Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

A moze znajdzie sie ktos w Szwajcarii..?

> 
AlicjaR
wto, 28 paź 2008 - 18:38
to koniecznie musicie kiedys do ascony przyjechac. Nasze Zosie sie razem pobawia, mezowie pogadaja icon_smile.gif hihi faktycznie zbieg okolicznosci.
A gdzier sie poznaliscie? W ch?
AlicjaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 17:04
SkÄ…d: szwajcaria
Nr użytkownika: 12,123

GG:


post wto, 28 paź 2008 - 18:38
Post #21

to koniecznie musicie kiedys do ascony przyjechac. Nasze Zosie sie razem pobawia, mezowie pogadaja icon_smile.gif hihi faktycznie zbieg okolicznosci.
A gdzier sie poznaliscie? W ch?

--------------------
SOFIA 4.09.2006
Adriannna
wto, 28 paź 2008 - 18:55
Tak w Szwajcarii na kursie jezykowym. A wy?
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post wto, 28 paź 2008 - 18:55
Post #22

Tak w Szwajcarii na kursie jezykowym. A wy?

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
AlicjaR
wto, 28 paź 2008 - 19:28
ja przyjechalam do Szwajacrii na 3 miesiace do pray i tak juz zostalam icon_smile.gif
A czy Sophie juz mowi? Ile jezykow slyszy na codzien?
Ja do Zosia mowie tylko po polsku a Marco po wlosku bo twierdzi ze juz tyle lat tu jest, ze portugalski nie przychodzi mu tak automatycznie jak wloski. Szkoda, na poczatku proboal ale teraz obiecal, ze z druga dzidzia od poczatku bedzie mowil po portugalsku to Zosia tez zalapie. Ale ona bardzo malo mowi, raczej w swoim jezyku a "po naszemu" jakies slowa.
AlicjaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 17:04
SkÄ…d: szwajcaria
Nr użytkownika: 12,123

GG:


post wto, 28 paź 2008 - 19:28
Post #23

ja przyjechalam do Szwajacrii na 3 miesiace do pray i tak juz zostalam icon_smile.gif
A czy Sophie juz mowi? Ile jezykow slyszy na codzien?
Ja do Zosia mowie tylko po polsku a Marco po wlosku bo twierdzi ze juz tyle lat tu jest, ze portugalski nie przychodzi mu tak automatycznie jak wloski. Szkoda, na poczatku proboal ale teraz obiecal, ze z druga dzidzia od poczatku bedzie mowil po portugalsku to Zosia tez zalapie. Ale ona bardzo malo mowi, raczej w swoim jezyku a "po naszemu" jakies slowa.

--------------------
SOFIA 4.09.2006
Adriannna
wto, 28 paź 2008 - 19:53
Ja z Sophie rozmawiam po polsku, Achiles po portugalsku no i miedzy soba mowimy po niemiecku. Sophie rozumie wszystko po polsku i po portugalsku. Jak bawi sie z tutejszymi dziecmi to odpowiada do nich po niemiecku, ale poki co bardzo niewiele. Po polsku mowi lepiej niz po portugalsku, ale sa to czesciej pojedyncze slowa niz zdania. Trzeba sie dobrze wsluchac w to co mowi. Ja jestem przyzwyczajona, ale ktos z boku raczej by nie zrozumial co mowi. Jak natomiast ma ochote nam "popyskowac" mowi w swoim jezyku 06.gif
Adriannna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,030
Dołączył: pią, 25 lis 05 - 00:24
SkÄ…d: RJ/BR
Nr użytkownika: 4,124




post wto, 28 paź 2008 - 19:53
Post #24

Ja z Sophie rozmawiam po polsku, Achiles po portugalsku no i miedzy soba mowimy po niemiecku. Sophie rozumie wszystko po polsku i po portugalsku. Jak bawi sie z tutejszymi dziecmi to odpowiada do nich po niemiecku, ale poki co bardzo niewiele. Po polsku mowi lepiej niz po portugalsku, ale sa to czesciej pojedyncze slowa niz zdania. Trzeba sie dobrze wsluchac w to co mowi. Ja jestem przyzwyczajona, ale ktos z boku raczej by nie zrozumial co mowi. Jak natomiast ma ochote nam "popyskowac" mowi w swoim jezyku 06.gif

--------------------
Sophie 2006 i Noemie 2010 :)

Na brazylijskim luzie...
> A moze znajdzie sie ktos w Szwajcarii..?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 24 cze 2024 - 20:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama