Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kot i myszy

> 
joanaz
wto, 05 sie 2014 - 07:39
Moja kochana kotka codziennie obdarowuje mnie myszami. Z uwagi na temeperaturę mam otwarte okan w nocy - w nocy wchodzi do domu ze swoja zdobyczą - najczęsciej już martwą, troche sie pobawi i zostawia mi na dywaniku przed łóżkiem. Zdarza sie także taki prezent w ciągu dnia - śrenia wychodzi 1.5 myszy na dobę.
Nie wiem co robic z tymi truchełkami - czy wyrzucać je do pojemnika na śmieci przed domem, wyrzucać na pole.
Brodka (kotka) miała przez jeden dzień dzwoneczek przyczepiony do obroży - wtedy przyniosła , jakby pokazując, że dzwonek nić nie da, ptaka i mysz.
Mieszkam naprzeciwko pola uprawnego - stąd te myszy, Brodkę mam od 1.5 roku. Wcześniej moje koty tez polowały, ael sporadycznie. Nie muśłałam, że dokoła mnie żyje tyle gryzoni.

joanna
joanaz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,857
Dołączył: pią, 29 lip 05 - 14:33
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 3,448




post wto, 05 sie 2014 - 07:39
Post #1

Moja kochana kotka codziennie obdarowuje mnie myszami. Z uwagi na temeperaturę mam otwarte okan w nocy - w nocy wchodzi do domu ze swoja zdobyczą - najczęsciej już martwą, troche sie pobawi i zostawia mi na dywaniku przed łóżkiem. Zdarza sie także taki prezent w ciągu dnia - śrenia wychodzi 1.5 myszy na dobę.
Nie wiem co robic z tymi truchełkami - czy wyrzucać je do pojemnika na śmieci przed domem, wyrzucać na pole.
Brodka (kotka) miała przez jeden dzień dzwoneczek przyczepiony do obroży - wtedy przyniosła , jakby pokazując, że dzwonek nić nie da, ptaka i mysz.
Mieszkam naprzeciwko pola uprawnego - stąd te myszy, Brodkę mam od 1.5 roku. Wcześniej moje koty tez polowały, ael sporadycznie. Nie muśłałam, że dokoła mnie żyje tyle gryzoni.

joanna

--------------------
mama Zofii (luty 2001) i Heleny (sierpień 2004)
katarakta
pon, 11 sie 2014 - 22:13
Ja mam trzy koty i czesto mam na podworzy cale badz w czesciach myszy, ptaki ( od wrobli, kosow, golebi, raz byl dzieciol), ryby. Kiedys kiedys inny kot przyniosl zywego pisklaka od kury icon_razz.gif ( a pies reklamowke z kaszankami ). Ja wywalam do kosza. Ostatnio dwa razy przyniosl jeden zywe myszy do domu. Jak pokazalam gdzie ta mysz zaden z trzech nie chcial jej zlapac po czym usiadly obok myszy i siedzialy. Az maz musial polowac icon_biggrin.gif
katarakta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 981
Dołączył: nie, 07 lut 10 - 12:22
Nr użytkownika: 31,526




post pon, 11 sie 2014 - 22:13
Post #2

Ja mam trzy koty i czesto mam na podworzy cale badz w czesciach myszy, ptaki ( od wrobli, kosow, golebi, raz byl dzieciol), ryby. Kiedys kiedys inny kot przyniosl zywego pisklaka od kury icon_razz.gif ( a pies reklamowke z kaszankami ). Ja wywalam do kosza. Ostatnio dwa razy przyniosl jeden zywe myszy do domu. Jak pokazalam gdzie ta mysz zaden z trzech nie chcial jej zlapac po czym usiadly obok myszy i siedzialy. Az maz musial polowac icon_biggrin.gif

--------------------
2007, 2011
janosik
sob, 31 sty 2015 - 11:34
Kot to drapiżnik, więc ciężko zapanować nad jego instynktem. Ale to w sumie ciekawe. Chwalenie się zwierząt przed człowiekiem swoimi trofeami, to jak dla mnie dowód, że zwierzęta myślą, może na prymitywnym poziomie, ale jednak myślą.

wypożyczalnia samochodów warszawa najtaniej

Ten post edytował janosik czw, 23 kwi 2015 - 10:52
janosik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 30 sty 15 - 08:16
Nr użytkownika: 45,277




post sob, 31 sty 2015 - 11:34
Post #3

Kot to drapiżnik, więc ciężko zapanować nad jego instynktem. Ale to w sumie ciekawe. Chwalenie się zwierząt przed człowiekiem swoimi trofeami, to jak dla mnie dowód, że zwierzęta myślą, może na prymitywnym poziomie, ale jednak myślą.

wypożyczalnia samochodów warszawa najtaniej
kubono
śro, 08 kwi 2015 - 14:13
Mój kot robi dokłądnie to samo... Przynosi mysz, pokazuje, a później bawi się nią z 30 minut i na koniec zjada... Czasem jest to na prawde obrzydliwe... ;/
kubono


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: śro, 08 kwi 15 - 14:09
Nr użytkownika: 45,638




post śro, 08 kwi 2015 - 14:13
Post #4

Mój kot robi dokłądnie to samo... Przynosi mysz, pokazuje, a później bawi się nią z 30 minut i na koniec zjada... Czasem jest to na prawde obrzydliwe... ;/

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
karmazyt
wto, 14 kwi 2015 - 20:31
Włąśnie dlatego niezbyt przepadam za kotami ;/
karmazyt


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: wto, 14 kwi 15 - 20:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 45,668




post wto, 14 kwi 2015 - 20:31
Post #5

Włąśnie dlatego niezbyt przepadam za kotami ;/

--------------------
[sygnatura niezgodna z Regulaminem Forum]
mulanka
pon, 16 lis 2015 - 14:37
niestety kota nie da się oduczyć polowania icon_sad.gif
mulanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 16 lis 15 - 14:29
Nr użytkownika: 46,736




post pon, 16 lis 2015 - 14:37
Post #6

niestety kota nie da się oduczyć polowania icon_sad.gif
megi88
piÄ…, 01 kwi 2016 - 15:46
Nic z tym nie zrobisz, ale to dobry znak, że przynosi ci zdobycze icon_wink.gif
megi88


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pią, 01 kwi 16 - 15:29
Nr użytkownika: 47,350




post piÄ…, 01 kwi 2016 - 15:46
Post #7

Nic z tym nie zrobisz, ale to dobry znak, że przynosi ci zdobycze icon_wink.gif
> kot i myszy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 11:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama