Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

kot!!!! Kto siÄ™ zna na kotach?!?!?!?!

> 
Żyrafo
czw, 11 gru 2003 - 17:25
Przybłąkał się kotek.
Mały - nie wiem ile ma bo się na tym nie znam - mniejszy niż dorosły, a ze dwa razy większy niż 6-tygodniowy. Mój mąż twierdzi, że jest chyba jeszcze za mały na to, żeby go matka wypuściła, a poza tym początek zimy to kiepska pora na usamodzielnianie... Ale on też nie jest fachurą od kotów...
Kotek siedzi na drzewie przed naszym oknem i od dwóch dni przeraźliwie miauczy, pcha się do domu jak wychodzimy na dwór, łasi się do nas, gania z dzieciakami jak psiak... Nie jestem specjalną miłośniczką kotów (tzn. lubię - jak wszystko co ma futerko, ale wolę psy), ale ogólnie mam miękkie serduszko i nie mogę spać jak słyszę ten lament i widzę jak się biedaczyna trzęsie... Czy on nie padnie na tym zimnie?
Już bym go nawet wzięła do domu, ale to pewnie trzeba by go zaszczepić, wysterylizować?!?! Ile to może kosztować i co się powinno przygotować w domu. I czy taki kot to by się udomowił czy będzie się wałęsał po okolicy (mieszkam na "czymś w rodzaju wsi"). I czy jak się będzie wałęsał to nie będzie choróbsków przynosił do dzieci (rok i trzy lata)?
A może go po prostu dokarmiać (czym?), a schronienie przed zimnem sam sobie gdzieś znajdzie?
Åšliczny ten kotek...
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post czw, 11 gru 2003 - 17:25
Post #1

Przybłąkał się kotek.
Mały - nie wiem ile ma bo się na tym nie znam - mniejszy niż dorosły, a ze dwa razy większy niż 6-tygodniowy. Mój mąż twierdzi, że jest chyba jeszcze za mały na to, żeby go matka wypuściła, a poza tym początek zimy to kiepska pora na usamodzielnianie... Ale on też nie jest fachurą od kotów...
Kotek siedzi na drzewie przed naszym oknem i od dwóch dni przeraźliwie miauczy, pcha się do domu jak wychodzimy na dwór, łasi się do nas, gania z dzieciakami jak psiak... Nie jestem specjalną miłośniczką kotów (tzn. lubię - jak wszystko co ma futerko, ale wolę psy), ale ogólnie mam miękkie serduszko i nie mogę spać jak słyszę ten lament i widzę jak się biedaczyna trzęsie... Czy on nie padnie na tym zimnie?
Już bym go nawet wzięła do domu, ale to pewnie trzeba by go zaszczepić, wysterylizować?!?! Ile to może kosztować i co się powinno przygotować w domu. I czy taki kot to by się udomowił czy będzie się wałęsał po okolicy (mieszkam na "czymś w rodzaju wsi"). I czy jak się będzie wałęsał to nie będzie choróbsków przynosił do dzieci (rok i trzy lata)?
A może go po prostu dokarmiać (czym?), a schronienie przed zimnem sam sobie gdzieś znajdzie?
Åšliczny ten kotek...

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
joannabo
czw, 11 gru 2003 - 17:48
Czy się będzie wałęsał, to zależy w głównej mierze od jego płci (poznasz? icon_cool.gif ). Jak kocur, to tak. Wysterylizowany mniej.
Sterylizuje sie w 8-9 miesiącu, więc pewnie jeszcze nie teraz.
Jedzenie dla kotów jest tanie, a zawsze coś niepotrzebnego dla urozmaicenia się w domu znajdzie.
Co do szczepień nie znam ceny, ja szczepię tylko na wściekliznę (10 zł.)
Mam dwie kotki, daję im pastylki "antykoncepcyjne" - koszt 5 zł. miesiecznie.
Koty sa mniej kłopotliwe niż psy, a polubić można moze jeszcze bardziej...
Pytaj, jak cos jeszcze waznego wink.gif
joanna
joannabo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,230
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 10:00
Nr użytkownika: 207




post czw, 11 gru 2003 - 17:48
Post #2

Czy się będzie wałęsał, to zależy w głównej mierze od jego płci (poznasz? icon_cool.gif ). Jak kocur, to tak. Wysterylizowany mniej.
Sterylizuje sie w 8-9 miesiącu, więc pewnie jeszcze nie teraz.
Jedzenie dla kotów jest tanie, a zawsze coś niepotrzebnego dla urozmaicenia się w domu znajdzie.
Co do szczepień nie znam ceny, ja szczepię tylko na wściekliznę (10 zł.)
Mam dwie kotki, daję im pastylki "antykoncepcyjne" - koszt 5 zł. miesiecznie.
Koty sa mniej kłopotliwe niż psy, a polubić można moze jeszcze bardziej...
Pytaj, jak cos jeszcze waznego wink.gif
joanna
i.
czw, 11 gru 2003 - 18:09
Jeżeli kotek będzie biegał po dworzu to trzeba go będzie regularnie odrobaczać.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 11 gru 2003 - 18:09
Post #3

Jeżeli kotek będzie biegał po dworzu to trzeba go będzie regularnie odrobaczać.
Marghe
czw, 11 gru 2003 - 18:10
TEn kocurek wyraźnie Was wybrał. Bierz go,a zobaczysz ile frajdy Wam sprawi.
Jak najszybciej zabierz go do weterynarza, być moze konieczne będzie odrobaczenie itp.
Co do zestawu kot + dziecko to polecam (co prawda nam sie nie udało, bo corka uczulona, ale gdybysmy mogli to już mielibysmy kilka kotów), zresztą niech sie wypowiedza Mamy Kociary.
M.

PS. Na takim zimnie będzie cierpiał...
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post czw, 11 gru 2003 - 18:10
Post #4

TEn kocurek wyraźnie Was wybrał. Bierz go,a zobaczysz ile frajdy Wam sprawi.
Jak najszybciej zabierz go do weterynarza, być moze konieczne będzie odrobaczenie itp.
Co do zestawu kot + dziecko to polecam (co prawda nam sie nie udało, bo corka uczulona, ale gdybysmy mogli to już mielibysmy kilka kotów), zresztą niech sie wypowiedza Mamy Kociary.
M.

PS. Na takim zimnie będzie cierpiał...
Żyrafo
piÄ…, 12 gru 2003 - 20:36
Kot sobie poszedł wczoraj wieczorem, troszkę mi smutno, ale w końcu to dziki kot...
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post piÄ…, 12 gru 2003 - 20:36
Post #5

Kot sobie poszedł wczoraj wieczorem, troszkę mi smutno, ale w końcu to dziki kot...

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
i.
piÄ…, 12 gru 2003 - 20:44
może wróci?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 12 gru 2003 - 20:44
Post #6

może wróci?
Marghe
piÄ…, 12 gru 2003 - 21:35
.. mój tez byl dziki, na początku icon_biggrin.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post piÄ…, 12 gru 2003 - 21:35
Post #7

.. mój tez byl dziki, na początku icon_biggrin.gif
M.
domi
nie, 14 gru 2003 - 11:58
koty mają to do siebie, ze chodza własnymi drogami ale wracają zawsze do domu. Jeżeli wasze podwórko uznał za swój dom to wróci napewno. Może nawet po wielu tygodniach. Nasz kocur też tak robił ale nie wiem jak to będzie w przypadku kotki, czy ona tez powraca?
Zimą te koty błąkają sie po piwnicach, strychach i innych podobnych miejscach gdzie jest cieplej. Niestety ludzie nie lubią tych zwierząt i wyganiają je na mróz albo co gorsze znęcają się bo uważają, ze to jedyny sposób by nie wróciły.
kot raczej nie jest wybredny w jedzeniu czy zyciu wspólnym. Zadowoli się ulubionym miejscem w kącie, wypije mleko lub wodę, zje resztę z obiadu. Nasz kot nie był karmiony wiskasami ani niczym takim a mimo tego zawsze miał lśniąca sierść, był żywotny i zabawowy. Myślę, że koty sa mniej wymagającce niz pies (a psa tez miałam).
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post nie, 14 gru 2003 - 11:58
Post #8

koty mają to do siebie, ze chodza własnymi drogami ale wracają zawsze do domu. Jeżeli wasze podwórko uznał za swój dom to wróci napewno. Może nawet po wielu tygodniach. Nasz kocur też tak robił ale nie wiem jak to będzie w przypadku kotki, czy ona tez powraca?
Zimą te koty błąkają sie po piwnicach, strychach i innych podobnych miejscach gdzie jest cieplej. Niestety ludzie nie lubią tych zwierząt i wyganiają je na mróz albo co gorsze znęcają się bo uważają, ze to jedyny sposób by nie wróciły.
kot raczej nie jest wybredny w jedzeniu czy zyciu wspólnym. Zadowoli się ulubionym miejscem w kącie, wypije mleko lub wodę, zje resztę z obiadu. Nasz kot nie był karmiony wiskasami ani niczym takim a mimo tego zawsze miał lśniąca sierść, był żywotny i zabawowy. Myślę, że koty sa mniej wymagającce niz pies (a psa tez miałam).

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Ika
nie, 14 gru 2003 - 12:32
Nie mógł być dziki, skoro łaził za dzieciakami jak psiak. Może stracił nadzieję, że go przygarniecie.
Kot jest dużo mniej kłopotliwy niż pies.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 gru 2003 - 12:32
Post #9

Nie mógł być dziki, skoro łaził za dzieciakami jak psiak. Może stracił nadzieję, że go przygarniecie.
Kot jest dużo mniej kłopotliwy niż pies.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ika
nie, 14 gru 2003 - 12:34
CYTAT(Zyrafo)
Czy on nie padnie na tym zimnie?


Padnie.
Jeśli jest taki mały, nikłe szanse na przeżycie. A matka nie musiała go wygonić, mogła stracić życie.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 14 gru 2003 - 12:34
Post #10

CYTAT(Zyrafo)
Czy on nie padnie na tym zimnie?


Padnie.
Jeśli jest taki mały, nikłe szanse na przeżycie. A matka nie musiała go wygonić, mogła stracić życie.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> kot!!!! Kto siÄ™ zna na kotach?!?!?!?!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 13 maj 2024 - 18:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama