Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Od kiedy TV?

, i w jakich dawkach?
> , i w jakich dawkach?
kasiaaaaa
śro, 28 lip 2010 - 10:25
Młoda nie ogląda tv. W ogóle. Kupiłam jej ostatnio płyty dvd które mają wspomagać rozwój. Jest to seria kilu płyt. Tutaj wrzucam opis:

A KU-KU - Pobudzamy do kreatywnych poszukiwań
W tym odcinku dziecko pozna:
- grę A ku-ku oraz jej piosenki i rymowanki
- pierwsze słowa
- jak łączyć pasujące do siebie przedmioty


MUZYKA - Odkrywamy muzyczne horyzonty
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- czym są rytm i tempo piosenki
- czym są melodia i harmonia utworu
- fantastyczne muzyczne instrumenty


SZTUKA - Poznajemy świat sztuki
W tym odcinku dziecko nauczy się rozpoznawać:
- różne kolory
- niezwykłe wzory
- elementy otaczającego je świata

A, B, C - Poznajemy alfabet
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- alfabetu
- zestawiać poznane litery w słowa
- podstaw języka angielskiego

BAW SIĘ I UCZ - Uczymy się i odkrywamy świat przez zabawę
W tym odcinku dziecko nauczy się rozpoznawać:
- przedmioty, ich kształty i rozmiary
- przedmioty, które się poruszają
- kształty i dźwięki podwodnego świata

LEWA PÓŁKULA - Inspirujemy myślenie logiczne
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- nazywać postaci, liczyć je i ustalać kolejność
- analizować szczegóły postaci, wypowiadać się i myśleć logicznie

PRAWA PÓŁKULA
Ten odcinek wprowadzi dziecko w świat:
- rymowanek,
- sztuki i rysowania,
- kreatywnego myślenia

ZWIERZĘTA
W tym odcinku dziecko pozna:
- zabawne fakty z życia zwierząt,
- zwierzęta z farmy i dzikiej dżungli,
- ssaki, ptaki, owady i wiele innych fantastycznych form życia


Nie są to bajki, ale takie montaże slowno-obrazkowe z narratorem. Jest też napisane, że pierwsze płyty są już zalecane do oglądania przez półroczne dziecko (co dla mnie chyba jest lekką przesadą). Chciałabym młodej puszczać te płyty, tylko nie wiem czy już i ile. Na pozcątek dwa razy w tygodniu po 10 minut byłoby dobrze?

Ten post edytował kasiaaaaa śro, 28 lip 2010 - 10:26
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 28 lip 2010 - 10:25
Post #1

Młoda nie ogląda tv. W ogóle. Kupiłam jej ostatnio płyty dvd które mają wspomagać rozwój. Jest to seria kilu płyt. Tutaj wrzucam opis:

A KU-KU - Pobudzamy do kreatywnych poszukiwań
W tym odcinku dziecko pozna:
- grę A ku-ku oraz jej piosenki i rymowanki
- pierwsze słowa
- jak łączyć pasujące do siebie przedmioty


MUZYKA - Odkrywamy muzyczne horyzonty
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- czym są rytm i tempo piosenki
- czym są melodia i harmonia utworu
- fantastyczne muzyczne instrumenty


SZTUKA - Poznajemy świat sztuki
W tym odcinku dziecko nauczy się rozpoznawać:
- różne kolory
- niezwykłe wzory
- elementy otaczającego je świata

A, B, C - Poznajemy alfabet
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- alfabetu
- zestawiać poznane litery w słowa
- podstaw języka angielskiego

BAW SIĘ I UCZ - Uczymy się i odkrywamy świat przez zabawę
W tym odcinku dziecko nauczy się rozpoznawać:
- przedmioty, ich kształty i rozmiary
- przedmioty, które się poruszają
- kształty i dźwięki podwodnego świata

LEWA PÓŁKULA - Inspirujemy myślenie logiczne
W tym odcinku dziecko nauczy się:
- nazywać postaci, liczyć je i ustalać kolejność
- analizować szczegóły postaci, wypowiadać się i myśleć logicznie

PRAWA PÓŁKULA
Ten odcinek wprowadzi dziecko w świat:
- rymowanek,
- sztuki i rysowania,
- kreatywnego myślenia

ZWIERZĘTA
W tym odcinku dziecko pozna:
- zabawne fakty z życia zwierząt,
- zwierzęta z farmy i dzikiej dżungli,
- ssaki, ptaki, owady i wiele innych fantastycznych form życia


Nie są to bajki, ale takie montaże slowno-obrazkowe z narratorem. Jest też napisane, że pierwsze płyty są już zalecane do oglądania przez półroczne dziecko (co dla mnie chyba jest lekką przesadą). Chciałabym młodej puszczać te płyty, tylko nie wiem czy już i ile. Na pozcątek dwa razy w tygodniu po 10 minut byłoby dobrze?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Gacuszka
śro, 28 lip 2010 - 11:10
kasiaaaaa, te płyty z serii Mądry Maluch są rewelacyjne. Patrycja je uwielbia, chociaż ogląda po 1 w tygodniu to łapie wszystko,oto przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=ax_gTQxcVv8
Myślę, ze śmiało możesz puszczać po trochu te płytki. Zawsze, lepsze to niż inne bajeczki
Gacuszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,681
Dołączył: czw, 03 sty 08 - 15:25
Skąd: KRAKÓW
Nr użytkownika: 17,437

GG:


post śro, 28 lip 2010 - 11:10
Post #2

kasiaaaaa, te płyty z serii Mądry Maluch są rewelacyjne. Patrycja je uwielbia, chociaż ogląda po 1 w tygodniu to łapie wszystko,oto przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=ax_gTQxcVv8
Myślę, ze śmiało możesz puszczać po trochu te płytki. Zawsze, lepsze to niż inne bajeczki

--------------------



kasiaaaaa
śro, 28 lip 2010 - 11:32
Gacuszka film mi nie idzie.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 28 lip 2010 - 11:32
Post #3

Gacuszka film mi nie idzie.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Inkusia
śro, 28 lip 2010 - 12:12
Czy gdzieś poza allegro można kupić te płytki? I czy tylko razem czy oddzielnie? A może w sieci są? 06.gif Bo na allegro cena powaliła mnie z nóg 37.gif
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post śro, 28 lip 2010 - 12:12
Post #4

Czy gdzieś poza allegro można kupić te płytki? I czy tylko razem czy oddzielnie? A może w sieci są? 06.gif Bo na allegro cena powaliła mnie z nóg 37.gif

--------------------

Agga
śro, 28 lip 2010 - 12:16
A po ile są te płyty??
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 28 lip 2010 - 12:16
Post #5

A po ile są te płyty??

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
kasiaaaaa
śro, 28 lip 2010 - 12:25
No ja właśnie kupiłam na allegro. Kosztują 85 zł z przesyłką.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 28 lip 2010 - 12:25
Post #6

No ja właśnie kupiłam na allegro. Kosztują 85 zł z przesyłką.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Agga
śro, 28 lip 2010 - 12:36
CYTAT(kasiaaaaa @ Wed, 28 Jul 2010 - 11:25) *
No ja właśnie kupiłam na allegro. Kosztują 85 zł z przesyłką.



A możesz podesłać jakiś link,bo nie bardzo mam czas przekopywać całe allegro.Może być na priv.
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post śro, 28 lip 2010 - 12:36
Post #7

CYTAT(kasiaaaaa @ Wed, 28 Jul 2010 - 11:25) *
No ja właśnie kupiłam na allegro. Kosztują 85 zł z przesyłką.



A możesz podesłać jakiś link,bo nie bardzo mam czas przekopywać całe allegro.Może być na priv.

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
kasiaaaaa
śro, 28 lip 2010 - 12:39
CYTAT(Agga @ Wed, 28 Jul 2010 - 13:36) *
A możesz podesłać jakiś link,bo nie bardzo mam czas przekopywać całe allegro.Może być na priv.

Jasne, tyle, że to była jedna ostatnia sztuka.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post śro, 28 lip 2010 - 12:39
Post #8

CYTAT(Agga @ Wed, 28 Jul 2010 - 13:36) *
A możesz podesłać jakiś link,bo nie bardzo mam czas przekopywać całe allegro.Może być na priv.

Jasne, tyle, że to była jedna ostatnia sztuka.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Joka
śro, 28 lip 2010 - 12:44
Dostałam 5 pierwszych płyt wymienionych przez Kasieeeee od mamy. Były wówczas dodatkiem do jakiejś gazety.
Jak dawkowałam nie pamiętam, moje dziecko dosyć późno zainteresowało się telewizorem.
Najbardziej zużyta u nas płyta to "Sztuka". Do tej pory, jak się Emi przypomni, to się domaga "płyty o malowaniu"
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
Skąd: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post śro, 28 lip 2010 - 12:44
Post #9

Dostałam 5 pierwszych płyt wymienionych przez Kasieeeee od mamy. Były wówczas dodatkiem do jakiejś gazety.
Jak dawkowałam nie pamiętam, moje dziecko dosyć późno zainteresowało się telewizorem.
Najbardziej zużyta u nas płyta to "Sztuka". Do tej pory, jak się Emi przypomni, to się domaga "płyty o malowaniu"

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
Gosia z edziecka
śro, 28 lip 2010 - 15:44
CYTAT(Gacuszka @ Wed, 28 Jul 2010 - 12:10) *
kasiaaaaa, te płyty z serii Mądry Maluch są rewelacyjne. Patrycja je uwielbia, chociaż ogląda po 1 w tygodniu to łapie wszystko,oto przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=ax_gTQxcVv8
Myślę, ze śmiało możesz puszczać po trochu te płytki. Zawsze, lepsze to niż inne bajeczki

Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 28 lip 2010 - 15:44
Post #10

CYTAT(Gacuszka @ Wed, 28 Jul 2010 - 12:10) *
kasiaaaaa, te płyty z serii Mądry Maluch są rewelacyjne. Patrycja je uwielbia, chociaż ogląda po 1 w tygodniu to łapie wszystko,oto przyklad
https://www.youtube.com/watch?v=ax_gTQxcVv8
Myślę, ze śmiało możesz puszczać po trochu te płytki. Zawsze, lepsze to niż inne bajeczki

Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.
madika
śro, 28 lip 2010 - 21:58
CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 28 Jul 2010 - 16:44) *
Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.



zwróciłam uwagę dokładnie na to samo
wymowa be, pe, wu, jot tak naprawdę potrzebna jest tylko do mówienia/recytowania wyliczanki jaką jest alfabet i ewentualnie literowania wyrazów.
madika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: nie, 25 lut 07 - 18:47
Skąd: warszawa
Nr użytkownika: 11,432




post śro, 28 lip 2010 - 21:58
Post #11

CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 28 Jul 2010 - 16:44) *
Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.



zwróciłam uwagę dokładnie na to samo
wymowa be, pe, wu, jot tak naprawdę potrzebna jest tylko do mówienia/recytowania wyliczanki jaką jest alfabet i ewentualnie literowania wyrazów.
anuś
czw, 29 lip 2010 - 13:26
CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 28 Jul 2010 - 16:44) *
Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.


Ha, to ja już wiem skąd u Krzysia te problemy z 'y' .

Co do TV - kiedyś byłam u kobietki, która 2 miesięczne dziecko sadzała przed TV. Puszczała mu jakieś niby specjane płyty i 'miała dziecko z głowy na godzinę'. Osobiście byłam przerażona, bo to dziecko 2-3 razy dziennie miało taką sesyjkę. Kobieta była z siebie dumna - taka dobra matka, dziecko będzie mądre...

Osobiście uważam, że TV jak najpóźniej. Póki dziecko samo nie zaczyna się telewizją interesować, to bym unikała.
anuś


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post czw, 29 lip 2010 - 13:26
Post #12

CYTAT(Gośka z edziecka @ Wed, 28 Jul 2010 - 16:44) *
Nie powinno się uczyć liter nazywając literkę "p" - "pe", tylko krótko "p". Powtarzanie pe, te i td. utrudnia w przyszłości nauke czytania. Bo co to za słowo de-o-em?
trzeba też przy wymowie uważać na spółgłoski, zeby sie "y" nie doczepiało. Bo potem też sa problemy (tych dośwaidczyło moje dziecko) np. "dwa stoły" moje dziecko pisało "dwa stoł" bo "ł" brzmiało "ły" i "y" już było.


Ha, to ja już wiem skąd u Krzysia te problemy z 'y' .

Co do TV - kiedyś byłam u kobietki, która 2 miesięczne dziecko sadzała przed TV. Puszczała mu jakieś niby specjane płyty i 'miała dziecko z głowy na godzinę'. Osobiście byłam przerażona, bo to dziecko 2-3 razy dziennie miało taką sesyjkę. Kobieta była z siebie dumna - taka dobra matka, dziecko będzie mądre...

Osobiście uważam, że TV jak najpóźniej. Póki dziecko samo nie zaczyna się telewizją interesować, to bym unikała.
kasiaaaaa
czw, 29 lip 2010 - 14:08
CYTAT(anuś @ Thu, 29 Jul 2010 - 14:26) *
Osobiście uważam, że TV jak najpóźniej. Póki dziecko samo nie zaczyna się telewizją interesować, to bym unikała.

No właśnie mi też blisko do tego poglądu, dlatego mimo iż pierwsz z tych płyt jest dla półroczniaków a młoda ma półtora roku to i tak mam pewne obawy.
Co do zainteresowania tv - jak jesteśmy u kogoś i młoda widzi włączony tv to owszem, spojrzy zawoła, że tam jest pan, piesek albo co tam widzi, popatrzy chwilkę i wraca do zabaw. Generlanie nie jest jakoś szczególnie zainteresowana tv.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post czw, 29 lip 2010 - 14:08
Post #13

CYTAT(anuś @ Thu, 29 Jul 2010 - 14:26) *
Osobiście uważam, że TV jak najpóźniej. Póki dziecko samo nie zaczyna się telewizją interesować, to bym unikała.

No właśnie mi też blisko do tego poglądu, dlatego mimo iż pierwsz z tych płyt jest dla półroczniaków a młoda ma półtora roku to i tak mam pewne obawy.
Co do zainteresowania tv - jak jesteśmy u kogoś i młoda widzi włączony tv to owszem, spojrzy zawoła, że tam jest pan, piesek albo co tam widzi, popatrzy chwilkę i wraca do zabaw. Generlanie nie jest jakoś szczególnie zainteresowana tv.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
chaton
czw, 29 lip 2010 - 14:19
Skoro nie jest sama zainteresowana, to lepiej nie kreowac samemu takiej potrzeby. Z tego, co wiem, to w tak wczesnym wieku, kiedy uklad nenrwowy sie rozwija tak intensywnie a mozg jeszcze nie jest do konca "gotow", lepiej ograniczyc ilosc bodzcow wrzrokowych.
Nie pamietam dokladne, ale Berek gdzies pisala, ze chyba do 3-go roku zycie ogladanie telewizji szkodzi na uklad nerwowy dziecka.
My wytrzymalysmy do konca 2-go roku, pozniej "dawkowalismy".
Ja w ogole nie rozumiem tego,z e istnieje cos takiego, jak telewizja dla niemowlakow, skoro pediatrzy twierdza, ze jest dla nich szkodliwa.
chaton


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,486
Dołączył: pon, 15 wrz 08 - 16:39
Nr użytkownika: 21,762




post czw, 29 lip 2010 - 14:19
Post #14

Skoro nie jest sama zainteresowana, to lepiej nie kreowac samemu takiej potrzeby. Z tego, co wiem, to w tak wczesnym wieku, kiedy uklad nenrwowy sie rozwija tak intensywnie a mozg jeszcze nie jest do konca "gotow", lepiej ograniczyc ilosc bodzcow wrzrokowych.
Nie pamietam dokladne, ale Berek gdzies pisala, ze chyba do 3-go roku zycie ogladanie telewizji szkodzi na uklad nerwowy dziecka.
My wytrzymalysmy do konca 2-go roku, pozniej "dawkowalismy".
Ja w ogole nie rozumiem tego,z e istnieje cos takiego, jak telewizja dla niemowlakow, skoro pediatrzy twierdza, ze jest dla nich szkodliwa.

--------------------
Duza: 15 maj 2007

Maly: 15 styczen 2013


(*) 24/08/2011; (*) 26/12/2011
kasiaaaaa
czw, 29 lip 2010 - 14:24
CYTAT(chaton @ Thu, 29 Jul 2010 - 15:19) *
Nie pamietam dokladne, ale Berek gdzies pisala, ze chyba do 3-go roku zycie ogladanie telewizji szkodzi na uklad nerwowy dziecka

No właśnie tego chaton najbardziej się boję. Gdzieś czytałam, że zbyt silne bodźce przy oglądaniu tv, zwłaszcza wzrokowe mogą powodować u dziecka padaczkę. Ale nie pamiętam gdzie to czytałam i co to był za artykuł, więc nie wiem, na ile jest to wiarygodna informacja.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post czw, 29 lip 2010 - 14:24
Post #15

CYTAT(chaton @ Thu, 29 Jul 2010 - 15:19) *
Nie pamietam dokladne, ale Berek gdzies pisala, ze chyba do 3-go roku zycie ogladanie telewizji szkodzi na uklad nerwowy dziecka

No właśnie tego chaton najbardziej się boję. Gdzieś czytałam, że zbyt silne bodźce przy oglądaniu tv, zwłaszcza wzrokowe mogą powodować u dziecka padaczkę. Ale nie pamiętam gdzie to czytałam i co to był za artykuł, więc nie wiem, na ile jest to wiarygodna informacja.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Agnieszka AZJ
czw, 29 lip 2010 - 16:35
Przeczytalam spis treści tych płyt i mam wrażenie, że jest to "wiele hałasu o nic" - pod uczonymi nazwami kryje się to, co dziecko w sposób samoistny przyswaja z otaczającego go świata. Bez pośrednictwa telewizora, mimochodem, podczas normalnej zabawy i kontaktów z dorosłymi.

15 minut dziennie gapienia się w telewizor nic tu specjalnie nie zmieni.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 29 lip 2010 - 16:35
Post #16

Przeczytalam spis treści tych płyt i mam wrażenie, że jest to "wiele hałasu o nic" - pod uczonymi nazwami kryje się to, co dziecko w sposób samoistny przyswaja z otaczającego go świata. Bez pośrednictwa telewizora, mimochodem, podczas normalnej zabawy i kontaktów z dorosłymi.

15 minut dziennie gapienia się w telewizor nic tu specjalnie nie zmieni.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
kasiaaaaa
czw, 29 lip 2010 - 19:21
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 29 Jul 2010 - 17:35) *
Przeczytalam spis treści tych płyt i mam wrażenie, że jest to "wiele hałasu o nic" - pod uczonymi nazwami kryje się to, co dziecko w sposób samoistny przyswaja z otaczającego go świata. Bez pośrednictwa telewizora, mimochodem, podczas normalnej zabawy i kontaktów z dorosłymi.

15 minut dziennie gapienia się w telewizor nic tu specjalnie nie zmieni.

No ok. Ale ja jej montażu obrazkowego sama nie zrobię.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post czw, 29 lip 2010 - 19:21
Post #17

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 29 Jul 2010 - 17:35) *
Przeczytalam spis treści tych płyt i mam wrażenie, że jest to "wiele hałasu o nic" - pod uczonymi nazwami kryje się to, co dziecko w sposób samoistny przyswaja z otaczającego go świata. Bez pośrednictwa telewizora, mimochodem, podczas normalnej zabawy i kontaktów z dorosłymi.

15 minut dziennie gapienia się w telewizor nic tu specjalnie nie zmieni.

No ok. Ale ja jej montażu obrazkowego sama nie zrobię.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
grzałka
czw, 29 lip 2010 - 19:24
z tą padaczką to jakaś urban legend

tv po drugich urodzinach do 30 minut jako chwila wytchnienia dla rodziców jak najbardziej wg mnie (ale do tej opinii doszłam dopiero jako matka wielodzietna, mając jedynaczkę byłam zdania, że tv jak najpóźniej); bez tej całej otoczki edukacyjnej

a baby tv jest swoją droga bardzo wciągająca icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 29 lip 2010 - 19:24
Post #18

z tą padaczką to jakaś urban legend

tv po drugich urodzinach do 30 minut jako chwila wytchnienia dla rodziców jak najbardziej wg mnie (ale do tej opinii doszłam dopiero jako matka wielodzietna, mając jedynaczkę byłam zdania, że tv jak najpóźniej); bez tej całej otoczki edukacyjnej

a baby tv jest swoją droga bardzo wciągająca icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka AZJ
czw, 29 lip 2010 - 20:48
CYTAT(kasiaaaaa @ Thu, 29 Jul 2010 - 20:21) *
No ok. Ale ja jej montażu obrazkowego sama nie zrobię.


Za moich czasów to sie nazywało - książeczka icon_wink.gif

CYTAT(grzałka @ Thu, 29 Jul 2010 - 20:24) *
tv po drugich urodzinach do 30 minut jako chwila wytchnienia dla rodziców jak najbardziej wg mnie (ale do tej opinii doszłam dopiero jako matka wielodzietna, mając jedynaczkę byłam zdania, że tv jak najpóźniej); bez tej całej otoczki edukacyjnej


O to właśnie mi chodzi. Szczególnie to stymulowanie prawej i lewej półkuli mnie urzekło icon_smile.gif

Kasiu - to nie znaczy, ze masz jej nie puszczać tych płyt, skoro już je masz. Po prostu smieszy mnie ten pęd do edukowania dziecka począwszy od zycia płodowego icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 29 lip 2010 - 20:48
Post #19

CYTAT(kasiaaaaa @ Thu, 29 Jul 2010 - 20:21) *
No ok. Ale ja jej montażu obrazkowego sama nie zrobię.


Za moich czasów to sie nazywało - książeczka icon_wink.gif

CYTAT(grzałka @ Thu, 29 Jul 2010 - 20:24) *
tv po drugich urodzinach do 30 minut jako chwila wytchnienia dla rodziców jak najbardziej wg mnie (ale do tej opinii doszłam dopiero jako matka wielodzietna, mając jedynaczkę byłam zdania, że tv jak najpóźniej); bez tej całej otoczki edukacyjnej


O to właśnie mi chodzi. Szczególnie to stymulowanie prawej i lewej półkuli mnie urzekło icon_smile.gif

Kasiu - to nie znaczy, ze masz jej nie puszczać tych płyt, skoro już je masz. Po prostu smieszy mnie ten pęd do edukowania dziecka począwszy od zycia płodowego icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
grzałka
czw, 29 lip 2010 - 20:52
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 29 Jul 2010 - 21:48) *
Po prostu smieszy mnie ten pęd do edukowania dziecka począwszy od zycia płodowego icon_wink.gif



a nie przeraża Cię Agnieszko ten znany fakt, że najwięcej połączeń w mózgu tworzy się do 3 roku życia i do tego czasu mózg jest najbardziej chłonny?

nie, Ciebie nie przeraża, bo już za późno icon_lol.gif

ale mnie swego czasu bardzo to stresowało icon_wink.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 29 lip 2010 - 20:52
Post #20

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 29 Jul 2010 - 21:48) *
Po prostu smieszy mnie ten pęd do edukowania dziecka począwszy od zycia płodowego icon_wink.gif



a nie przeraża Cię Agnieszko ten znany fakt, że najwięcej połączeń w mózgu tworzy się do 3 roku życia i do tego czasu mózg jest najbardziej chłonny?

nie, Ciebie nie przeraża, bo już za późno icon_lol.gif

ale mnie swego czasu bardzo to stresowało icon_wink.gif

--------------------
> Od kiedy TV?, i w jakich dawkach?
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 13:00
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama