Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Strach przed ciemnością

> 
tissaia
wto, 01 sty 2013 - 22:30
Maks nigdy wcześniej nie przejawiał takich lęków... le od mnw. pół roku jest na tym tle prawdziwy dramat... Nie zaśnie sam w pokoju, nawet przy lampce włączonej, bo przecież w każdej chwili może się spalić żarówka... nie wejdzie sam wieczorem do łazienki z tego samego powodu.. klatka schodowa, garaż, przedpokój - są nie do przejścia.
Nie wiem co go wystraszyło - nie moge dociec, chociaż próbuję z nim rozmawiać na ten temat.
Usiłuję jakoś oswoić ten jego strach - np. kąpiel przy kilku świeczkach (!) przejdzie, bo przecież naraz się wszystkie nie wypalą... Spacerujemy po zmroku, bawimy się po ciemku ( choć tu bez wielkeigo entuzjazmu z Maksa strony )...

Co mogę zrobić? jak mu pomóc? żal mi go, bo się męczy biedak z tym strachem... miał jechać na 4 dni ze szkoła karate na zimowisko ( kilkanaście km. od domu, tak testowo bardziej z takimi maluchami ) le sam się zaczął z tego wycofywać.. nie chciał powiedzieć czemu, coś tam wymyślał, ale wiem, że o te ciemności chodziło... że wieczorami będzie sie bał ,do łazienki sam nie pójdzie ....

Nie mam pomysłu.. Są jakieś bajki terapeutyczne na ten temat...?
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post wto, 01 sty 2013 - 22:30
Post #1

Maks nigdy wcześniej nie przejawiał takich lęków... le od mnw. pół roku jest na tym tle prawdziwy dramat... Nie zaśnie sam w pokoju, nawet przy lampce włączonej, bo przecież w każdej chwili może się spalić żarówka... nie wejdzie sam wieczorem do łazienki z tego samego powodu.. klatka schodowa, garaż, przedpokój - są nie do przejścia.
Nie wiem co go wystraszyło - nie moge dociec, chociaż próbuję z nim rozmawiać na ten temat.
Usiłuję jakoś oswoić ten jego strach - np. kąpiel przy kilku świeczkach (!) przejdzie, bo przecież naraz się wszystkie nie wypalą... Spacerujemy po zmroku, bawimy się po ciemku ( choć tu bez wielkeigo entuzjazmu z Maksa strony )...

Co mogę zrobić? jak mu pomóc? żal mi go, bo się męczy biedak z tym strachem... miał jechać na 4 dni ze szkoła karate na zimowisko ( kilkanaście km. od domu, tak testowo bardziej z takimi maluchami ) le sam się zaczął z tego wycofywać.. nie chciał powiedzieć czemu, coś tam wymyślał, ale wiem, że o te ciemności chodziło... że wieczorami będzie sie bał ,do łazienki sam nie pójdzie ....

Nie mam pomysłu.. Są jakieś bajki terapeutyczne na ten temat...?

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
lesnyskrzat
pon, 22 paź 2018 - 18:26
Też to miałam, chyba wszystkie dzieci miały podobnie, ale to mija, dziecko trzeba przyzwyczajać do zasypiania samodzielnego krok po kroku, żeby nie było żadnego wielkiego przeskoku
lesnyskrzat


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 22 paź 18 - 18:23
Nr użytkownika: 52,198




post pon, 22 paź 2018 - 18:26
Post #2

Też to miałam, chyba wszystkie dzieci miały podobnie, ale to mija, dziecko trzeba przyzwyczajać do zasypiania samodzielnego krok po kroku, żeby nie było żadnego wielkiego przeskoku

Posty w temacie
tissaia   Strach przed ciemnoÅ›ciÄ…   wto, 01 sty 2013 - 22:30
milutka   Może coÅ› Go wystraszyÅ‚o, albo przyÅ›niÅ‚o siÄ™....   wto, 01 sty 2013 - 23:13
Gaja   https://bajki-zasypianki.pl/dziecko-boi-sie-ciemno...   sob, 02 lut 2013 - 20:25
Helena   U mnie Julek tak ma, wynik bogatej wyobraźni. Nie...   wto, 01 sty 2013 - 23:23
Gaja   No i ja siÄ™ przyÅ‚Ä…czÄ™... choć mój MichaÅ‚ ma...   Å›ro, 23 sty 2013 - 22:00
Gaja   ZnalazÅ‚am książkÄ™ "Bajki, które leczÄ…...   wto, 29 sty 2013 - 08:54
aisha1111   bajek terapeutycznych nie znam, ale tak myÅ›le, ż...   wto, 29 sty 2013 - 09:26
Gaja   bajek terapeutycznych nie znam, ale tak myÅ›le, ż...   wto, 29 sty 2013 - 09:59
Joanna 81   Polecam: https://www.empik.com/bajki-terapeutyczn...   wto, 29 sty 2013 - 09:34
Gaja   EDIT: Gaja w książce, o której mówisz ( poleca...   wto, 29 sty 2013 - 10:14
joa133   Maks nigdy wczeÅ›niej nie przejawiaÅ‚ takich lÄ™kÃ...   wto, 29 sty 2013 - 13:18
Joanna 81   Gaja idź do najbliższej biblioteki lub ksiÄ™garn...   wto, 29 sty 2013 - 13:24
Gaja   Niestety moja najbliższa biblioteka jest sÅ‚abo w...   wto, 29 sty 2013 - 13:50
Kasia_11   LÄ™k przed ciemnoÅ›ciÄ… jest jednym z najczÄ™stszy...   nie, 18 lut 2018 - 21:30
fit_Elka   Ja do dzisiaj boje siÄ™ ciemnoÅ›ci. MyÅ›lÄ™, że t...   Å›ro, 21 mar 2018 - 15:33
Beja06   CoÅ› w tym jest, ta wyobraźnia faktycznie potrafi...   nie, 20 maj 2018 - 11:10
agini0   ja to rozwiÄ…zaÅ‚am tak, że kÅ‚adÄ™ takÄ… maÅ‚Ä… ...   piÄ…, 27 lip 2018 - 17:14
lesnyskrzat   Też to miaÅ‚am, chyba wszystkie dzieci miaÅ‚y pod...   pon, 22 paź 2018 - 18:26
> Strach przed ciemnoÅ›ciÄ…
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 08:17
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama