Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Stawianie baniek

> 
Kari07
wto, 15 mar 2005 - 12:48
Mam Bastkowi postawić bańki.To znaczy teściowa nie ja- ona ma praktykę.
Tylko lekarka mówiła, żeby nie stawiać jak będzie miał gorączkę bo to jeszcze bardziej go osłabi.
W nocy miał ponad 38, dostał Ibufen i jak do tej pory nie ma temperatury.
Czyli jak do wieczora nie będzie miał to mogę stawiać???J
Może to mu pomoże odkasływać to co mu spływa z nosa....
Ja nie wiem jak to jest ale katar to on ma większy niz parę dni temu, może przez tą temperaturę?
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post wto, 15 mar 2005 - 12:48
Post #1

Mam Bastkowi postawić bańki.To znaczy teściowa nie ja- ona ma praktykę.
Tylko lekarka mówiła, żeby nie stawiać jak będzie miał gorączkę bo to jeszcze bardziej go osłabi.
W nocy miał ponad 38, dostał Ibufen i jak do tej pory nie ma temperatury.
Czyli jak do wieczora nie będzie miał to mogę stawiać???J
Może to mu pomoże odkasływać to co mu spływa z nosa....
Ja nie wiem jak to jest ale katar to on ma większy niz parę dni temu, może przez tą temperaturę?

--------------------
Sebastian- październik 2000
Dagmarcia
wto, 15 mar 2005 - 15:03
odnośnie zależności między temperaturą a stawianiem baniek to ja zadzwoniła bym do przychodni i zapytała....
a na katar dajesz mu coÅ›?
Dagmarcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 870
Dołączył: pon, 24 sty 05 - 00:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,572

GG:


post wto, 15 mar 2005 - 15:03
Post #2

odnośnie zależności między temperaturą a stawianiem baniek to ja zadzwoniła bym do przychodni i zapytała....
a na katar dajesz mu coÅ›?

--------------------
user posted image
Elak
śro, 16 mar 2005 - 22:20
Ja dzisiaj postawiłam. icon_sad.gif
Ale nie wiem czy dobrze mi wyszło. Julka się darła, ale chyba ze strachu.
Oczywiście bańki były bezogniowe. Jak stawiałam to byłam twarda, ale jak już skończyłam to było mi strasznie źle.
Nie wiem czy nie za bardzo wciągnęłam to powietrze. Julka ma plamy na plecach czerwone i trochę takich przekrwień sinych w środku tych plam czerwonych.
Nie wiem czy zrobiÄ™ to jeszcze kiedyÅ›.
Tylko 4 bańki a jakiś taki ciężar mam, jakbym strasznie jej dokuczyła.
Niech ktoś napisze jak powinny wyglądać te ślady po bańkach.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post śro, 16 mar 2005 - 22:20
Post #3

Ja dzisiaj postawiłam. icon_sad.gif
Ale nie wiem czy dobrze mi wyszło. Julka się darła, ale chyba ze strachu.
Oczywiście bańki były bezogniowe. Jak stawiałam to byłam twarda, ale jak już skończyłam to było mi strasznie źle.
Nie wiem czy nie za bardzo wciągnęłam to powietrze. Julka ma plamy na plecach czerwone i trochę takich przekrwień sinych w środku tych plam czerwonych.
Nie wiem czy zrobiÄ™ to jeszcze kiedyÅ›.
Tylko 4 bańki a jakiś taki ciężar mam, jakbym strasznie jej dokuczyła.
Niech ktoś napisze jak powinny wyglądać te ślady po bańkach.

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Dagmarcia
czw, 17 mar 2005 - 08:46
moja mama stawiała mi jak byłam mała... fajne to nie było!. Stawiała mi takie zwykłe ogniowe. I z tego co pamiętam to kułeczka po bańkach miały różne kolory od bladorózowych do purpurowych, ale w takich ogniowych to chyba trochę jest inaczej..
Dagmarcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 870
Dołączył: pon, 24 sty 05 - 00:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,572

GG:


post czw, 17 mar 2005 - 08:46
Post #4

moja mama stawiała mi jak byłam mała... fajne to nie było!. Stawiała mi takie zwykłe ogniowe. I z tego co pamiętam to kułeczka po bańkach miały różne kolory od bladorózowych do purpurowych, ale w takich ogniowych to chyba trochę jest inaczej..

--------------------
user posted image
Atena
piÄ…, 18 mar 2005 - 18:47
ślady po bańkach powinny być czerwone,to,że są przekrwienia to nic groźnego...Nie martw się...

A.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post piÄ…, 18 mar 2005 - 18:47
Post #5

ślady po bańkach powinny być czerwone,to,że są przekrwienia to nic groźnego...Nie martw się...

A.

--------------------



Roberta
piÄ…, 18 mar 2005 - 21:20
Ja jestem dzieckiem, które było leczone bańkami ogniowymi i dalej je praktykuję, gdy mnie złapie coś, co się nie chce odczepić. Sama też potrafię stawiać bańki ogniowe.

Nie mam zupełnie wykształcenie medycznego, wiec mogę pisać tylko od strony "praktyki ludowej".
Odnośnie śladów po bańkach, to tak: jeśli człowiek nie jest silnie przeziębiony, albo "nie są chore płuca", to ślady są blado różowe i szybko znikają. Jeśli jest się ciężko chorym, to ślady mogą być b. ciemne, nawet fioletowe. Normalnie wyglądem przypominają "malinki". Ślad po bańce nie musi być jednorodny i nie wszyskie bańki na plecach, czy klatce piersiowej muszą być tak samo wybarwione. Ślady utrzymują się tydzień lub dłużej.
U dzieci i osób starszych należy trzymac ok. 5 minut, u dorosłych 15 minut. Moja babcia, parę lat temu, czyli, gdy miała jakies 78 lat, miała stawiane bańki i przez pośpiech, czy nieuwagę miała zostawiona jedną bańkę na jakieś 3 godziny. W tym miejscu powstały bąble z surowiczą wydzieliną, tak jak po oparzeniu. Moja babcia miewa się teraz całkiem dobrze. icon_wink.gif
Jeśli chodzi o miejsce stawiania baniek, to na plecach należy unikać kręgosłupa, łopatek i nerek. Można stawiać na bokach i na klatce piersiowej, gdzie nie należy stawiać na mostku i na sercu.
Są dwie szkoły jeśli chodzi o to, czy można wstawać szybko po bańkach. Szkoła 1. mówi, że należy odleżeć parę dni, a szkola 2. (rosyjska) mówi, że już tego samego dnia można chodzić. Chyba to pierwsze podjście wynika z tego, że nie należy się podziębić i złapać następnej infekcji, bo wtedy, to nawet bańki cięte nie pomogą.
Ja czasami praktykowałąm tę 2. szkołę i nie miałam żadnych powikłań.

Nie wiem, czy zalecenia odnośnie baniek bezogniowych są zupełnie inne, ale wydaje mi się, że nie powinny być jakoś specjalnie różne.

Życzę zdrowia!
Roberta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 763
Dołączył: pon, 22 mar 04 - 11:08
SkÄ…d: ze Wsi, Starej
Nr użytkownika: 1,566




post piÄ…, 18 mar 2005 - 21:20
Post #6

Ja jestem dzieckiem, które było leczone bańkami ogniowymi i dalej je praktykuję, gdy mnie złapie coś, co się nie chce odczepić. Sama też potrafię stawiać bańki ogniowe.

Nie mam zupełnie wykształcenie medycznego, wiec mogę pisać tylko od strony "praktyki ludowej".
Odnośnie śladów po bańkach, to tak: jeśli człowiek nie jest silnie przeziębiony, albo "nie są chore płuca", to ślady są blado różowe i szybko znikają. Jeśli jest się ciężko chorym, to ślady mogą być b. ciemne, nawet fioletowe. Normalnie wyglądem przypominają "malinki". Ślad po bańce nie musi być jednorodny i nie wszyskie bańki na plecach, czy klatce piersiowej muszą być tak samo wybarwione. Ślady utrzymują się tydzień lub dłużej.
U dzieci i osób starszych należy trzymac ok. 5 minut, u dorosłych 15 minut. Moja babcia, parę lat temu, czyli, gdy miała jakies 78 lat, miała stawiane bańki i przez pośpiech, czy nieuwagę miała zostawiona jedną bańkę na jakieś 3 godziny. W tym miejscu powstały bąble z surowiczą wydzieliną, tak jak po oparzeniu. Moja babcia miewa się teraz całkiem dobrze. icon_wink.gif
Jeśli chodzi o miejsce stawiania baniek, to na plecach należy unikać kręgosłupa, łopatek i nerek. Można stawiać na bokach i na klatce piersiowej, gdzie nie należy stawiać na mostku i na sercu.
Są dwie szkoły jeśli chodzi o to, czy można wstawać szybko po bańkach. Szkoła 1. mówi, że należy odleżeć parę dni, a szkola 2. (rosyjska) mówi, że już tego samego dnia można chodzić. Chyba to pierwsze podjście wynika z tego, że nie należy się podziębić i złapać następnej infekcji, bo wtedy, to nawet bańki cięte nie pomogą.
Ja czasami praktykowałąm tę 2. szkołę i nie miałam żadnych powikłań.

Nie wiem, czy zalecenia odnośnie baniek bezogniowych są zupełnie inne, ale wydaje mi się, że nie powinny być jakoś specjalnie różne.

Życzę zdrowia!

--------------------
Mama Kacperka (24.12.2001), Igorka (14.07.2004), Hubercika (24.10.2006) i aniołka (10 t.c. ['] 5.12.2008)
Klient FCJPNFM
Roberta
piÄ…, 18 mar 2005 - 21:25
https://recepta.interia.pl/grypa/leczenie/n...news?inf=330722

Właśnie znalazłam taką stronę. Zgadzam się z wszystkim, co tam jest napisane. Ale u nas w domu, nikt nigdy nie poparzył się przy stawianiu baniek i nikt się nie bawił w smarowanie pleców wazeliną.
Roberta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 763
Dołączył: pon, 22 mar 04 - 11:08
SkÄ…d: ze Wsi, Starej
Nr użytkownika: 1,566




post piÄ…, 18 mar 2005 - 21:25
Post #7

https://recepta.interia.pl/grypa/leczenie/n...news?inf=330722

Właśnie znalazłam taką stronę. Zgadzam się z wszystkim, co tam jest napisane. Ale u nas w domu, nikt nigdy nie poparzył się przy stawianiu baniek i nikt się nie bawił w smarowanie pleców wazeliną.

--------------------
Mama Kacperka (24.12.2001), Igorka (14.07.2004), Hubercika (24.10.2006) i aniołka (10 t.c. ['] 5.12.2008)
Klient FCJPNFM
> Stawianie baniek
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 17:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama