panuje.

mam problem z moim kocurem sikającym na kanapę....dramat 37.gif

Może trochę ogólnie opisze co z czym bo pewnie wszystko może mieć znaczenie w takim problemie.
Mamy dwa kocurki ( kastrowane ) i psa
Ten sikający jest u nas najkrócej - 1,5 roku, a w sumie ma coś ok. 2 lat czyli właściwie mamy go od kociaka- był kotem ze wsi, ale od samego początku załapał kuwetę . Kilka razy zdarzyło mu się nasikać nam kołdrę- jednakże udało mi sie go spryskać kiedyś wodą i od tamtej pory nasze łózko zostawił w spokoju. Ale mam wrażenie , ze dla niego powierzchnia którą można "skopać" jest tak samo dobra jak żwirek w kuwecie bo zdarza mu się nasikac na dywanik w łazience albo ręcznik który zsunął sie na podłogę- no ale pilnuje drzwi i jestem w stanie to wyeliminować. Podobnie z łóżkiem naszego syna, gdzie też nasikał kilka razy - to sobie tłumaczyłam tym,iz materac syna był juz nieźle "zaprawiony" ze względu na okres nauki spania bez pampersa i może kot reagował na zapach. Teraz kot nie ma wstępu bez naszej obecności do pokoju syna. Chociaż kilka razy była sytauacja, że przez przypadek wlazł tam sam i nic się nie stało.
No i ta nieszczęsna kanapa - mamy ją od kilku miesięcy- duża miękka sztruksowa- na początku nie robiła na nim wrażenia- a potem zaskoczył...i się zaczęło:( nie jest to regularne działanie - sporadycznie ale co z tego - skoro za każdym razem piorę vanishem potem proszkiem, kupiłam nawet Vitopar- neutralizator zapachu- nic nie pomogło. Pryskaliśmy specjalnym płynem, którego zapach ponoć odstrasza koty, na nasze nie działa- obaj sie regularnie na kanapie wylegują....
Kanapa cuchnie:( Jesteśmy na skaraju załamania nerwowego- bo na domiar złego salonu nie jestem w stanie zamknąć i uniemozliwić kotu dostępu w żaden sposób- bo to wszystko otwarta przestrzeń ...mąż odgraża się schroniskiem ( oczywiście sam prędzej by tam trafił...) ale poniekąd jak widze nowa plamę to sama mam ochotę go udusić....i niejednokrotnie przeszło mi przez myśl szukania nowego domu icon_sad.gif
Bo ja sama juz nie wiem czy on czasem porostu nie manifestuje tego, ze chce być najważniejszy- to jest ten typ kota- chce być pępkiem świata- zdominował juz tego starszego i ewidentnie zachowuje sie jak najważniejszy członek stada.
Kuwetę mają wprawdzie jedną - duża , ale tak jest od początku - zresztą jest na bieżąco czyszczona

Może on faktycznie źle się czuje z tym że ja mam 3 futra do kochania i przytulania - on jest taki bardzo zaborczy zawsze chce byc pierwszy , pcha się ciągle na kolana...

Nie chce nawet myślec co będzie jak w maju przyjdzie na świat nasz drugi synek- jak zacznie np sikać do łóżeczka czy wózka...

I najgorsze, ze to się dzieje zawsze w nocy także nawet nie moge go dopaść na gorącym uczynku

Teraz jeszcze będe próbowała pobrać mocz do badania- chociaż to raczej mało prawdopodobne by miał jakies problemy z przewodem moczowym

Eve69- co o tym myslisz?
i czy znasz jakiś skuteczny środek do prania takich rzeczy a potem coś co na sucho odstraszy od tego zasikanego miejsca?

--------------------






Posty w temacie
karoleenka   kot sikawka znowu szaleje :(   czw, 19 mar 2009 - 18:56
Sun   A czy to nie ma coś wspólnego z tym słynnym zna...   pią, 20 mar 2009 - 14:31
Lutnia   Koniecznie zbadaj mocz. Moja siostra ma hodowlę...   pią, 20 mar 2009 - 17:18
Ika   Mój Kleks sikał nam na łóżko. Przez miesiąc ...   pią, 20 mar 2009 - 19:37
karoleenka   Ika- jesiu ale ja tego dziada nie mam jak odizolow...   pią, 20 mar 2009 - 20:18
eve69   matko, co za tytul :nic nie mowie karoleenka, b...   pią, 20 mar 2009 - 21:01
Sun   Po odnalezieniu kolejnej mokrej plamy na pościeli...   pią, 20 mar 2009 - 21:45
eve69   Sun, naprawde zawsze trzeba zaczac od badan moczu ...   pią, 20 mar 2009 - 21:54
Pogoda   Sun Eve ma oczywiście rację, ale silikonowy żwi...   pią, 20 mar 2009 - 23:37
Ika   Nie ma nic lepszego niż stary, poczciwy "BEN...   pią, 20 mar 2009 - 23:48
Sun   Dobra. A poza wszystkim, czy jest jakiś powód, d...   sob, 21 mar 2009 - 18:12
eve69   podstawowy- kiepska dieta i zarobaczenie   sob, 21 mar 2009 - 18:51
Sun   Tak, no, w takim razie robimy te badania.   sob, 21 mar 2009 - 19:31
karoleenka   Eve- sorki za tytuł :oops: ale bardzo mi zależa...   sob, 21 mar 2009 - 19:45
Sun   Właściwie, to teraz najgorzej moczem cuchnie :( ...   sob, 21 mar 2009 - 20:13
karoleenka   Chciałam tylko donieść, ze kanapa po imprezie n...   nie, 22 mar 2009 - 15:29
Sun   Tak, w Necie kupowałam, ale jaką można polecić...   nie, 22 mar 2009 - 19:35
eve69   a ile chcesz - mozesz wydac? edit: one sa niekastr...   nie, 22 mar 2009 - 19:38
Sun   a ile chcesz - mozesz wydac? edit: one sa niekastr...   pon, 23 mar 2009 - 14:13
eve69   Nie wiem, no, ważne żeby to jakoś ekonomicznie ...   pon, 23 mar 2009 - 17:27
Edi Zet :)   Hmmm, badania trzeba zrobić, ale uczulam że w ni...   pon, 23 mar 2009 - 14:32
Sun   I Bóg zapłac, eve :)   wto, 24 mar 2009 - 15:38
Lutnia   Sun, ja miewam romanse karmowe z firmą "Karm...   wto, 24 mar 2009 - 22:41
Sun   Dzięki, Lutnio (BTW - boski awatar!)   śro, 25 mar 2009 - 01:41
Pogoda   Kobity, teraz ja potrzebuję pomocy... Hrabia Bon...   nie, 29 mar 2009 - 17:55
Sun   Pogoda - puść posta na ogólnym. Ja Ci nie pomog...   nie, 29 mar 2009 - 23:38
eve69   Pogoda, dawalam linka na poprzedniej stronie - htt...   pon, 30 mar 2009 - 00:12
Ludek   Pogoda, dawalam linka na poprzedniej stronie - htt...   pon, 30 mar 2009 - 22:00
CrazyMary   Nie chcę straszyć, ale jak nam kot obsikał kana...   pon, 30 mar 2009 - 08:00
Edi Zet :)   Nam pomógł Vitopar Fresh. Po nim wykładzinanie ...   pon, 30 mar 2009 - 09:23
karoleenka   Edi - nie ma szans na takie pobranie jak piszesz...   pon, 30 mar 2009 - 16:22
karoleenka   Pogoda- ja bym chyba zaryzykowała na twoim miejsc...   pon, 30 mar 2009 - 16:27
eve69   karoleenka, daj mu cos pysznego i plynnego - np ko...   pon, 30 mar 2009 - 19:40
karoleenka   podciągam - bo już nie mam siły :( jak same w...   czw, 13 paź 2011 - 12:51
Kingus   mogę jedynie połączyć się w bólu-po wywaleni...   nie, 16 paź 2011 - 00:44
Gruszka   Karoleenka, czy Ty masz jednego kota?   nie, 16 paź 2011 - 11:12
karoleenka   Gruszka- nie są dwa koty. jeden aniol drugi...men...   nie, 16 paź 2011 - 13:14
pcola   karoleenka, a nie ma możliwości, żeby kot wycho...   nie, 16 paź 2011 - 13:41
karoleenka   pcola- mieszkamy w bloku- mamy taras 40 m2 ale wyc...   nie, 16 paź 2011 - 20:16
karoleenka   Coffi - znowu dzisiaj nalał ... :mam lzy w oczach...   czw, 20 paź 2011 - 08:22
pcola   karoleenka, :przytulam Jeśli chłopak zdrowy,...   czw, 20 paź 2011 - 08:50
Kocurek   karoleenka, :przytulam Jeśli chłopak zdrowy,...   czw, 20 paź 2011 - 16:07
karoleenka   pcola- :mam lzy w oczach   czw, 20 paź 2011 - 15:33
pcola   Mój Bruno nasikał 4 dni temu do łódeczki Łatk...   czw, 20 paź 2011 - 16:18
karoleenka   emocje opadły - póki co musze zakupic podkłady ...   czw, 20 paź 2011 - 20:06
karoleenka   emocje opadły - póki co musze zakupic podkłady ...   czw, 20 paź 2011 - 20:14
karoleenka   znowu nalał... :nie widze :mam lzy w oczach   pią, 21 paź 2011 - 08:52
pcola   karoleenka, mój jest na RC Urinary. Mamy dwie ku...   pią, 21 paź 2011 - 09:08
Gruszka   Karoleenka, a jakbys (chociaż na próbę) zabezpi...   pią, 21 paź 2011 - 10:48
karoleenka   Gruszka - ale ja bym mogła go tam wy*****zielić ...   pią, 21 paź 2011 - 11:26
Ceda   Wet koniecznie. Na kanapę może połóż ceratkę...   pon, 04 kwi 2022 - 09:53
> kot sikawka znowu szaleje :(, znowu nalał ...:(
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 19 cze 2024 - 23:42
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama