Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
14 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Zwariowałam ...będziemy mieli kolejnego psa

> 
karoleenka
wto, 10 kwi 2012 - 12:31
Dokładnie jak w temacie

Biorąc pod uwagę perypetie z moim kotem i generalnie , iż w domu jest już pies , dwa koty i chomik - inaczej się tego nie da ująć 37.gif

Ale od lat kilkunastu marzę i sobie pomyślałam, że to tak jak z dziećmi nigdy nie ma idealnego momentu.

A że w hodowli , która po wieloma względami mi się bardzo podoba urodziły się moje wymarzone rude świnki....eh temat wrócił - powiem szczerze kontaktując sie z hodowczynią nie marzyłam, iż sie uda bo rezerwacje były juz porobione ale w sobotę dostałam newsa , że jest dla nas sunia !!!
Ja już nie sądziłam i w sumie się nawet nie nastawiałam dlatego teraz do dzisiaj jestem mega oszołomiona i nie powiem zaczynam wpadać w panikę - szczeniaka w domu miałam 9 lat temu - ja juz wszystko zapomniałam

dlatego proszą Was o pomoc - pomóżcie sie przygotować bo ja z tych emocji mam w mózgu czarna dziurę

jesiu będę miała bulteriera icon20.gif balety.gif

karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 kwi 2012 - 12:31
Post #1

Dokładnie jak w temacie

Biorąc pod uwagę perypetie z moim kotem i generalnie , iż w domu jest już pies , dwa koty i chomik - inaczej się tego nie da ująć 37.gif

Ale od lat kilkunastu marzę i sobie pomyślałam, że to tak jak z dziećmi nigdy nie ma idealnego momentu.

A że w hodowli , która po wieloma względami mi się bardzo podoba urodziły się moje wymarzone rude świnki....eh temat wrócił - powiem szczerze kontaktując sie z hodowczynią nie marzyłam, iż sie uda bo rezerwacje były juz porobione ale w sobotę dostałam newsa , że jest dla nas sunia !!!
Ja już nie sądziłam i w sumie się nawet nie nastawiałam dlatego teraz do dzisiaj jestem mega oszołomiona i nie powiem zaczynam wpadać w panikę - szczeniaka w domu miałam 9 lat temu - ja juz wszystko zapomniałam

dlatego proszą Was o pomoc - pomóżcie sie przygotować bo ja z tych emocji mam w mózgu czarna dziurę

jesiu będę miała bulteriera icon20.gif balety.gif



--------------------





pcola
wto, 10 kwi 2012 - 12:35
karoleenka,

icon_smile.gif No to będzie jazda


pcola zaciera z rechotem dłonie

Ten post edytował pcola wto, 10 kwi 2012 - 12:35
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 10 kwi 2012 - 12:35
Post #2

karoleenka,

icon_smile.gif No to będzie jazda


pcola zaciera z rechotem dłonie

--------------------



--------------------------
karoleenka
wto, 10 kwi 2012 - 12:54
pcola - wiem 06.gif 37.gif

i raz wpadam w panikę a raz się ciesze jak głupia ...a pewnie będzie tak, ze maleńka nas wszystkich zaskoczy i będzie aniołkiem 03.gif

generalnie na nia czekałam bo była tą spokojniejszą od siostry, cięższego typu co oznacza z mniejszym doładowaniem terierkowego motorka ale , że to będzie mini bulterier to i tak będzie dynamicznie icon_smile.gif


karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 kwi 2012 - 12:54
Post #3

pcola - wiem 06.gif 37.gif

i raz wpadam w panikę a raz się ciesze jak głupia ...a pewnie będzie tak, ze maleńka nas wszystkich zaskoczy i będzie aniołkiem 03.gif

generalnie na nia czekałam bo była tą spokojniejszą od siostry, cięższego typu co oznacza z mniejszym doładowaniem terierkowego motorka ale , że to będzie mini bulterier to i tak będzie dynamicznie icon_smile.gif




--------------------





Kaszanka
wto, 10 kwi 2012 - 13:00
Mam sąsiadkę bulterierkę. Jest cudna, słodka i strasznie się cieszy gdy mnie widzi, chyba coś do mnie czuje 06.gif Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post wto, 10 kwi 2012 - 13:00
Post #4

Mam sąsiadkę bulterierkę. Jest cudna, słodka i strasznie się cieszy gdy mnie widzi, chyba coś do mnie czuje 06.gif Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.
karoleenka
wto, 10 kwi 2012 - 13:11
bulinki takie są właśnie wbrew obiegowym opiniom - kochają ludzi, miłości do innych stworzeń natomiast należy je uczyć od małego - w tej hodowli psy mieszkaja z dziećmi ( pracują też wraz z właścicielka z dziećmi chorymi)i z kotami - także duża część pracy została już na wstępie zrobiona bo szczeniory takie środowisko maja na codzień i jest ono dla nich normą .
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 kwi 2012 - 13:11
Post #5

bulinki takie są właśnie wbrew obiegowym opiniom - kochają ludzi, miłości do innych stworzeń natomiast należy je uczyć od małego - w tej hodowli psy mieszkaja z dziećmi ( pracują też wraz z właścicielka z dziećmi chorymi)i z kotami - także duża część pracy została już na wstępie zrobiona bo szczeniory takie środowisko maja na codzień i jest ono dla nich normą .

--------------------





Madziulek
wto, 10 kwi 2012 - 13:20
Aaaaaale sie ciesze icon_smile.gif Prawie tak, jakbym ja sama czekala na drugiego psa icon_smile.gif
Madziulek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,721
Dołączył: nie, 22 sty 06 - 09:49
Nr użytkownika: 4,669




post wto, 10 kwi 2012 - 13:20
Post #6

Aaaaaale sie ciesze icon_smile.gif Prawie tak, jakbym ja sama czekala na drugiego psa icon_smile.gif

--------------------
K 2007
M 2012
monte
wto, 10 kwi 2012 - 13:42
Nie pozostaje nic innego, tylko gratulować. icon_mrgreen.gif
No i oczywiście czekamy na foty!!!
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post wto, 10 kwi 2012 - 13:42
Post #7

Nie pozostaje nic innego, tylko gratulować. icon_mrgreen.gif
No i oczywiście czekamy na foty!!!

--------------------
karoleenka
wto, 10 kwi 2012 - 14:09
zdjęcia będą na 100 % - sunia będzie u nas za miesiąc - może w między czasie będę mogła umieścić któreś od hodowczyni
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 kwi 2012 - 14:09
Post #8

zdjęcia będą na 100 % - sunia będzie u nas za miesiąc - może w między czasie będę mogła umieścić któreś od hodowczyni

--------------------





Gaja
wto, 10 kwi 2012 - 15:49
rany karoleenka - ale zazdraszczam icon_smile.gif icon_redface.gif
Cudnie!

Ja tez kcem icon_smile.gif
Gaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,200
Dołączył: wto, 20 lip 04 - 20:33
SkÄ…d: ... gdzieÅ› w Puszczy Kampinoskiej
Nr użytkownika: 1,946




post wto, 10 kwi 2012 - 15:49
Post #9

rany karoleenka - ale zazdraszczam icon_smile.gif icon_redface.gif
Cudnie!

Ja tez kcem icon_smile.gif


--------------------
Kasia i Michał (03.03.2005.)
pcola
wto, 10 kwi 2012 - 15:55
karoleenka,
a ja to się chyba do Ciebie wproszę na terapię. Nie ukrywam, że mam trochę niezdrowy dystans do bullinków, przez opowieści durnego kumpla z sąsiedztwa.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 10 kwi 2012 - 15:55
Post #10

karoleenka,
a ja to się chyba do Ciebie wproszę na terapię. Nie ukrywam, że mam trochę niezdrowy dystans do bullinków, przez opowieści durnego kumpla z sąsiedztwa.

--------------------



--------------------------
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 10 kwi 2012 - 17:06
Post #11

karolenka... za moim Mężem całe życie chodzi mastino lub cane. Mastino oprotestowałam, ale na cane pewnie stanie 37.gif I tylko resztka mojego zdrowego rozsądku pozwala mi zapanować nad kolejnym powiększeniem stada 37.gif
karoleenka
wto, 10 kwi 2012 - 18:53
[użytkownik x]- cane corso to moja kolejna miłosc - odłożona na jakąs nieokreśloną przyszłośc- kiedy może wkońcu zrobimy coż z tematem domu z ogrodem icon_smile.gif

pcola-mój dom stoi dla Ciebie otworem - daj znac tylko kiedy
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post wto, 10 kwi 2012 - 18:53
Post #12

[użytkownik x]- cane corso to moja kolejna miłosc - odłożona na jakąs nieokreśloną przyszłośc- kiedy może wkońcu zrobimy coż z tematem domu z ogrodem icon_smile.gif

pcola-mój dom stoi dla Ciebie otworem - daj znac tylko kiedy

--------------------





Lutnia
śro, 11 kwi 2012 - 11:16
Karoleenka - myślicie o wystawowym szaleństwie? Napisz, że tak! Fajnie będzie się gdzieś spotkać icon_smile.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post śro, 11 kwi 2012 - 11:16
Post #13

Karoleenka - myślicie o wystawowym szaleństwie? Napisz, że tak! Fajnie będzie się gdzieś spotkać icon_smile.gif


--------------------
karoleenka
śro, 11 kwi 2012 - 12:18
no Lutnia no BAA ! icon_smile.gif
kurde mam nadzieję, że się uda - bo młoda póki co nie ma zbyt dobrego zgryzu...tzn ma ogromne szanse na to, że sie wyrównają ale tego nigdy nie wiadomo...
za to takie zęby na tym etapie szczenięctwa wskazują na szansę na piękna głowę...a to u miniaków rarytas icon_smile.gif

strasznie bym chciała ale nie oszukujmy się nie kupuję potencjalnie najlepszego szczeniaka w miocie bo takie już zanim się urodzą są zaklepane no i kosztują baardzo duużo.




karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post śro, 11 kwi 2012 - 12:18
Post #14

no Lutnia no BAA ! icon_smile.gif
kurde mam nadzieję, że się uda - bo młoda póki co nie ma zbyt dobrego zgryzu...tzn ma ogromne szanse na to, że sie wyrównają ale tego nigdy nie wiadomo...
za to takie zęby na tym etapie szczenięctwa wskazują na szansę na piękna głowę...a to u miniaków rarytas icon_smile.gif

strasznie bym chciała ale nie oszukujmy się nie kupuję potencjalnie najlepszego szczeniaka w miocie bo takie już zanim się urodzą są zaklepane no i kosztują baardzo duużo.






--------------------





Madziulek
śro, 11 kwi 2012 - 12:32
Ale mam nadzieje, ze czujesz sie winna ? Bo przez Ciebie zaczelam powazniej myslec o 2 psie......dosc powaznie bym powiedziala. icon_wink.gif
Madziulek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,721
Dołączył: nie, 22 sty 06 - 09:49
Nr użytkownika: 4,669




post śro, 11 kwi 2012 - 12:32
Post #15

Ale mam nadzieje, ze czujesz sie winna ? Bo przez Ciebie zaczelam powazniej myslec o 2 psie......dosc powaznie bym powiedziala. icon_wink.gif

--------------------
K 2007
M 2012
Lutnia
śro, 11 kwi 2012 - 13:08
CYTAT(karoleenka @ Wed, 11 Apr 2012 - 13:18) *
no Lutnia no BAA ! icon_smile.gif
kurde mam nadzieję, że się uda - bo młoda póki co nie ma zbyt dobrego zgryzu...tzn ma ogromne szanse na to, że sie wyrównają ale tego nigdy nie wiadomo...
za to takie zęby na tym etapie szczenięctwa wskazują na szansę na piękna głowę...a to u miniaków rarytas icon_smile.gif


Skoro nie wiadomo co będzie ze zgryzem (na starcie ma wskazujący na możliwość złego) to mam nadzieję, ze dostałaś odpowiednią cenę (nie płacisz za nią jak za pełnowartościowe szczenię rokujące wystawowo).

Zgryz zawsze może się poprawić (a jajko zejść) ale to już jest bonus dla właściciela. Kupuje on bowiem w danym momencie peta (za cenę peta). Oczywiście, że takie zwierzę potem może przepięknie wyrosnąć, ale... to już jest jak pisałam bonus dla właściciela.

Jaki zgryz muszą wg wzorca mieć bulwy? Jeden - ten właściwy, czy dopuszczalne (ale niepożądane) są też inne opcje? To ważne.

Z przyjemnością będę patrzeć na Twoją bullinkę icon_smile.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post śro, 11 kwi 2012 - 13:08
Post #16

CYTAT(karoleenka @ Wed, 11 Apr 2012 - 13:18) *
no Lutnia no BAA ! icon_smile.gif
kurde mam nadzieję, że się uda - bo młoda póki co nie ma zbyt dobrego zgryzu...tzn ma ogromne szanse na to, że sie wyrównają ale tego nigdy nie wiadomo...
za to takie zęby na tym etapie szczenięctwa wskazują na szansę na piękna głowę...a to u miniaków rarytas icon_smile.gif


Skoro nie wiadomo co będzie ze zgryzem (na starcie ma wskazujący na możliwość złego) to mam nadzieję, ze dostałaś odpowiednią cenę (nie płacisz za nią jak za pełnowartościowe szczenię rokujące wystawowo).

Zgryz zawsze może się poprawić (a jajko zejść) ale to już jest bonus dla właściciela. Kupuje on bowiem w danym momencie peta (za cenę peta). Oczywiście, że takie zwierzę potem może przepięknie wyrosnąć, ale... to już jest jak pisałam bonus dla właściciela.

Jaki zgryz muszą wg wzorca mieć bulwy? Jeden - ten właściwy, czy dopuszczalne (ale niepożądane) są też inne opcje? To ważne.

Z przyjemnością będę patrzeć na Twoją bullinkę icon_smile.gif

--------------------
karoleenka
śro, 11 kwi 2012 - 13:44
Lutnia - tak kupuję taniej ale nie z tego względu -ona ma lekki tyłozgryz , który na 90 % się wyrówna - niestety to jest bolączka rasy - dużo szczeniąt rodzi się z tyłozgryzem, potem sie wyrównuje albo nie. no loteria - gorzej by było jakby pies miał przodozgryz wtedy nikłe szanse. Nawet jeśli kupujesz psa z prawidłowym zgryzem nie masz pewności, że się nie pogorszy w trakcie wzrostu.
temat rzeka - szczeniaki z tyłozgryzem nie są petami - na wystawie porządany zgryz nożycowy

Madziula - a tam od razu winna, jeszcze będziesz mi dziękowała, że Cie natchnęłam icon_smile.gif

Ten post edytował karoleenka śro, 11 kwi 2012 - 13:46
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post śro, 11 kwi 2012 - 13:44
Post #17

Lutnia - tak kupuję taniej ale nie z tego względu -ona ma lekki tyłozgryz , który na 90 % się wyrówna - niestety to jest bolączka rasy - dużo szczeniąt rodzi się z tyłozgryzem, potem sie wyrównuje albo nie. no loteria - gorzej by było jakby pies miał przodozgryz wtedy nikłe szanse. Nawet jeśli kupujesz psa z prawidłowym zgryzem nie masz pewności, że się nie pogorszy w trakcie wzrostu.
temat rzeka - szczeniaki z tyłozgryzem nie są petami - na wystawie porządany zgryz nożycowy

Madziula - a tam od razu winna, jeszcze będziesz mi dziękowała, że Cie natchnęłam icon_smile.gif

--------------------





pcola
śro, 11 kwi 2012 - 14:33
Co do zgryzu icon_smile.gif Z piątki szczeniorów 4 miały przodożuchwie - tylko się pogłębiło. Fiona miała cofniętą żuchwę - wyszła na prostą.

karoleenka,
ja do Wrocka mam blisko i bywam, więc uważaj icon_cool.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post śro, 11 kwi 2012 - 14:33
Post #18

Co do zgryzu icon_smile.gif Z piątki szczeniorów 4 miały przodożuchwie - tylko się pogłębiło. Fiona miała cofniętą żuchwę - wyszła na prostą.

karoleenka,
ja do Wrocka mam blisko i bywam, więc uważaj icon_cool.gif

--------------------



--------------------------
Lutnia
śro, 11 kwi 2012 - 20:18
CYTAT(karoleenka @ Wed, 11 Apr 2012 - 14:44) *
temat rzeka - szczeniaki z tyłozgryzem nie są petami - na wystawie porządany zgryz nożycowy


Jednak co rasa to różnice icon_smile.gif U nas szczeniaki, które nie mają idealnego zgryzu są sprzedawane jako pety. Tzn. oczywiście, że może się to zmienić na dobry zgryz ale stan szczeniaka (i jego pełnowartościowość) ocenia się na dzień sprzedaży.
Jeśli zgryz jest zły - to pies idzie jako pet (bo na wystawie za zły zgryz wylatujesz z ringu min. z obniżoną oceną), co oczywiście nie wyklucza możliwości zgłaszania go na wystawy gdy zgryz się poprawi.

Masz już jakieś fotki????
Strasznie jestem ciekawa maluchy... Bulwy oczarowały mnie po Krainie Chichów icon_smile.gif
Lutnia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,819
Dołączył: pon, 21 mar 05 - 16:08
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,898




post śro, 11 kwi 2012 - 20:18
Post #19

CYTAT(karoleenka @ Wed, 11 Apr 2012 - 14:44) *
temat rzeka - szczeniaki z tyłozgryzem nie są petami - na wystawie porządany zgryz nożycowy


Jednak co rasa to różnice icon_smile.gif U nas szczeniaki, które nie mają idealnego zgryzu są sprzedawane jako pety. Tzn. oczywiście, że może się to zmienić na dobry zgryz ale stan szczeniaka (i jego pełnowartościowość) ocenia się na dzień sprzedaży.
Jeśli zgryz jest zły - to pies idzie jako pet (bo na wystawie za zły zgryz wylatujesz z ringu min. z obniżoną oceną), co oczywiście nie wyklucza możliwości zgłaszania go na wystawy gdy zgryz się poprawi.

Masz już jakieś fotki????
Strasznie jestem ciekawa maluchy... Bulwy oczarowały mnie po Krainie Chichów icon_smile.gif


--------------------
karoleenka
czw, 12 kwi 2012 - 09:33
Lutnia - Kraina Chichów i Jonathan Carroll jest moja miłością icon_smile.gif

a oto ONA Elza vel FANTA ( jeszcze nie na 100 % bo to się okaże jak ją w końcu poznamy)

Ten post edytował karoleenka czw, 12 kwi 2012 - 09:35
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post czw, 12 kwi 2012 - 09:33
Post #20

Lutnia - Kraina Chichów i Jonathan Carroll jest moja miłością icon_smile.gif

a oto ONA Elza vel FANTA ( jeszcze nie na 100 % bo to się okaże jak ją w końcu poznamy)

--------------------





> ZwariowaÅ‚am ...bÄ™dziemy mieli kolejnego psa
Start new topic
Reply to this topic
14 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 19 cze 2024 - 01:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama