Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Tluszcze do smazenia.

, Jak to z tym maslem w rezultacie jest ??
> , Jak to z tym maslem w rezultacie jest ??
tyczka
nie, 29 gru 2013 - 20:09
Dziewczyny, jak to z tym smazeniem jest ?? Przez dlugi czas wpajano mi do glowy, ze maslo do smazenia sie nie nadaje. Ze ma niska temperature palenia, przez co wczesnie zaczyna wytwarzac szkodliwe zwiazki... Oliwa z oliwek tez nie, olej slonecznikowy to juz w ogole - nalezy uciekac, i jedyne, co pasuje do smazenia, do odpowiedni olej rzepakowy.

Zeby nie robic reklamy, chyba kazda z nas miala w kuchni olej na literke "K", a reklamy z wiejskimi babami w warkoczach mam do dzis przed oczami icon_wink.gif Do rzeczy: w Skandynawii nie smazy sie na olejach. Powaznie.

Reklamy masla obfituja w sliczne widoki, przywodzace najlepsze smaki na mysl: przy czym kostka dunskiego masla przewaznie laduje na patelni, gdzie topi sie apetycznie..icon_smile.gif Czy to reklama masla, czt szmalawej gazety ( ostatnio ), maslo na patelni "musi byc"...icon_wink.gif

Chlop domowy, wychowany na pradawnych obyczajach, rowniez smazy wszelakie miesiwo na masle. Jakze by inaczej.
I nie o kilkagramy sie tutaj obawiam, bo tych mi ( calkiem niezamierzenie ) jeszcze ubylo, ale o walory zdrowotne. No bo czy to mozna tak, na masle..?

Swego czasu rozmawialam z mama, dzielac sie swymi obawami dotyczacymi smazenia, na co uslyszalam, co nastepuje: "Alez owszem, mozna smazyc, dodajac do masla nieco oleju, wtedy jego temperatura palenia jest wyzsza"... Bylo to juz po moim ( dosc sporym ) zakupie kubelkow z maslem klarowanym ( bo skoro juz chlop musi smazyc na masle, to mu klarowane ukradkiem podsune icon_wink.gif ). Kubelki z maselkiem przyjechaly z Polski ( klarowanego u nas niet ), a tutaj okazuje sie, ze w zasadzie to maslo to nie samo "zlo", zacz wystarczy oleju kropelke dodac...

I skoro maslo jest ( ??? ) takie szkodliwe w wyzszych temperaturach, dlaczego mozna ( i czasem nawet trzeba ) piec ciasta na prawdziwym masle ?

Nie gotuje sama, nie lubie. Ale jak to z tymi tluszczami jest ?
I ktore nadaja sie do smazenia ( i nie, nie chodzi mi o tluszcze nasycone, badz nie, a tylko o to, temperature palenia ).
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
SkÄ…d: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post nie, 29 gru 2013 - 20:09
Post #1

Dziewczyny, jak to z tym smazeniem jest ?? Przez dlugi czas wpajano mi do glowy, ze maslo do smazenia sie nie nadaje. Ze ma niska temperature palenia, przez co wczesnie zaczyna wytwarzac szkodliwe zwiazki... Oliwa z oliwek tez nie, olej slonecznikowy to juz w ogole - nalezy uciekac, i jedyne, co pasuje do smazenia, do odpowiedni olej rzepakowy.

Zeby nie robic reklamy, chyba kazda z nas miala w kuchni olej na literke "K", a reklamy z wiejskimi babami w warkoczach mam do dzis przed oczami icon_wink.gif Do rzeczy: w Skandynawii nie smazy sie na olejach. Powaznie.

Reklamy masla obfituja w sliczne widoki, przywodzace najlepsze smaki na mysl: przy czym kostka dunskiego masla przewaznie laduje na patelni, gdzie topi sie apetycznie..icon_smile.gif Czy to reklama masla, czt szmalawej gazety ( ostatnio ), maslo na patelni "musi byc"...icon_wink.gif

Chlop domowy, wychowany na pradawnych obyczajach, rowniez smazy wszelakie miesiwo na masle. Jakze by inaczej.
I nie o kilkagramy sie tutaj obawiam, bo tych mi ( calkiem niezamierzenie ) jeszcze ubylo, ale o walory zdrowotne. No bo czy to mozna tak, na masle..?

Swego czasu rozmawialam z mama, dzielac sie swymi obawami dotyczacymi smazenia, na co uslyszalam, co nastepuje: "Alez owszem, mozna smazyc, dodajac do masla nieco oleju, wtedy jego temperatura palenia jest wyzsza"... Bylo to juz po moim ( dosc sporym ) zakupie kubelkow z maslem klarowanym ( bo skoro juz chlop musi smazyc na masle, to mu klarowane ukradkiem podsune icon_wink.gif ). Kubelki z maselkiem przyjechaly z Polski ( klarowanego u nas niet ), a tutaj okazuje sie, ze w zasadzie to maslo to nie samo "zlo", zacz wystarczy oleju kropelke dodac...

I skoro maslo jest ( ??? ) takie szkodliwe w wyzszych temperaturach, dlaczego mozna ( i czasem nawet trzeba ) piec ciasta na prawdziwym masle ?

Nie gotuje sama, nie lubie. Ale jak to z tymi tluszczami jest ?
I ktore nadaja sie do smazenia ( i nie, nie chodzi mi o tluszcze nasycone, badz nie, a tylko o to, temperature palenia ).

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!

Posty w temacie
tyczka   Tluszcze do smazenia.   nie, 29 gru 2013 - 20:09
Ammm   Z pieczeniem ciast Ci nie powiem, bo siÄ™ nie znam...   pon, 30 gru 2013 - 17:19
gosiagosia   wystarczylo wkleic z wikipedii ;) dzisiaj na on...   piÄ…, 03 sty 2014 - 11:57
mama4   Do smazenia dobry tez jest olej kokosowy, z awokad...   pon, 06 sty 2014 - 17:08
marghe.   smażę na oliwie, na oleju ryżowym, rzepakowym.....   Å›ro, 08 sty 2014 - 18:40
tyczka   Marghe, wÅ‚aÅ›nie o ten dodatek oleju/ oliwy mi ch...   Å›ro, 08 sty 2014 - 21:17
ulla   Ja tam smażę na maÅ›le czasem, dodajÄ™ oleju, al...   sob, 11 sty 2014 - 22:15
gosiagosia   w piekarniku tez nie pryska, a tluszczu trzeba o w...   nie, 12 sty 2014 - 11:55
ulla   w piekarniku tez nie pryska, a tluszczu trzeba o w...   Å›ro, 12 lut 2014 - 17:15
Kocurek   Na zwykÅ‚ym maÅ›le robiÄ™ jedynie jajecznicÄ™, caÅ...   wto, 11 lut 2014 - 19:47
gosiagosia   jesli o placki pieczone chodzi, to roznica jest. a...   wto, 18 lut 2014 - 14:08
kancep   Polecam ten artykuÅ‚ - https://sklep.kfd.pl/fit/na...   Å›ro, 21 lut 2018 - 16:01
gosinka99   Ja ostatnio do smażenia używam albo masÅ‚a klaro...   piÄ…, 14 wrz 2018 - 16:16
Kasandra09   Ja ostatnio kupujÄ™ zdrowe oleje w tym sklepie: ht...   Å›ro, 02 sty 2019 - 09:59
> Tluszcze do smazenia., Jak to z tym maslem w rezultacie jest ??
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 05:13
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama