Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mszyce

> 
agabr
śro, 15 cze 2011 - 07:35
Pokazały mi sie , głownie na ziołach , jest jakis skuteczny sposob , zeby cholerstwo wytępic?b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 15 cze 2011 - 07:35
Post #1

Pokazały mi sie , głownie na ziołach , jest jakis skuteczny sposob , zeby cholerstwo wytępic?b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
harkon
śro, 15 cze 2011 - 08:18
Jest cala masa opryskow na nie, naprawde skutezcnych,ale to chemia.. A Ty masz mszyce na ziolach.. Ja stosuje zwykle preparaty Bayera. Ale moze zastanow sie nad przyniesieniem do ogrodu biedronek, sposob ekologiczny i skuteczny
biedronki
harkon


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 499
Dołączył: wto, 02 paź 07 - 19:53
Skąd: wieś pod Warszawą
Nr użytkownika: 16,398




post śro, 15 cze 2011 - 08:18
Post #2

Jest cala masa opryskow na nie, naprawde skutezcnych,ale to chemia.. A Ty masz mszyce na ziolach.. Ja stosuje zwykle preparaty Bayera. Ale moze zastanow sie nad przyniesieniem do ogrodu biedronek, sposob ekologiczny i skuteczny
biedronki

--------------------

Arwena.
śro, 15 cze 2011 - 09:21
Agnieszka, albo kupujesz chemię w ogrodniczym, albo taki eko by moja sąsiadka - gotujesz sobie wywar z pokrzyw i opryskujesz dwa razy dziennie - rano i wieczorem, nie w słońcu i nie przed deszczem. Efekt powinien być po kilku dniach. Chemią rzecz jasna wytrujesz od razu.
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post śro, 15 cze 2011 - 09:21
Post #3

Agnieszka, albo kupujesz chemię w ogrodniczym, albo taki eko by moja sąsiadka - gotujesz sobie wywar z pokrzyw i opryskujesz dwa razy dziennie - rano i wieczorem, nie w słońcu i nie przed deszczem. Efekt powinien być po kilku dniach. Chemią rzecz jasna wytrujesz od razu.

--------------------
everybody lies
renata19750702
śro, 15 cze 2011 - 10:15
Mszyce "zniechęca" też wywar gotowany z liści rabarbaru. Tyle, że pewnie trzeba będzie powtórzyć kilka razy. Słyszałam, że niezłe rezultaty daje też posadzenie między roślinami czosnku (nawet tego ozdobnego, ale sama nie próbowałam.
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
Skąd: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post śro, 15 cze 2011 - 10:15
Post #4

Mszyce "zniechęca" też wywar gotowany z liści rabarbaru. Tyle, że pewnie trzeba będzie powtórzyć kilka razy. Słyszałam, że niezłe rezultaty daje też posadzenie między roślinami czosnku (nawet tego ozdobnego, ale sama nie próbowałam.

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
aneea
śro, 15 cze 2011 - 11:22
O, temat u mnie świeży. Podobno na mszyce skuteczny jest roztwór z szarego mydła, trzeba tym pryskać rosliny kilka dni. Skutecznie ponoc też działa oprysc wodą, w której moczyły się tzw. pety (w sensie niedopałki), albo woda z czosnkiem lub cebulą - ale tu nie znam szczegółow, chyba trzeba by je jakoś pokroić / wycisnąć? i fru do wody. To wszystko teoria, także za efekt nie ręczę 06.gif
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
Skąd: ŚLĄSK
Nr użytkownika: 600

GG:


post śro, 15 cze 2011 - 11:22
Post #5

O, temat u mnie świeży. Podobno na mszyce skuteczny jest roztwór z szarego mydła, trzeba tym pryskać rosliny kilka dni. Skutecznie ponoc też działa oprysc wodą, w której moczyły się tzw. pety (w sensie niedopałki), albo woda z czosnkiem lub cebulą - ale tu nie znam szczegółow, chyba trzeba by je jakoś pokroić / wycisnąć? i fru do wody. To wszystko teoria, także za efekt nie ręczę 06.gif
Gosia z edziecka
śro, 22 cze 2011 - 10:26
Ja pryskam colą. Kupuje najtańszą. Trzeba powtarzać. Zwykle sie udawało.
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
Skąd: .
Nr użytkownika: 366




post śro, 22 cze 2011 - 10:26
Post #6

Ja pryskam colą. Kupuje najtańszą. Trzeba powtarzać. Zwykle sie udawało.
joa133
wto, 12 lip 2011 - 21:27
ja mszyce tępię
pokrzywą... podlewam i pryskam tam gdzie one są

pomaga na mszyce
sadzenie czosnku
oprysk pokrzywa
woda z czosnku,cebuli

joa133


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,675
Dołączył: wto, 15 wrz 09 - 15:28
Nr użytkownika: 29,117




post wto, 12 lip 2011 - 21:27
Post #7

ja mszyce tępię
pokrzywą... podlewam i pryskam tam gdzie one są

pomaga na mszyce
sadzenie czosnku
oprysk pokrzywa
woda z czosnku,cebuli



--------------------
Julka (25.04.2006) & Sebastian (20.05.2008) & Łucja (05.02.2012) & Joa
Madie
śro, 14 wrz 2011 - 10:38
Moja mama kiedys dostala sposob od znajomej i probowala na swoich kwiatach- popiol z papierosa sypany do kwiatkow, na ziemie. Z tego co pamietam, to odnioslo skutek. Chodzila mama po znajomych i nakazywala zbieranie dla niej popiolu, bo my niepalacy.
Madie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,021
Dołączył: pią, 03 wrz 10 - 11:04
Skąd: Sosnowiec
Nr użytkownika: 34,196




post śro, 14 wrz 2011 - 10:38
Post #8

Moja mama kiedys dostala sposob od znajomej i probowala na swoich kwiatach- popiol z papierosa sypany do kwiatkow, na ziemie. Z tego co pamietam, to odnioslo skutek. Chodzila mama po znajomych i nakazywala zbieranie dla niej popiolu, bo my niepalacy.

--------------------

Być tuż obok, bez względu na odległość. Być razem, bez względu na przeszkody. Być jednym, bez względu na bycie we dwoje.

trylinka
sob, 08 paź 2011 - 22:13
Mszyce jedzą głównie najmłodsze pędy wierzchołkowe, więc jeśli masz je na ziołach, które lubią uszczykiwanie (a większość ziół to bardzo lubi) to poobrywaj po prostu oblepione mszycami czubki. Trochę możesz się z nimi podzielić, niech sobie pojedzą. Zmyjesz je przed dodaniem do potraw. Pryskanie to zły sposób. Powszechna dostępność tych środków uodparnia kolejne szczepy. Ja jestem przeciw pryskaniu w warunkach domowej hodowli.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post sob, 08 paź 2011 - 22:13
Post #9

Mszyce jedzą głównie najmłodsze pędy wierzchołkowe, więc jeśli masz je na ziołach, które lubią uszczykiwanie (a większość ziół to bardzo lubi) to poobrywaj po prostu oblepione mszycami czubki. Trochę możesz się z nimi podzielić, niech sobie pojedzą. Zmyjesz je przed dodaniem do potraw. Pryskanie to zły sposób. Powszechna dostępność tych środków uodparnia kolejne szczepy. Ja jestem przeciw pryskaniu w warunkach domowej hodowli.
> Mszyce
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 17:28
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama