Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ortografia.

> 
mim0za
piÄ…, 16 gru 2011 - 10:37
Muszę napisać bo ciśnienie mi skacze, potrzebuję rad i oceny sytuacji.
Sym mój jest w klasie drugiej. Na lekcjach nie poznają zasad ortografii, nie ćwiczą pisowni. Same wiecie jak obecnie wyglądają ćwiczenia. Ale raz w tygodniu mają dyktanda. Najczęściej jest to pisanie tekstu z podręcznika.
Zdarza się natomiast, że pani podaje tekst do nauki. I tak w środę przyniósł do nauki na piątek. A w nim mnóstwo trudnych wyrazów, tzw. wyjątków.
Nie jest to pierwszy tego typu tekst. Z poprzednich dostał 5 i zapomniał.
Powiedzcie mi czy to ma sens? Czy to nie jest nauka od d... strony. Co z tego, że wkuje wyrazy, żeby napisać dyktando.

Pamiętam, że u córki wyglądało to tak, że ćwiczyli kolejno u-ó, ż-rz, ż-rz. Poznawali zasady, wyjątki, robiliśmy plakaty itd.
Jak to wygląda w szkołach Waszych dzieci?
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post piÄ…, 16 gru 2011 - 10:37
Post #1

Muszę napisać bo ciśnienie mi skacze, potrzebuję rad i oceny sytuacji.
Sym mój jest w klasie drugiej. Na lekcjach nie poznają zasad ortografii, nie ćwiczą pisowni. Same wiecie jak obecnie wyglądają ćwiczenia. Ale raz w tygodniu mają dyktanda. Najczęściej jest to pisanie tekstu z podręcznika.
Zdarza się natomiast, że pani podaje tekst do nauki. I tak w środę przyniósł do nauki na piątek. A w nim mnóstwo trudnych wyrazów, tzw. wyjątków.
Nie jest to pierwszy tego typu tekst. Z poprzednich dostał 5 i zapomniał.
Powiedzcie mi czy to ma sens? Czy to nie jest nauka od d... strony. Co z tego, że wkuje wyrazy, żeby napisać dyktando.

Pamiętam, że u córki wyglądało to tak, że ćwiczyli kolejno u-ó, ż-rz, ż-rz. Poznawali zasady, wyjątki, robiliśmy plakaty itd.
Jak to wygląda w szkołach Waszych dzieci?

Posty w temacie
mimoza   Ortografia.   piÄ…, 16 gru 2011 - 10:37
Anilka   U nas niestety wyglÄ…da to podobnie, chociaż jaki...   piÄ…, 16 gru 2011 - 10:49
Kaszanka   U nas podobnie. To ja uczÄ™ GabÄ™ zasad, bo dyktan...   piÄ…, 16 gru 2011 - 11:20
mama.miÅ‚a   M jest w kl. II. Od drugiego półrocza kl. I uczÄ...   piÄ…, 16 gru 2011 - 11:49
użytkownik usuniÄ™ty   [post usuniÄ™ty]   piÄ…, 16 gru 2011 - 12:53
mama.miÅ‚a  
> Ortografia.
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 26 wrz 2024 - 21:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama