Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

...:::::: NOWOROCZNE DZIECIACZKI część 7 ::::::...

, Konieeec.... plotkujemy pod 8mkÄ… :D
> , Konieeec.... plotkujemy pod 8mkÄ… :D
*eFcIa*
pon, 18 maj 2009 - 23:33
Gosiu hmmmmmm..... jeszcze po południu nie było, że ma równy rok.... albo mi komp znów szwankuje... jezuuu załamie się... Ty to nie masz z czego schudnąc.... chyba z kości na ości! icon_wink.gif Marzy mi się taka figurka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Kiniu- Wszystkiego NAJLEPSZEGO!!!!!

No ja się dopisuje do odchudzania...... dalej walcze z wagą.... czasem jest lepiej a czasem gorzej.. ale zaczęłam ćwiczyć.. Młodą kładę na miednicę i podnoszę pupę... ale mam potem zakwasy... i jeszcze brzuszki z nią robię... Młoda ma radochę a ja korzystam że daje mi poćwiczyć icon_wink.gif
*eFcIa*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,098
Dołączył: czw, 25 wrz 08 - 22:06
Skąd: Już Nie Szczecin
Nr użytkownika: 21,990

GG:


post pon, 18 maj 2009 - 23:33
Post #41

Gosiu hmmmmmm..... jeszcze po południu nie było, że ma równy rok.... albo mi komp znów szwankuje... jezuuu załamie się... Ty to nie masz z czego schudnąc.... chyba z kości na ości! icon_wink.gif Marzy mi się taka figurka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Kiniu- Wszystkiego NAJLEPSZEGO!!!!!

No ja się dopisuje do odchudzania...... dalej walcze z wagą.... czasem jest lepiej a czasem gorzej.. ale zaczęłam ćwiczyć.. Młodą kładę na miednicę i podnoszę pupę... ale mam potem zakwasy... i jeszcze brzuszki z nią robię... Młoda ma radochę a ja korzystam że daje mi poćwiczyć icon_wink.gif

--------------------



08.03.2011r. - start :)

netty5
pon, 18 maj 2009 - 23:43
Ja tylko wpadlam niesmialo zerknac czy cos piszecie a tu 10.gif 10.gif 10.gif 7 czesc........................
Mile zaskoczenie.Nie popisze bo padam.
U nas niby ok niby cos wisi w powietrzu.Jelitowka nam przeszla ale cos mi sie wydaje ze to jeszcze nie koniec.Jakies grypsko nas zaczyna lamac po kosciach.ALe bronimy sie a jakze.
Kuba przechodzi samego siebie.
Majka zapomniala juz o smoczku i niby Kuba tez ale usypianie a tymbardziej wstawanie rano jest u niego koszmarem.
Wiecznie drze sie niezadowolony,gryzie wszystkich i wszystko w kolo a najczesciej Majke.
Wszystkim rzuca i wrzeszczy jak opentany,wygina sie w strune i nie ma z nim zadnej dyskusji.Mam juz umowione sesje z pania psycholog bo nie daje z nim rady.
Ide bo padne .
jutro mamy cwiczenia ale wieczorkiem obiecuje ze nadrobie zaleglosci.
Pa ciotki.

Ten post edytował netty5 pon, 18 maj 2009 - 23:45
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post pon, 18 maj 2009 - 23:43
Post #42

Ja tylko wpadlam niesmialo zerknac czy cos piszecie a tu 10.gif 10.gif 10.gif 7 czesc........................
Mile zaskoczenie.Nie popisze bo padam.
U nas niby ok niby cos wisi w powietrzu.Jelitowka nam przeszla ale cos mi sie wydaje ze to jeszcze nie koniec.Jakies grypsko nas zaczyna lamac po kosciach.ALe bronimy sie a jakze.
Kuba przechodzi samego siebie.
Majka zapomniala juz o smoczku i niby Kuba tez ale usypianie a tymbardziej wstawanie rano jest u niego koszmarem.
Wiecznie drze sie niezadowolony,gryzie wszystkich i wszystko w kolo a najczesciej Majke.
Wszystkim rzuca i wrzeszczy jak opentany,wygina sie w strune i nie ma z nim zadnej dyskusji.Mam juz umowione sesje z pania psycholog bo nie daje z nim rady.
Ide bo padne .
jutro mamy cwiczenia ale wieczorkiem obiecuje ze nadrobie zaleglosci.
Pa ciotki.

--------------------
agniesha
wto, 19 maj 2009 - 00:41
To i ja siÄ™ meldujÄ™ !!!!
Póki co nadal jestem w dwupaku 29.gif
I wiecie co? Nudzi mnie już ta ciąża 04.gif 29.gif
Jak do czwartku nic się nie wykluje mam pokazać się w szpitalu na KTG.

Filip przeszedł dziś samego siebie. Byłam z nim cały dzień sama w domu i po prostu mam dość własnego dziecka.... Żartuję oczywiście ale dał mi dziś w kość.


agniesha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 573
Dołączył: nie, 17 paź 04 - 01:00
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 2,212

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 00:41
Post #43

To i ja siÄ™ meldujÄ™ !!!!
Póki co nadal jestem w dwupaku 29.gif
I wiecie co? Nudzi mnie już ta ciąża 04.gif 29.gif
Jak do czwartku nic się nie wykluje mam pokazać się w szpitalu na KTG.

Filip przeszedł dziś samego siebie. Byłam z nim cały dzień sama w domu i po prostu mam dość własnego dziecka.... Żartuję oczywiście ale dał mi dziś w kość.


Sun

Go??







post wto, 19 maj 2009 - 00:48
Post #44

Pozdrawiam, pamiętam, ściskam. Będzie mnie mniej, albo wcale - odwyk icon_smile.gif
agniesha
wto, 19 maj 2009 - 01:04
A to dzisiejsza fotka:
agniesha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 573
Dołączył: nie, 17 paź 04 - 01:00
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 2,212

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 01:04
Post #45

A to dzisiejsza fotka:
Filip_inka
wto, 19 maj 2009 - 06:25
dzien dobry

Agniesha tak czy inaczej juz z gorki. Czekanie na koncowce jest najgorsze ale to juz naprawde kilka dni. &&&&
Dzieci urocze i chyba Filipek podobny jest do Emilki zwlaszcza z oczu.

Netty zdrowiejcie szybko!!!

Sun kilka dni i wracaj tu!
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 06:25
Post #46

dzien dobry

Agniesha tak czy inaczej juz z gorki. Czekanie na koncowce jest najgorsze ale to juz naprawde kilka dni. &&&&
Dzieci urocze i chyba Filipek podobny jest do Emilki zwlaszcza z oczu.

Netty zdrowiejcie szybko!!!

Sun kilka dni i wracaj tu!

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
wenua
wto, 19 maj 2009 - 08:01
Dziendobeerek!!

Kurcze ale wy macie fajnie ze macie czas na forum. Ja tez chce no ale jak sobie poscielisz tak sie wyspisz- chcialo sie kariery to sie nie ma czasu icon_wink.gif

Leni ale sie usmialam z Robusia podobnie jak AiB myslalam juz od poczatku kiedy nastapi kulminacja zabaw z sedesem 06.gif

Gdanszczanka ty to chyba lubisz tortury ja rozumiem czwiczenia ale zeby takim kolem sie torturowac 04.gif 37.gif

Sun no nie przesadzaj z nami nie ma odwyku- dawaj tu posta bo sie juz za toba stesknilam.

Kasiazielonka kurcze niedobrze ze Julcia caly czas choruje. Koniecznie zrobcie badania. No i trzymaj sie! Widze ze blog juz jest-koniecznie zajrze jak wolna chwile znajde.

Dziewczynki co wy tak z tym dziekowaniem mezom - to oni powinni wam dziekowac za tak doborowe towarzystwo icon_wink.gif


Oki no to tyle dzis na nogach juz od 5:30. Lece popracowac.

Kinia wszystkiego naj przedewszystkim zdroweczka mala istotko. Gosia a ty chyba zwariowalas z czego ty sie chcesz odchydzac- wazysz jak kura chyba nie chcesz byc szkieletorkiem? icon_smile.gif

Netty zdroweczka i trzymajcie sie mam nadzieje ze was grypa nie dopadnie!!!

Agaa jedziecie z mezem? A kaja sie nie martw ja mysle ze to bedzie raj dla niej. Dzieci w tym wieku sa bardzo otwarte na wszelkie nowosci.

wenua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,431
Dołączył: nie, 19 lut 06 - 17:10
SkÄ…d: Szwecja
Nr użytkownika: 4,974




post wto, 19 maj 2009 - 08:01
Post #47

Dziendobeerek!!

Kurcze ale wy macie fajnie ze macie czas na forum. Ja tez chce no ale jak sobie poscielisz tak sie wyspisz- chcialo sie kariery to sie nie ma czasu icon_wink.gif

Leni ale sie usmialam z Robusia podobnie jak AiB myslalam juz od poczatku kiedy nastapi kulminacja zabaw z sedesem 06.gif

Gdanszczanka ty to chyba lubisz tortury ja rozumiem czwiczenia ale zeby takim kolem sie torturowac 04.gif 37.gif

Sun no nie przesadzaj z nami nie ma odwyku- dawaj tu posta bo sie juz za toba stesknilam.

Kasiazielonka kurcze niedobrze ze Julcia caly czas choruje. Koniecznie zrobcie badania. No i trzymaj sie! Widze ze blog juz jest-koniecznie zajrze jak wolna chwile znajde.

Dziewczynki co wy tak z tym dziekowaniem mezom - to oni powinni wam dziekowac za tak doborowe towarzystwo icon_wink.gif


Oki no to tyle dzis na nogach juz od 5:30. Lece popracowac.

Kinia wszystkiego naj przedewszystkim zdroweczka mala istotko. Gosia a ty chyba zwariowalas z czego ty sie chcesz odchydzac- wazysz jak kura chyba nie chcesz byc szkieletorkiem? icon_smile.gif

Netty zdroweczka i trzymajcie sie mam nadzieje ze was grypa nie dopadnie!!!

Agaa jedziecie z mezem? A kaja sie nie martw ja mysle ze to bedzie raj dla niej. Dzieci w tym wieku sa bardzo otwarte na wszelkie nowosci.



--------------------
28.01.2008 Oliveczko jestes juz z nami nasz cudzie




06.04.2011 Emilek kochany tez juz z nami



07.11.2008 11t
Gdańszczanka
wto, 19 maj 2009 - 08:18
Dolorez - widzialam ze smarowalas Bartusia gincjana. pomaga?
nam lekarz kazal pudrodermem a tylko tam gdzie śluzówka to gianciana. Ten puder juz mnie wkurza, wszedzie tego pelno i jakos nie czuje by to skutkowalo.
Mal a co chwile ma tego cholerstwa wiecej, nie daje sie smarowac, jest strasznie marudna i ogolnie masakra...jak dlugo to wysypuje ???
noc koszmar wstawalm kilka razy - nie umiem sie doliczyc bo zaspana bylam, mala przes sen strasznie plakala i krzyczala 41.gif
Tak poza tym dzien dobry - o ile bedzie dobry....
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post wto, 19 maj 2009 - 08:18
Post #48

Dolorez - widzialam ze smarowalas Bartusia gincjana. pomaga?
nam lekarz kazal pudrodermem a tylko tam gdzie śluzówka to gianciana. Ten puder juz mnie wkurza, wszedzie tego pelno i jakos nie czuje by to skutkowalo.
Mal a co chwile ma tego cholerstwa wiecej, nie daje sie smarowac, jest strasznie marudna i ogolnie masakra...jak dlugo to wysypuje ???
noc koszmar wstawalm kilka razy - nie umiem sie doliczyc bo zaspana bylam, mala przes sen strasznie plakala i krzyczala 41.gif
Tak poza tym dzien dobry - o ile bedzie dobry....

--------------------



xxyy
wto, 19 maj 2009 - 08:38
Aga
Tez sobie to pomyslalam, ze Kaja bedzie wniebowzieta na wyjezdzie. Tyle juz z nas podrozowalo z dziecmi, jak do tej pory chyba zadna nic nie wspominala, ze byly problemy z adaptacja. To dlaczego Kaja miala by miec? Umeczy sie wrazeniami to zasnie jak susel.

Agniesha
kiedys bylo zagrozenie wczesniejszego porodu a teraz masz przenosic? No nie...


A propos dziekowania , to zastanawiam sie jak chcialabym by mi maz dziekowal za codzienny obiad i wyprasowana koszule?


Musze niestety leciec bo towarzystwo wymaga . Jestem porzadnie chora, zlapalam od dziecka. Dzis zaczynam antybiotyk niestety.

Ten post edytował Leni wto, 19 maj 2009 - 08:39
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post wto, 19 maj 2009 - 08:38
Post #49

Aga
Tez sobie to pomyslalam, ze Kaja bedzie wniebowzieta na wyjezdzie. Tyle juz z nas podrozowalo z dziecmi, jak do tej pory chyba zadna nic nie wspominala, ze byly problemy z adaptacja. To dlaczego Kaja miala by miec? Umeczy sie wrazeniami to zasnie jak susel.

Agniesha
kiedys bylo zagrozenie wczesniejszego porodu a teraz masz przenosic? No nie...


A propos dziekowania , to zastanawiam sie jak chcialabym by mi maz dziekowal za codzienny obiad i wyprasowana koszule?


Musze niestety leciec bo towarzystwo wymaga . Jestem porzadnie chora, zlapalam od dziecka. Dzis zaczynam antybiotyk niestety.
agaa.
wto, 19 maj 2009 - 08:40
Witam po nieprzespanej nocy 21.gif 21.gif Pobudka była przed 3 i darcie się jaj cholera a usnęła o 5. Ledwo co siedzę bo taka śpiąca jestem a do tego zaraz muszę do miasta jechać teścia zawieść. Ludzie kiedy te nieprzespane noce się skończą bo mam już powoli dosyć

Wenua- tak z mężem jedziemy na taki wyjazd pojednawczy 29.gif 29.gif To znaczy miałam jechać z przyjaciółką ale ona niestety nie może i jadę z M. Może nam to na dobre wyjdzie- chociaż muszę Wam powiedzieć że od kiedy postraszyłam go rozwodem to się poprawił o jakieś 60-70 % czyli jest jakiś plus z tego 06.gif 06.gif 04.gif
agaa.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,175
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 20:49
Skąd: woj.łódzkie
Nr użytkownika: 15,665




post wto, 19 maj 2009 - 08:40
Post #50

Witam po nieprzespanej nocy 21.gif 21.gif Pobudka była przed 3 i darcie się jaj cholera a usnęła o 5. Ledwo co siedzę bo taka śpiąca jestem a do tego zaraz muszę do miasta jechać teścia zawieść. Ludzie kiedy te nieprzespane noce się skończą bo mam już powoli dosyć

Wenua- tak z mężem jedziemy na taki wyjazd pojednawczy 29.gif 29.gif To znaczy miałam jechać z przyjaciółką ale ona niestety nie może i jadę z M. Może nam to na dobre wyjdzie- chociaż muszę Wam powiedzieć że od kiedy postraszyłam go rozwodem to się poprawił o jakieś 60-70 % czyli jest jakiś plus z tego 06.gif 06.gif 04.gif

--------------------
Igusia

Kajeczka

Gdańszczanka
wto, 19 maj 2009 - 08:44
Doloroez i inne mamy, ktore juz znaja ospe

"Skierowane jest na złagodzenie świądu (leki miejscowe i ogólne), stosowanie leków przeciwgorączkowych (nie stosuje się salicylanów- np. aspiryny), częstej zmiany ubrania i kąpieli w płynach odkażających (np. nadmanganian potasu)."

a moja mam mowila ze nie powinnam kapac bo to ma wysychac?
to co kapac w nadmanganianie?
z checia bym wykapala bo to chodzacy biały strupek
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post wto, 19 maj 2009 - 08:44
Post #51

Doloroez i inne mamy, ktore juz znaja ospe

"Skierowane jest na złagodzenie świądu (leki miejscowe i ogólne), stosowanie leków przeciwgorączkowych (nie stosuje się salicylanów- np. aspiryny), częstej zmiany ubrania i kąpieli w płynach odkażających (np. nadmanganian potasu)."

a moja mam mowila ze nie powinnam kapac bo to ma wysychac?
to co kapac w nadmanganianie?
z checia bym wykapala bo to chodzacy biały strupek


--------------------



Gosia83
wto, 19 maj 2009 - 08:44
*eFcIa*, wenua - szkieleciorkiem być nie chce ale oponki po ciąży i szczególnie wstrętnych boczków chce się pozbyć... diabel.gif
Do wagi z przed ciąży wróciłam szybko ale zaraz przed zajściem przytyłam i tego zżucić nie mogę... 21.gif - mąż mnie za bardzo rozpieszczał po ślubie i mi się przytyło... icon_redface.gif - Nie chce dużo schudnąć...jakieś 3 - do 5 kg...tylko te kilogramy coś zejść nie chcą...
Szkieletem nie będę - obiecuję... 06.gif

agniesha - e tam nudzi....rozkoszuj się ostatnimi chwilami...(dobrze się komus tak mówi... 04.gif )
Netty - zrówka życzę...
Sun - wracaj szybko - nie odwyknij za bardzo...
wenua - a ja Ci kariery zazdroszczę - mimo wszystko - ja też chce do pracy!

Gosia83


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,296
Dołączył: nie, 14 paź 07 - 11:07
Skąd: małopolska
Nr użytkownika: 16,520




post wto, 19 maj 2009 - 08:44
Post #52

*eFcIa*, wenua - szkieleciorkiem być nie chce ale oponki po ciąży i szczególnie wstrętnych boczków chce się pozbyć... diabel.gif
Do wagi z przed ciąży wróciłam szybko ale zaraz przed zajściem przytyłam i tego zżucić nie mogę... 21.gif - mąż mnie za bardzo rozpieszczał po ślubie i mi się przytyło... icon_redface.gif - Nie chce dużo schudnąć...jakieś 3 - do 5 kg...tylko te kilogramy coś zejść nie chcą...
Szkieletem nie będę - obiecuję... 06.gif

agniesha - e tam nudzi....rozkoszuj się ostatnimi chwilami...(dobrze się komus tak mówi... 04.gif )
Netty - zrówka życzę...
Sun - wracaj szybko - nie odwyknij za bardzo...
wenua - a ja Ci kariery zazdroszczę - mimo wszystko - ja też chce do pracy!



--------------------

Gdańszczanka
wto, 19 maj 2009 - 08:46
CYTAT(agaa22 @ Tue, 19 May 2009 - 07:40) *
Witam po nieprzespanej nocy 21.gif 21.gif Pobudka była przed 3 i darcie się jaj cholera a usnęła o 5. Ledwo co siedzę bo taka śpiąca jestem a do tego zaraz muszę do miasta jechać teścia zawieść. Ludzie kiedy te nieprzespane noce się skończą bo mam już powoli dosyć

Wenua- tak z mężem jedziemy na taki wyjazd pojednawczy 29.gif 29.gif To znaczy miałam jechać z przyjaciółką ale ona niestety nie może i jadę z M. Może nam to na dobre wyjdzie- chociaż muszę Wam powiedzieć że od kiedy postraszyłam go rozwodem to się poprawił o jakieś 60-70 % czyli jest jakiś plus z tego 06.gif 06.gif 04.gif


kurcze im to trzeba kawe na ławę...mój też dopiero chyba wziął do siebie moje "jęczenie" jak powiedziałam, zę mam dość i daję nam miesiąc...
trzymam kciuki oby było dobrze.

leni - przytul.gif mam nadzieje ze szybko przejdzie
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post wto, 19 maj 2009 - 08:46
Post #53

CYTAT(agaa22 @ Tue, 19 May 2009 - 07:40) *
Witam po nieprzespanej nocy 21.gif 21.gif Pobudka była przed 3 i darcie się jaj cholera a usnęła o 5. Ledwo co siedzę bo taka śpiąca jestem a do tego zaraz muszę do miasta jechać teścia zawieść. Ludzie kiedy te nieprzespane noce się skończą bo mam już powoli dosyć

Wenua- tak z mężem jedziemy na taki wyjazd pojednawczy 29.gif 29.gif To znaczy miałam jechać z przyjaciółką ale ona niestety nie może i jadę z M. Może nam to na dobre wyjdzie- chociaż muszę Wam powiedzieć że od kiedy postraszyłam go rozwodem to się poprawił o jakieś 60-70 % czyli jest jakiś plus z tego 06.gif 06.gif 04.gif


kurcze im to trzeba kawe na ławę...mój też dopiero chyba wziął do siebie moje "jęczenie" jak powiedziałam, zę mam dość i daję nam miesiąc...
trzymam kciuki oby było dobrze.

leni - przytul.gif mam nadzieje ze szybko przejdzie

--------------------



kasiazielonka
wto, 19 maj 2009 - 08:52
szybciutko sobie zajrzałam:)
ale musze napisać CI agniesha ze te Twojem pociechy są tak do siebie podobne, ciekawe jaki bedzie okruszek, no i jak bedziesz miała chwile to napisz co z imieniem:P zdecydowaliscie coś?
kasiazielonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,728
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 19:24
SkÄ…d: WrocLOVE
Nr użytkownika: 14,316




post wto, 19 maj 2009 - 08:52
Post #54

szybciutko sobie zajrzałam:)
ale musze napisać CI agniesha ze te Twojem pociechy są tak do siebie podobne, ciekawe jaki bedzie okruszek, no i jak bedziesz miała chwile to napisz co z imieniem:P zdecydowaliscie coś?

--------------------



-mój kolorowankowy blog
DOLOREZ
wto, 19 maj 2009 - 12:37
Gdańszczanka tak my się gencjanowaliśmy tak nam powiedziała doktorowa przez telefon bo nawet nie byliśmy z tym u lekarza 06.gif gencjana niby jest już na te krostki pękniete a pudokrem na te co dopiero wychodzą i swędzą. jak ma tego dużo i bardzo swędzi to powinniście iść do lekarza żeby dała wam jeszcze jakieś leki i syrop przeciwświądowy. my nie mieliśmy tego problemu bo w momencie kiedy barcio był zarażony ospą i wykluwało się to w nim to zaszczepiliśmy go (niewiedząc oczywiście ) przeciw ospie i objawy miał dużo mniejsze mogę śmiało powiedzieć że żadne, oczywiście oprócz krostek.
co do kąpania to są dwie szkoły żeby nie kąpać tylko robić prysznic lub kąpać właśnie w nadmanganie który wysusza te krostki - ja stosowałam drugą metodę, tak naprawdę to robiliśmy wszystko to samo co przed ospą nawet wychodziliśmy na dwór oby tylko nie na ostre słońce.

to tyle co mogę ci pomóc.


Leni a ja już się boję co byś mogła wymyślić wężowi za to gotowanie 08.gif icon_eek.gif 43.gif
DOLOREZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 691
Dołączył: nie, 03 cze 07 - 22:24
Skąd: W-wa - przedmieścia;)
Nr użytkownika: 14,735




post wto, 19 maj 2009 - 12:37
Post #55

Gdańszczanka tak my się gencjanowaliśmy tak nam powiedziała doktorowa przez telefon bo nawet nie byliśmy z tym u lekarza 06.gif gencjana niby jest już na te krostki pękniete a pudokrem na te co dopiero wychodzą i swędzą. jak ma tego dużo i bardzo swędzi to powinniście iść do lekarza żeby dała wam jeszcze jakieś leki i syrop przeciwświądowy. my nie mieliśmy tego problemu bo w momencie kiedy barcio był zarażony ospą i wykluwało się to w nim to zaszczepiliśmy go (niewiedząc oczywiście ) przeciw ospie i objawy miał dużo mniejsze mogę śmiało powiedzieć że żadne, oczywiście oprócz krostek.
co do kąpania to są dwie szkoły żeby nie kąpać tylko robić prysznic lub kąpać właśnie w nadmanganie który wysusza te krostki - ja stosowałam drugą metodę, tak naprawdę to robiliśmy wszystko to samo co przed ospą nawet wychodziliśmy na dwór oby tylko nie na ostre słońce.

to tyle co mogę ci pomóc.


Leni a ja już się boję co byś mogła wymyślić wężowi za to gotowanie 08.gif icon_eek.gif 43.gif

--------------------
Nasz skarbek Bartu?




i by? skarbek Kto?....
agniesha
wto, 19 maj 2009 - 13:12
CYTAT(Gdańszczanka @ Tue, 19 May 2009 - 08:44) *
Doloroez i inne mamy, ktore juz znaja ospe

"Skierowane jest na złagodzenie świądu (leki miejscowe i ogólne), stosowanie leków przeciwgorączkowych (nie stosuje się salicylanów- np. aspiryny), częstej zmiany ubrania i kąpieli w płynach odkażających (np. nadmanganian potasu)."

a moja mam mowila ze nie powinnam kapac bo to ma wysychac?
to co kapac w nadmanganianie?
z checia bym wykapala bo to chodzacy biały strupek


Myśmy w lutym przechodzili ospę...
U nas najgorsze były pierwsze 3 dni jak wysypywało. W tym czasie nie kapałam, tylko myłam sam tyłek. Potem kapałam szybko pod prysznicem i delikatnie osuszałam. Filip miał bardzo dużo tego dziadostwa i po prostu cały się kleił z tego pudru. Z tego co czytałam są dwie szkoły, jedni mówią nie kapać drudzy, że można kapać. Z tym, że Filip w ogóle nie gorączkował, za to darł się w nocy w niebo głosy.
Po tygodniu zaczęło wszystko ładnie przysychać i było po ospie.

kasiazielonka
Jeżeli chodzi o imię, to póki co stanęło na Adasiu.

agniesha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 573
Dołączył: nie, 17 paź 04 - 01:00
Skąd: Chorzów
Nr użytkownika: 2,212

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 13:12
Post #56

CYTAT(Gdańszczanka @ Tue, 19 May 2009 - 08:44) *
Doloroez i inne mamy, ktore juz znaja ospe

"Skierowane jest na złagodzenie świądu (leki miejscowe i ogólne), stosowanie leków przeciwgorączkowych (nie stosuje się salicylanów- np. aspiryny), częstej zmiany ubrania i kąpieli w płynach odkażających (np. nadmanganian potasu)."

a moja mam mowila ze nie powinnam kapac bo to ma wysychac?
to co kapac w nadmanganianie?
z checia bym wykapala bo to chodzacy biały strupek


Myśmy w lutym przechodzili ospę...
U nas najgorsze były pierwsze 3 dni jak wysypywało. W tym czasie nie kapałam, tylko myłam sam tyłek. Potem kapałam szybko pod prysznicem i delikatnie osuszałam. Filip miał bardzo dużo tego dziadostwa i po prostu cały się kleił z tego pudru. Z tego co czytałam są dwie szkoły, jedni mówią nie kapać drudzy, że można kapać. Z tym, że Filip w ogóle nie gorączkował, za to darł się w nocy w niebo głosy.
Po tygodniu zaczęło wszystko ładnie przysychać i było po ospie.

kasiazielonka
Jeżeli chodzi o imię, to póki co stanęło na Adasiu.

Filip_inka
wto, 19 maj 2009 - 14:52
Agniesha to dzis wieczorem czekamy na smsa z porodowki:)
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 14:52
Post #57

Agniesha to dzis wieczorem czekamy na smsa z porodowki:)

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
Filip_inka
wto, 19 maj 2009 - 14:54
Leni duzo zdrowka!
Filip_inka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,384
Dołączył: śro, 06 cze 07 - 13:32
Nr użytkownika: 14,790

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 14:54
Post #58

Leni duzo zdrowka!

--------------------


Nie kochać tylko dla zalet, kochać pomimo wad...
owiwia7
wto, 19 maj 2009 - 15:59
Witajcie na nowym wÄ…tku icon_smile.gif
owiwia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,451
Dołączył: wto, 13 mar 07 - 17:17
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 11,929

GG:


post wto, 19 maj 2009 - 15:59
Post #59

Witajcie na nowym wÄ…tku icon_smile.gif

--------------------


Gdańszczanka
wto, 19 maj 2009 - 16:48
Hejka
agniesha - pocieszylas mnie bo mala ma identyczne obawy. Kiepsko spi, je, bawi sie. Ogolnie marudka mala i cala w krostach i co chwile znajduje jej cos nowego. Najgorsze nie daje mi sie juz smarowac. wsiceka sie jak tylko widzi butle.
Bylam w aptece i babka powiedziala mi ze za jakies 3-4 dni mam ja wykapac w nadmangagnianie
nie za dlugo - tylk ochwile. Zastanwaiam sie jak ja jÄ… domyjÄ™ 37.gif

Przyspieszamy jej dzien dziecka 06.gif dzis zamawiamy klocki icon_smile.gif

owiwia -co słychac??


Siedzac w domu mam jeszcze mniej czasu na wszysstko...jak to mozliwe ??

Ten post edytował Gdańszczanka wto, 19 maj 2009 - 17:34
Gdańszczanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,245
Dołączył: nie, 27 maj 07 - 21:29
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 14,590




post wto, 19 maj 2009 - 16:48
Post #60

Hejka
agniesha - pocieszylas mnie bo mala ma identyczne obawy. Kiepsko spi, je, bawi sie. Ogolnie marudka mala i cala w krostach i co chwile znajduje jej cos nowego. Najgorsze nie daje mi sie juz smarowac. wsiceka sie jak tylko widzi butle.
Bylam w aptece i babka powiedziala mi ze za jakies 3-4 dni mam ja wykapac w nadmangagnianie
nie za dlugo - tylk ochwile. Zastanwaiam sie jak ja jÄ… domyjÄ™ 37.gif

Przyspieszamy jej dzien dziecka 06.gif dzis zamawiamy klocki icon_smile.gif

owiwia -co słychac??


Siedzac w domu mam jeszcze mniej czasu na wszysstko...jak to mozliwe ??

--------------------



> ...:::::: NOWOROCZNE DZIECIACZKI część 7 ::::::..., Konieeec.... plotkujemy pod 8mkÄ… :D
Start new topic
Reply to this topic
100 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 10:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama