Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna  

Jest mi wiecznie zimno.. jak sie rozgrzac??

> 
cydorka
pią, 20 sty 2006 - 11:49
CYTAT(marg.)
co dziwne .. dzis na zerwnątrz było mi ciepło! (-21)

bo Ci sie temp ciała wyrównała z temp otoczenia icon_lol.gif
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pią, 20 sty 2006 - 11:49
Post #41

CYTAT(marg.)
co dziwne .. dzis na zerwnątrz było mi ciepło! (-21)

bo Ci sie temp ciała wyrównała z temp otoczenia icon_lol.gif
cyd
marghe.
pią, 20 sty 2006 - 11:57
CYTAT(Cydorka)
CYTAT(marg.)
co dziwne .. dzis na zerwnątrz było mi ciepło! (-21)

bo Ci sie temp ciała wyrównała z temp otoczenia icon_lol.gif
cyd


czyżbyś chciała przez to powiedziec,ze zimna fladra ze mnie? icon_biggrin.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 20 sty 2006 - 11:57
Post #42

CYTAT(Cydorka)
CYTAT(marg.)
co dziwne .. dzis na zerwnątrz było mi ciepło! (-21)

bo Ci sie temp ciała wyrównała z temp otoczenia icon_lol.gif
cyd


czyżbyś chciała przez to powiedziec,ze zimna fladra ze mnie? icon_biggrin.gif
dorotale
pon, 24 paź 2011 - 13:09
Wyciągam stary wątek. Czy coś się u Was zmieniło? Ja nie jestem w stanie wysiedzieć w pokoju bez koca. Przerzuciłam się wyłącznie na ciepłe jedzenie. Muszę spróbować herbaty z imbirem. Co jeszcze można zrobić?
dorotale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 665
Dołączył: śro, 30 lip 03 - 19:25
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 947




post pon, 24 paź 2011 - 13:09
Post #43

Wyciągam stary wątek. Czy coś się u Was zmieniło? Ja nie jestem w stanie wysiedzieć w pokoju bez koca. Przerzuciłam się wyłącznie na ciepłe jedzenie. Muszę spróbować herbaty z imbirem. Co jeszcze można zrobić?

--------------------
Dorota mama Agatki (17.12.95) i Szymka (26.02.99)
topikalna
pon, 24 paź 2011 - 15:20
Na mnie działa Grzaniec albo mąż icon_razz.gif hehe
topikalna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12
Dołączył: wto, 16 sie 11 - 13:46
Nr użytkownika: 37,439




post pon, 24 paź 2011 - 15:20
Post #44

Na mnie działa Grzaniec albo mąż icon_razz.gif hehe
Abotak
pon, 24 paź 2011 - 15:27
CYTAT(dorotale @ Mon, 24 Oct 2011 - 12:09) *
Ja nie jestem w stanie wysiedzieć w pokoju bez koca. Przerzuciłam się wyłącznie na ciepłe jedzenie. Muszę spróbować herbaty z imbirem. Co jeszcze można zrobić?



ca(użytkownik usunięty) do zup i herbaty- nie tyle rozgrzeje co poprawi krazenie
herbata imbirowa ( Lipton ma taka jedna z cytryna i duza iloscia imbiru)
curry ostre i inne zupy na ostro ( kasze, soczewica, groch, te sprawy)
welna- welniane skarpety, sweter. Jesli gryzacej zgrzebnej nie lubisz ( acz tez poprawia krazenie) to merino czy angora

na poprawe krazenia jeszcze na przemian chlodne i cieple prysznice- to srodek zalatwiajacy przyczyne, nie skutki, hardcorowy ale skuteczny icon_wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 24 paź 2011 - 15:27
Post #45

CYTAT(dorotale @ Mon, 24 Oct 2011 - 12:09) *
Ja nie jestem w stanie wysiedzieć w pokoju bez koca. Przerzuciłam się wyłącznie na ciepłe jedzenie. Muszę spróbować herbaty z imbirem. Co jeszcze można zrobić?



ca(użytkownik usunięty) do zup i herbaty- nie tyle rozgrzeje co poprawi krazenie
herbata imbirowa ( Lipton ma taka jedna z cytryna i duza iloscia imbiru)
curry ostre i inne zupy na ostro ( kasze, soczewica, groch, te sprawy)
welna- welniane skarpety, sweter. Jesli gryzacej zgrzebnej nie lubisz ( acz tez poprawia krazenie) to merino czy angora

na poprawe krazenia jeszcze na przemian chlodne i cieple prysznice- to srodek zalatwiajacy przyczyne, nie skutki, hardcorowy ale skuteczny icon_wink.gif
naples
pon, 24 paź 2011 - 22:42
Pozwolę sobie dołączyć do wątku.
Od zawsze byłam zmarzluchem, rzadko kiedy jest mi ciepło. Na dworze lato, upał, a mnie w mieszkaniu zimno, chodzę w swetrze i długich spodniach 32.gif Na pewno mam problemy z krążeniem- szczególnie stopy i dłonie, byłam dwa razy u lekarzy rodzinnych i za każdym razem słyszę to samo: "Jest pani młoda, to normalne w takim wieku... Proszę się nie przejmować". Znając życie znów pójdę do lekarza i usłyszę to samo. Uwielbiam kąpiel w gorącej wodzie (dosłownie), a po wyjściu z wanny mam już nogi, jak z lodówki. Leżąc w łóżku, pod kołdrą, dopiero po mniej więcej 4h mam ledwo zagrzane stopy, to chyba nie jest normalne? 21.gif Problemy z krążeniem może są powiązane z moim niskim ciśnieniem, a mam takie, że już dawno nie powinnam żyć. O dziwo normalnie funkcjonuję, nie mdleję i kawy nie piję w ogóle. Chociaż ostatnio dał mi się ból głowy we znaki, bo wstaję "z nim" rano i częściej pobolewa mnie głowa.
Dobra, nie przejmowałam się, ale od jakiegoś czasu mój ślubny wygania mnie do lekarza, bo mam słabe krążenie i niskie ciśnienie i nic z tym nie robię. Może jest jakiś specjalista do którego się udać?
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 24 paź 2011 - 22:42
Post #46

Pozwolę sobie dołączyć do wątku.
Od zawsze byłam zmarzluchem, rzadko kiedy jest mi ciepło. Na dworze lato, upał, a mnie w mieszkaniu zimno, chodzę w swetrze i długich spodniach 32.gif Na pewno mam problemy z krążeniem- szczególnie stopy i dłonie, byłam dwa razy u lekarzy rodzinnych i za każdym razem słyszę to samo: "Jest pani młoda, to normalne w takim wieku... Proszę się nie przejmować". Znając życie znów pójdę do lekarza i usłyszę to samo. Uwielbiam kąpiel w gorącej wodzie (dosłownie), a po wyjściu z wanny mam już nogi, jak z lodówki. Leżąc w łóżku, pod kołdrą, dopiero po mniej więcej 4h mam ledwo zagrzane stopy, to chyba nie jest normalne? 21.gif Problemy z krążeniem może są powiązane z moim niskim ciśnieniem, a mam takie, że już dawno nie powinnam żyć. O dziwo normalnie funkcjonuję, nie mdleję i kawy nie piję w ogóle. Chociaż ostatnio dał mi się ból głowy we znaki, bo wstaję "z nim" rano i częściej pobolewa mnie głowa.
Dobra, nie przejmowałam się, ale od jakiegoś czasu mój ślubny wygania mnie do lekarza, bo mam słabe krążenie i niskie ciśnienie i nic z tym nie robię. Może jest jakiś specjalista do którego się udać?

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
oslo
pon, 16 gru 2013 - 12:50
Polecam rozgrzewającą dietę - to naprawdę działa: [edit: moderacja] Przede wszystkim ciepłe śniadania, ograniczenie nabiału i jedzenie kasz oraz przypraw!
oslo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: czw, 26 lip 12 - 09:16
Nr użytkownika: 40,733




post pon, 16 gru 2013 - 12:50
Post #47

Polecam rozgrzewającą dietę - to naprawdę działa: [edit: moderacja] Przede wszystkim ciepłe śniadania, ograniczenie nabiału i jedzenie kasz oraz przypraw!
iwonaiga
śro, 18 gru 2013 - 22:56
Jeśli zwykła herbatka nie pomaga, może spróbować takiej z rumem? Choć... na dłuższą metę to mało bezpieczne icon_wink.gif
iwonaiga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 18 gru 13 - 22:50
Nr użytkownika: 43,318




post śro, 18 gru 2013 - 22:56
Post #48

Jeśli zwykła herbatka nie pomaga, może spróbować takiej z rumem? Choć... na dłuższą metę to mało bezpieczne icon_wink.gif
kamama84
nie, 29 gru 2013 - 15:34
kochane, a co jeśli mi jest zimno, a jestem w ciąży, jakieś sprawdzone sposoby na rozgrzanie?
kamama84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 48
Dołączył: nie, 17 lis 13 - 20:11
Nr użytkownika: 43,158




post nie, 29 gru 2013 - 15:34
Post #49

kochane, a co jeśli mi jest zimno, a jestem w ciąży, jakieś sprawdzone sposoby na rozgrzanie?
agak
pon, 20 sty 2014 - 20:16
Ziiiiiiiiiiiiimno.
Wróciłam 4 godziny temu do domu i jest mi ciągle zimno. W domu 24 stopnie, siedzę w ciuchach, szlafroku i otulona kocem a ciągle mi zimno.
Wątek przeczytałam: mąż w pracy icon_wink.gif , ciuchy poprasowane a alkoholu nie mogę. Piję herbatę z cytryną. Co mogę jeszcze zrobić?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
Skąd: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post pon, 20 sty 2014 - 20:16
Post #50

Ziiiiiiiiiiiiimno.
Wróciłam 4 godziny temu do domu i jest mi ciągle zimno. W domu 24 stopnie, siedzę w ciuchach, szlafroku i otulona kocem a ciągle mi zimno.
Wątek przeczytałam: mąż w pracy icon_wink.gif , ciuchy poprasowane a alkoholu nie mogę. Piję herbatę z cytryną. Co mogę jeszcze zrobić?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Orinoko
pon, 20 sty 2014 - 21:35
Imbir w proszku lub plasterkach do herbaty albo imbir w plasterkach zalany wrzątkiem.
Herbata z sokiem malinowym. Gorący prysznic, ale taki naprawdę rozgrzewający, ewentualnie naprzemiennie z zimną wodą.
Termofor?

Ten post edytował Orinoko pon, 20 sty 2014 - 21:36
Orinoko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,280
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 14:46
Skąd: okolice Poznania
Nr użytkownika: 2,827

GG:


post pon, 20 sty 2014 - 21:35
Post #51

Imbir w proszku lub plasterkach do herbaty albo imbir w plasterkach zalany wrzątkiem.
Herbata z sokiem malinowym. Gorący prysznic, ale taki naprawdę rozgrzewający, ewentualnie naprzemiennie z zimną wodą.
Termofor?

--------------------


...Past the deep troubled water / And the fears of the dark / There's a hill in the sunlight / For you to find harmony...
okko
wto, 21 sty 2014 - 08:07
Posiadm koc elektryczny z Lidla-polecam
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post wto, 21 sty 2014 - 08:07
Post #52

Posiadm koc elektryczny z Lidla-polecam

--------------------


lena77
śro, 22 sty 2014 - 10:45
a co na wiecznie czerwony nochal i czerwone rece? ja mam tak kiepskie krazenie ze przy +10 nosze rekawiczki. no i ten nos okrutnie czerwony. wygladam, jakbym calymi dniami ostro w palnik dawala.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
Skąd: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 22 sty 2014 - 10:45
Post #53

a co na wiecznie czerwony nochal i czerwone rece? ja mam tak kiepskie krazenie ze przy +10 nosze rekawiczki. no i ten nos okrutnie czerwony. wygladam, jakbym calymi dniami ostro w palnik dawala.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Bianka
śro, 22 sty 2014 - 12:56
Ja termofor bardzo polecam to sprawdzony sposob na rozgrzanie sie.
Bianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,481
Dołączył: śro, 15 mar 06 - 20:25
Skąd: Dolnośląskie
Nr użytkownika: 5,246




post śro, 22 sty 2014 - 12:56
Post #54

Ja termofor bardzo polecam to sprawdzony sposob na rozgrzanie sie.
Lizia
wto, 28 sty 2014 - 11:43
Ja, wieczny zmarźlak polecam:

Imbir - w formie świeżej lub suszony - do wszystkiego (herbata z plasterkiem imbiru, do gotowania dodaję szczyptę suszonego lub starty korzeń na drobnej tarce do prawie każdej potrawy)

Cynamon -dodaje do wszystkiego co się da (np. gorące mleko z miodem i cynamonem, pierogi z serem, leniwe - obowiązkowo posypane cynamonem, lub cynamon daję do środka)

Kardamon - też do wszystkiego , np do kawy.

Do gotowania prawie każdej potrawy dodaję przynajmniej jeden z powyższych (cynamon nadaje się tylko do słodkich, choć ostatnio wrzuciłam kawałek kory cynamonu do gulaszu i był pyszny icon_smile.gif

Dodatkowo unikać:
jogurtów i innych przetworów mlecznych chłodzonych
sałat i surowych warzyw, owoce lepiej też na ciepło (jabłko duszone z cynamonem i miodem zamiast surowego)

i oczywiście jak najwięcej ciepłych posiłków. Zupy są bezcenne.
Lizia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 838
Dołączył: czw, 26 lut 04 - 15:02
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,495

GG:


post wto, 28 sty 2014 - 11:43
Post #55

Ja, wieczny zmarźlak polecam:

Imbir - w formie świeżej lub suszony - do wszystkiego (herbata z plasterkiem imbiru, do gotowania dodaję szczyptę suszonego lub starty korzeń na drobnej tarce do prawie każdej potrawy)

Cynamon -dodaje do wszystkiego co się da (np. gorące mleko z miodem i cynamonem, pierogi z serem, leniwe - obowiązkowo posypane cynamonem, lub cynamon daję do środka)

Kardamon - też do wszystkiego , np do kawy.

Do gotowania prawie każdej potrawy dodaję przynajmniej jeden z powyższych (cynamon nadaje się tylko do słodkich, choć ostatnio wrzuciłam kawałek kory cynamonu do gulaszu i był pyszny icon_smile.gif

Dodatkowo unikać:
jogurtów i innych przetworów mlecznych chłodzonych
sałat i surowych warzyw, owoce lepiej też na ciepło (jabłko duszone z cynamonem i miodem zamiast surowego)

i oczywiście jak najwięcej ciepłych posiłków. Zupy są bezcenne.

--------------------


bizneswoman
wto, 28 sty 2014 - 12:07
je tez zawsze stosuej goraca herbate z imbirem i miodem, oczywiscie wypijam ja przykrywa grubym kocem, jeszcze na troche tam zostaje, bo jest fajnie cieplutko:) jak tak calkowicie przemarzam, to biore tez goraca kapiel
bizneswoman


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: śro, 08 sty 14 - 22:52
Nr użytkownika: 43,388




post wto, 28 sty 2014 - 12:07
Post #56

je tez zawsze stosuej goraca herbate z imbirem i miodem, oczywiscie wypijam ja przykrywa grubym kocem, jeszcze na troche tam zostaje, bo jest fajnie cieplutko:) jak tak calkowicie przemarzam, to biore tez goraca kapiel
dominika899
wto, 28 sty 2014 - 12:26
Gorąca herbata, albo gorące mleko, gruby koc i przede wszystkim naprawdę ciepłe, grube skarpety icon_biggrin.gif Brzmi jak rada babci, ale wiem po sobie, że jeśli jest mi zimno w stopy, to nie ma szans na rozgrzanie.
dominika899


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: pon, 20 sty 14 - 13:57
Nr użytkownika: 43,443




post wto, 28 sty 2014 - 12:26
Post #57

Gorąca herbata, albo gorące mleko, gruby koc i przede wszystkim naprawdę ciepłe, grube skarpety icon_biggrin.gif Brzmi jak rada babci, ale wiem po sobie, że jeśli jest mi zimno w stopy, to nie ma szans na rozgrzanie.
Hania24
wto, 20 maj 2014 - 16:28
A może wybierz się do lekarza? Takie objawy mogą towarzyszyć np chorobom tarczycy albo układu krążenia.
Hania24


Grupa: Zbanowani
Postów: 16
Dołączył: śro, 16 kwi 14 - 18:18
Nr użytkownika: 43,895




post wto, 20 maj 2014 - 16:28
Post #58

A może wybierz się do lekarza? Takie objawy mogą towarzyszyć np chorobom tarczycy albo układu krążenia.
muppet
pon, 26 maj 2014 - 08:50
Mi co prawda nie jest wiecznie zimno, ale często mam problem z zimnymi stopami bądź rękoma. Najgorzej jest oczywiście zimą - niby ciepło w domu jest, poubierana jestem ale ręcę mam lekko zdrętwiałe.
muppet


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 769
Dołączył: pią, 23 maj 14 - 20:15
Nr użytkownika: 44,096




post pon, 26 maj 2014 - 08:50
Post #59

Mi co prawda nie jest wiecznie zimno, ale często mam problem z zimnymi stopami bądź rękoma. Najgorzej jest oczywiście zimą - niby ciepło w domu jest, poubierana jestem ale ręcę mam lekko zdrętwiałe.
Ceda
pią, 14 paź 2022 - 12:36
Oj wiem co czujecie.

Sama mam ten sam problem. Szczegółnie w jesienne wieczory....
Ceda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 235
Dołączył: wto, 26 lut 19 - 08:28
Nr użytkownika: 52,752




post pią, 14 paź 2022 - 12:36
Post #60

Oj wiem co czujecie.

Sama mam ten sam problem. Szczegółnie w jesienne wieczory....
> Jest mi wiecznie zimno.. jak sie rozgrzac??
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 26 kwi 2024 - 08:42
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama