Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna  

Łóżko 160 czy 180x200? Help...

, Nie przenoście przez chwilkę, pliiiiis....
> , Nie przenoście przez chwilkę, pliiiiis....
Mafia
pią, 10 wrz 2010 - 11:09
A ja marzę o materacu jakie są na łózkach w warszawskim Westinie. icon_redface.gif Nie znalazłam tam żadnej metki (tak, tak, szukałam), a zabrakło mi śmiałości by zadać takie pytanie na recepcji. 06.gif Zawsze wysypiam się tam niesamowicie, co nie zdarza mi się w innych pozadomowych warunkach.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post pią, 10 wrz 2010 - 11:09
Post #41

A ja marzę o materacu jakie są na łózkach w warszawskim Westinie. icon_redface.gif Nie znalazłam tam żadnej metki (tak, tak, szukałam), a zabrakło mi śmiałości by zadać takie pytanie na recepcji. 06.gif Zawsze wysypiam się tam niesamowicie, co nie zdarza mi się w innych pozadomowych warunkach.

--------------------
Mafia
Agnieszka AZJ
pią, 10 wrz 2010 - 11:14
Na Wielkanoc byliśmy w Krynicy w dawnym sanatorium budowlanych (nie pamiętam, jak się to teraz nazywa). Nie wiem, skąd mieli materaca i nie chcę wiedzieć. Były tragicznie miękkie. Spalismy z R. na jednym podwojnym, ktory tak się uginał, ze zjeżdżalismy na siebie. Dystans - 0 cm 37.gif
Po dwóch nocach wypracowałam sobie technikę spania zahaczając się nogą o brzeg łózka, zeby nie zjezdżać, ale zebym się wysypiała - nie powiem.
Na pomysł, zeby pojechac tam w zimie, cała rodziną zgodnie zakrzyknęliśmy "NIEEEE !!!"
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 10 wrz 2010 - 11:14
Post #42

Na Wielkanoc byliśmy w Krynicy w dawnym sanatorium budowlanych (nie pamiętam, jak się to teraz nazywa). Nie wiem, skąd mieli materaca i nie chcę wiedzieć. Były tragicznie miękkie. Spalismy z R. na jednym podwojnym, ktory tak się uginał, ze zjeżdżalismy na siebie. Dystans - 0 cm 37.gif
Po dwóch nocach wypracowałam sobie technikę spania zahaczając się nogą o brzeg łózka, zeby nie zjezdżać, ale zebym się wysypiała - nie powiem.
Na pomysł, zeby pojechac tam w zimie, cała rodziną zgodnie zakrzyknęliśmy "NIEEEE !!!"

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 10 wrz 2010 - 11:59
Post #43

Agnieszka AZJ, tylko na stronie tych materacy nie ma cen. Nie zabijają?

Kurdałek, wychodzi na to, że nie miała baba kłopotu... icon_wink.gif
wrona_j
pią, 10 wrz 2010 - 12:01
Mamy 140 cm, materac jeden kieszonkowy i jedna duża kołdra. Choć jak Miki przychodzi nad ranem to w trójkę (prawie czwórkę) już dość ciasnawo. Ja w domu rodzinnym sama miałam 160.
Miki mały bo ma nie całe 4 lata ale kupiliśmy mu też 140 cm.
Im większy tym chyba lepiej i wygodniej. Wiadomo, że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, ale jeśli można wybierać to chyba lepiej postawić na wygodę.
Jeśli idzie o kołdrę to już kwestia własnych potrzeb i upodobań, ale jak nam się zdarza spać pod osobnymi to i tak ostatecznie gnieździmy się pod jedną.
wrona_j


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 705
Dołączył: pią, 04 sie 06 - 22:02
Nr użytkownika: 6,864




post pią, 10 wrz 2010 - 12:01
Post #44

Mamy 140 cm, materac jeden kieszonkowy i jedna duża kołdra. Choć jak Miki przychodzi nad ranem to w trójkę (prawie czwórkę) już dość ciasnawo. Ja w domu rodzinnym sama miałam 160.
Miki mały bo ma nie całe 4 lata ale kupiliśmy mu też 140 cm.
Im większy tym chyba lepiej i wygodniej. Wiadomo, że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, ale jeśli można wybierać to chyba lepiej postawić na wygodę.
Jeśli idzie o kołdrę to już kwestia własnych potrzeb i upodobań, ale jak nam się zdarza spać pod osobnymi to i tak ostatecznie gnieździmy się pod jedną.

--------------------


Agnieszka AZJ
pią, 10 wrz 2010 - 12:04
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 10 Sep 2010 - 12:59) *
Agnieszka AZJ, tylko na stronie tych materacy nie ma cen. Nie zabijają?

Kurdałek, wychodzi na to, że nie miała baba kłopotu... icon_wink.gif


Wtedy, kiedy zamawialiśmy, nie zabijały, ale to było dobrych parę lat temu.


Generalnie - zanim zamowisz, sprawdż materac wlasnym ciałem icon_wink.gif Ja bym te ikeowskie wzięła, bo znam parę osob, które sobie chwalą, ale po sprawdzeniu okazało się, że jednak nie,
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 10 wrz 2010 - 12:04
Post #45

CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 10 Sep 2010 - 12:59) *
Agnieszka AZJ, tylko na stronie tych materacy nie ma cen. Nie zabijają?

Kurdałek, wychodzi na to, że nie miała baba kłopotu... icon_wink.gif


Wtedy, kiedy zamawialiśmy, nie zabijały, ale to było dobrych parę lat temu.


Generalnie - zanim zamowisz, sprawdż materac wlasnym ciałem icon_wink.gif Ja bym te ikeowskie wzięła, bo znam parę osob, które sobie chwalą, ale po sprawdzeniu okazało się, że jednak nie,

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 10 wrz 2010 - 12:08
Post #46

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 10 Sep 2010 - 11:04) *
Wtedy, kiedy zamawialiśmy, nie zabijały, ale to było dobrych parę lat temu.
Generalnie - zanim zamowisz, sprawdż materac wlasnym ciałem icon_wink.gif Ja bym te ikeowskie wzięła, bo znam parę osob, które sobie chwalą, ale po sprawdzeniu okazało się, że jednak nie,


Agnieszko, ja jestem tak niewytrenowana, że śpi mi się dobrze na wszystkim... Aha, nasze Dzieci mają materace strefowe i baaaardzo są one wygodne! Generalnie zaś oboje zdecydowanie wielbimy twarde materace.
marghe.
pią, 10 wrz 2010 - 14:09
https://www.materace-sypialnie.pl/
Można pojechać i poleżeć icon_biggrin.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 10 wrz 2010 - 14:09
Post #47

https://www.materace-sypialnie.pl/
Można pojechać i poleżeć icon_biggrin.gif
Uleńka
pią, 10 wrz 2010 - 14:44
Mafia, ja się całkowicie z tobą zgadzam, że to jak śpimy nie świadczy o więzi czy coś. Ja tylko chciałąm powiedzieć, że nie umiem spać z kimś pod jedną kołdrą sama nie wiem dlaczego, po prostu musze mieć swoją 06.gif , mało tego mój mąż się smieje, bo jak zanim zasne to moge leżeć przytulona ale jak już się ukłądam do zasypiania to na brzuchu lub tyłkiem do męża i głowa w drugą strone, no nie wiem czemu, ale lepiej mi tak zasnąć i najlepiej jak moja ręka może sobie zwisać za łóżko więc spanie przy ścianie odpada 04.gif
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post pią, 10 wrz 2010 - 14:44
Post #48

Mafia, ja się całkowicie z tobą zgadzam, że to jak śpimy nie świadczy o więzi czy coś. Ja tylko chciałąm powiedzieć, że nie umiem spać z kimś pod jedną kołdrą sama nie wiem dlaczego, po prostu musze mieć swoją 06.gif , mało tego mój mąż się smieje, bo jak zanim zasne to moge leżeć przytulona ale jak już się ukłądam do zasypiania to na brzuchu lub tyłkiem do męża i głowa w drugą strone, no nie wiem czemu, ale lepiej mi tak zasnąć i najlepiej jak moja ręka może sobie zwisać za łóżko więc spanie przy ścianie odpada 04.gif

--------------------



Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 10 wrz 2010 - 14:46
Post #49

CYTAT(marghe. @ Fri, 10 Sep 2010 - 13:09) *
https://www.materace-sypialnie.pl/
Można pojechać i poleżeć icon_biggrin.gif


O, mają tu nawet materac z siatką "wętylującą"... cokolwiek to oznacza 37.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 10 wrz 2010 - 14:48
Post #50

CYTAT(Uleńka @ Fri, 10 Sep 2010 - 13:44) *
Mafia, ja się całkowicie z tobą zgadzam, że to jak śpimy nie świadczy o więzi czy coś. Ja tylko chciałąm powiedzieć, że nie umiem spać z kimś pod jedną kołdrą sama nie wiem dlaczego, po prostu musze mieć swoją 06.gif , mało tego mój mąż się smieje, bo jak zanim zasne to moge leżeć przytulona ale jak już się ukłądam do zasypiania to na brzuchu lub tyłkiem do męża i głowa w drugą strone, no nie wiem czemu, ale lepiej mi tak zasnąć i najlepiej jak moja ręka może sobie zwisać za łóżko więc spanie przy ścianie odpada 04.gif


O to to! Uleńka, to kobiety też tak mają??? A ja myślałam, że tylko mój Mąż! On mnie przytula - proszę uprzejmie, ile tam potrzebuję. A On cierpliwie czeka, aż się wyprzytulam... gdyż nie zaśnie, póki nie leży plackiem na brzuchu, z poduszką na głowie, nogami zsuniętymi z łóżka, nakryty kołdrą po kokardki 37.gif Masakra!
vika
pią, 10 wrz 2010 - 15:30
[użytkownik x] jeśli chcesz zakupić ikeowski materac 180, to musisz spytać, czy aby na pewno jest niedzielony, bo ja niby miałam mieć jednoczęściowy, a okazało się, że jednoczęściowy to jest jedynie pokrowiec na nim, a w środku dwie 90-tki. Bardzo niekomfortowy.
vika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,101
Dołączył: pon, 20 lut 06 - 10:49
Nr użytkownika: 4,981




post pią, 10 wrz 2010 - 15:30
Post #51

[użytkownik x] jeśli chcesz zakupić ikeowski materac 180, to musisz spytać, czy aby na pewno jest niedzielony, bo ja niby miałam mieć jednoczęściowy, a okazało się, że jednoczęściowy to jest jedynie pokrowiec na nim, a w środku dwie 90-tki. Bardzo niekomfortowy.
Użytkownik usunięty

Go??







post pią, 10 wrz 2010 - 15:42
Post #52

CYTAT(vika @ Fri, 10 Sep 2010 - 14:30) *
[użytkownik x] jeśli chcesz zakupić ikeowski materac 180, to musisz spytać, czy aby na pewno jest niedzielony, bo ja niby miałam mieć jednoczęściowy, a okazało się, że jednoczęściowy to jest jedynie pokrowiec na nim, a w środku dwie 90-tki. Bardzo niekomfortowy.


O matko jedyna... serio??? Dzięki, że mnie vika o tym uprzedziłaś!!!
naples
pią, 10 wrz 2010 - 16:51
My materac mamy też jeden, kołdrę mamy większą 180x200, ale niejednokrotnie się zdarza, że następnego dnia po przebudzeniu się mąż mówi, że od dzisiaj chce swoją własną kołdrę, bo mu w nocy zabieram i vice versa, ale do dnia dzisiejszego zamiana na podwójną kołdrę nie nastąpiła icon_smile.gif
Osobiście mi materace podwójne nie odpowiadają, wolę jeden na całe łóżko. Swoją całą sypialnie swojego czasu kupowaliśmy w Ikei, łącznie z materacem, zaś kołdrę z poduszkami w Jysku.

Możecie sobie pooglądać materace w tych sklepikach, są naprawdę rewelacyjne i bardzo często mają duże przeceny, ostatnio ciągle do nich zaglądam pod obojętnie jakim pretekstem. I niedawno zakupiłam tam materac 2-osobowy z Intexa, ten największy za śmieszne pieniądze, ale z tego, co się orientuję, to w Polsce nie ma żadnego z nich, a szkoda...

https://www.matratzen-concord.de/deu/1_/0_/...l?robot=norobot
https://www.daenischesbettenlager.de/
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pią, 10 wrz 2010 - 16:51
Post #53

My materac mamy też jeden, kołdrę mamy większą 180x200, ale niejednokrotnie się zdarza, że następnego dnia po przebudzeniu się mąż mówi, że od dzisiaj chce swoją własną kołdrę, bo mu w nocy zabieram i vice versa, ale do dnia dzisiejszego zamiana na podwójną kołdrę nie nastąpiła icon_smile.gif
Osobiście mi materace podwójne nie odpowiadają, wolę jeden na całe łóżko. Swoją całą sypialnie swojego czasu kupowaliśmy w Ikei, łącznie z materacem, zaś kołdrę z poduszkami w Jysku.

Możecie sobie pooglądać materace w tych sklepikach, są naprawdę rewelacyjne i bardzo często mają duże przeceny, ostatnio ciągle do nich zaglądam pod obojętnie jakim pretekstem. I niedawno zakupiłam tam materac 2-osobowy z Intexa, ten największy za śmieszne pieniądze, ale z tego, co się orientuję, to w Polsce nie ma żadnego z nich, a szkoda...

https://www.matratzen-concord.de/deu/1_/0_/...l?robot=norobot
https://www.daenischesbettenlager.de/


--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
blanka-tychy
pią, 10 wrz 2010 - 17:37
a my mamy 180x220 (mój mąż ma 202cm wzrostu) i dwie osobne kołderki na zimę - tylko w lato śpimy pod jedną bo mój luby ma skłonność do sciągania ze mnie kołdry i marznę icon_smile.gif jak chcemy się poprzytulać to łączymy obie na zakładkę i śpimy pod jedną ogromn a icon_biggrin.gif a materac polecam jednak jednoczęściowy. Mieliśmy wcześniej dzielony ale jak się trochę uleżał to była masakra, wpadało się w dziurę na środku i strasznie było niewygodnie. Teraz od 3 lat mamy jeden i jest rewelacyjny
blanka-tychy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 81
Dołączył: wto, 31 sie 10 - 10:25
Nr użytkownika: 34,173




post pią, 10 wrz 2010 - 17:37
Post #54

a my mamy 180x220 (mój mąż ma 202cm wzrostu) i dwie osobne kołderki na zimę - tylko w lato śpimy pod jedną bo mój luby ma skłonność do sciągania ze mnie kołdry i marznę icon_smile.gif jak chcemy się poprzytulać to łączymy obie na zakładkę i śpimy pod jedną ogromn a icon_biggrin.gif a materac polecam jednak jednoczęściowy. Mieliśmy wcześniej dzielony ale jak się trochę uleżał to była masakra, wpadało się w dziurę na środku i strasznie było niewygodnie. Teraz od 3 lat mamy jeden i jest rewelacyjny

--------------------


   



Uleńka
pią, 10 wrz 2010 - 22:21
[użytkownik x]
Rany to identycznie jak ja u mnie nogi też wiszą 04.gif,

Ten post edytował Uleńka pią, 10 wrz 2010 - 22:23
Uleńka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,924
Dołączył: pią, 28 gru 07 - 17:33
Nr użytkownika: 17,361




post pią, 10 wrz 2010 - 22:21
Post #55

[użytkownik x]
Rany to identycznie jak ja u mnie nogi też wiszą 04.gif,

--------------------



katiek
pią, 10 wrz 2010 - 22:34
180 cm.
Co do materaca-jeździe oboje i sobie poleżcie-jak nam mówił Pan 9 lat temu-poleżeć, wybrać idealny, a kupić ten sam rodzaj, tylko twardszy. I miał rację-materac ma lat 9, przeżył niejedno-skaczące dzieci, moje ciąże i dopiero ostatnio, coś tak czuję, że jak poczujemy przypływ $ (za lat parę...) to będę chciała go wymienić, bo się z lekka zużywa.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pią, 10 wrz 2010 - 22:34
Post #56

180 cm.
Co do materaca-jeździe oboje i sobie poleżcie-jak nam mówił Pan 9 lat temu-poleżeć, wybrać idealny, a kupić ten sam rodzaj, tylko twardszy. I miał rację-materac ma lat 9, przeżył niejedno-skaczące dzieci, moje ciąże i dopiero ostatnio, coś tak czuję, że jak poczujemy przypływ $ (za lat parę...) to będę chciała go wymienić, bo się z lekka zużywa.
Użytkownik usunięty

Go??







post pon, 13 wrz 2010 - 08:53
Post #57

Byliśmy w Ikei - tamtejsze materace całkiem dla nas odpadają... Znaczy termocoś bezwzględnie, jest niesamowicie miękki... Nie lubimy miękkich materaców, nasz musi być twardy. Lub półtwardy.

Jeśli chodzi o rozmiar, to do wczoraj byliśmy przekonani, że całkowicie satysfakcjonuje nas 160tka... teraz jednakowoż mam wątpliwości. W związku z czym nabędziemy najprawdopodobniej 180tkę. Kurcze, pomieszczenie jest, niczego tam upychać nie musimy, to czemu mamy nie spać wygodnie? Wiemy również, że ABSOLUTNIE jeden materac, nie dwa icon_smile.gif

Nadal rozpaczliwie szukamy łóżka... Po przedstawieniu oferty przez stolarza trzeba mnie było zeskrobywać żyletką z podłogi 37.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 28 paź 2010 - 15:29
Post #58

Jutro przyjeżdża nasze wymarzooone łóżeczko icon_biggrin.gif Wielgachne!
Natomiast nadal nie nabyłam materaca! Agnieszko AZJ, jadę dzisiaj oglądać te Yorki icon_biggrin.gif
Agga
czw, 28 paź 2010 - 15:43
My robiliśmy materac na zamówienie,a że szwagier je robi to mam tylko po kosztach materiału icon_wink.gif .Ale i tak wyszło 1000 zł za materac wielki.
Gdybyś mieszkała bliżej,to bym dała na niego namiary i po znajomosci by się coś zrobiło.

Ten post edytował Agga czw, 28 paź 2010 - 15:44
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post czw, 28 paź 2010 - 15:43
Post #59

My robiliśmy materac na zamówienie,a że szwagier je robi to mam tylko po kosztach materiału icon_wink.gif .Ale i tak wyszło 1000 zł za materac wielki.
Gdybyś mieszkała bliżej,to bym dała na niego namiary i po znajomosci by się coś zrobiło.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
anuś
czw, 28 paź 2010 - 17:53
My mamy 180.
Materace kupiliśmy 2 ale takie, że trudno wyczuć gdzie kończy się jeden a zaczyna drugi. Porządne, równe, dość twarde z jakąś pianką dopasowującą się do kształtów. Ogólnie śpi się bez porównania lepiej niż na starych (sprężynowych i też nie najtańszych). Warto zainwestować w dobry materac.
Nasze kupowałam u producenta znalezionego na allegro.
anuś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post czw, 28 paź 2010 - 17:53
Post #60

My mamy 180.
Materace kupiliśmy 2 ale takie, że trudno wyczuć gdzie kończy się jeden a zaczyna drugi. Porządne, równe, dość twarde z jakąś pianką dopasowującą się do kształtów. Ogólnie śpi się bez porównania lepiej niż na starych (sprężynowych i też nie najtańszych). Warto zainwestować w dobry materac.
Nasze kupowałam u producenta znalezionego na allegro.
> Łóżko 160 czy 180x200? Help..., Nie przenoście przez chwilkę, pliiiiis....
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 19 cze 2024 - 11:46
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama