Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
10 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia   

Wigilia - tradycyjnie, latwo, smacznie i z wyprzedzeniem

> 
irminka2
śro, 23 gru 2009 - 09:29
Można z matiasów w oleju.
Robię je od trzech lat chyba i sa naprawdę boskie , tak samo jak sałatka ze śledzi marynowanych wg przepisu Blue.
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post śro, 23 gru 2009 - 09:29
Post #81

Można z matiasów w oleju.
Robię je od trzech lat chyba i sa naprawdę boskie , tak samo jak sałatka ze śledzi marynowanych wg przepisu Blue.
Pronto
śro, 23 gru 2009 - 11:21
Dzięki, zrobiłam wczoraj właśnie z tych w oleju i dzisiaj już połowę sama zjadłam. 08.gif icon_rolleyes.gif
Dlatego po przyjściu z pracy robię dzisiaj następną porcję.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post śro, 23 gru 2009 - 11:21
Post #82

Dzięki, zrobiłam wczoraj właśnie z tych w oleju i dzisiaj już połowę sama zjadłam. 08.gif icon_rolleyes.gif
Dlatego po przyjściu z pracy robię dzisiaj następną porcję.
odynka

Go??







post śro, 23 gru 2009 - 16:47
Post #83

dziewczyny przepis na ajerkoniak potrzebujęicon_biggrin.gif
simonav
śro, 23 gru 2009 - 23:59
A ja potrzebuję przepis na kapustę z grochem 06.gif w internecie znalazłam kilka ale wszystkie inne i zgłupiałam.Ma ktos jakis sprawdzony?
simonav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 932
Dołączył: wto, 18 lis 08 - 21:40
SkÄ…d: wielkopolska
Nr użytkownika: 23,679




post śro, 23 gru 2009 - 23:59
Post #84

A ja potrzebuję przepis na kapustę z grochem 06.gif w internecie znalazłam kilka ale wszystkie inne i zgłupiałam.Ma ktos jakis sprawdzony?

--------------------
PATRYCJA


KRYSTIAN
milly
piÄ…, 15 sty 2010 - 23:26
ja nie wiem, czy już dziękowałam Blue za jej popisowe śledziki w śmietanie, ale od jakiegoś czasu są to również moje popisowe. I jutro znów będę je robić bo pałam do nich uczuciem gorącym. Blue, mniam mniam:)
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post piÄ…, 15 sty 2010 - 23:26
Post #85

ja nie wiem, czy już dziękowałam Blue za jej popisowe śledziki w śmietanie, ale od jakiegoś czasu są to również moje popisowe. I jutro znów będę je robić bo pałam do nich uczuciem gorącym. Blue, mniam mniam:)
Tigerek
nie, 17 sty 2010 - 22:17
CYTAT(milly @ Mon, 31 Oct 2005 - 09:35) *
miodowe śledzie wg arry:
Dziewczyny mam świetny przepis na śledzie. Robię je co roku i wszyscy się zajadają. Przepis jest prostyy i błyskawiczny. Polecam szczerze na wigilijny stół
ÅšLEDZIE W MIODZIE
4 śledzie (około 400 gram) ja kupuję mały kubełek matijasów
2 łyżki miodu
2 łyżki koncentratu pomidorowego
3 łyżki ketchupu
2-3 średnie cebule
Śledzie pokroić w prostokąty, ułożyć w naczyniu.
Cebulkę zeszklić na oliwie, dodać koncentrat, ketchup oraz miód. Ostudzić. Zalać śledzie. Odstawić do lodówki na conajmniej 24 godziny.
Życzę smacznego


Ja zamiast ketchupu daję 2 łyżki octu winnego, ziele angielskie i liść laurowy. Rewelacja, jedyne śledzie jakie je mój nieznoszący śledzi brat icon_biggrin.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post nie, 17 sty 2010 - 22:17
Post #86

CYTAT(milly @ Mon, 31 Oct 2005 - 09:35) *
miodowe śledzie wg arry:
Dziewczyny mam świetny przepis na śledzie. Robię je co roku i wszyscy się zajadają. Przepis jest prostyy i błyskawiczny. Polecam szczerze na wigilijny stół
ÅšLEDZIE W MIODZIE
4 śledzie (około 400 gram) ja kupuję mały kubełek matijasów
2 łyżki miodu
2 łyżki koncentratu pomidorowego
3 łyżki ketchupu
2-3 średnie cebule
Śledzie pokroić w prostokąty, ułożyć w naczyniu.
Cebulkę zeszklić na oliwie, dodać koncentrat, ketchup oraz miód. Ostudzić. Zalać śledzie. Odstawić do lodówki na conajmniej 24 godziny.
Życzę smacznego


Ja zamiast ketchupu daję 2 łyżki octu winnego, ziele angielskie i liść laurowy. Rewelacja, jedyne śledzie jakie je mój nieznoszący śledzi brat icon_biggrin.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
A.L.

Go??







post czw, 23 gru 2010 - 11:26
Post #87

Czy te sledzie w miodzie maja slodki smak??? Brzmia zachecajaco, ale jak sie wyczuje typowo slodki smak, to u mnie nikt tego nie zje icon_sad.gif

Prosze niech ktos odpowie, bo nie wiem jaka wersje sledzi robic na jutro.
agarad
czw, 23 gru 2010 - 22:25
CYTAT(A.L. @ Thu, 23 Dec 2010 - 11:26) *
Czy te sledzie w miodzie maja slodki smak??? Brzmia zachecajaco, ale jak sie wyczuje typowo slodki smak, to u mnie nikt tego nie zje icon_sad.gif

Prosze niech ktos odpowie, bo nie wiem jaka wersje sledzi robic na jutro.



Są słodkawe icon_smile.gif ale nie typowo słodkie .
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post czw, 23 gru 2010 - 22:25
Post #88

CYTAT(A.L. @ Thu, 23 Dec 2010 - 11:26) *
Czy te sledzie w miodzie maja slodki smak??? Brzmia zachecajaco, ale jak sie wyczuje typowo slodki smak, to u mnie nikt tego nie zje icon_sad.gif

Prosze niech ktos odpowie, bo nie wiem jaka wersje sledzi robic na jutro.



Są słodkawe icon_smile.gif ale nie typowo słodkie .

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Tośka
czw, 01 gru 2011 - 15:17
CYTAT(A.L. @ Thu, 23 Dec 2010 - 13:26) *
Czy te sledzie w miodzie maja slodki smak??? Brzmia zachecajaco, ale jak sie wyczuje typowo slodki smak, to u mnie nikt tego nie zje icon_sad.gif

Prosze niech ktos odpowie, bo nie wiem jaka wersje sledzi robic na jutro.



a najlepiej zrobic je kilka dni wcześniej, są lepsze w smaku

PS. Odnawiam temat, bo święta zapasem, a ja szukam inspiracji
Tośka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,476
Dołączył: pią, 07 lip 06 - 08:49
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 6,532

GG:


post czw, 01 gru 2011 - 15:17
Post #89

CYTAT(A.L. @ Thu, 23 Dec 2010 - 13:26) *
Czy te sledzie w miodzie maja slodki smak??? Brzmia zachecajaco, ale jak sie wyczuje typowo slodki smak, to u mnie nikt tego nie zje icon_sad.gif

Prosze niech ktos odpowie, bo nie wiem jaka wersje sledzi robic na jutro.



a najlepiej zrobic je kilka dni wcześniej, są lepsze w smaku

PS. Odnawiam temat, bo święta zapasem, a ja szukam inspiracji

--------------------
Tośka podwójna mama
Matyśki od 15.10.2008r. i
Marcyśki od 20.08.2012r.

basiaw
czw, 01 gru 2011 - 16:12
podpisuje się pod Tośką, też szukam inspiracji icon_smile.gif Jutro albo w niedziele powstaną uszka do zamrożenia, oczywiście tylko wtedy, gdy się dowiem jak zrobić farsz...
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post czw, 01 gru 2011 - 16:12
Post #90

podpisuje się pod Tośką, też szukam inspiracji icon_smile.gif Jutro albo w niedziele powstaną uszka do zamrożenia, oczywiście tylko wtedy, gdy się dowiem jak zrobić farsz...

--------------------

moko.
czw, 01 gru 2011 - 18:31
Ja muszę mieć plan, gdyż święta spędzamy w Zakopanem i muszę coś zabrać z domu...
a) coś, co przeżyje podróż 400 km
b) co można zrobić w kilka godzin (w czwartek od 17), wigilia jest w sobotę
c) coÅ›, co wytrzyma kilka dni

I tak:
a) pasztet
b) ciasto (jakie?)
c) śledzie w słoikach

potrzebuje jeszcze czegoÅ›? na te kilka dni swiÄ…t.

Wigilia jest w restauracji, ale co potem jeść?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 01 gru 2011 - 18:31
Post #91

Ja muszę mieć plan, gdyż święta spędzamy w Zakopanem i muszę coś zabrać z domu...
a) coś, co przeżyje podróż 400 km
b) co można zrobić w kilka godzin (w czwartek od 17), wigilia jest w sobotę
c) coÅ›, co wytrzyma kilka dni

I tak:
a) pasztet
b) ciasto (jakie?)
c) śledzie w słoikach

potrzebuje jeszcze czegoÅ›? na te kilka dni swiÄ…t.

Wigilia jest w restauracji, ale co potem jeść?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Grubcia
czw, 01 gru 2011 - 19:11
moko-na razie przyszedł mi do głowy piernik, pierniczki, suszone owoce, bakalie, ...kurcze ciekawe co dziewczyny poradzą...
Grubcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 356
Dołączył: nie, 29 mar 09 - 13:12
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 26,405




post czw, 01 gru 2011 - 19:11
Post #92

moko-na razie przyszedł mi do głowy piernik, pierniczki, suszone owoce, bakalie, ...kurcze ciekawe co dziewczyny poradzą...

--------------------
2 Anio?ki 2004r...somewhere over the rainbow... [i] [i] :(
i na ziemi...

Córcia :)

i Synu? :)


katherinnn
wto, 06 gru 2011 - 20:22
CYTAT(basiaw @ Thu, 01 Dec 2011 - 16:12) *
podpisuje się pod Tośką, też szukam inspiracji icon_smile.gif Jutro albo w niedziele powstaną uszka do zamrożenia, oczywiście tylko wtedy, gdy się dowiem jak zrobić farsz...


basiaw, ja farsz do uszek robię tak: gotuję porządną garść suszonych grzybków, podsmażam cebulkę, żeby się zrumieniła, dodaję do grzybków, do tego jedna namoczona w wodzie bułka(ja zawsze staram się dać jakąś dobrą bułeczkę, nie taką "napompowaną", jak czasem można kupić). Potem przepuszczam to wszystko przez maszynkę do mięsa, doprawiam solą i pieprzem i gotowe!
W mojej rodzinie według tego przepisu robimy uszka od kilkudziesięciu lat i zawsze wychodzą, do tego barszczyk czerwony - oczywiście też robię sama, z rodzinnego przepisu - pycha!

Ja w tym roku na pewno robię jeszcze pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, śledziki w śmietanie z jabłuszkiem, a co dalej to jeszcze pomyślę. Z ciast na pewno makowiec i za kilka dni biorę się za pieczenie pierniczków z lukrem 01.gif
katherinnn


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: wto, 16 sie 11 - 13:58
SkÄ…d: Lubuskie
Nr użytkownika: 37,440




post wto, 06 gru 2011 - 20:22
Post #93

CYTAT(basiaw @ Thu, 01 Dec 2011 - 16:12) *
podpisuje się pod Tośką, też szukam inspiracji icon_smile.gif Jutro albo w niedziele powstaną uszka do zamrożenia, oczywiście tylko wtedy, gdy się dowiem jak zrobić farsz...


basiaw, ja farsz do uszek robię tak: gotuję porządną garść suszonych grzybków, podsmażam cebulkę, żeby się zrumieniła, dodaję do grzybków, do tego jedna namoczona w wodzie bułka(ja zawsze staram się dać jakąś dobrą bułeczkę, nie taką "napompowaną", jak czasem można kupić). Potem przepuszczam to wszystko przez maszynkę do mięsa, doprawiam solą i pieprzem i gotowe!
W mojej rodzinie według tego przepisu robimy uszka od kilkudziesięciu lat i zawsze wychodzą, do tego barszczyk czerwony - oczywiście też robię sama, z rodzinnego przepisu - pycha!

Ja w tym roku na pewno robię jeszcze pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, śledziki w śmietanie z jabłuszkiem, a co dalej to jeszcze pomyślę. Z ciast na pewno makowiec i za kilka dni biorę się za pieczenie pierniczków z lukrem 01.gif


--------------------



08.08.2011 - laparoskopia[usuni?ta torbiel i udro?nienie jajowodów]
basiaw
śro, 07 gru 2011 - 16:16
katherinnn dziękuję bardzo za przepis! Już jest w zeszycie, bułka kupiona. Jak możesz to poproszę jeszcze o przepis na pierniczki, bo jak zwykle nie zrobiłam tych co muszą leżakować icon_sad.gif...
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post śro, 07 gru 2011 - 16:16
Post #94

katherinnn dziękuję bardzo za przepis! Już jest w zeszycie, bułka kupiona. Jak możesz to poproszę jeszcze o przepis na pierniczki, bo jak zwykle nie zrobiłam tych co muszą leżakować icon_sad.gif...

--------------------

katherinnn
śro, 07 gru 2011 - 21:41
Ja robiÄ™ pierniczki z tego przepisu:

Składniki:

* 500 g mÄ…ki pszennej
* 120 g miękkiego masła lub margaryny
* 200 g cukru pudru
* 200 g płynnego miodu
* 1 jajko
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej
* 2 łyżki przyprawy do pierników
* Lukier:
* 1 białko jajka
* 200 g cukru pudru

1. Pierniczki najlepiej upiec nawet 2-3 tygodnie przed świętami. Zaraz po upieczeniu twardnieją i potrzebują spędzić nieco czasu w metalowych puszkach, żeby zdążyły zmięknąć do Bożego Narodzenia.
2. Przygotuj stolnicę i kuchenną wagę. Odważ mąkę, cukier puder, miód i masło.
3. Wymieszaj na stolnicy mąkę z sobą oczyszczoną, przyprawą do pierników i cukrem pudrem, dodaj tłuszcz i posiekaj całość ostrym nożem.
4. Zrób dołek i wlej do niego miód oraz jajko.
5. Ciasto należy wyrobić dokładnie na jednolitą masę.
6. Gotowe ciasto rozwałkuj na podsypanej mąką stolnicy na grubość ok. 3 mm.
7. Wykrawaj foremkami dowolne kształty i układaj pierniczki na blasze, wyłożonej papierem do pieczenia. Pamiętaj, żeby nie układać ich zbyt blisko siebie, bo pierniczki podczas pieczenia urosną i potrzebują na to trochę miejsca.
8. Pierniczki pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni, przez ok. 10 min.
9. Jeśli chcesz powiesić część pierniczków na choince, trzeba w nich zrobić dziurki patyczkiem do szaszłyków natychmiast po wyjęciu z pieca, zanim stwardnieją.
10. Przygotuj lukier: w makutrze utrzyj białko z cukrem pudrem, do smaku dodając kilka kropel soku z cytryny. Żeby zrobić kolorowy lukier, możesz dodać do niego odrobinę soku jagodowego albo malinowego.
11. Jeszcze ciepłe pierniczki posmaruj lukrem, możesz je też posypać kolorową lub czekoladową posypką, ozdobić rodzynkami, kandyzowanymi owocami lub jadalnymi perełkami.
12. Kiedy pierniczki wystygną, przełóż je do metalowych puszek z pokrywkami, żeby zmiękły do Bożego Narodzenia.


Ja osobiście też zawsze na ostatnią chwilę piekę pierniczki, w zeszłym roku nawet piekłam dopiero kilka dni przed wigilią, ale i tak były dobre icon_biggrin.gif
katherinnn


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: wto, 16 sie 11 - 13:58
SkÄ…d: Lubuskie
Nr użytkownika: 37,440




post śro, 07 gru 2011 - 21:41
Post #95

Ja robiÄ™ pierniczki z tego przepisu:

Składniki:

* 500 g mÄ…ki pszennej
* 120 g miękkiego masła lub margaryny
* 200 g cukru pudru
* 200 g płynnego miodu
* 1 jajko
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej
* 2 łyżki przyprawy do pierników
* Lukier:
* 1 białko jajka
* 200 g cukru pudru

1. Pierniczki najlepiej upiec nawet 2-3 tygodnie przed świętami. Zaraz po upieczeniu twardnieją i potrzebują spędzić nieco czasu w metalowych puszkach, żeby zdążyły zmięknąć do Bożego Narodzenia.
2. Przygotuj stolnicę i kuchenną wagę. Odważ mąkę, cukier puder, miód i masło.
3. Wymieszaj na stolnicy mąkę z sobą oczyszczoną, przyprawą do pierników i cukrem pudrem, dodaj tłuszcz i posiekaj całość ostrym nożem.
4. Zrób dołek i wlej do niego miód oraz jajko.
5. Ciasto należy wyrobić dokładnie na jednolitą masę.
6. Gotowe ciasto rozwałkuj na podsypanej mąką stolnicy na grubość ok. 3 mm.
7. Wykrawaj foremkami dowolne kształty i układaj pierniczki na blasze, wyłożonej papierem do pieczenia. Pamiętaj, żeby nie układać ich zbyt blisko siebie, bo pierniczki podczas pieczenia urosną i potrzebują na to trochę miejsca.
8. Pierniczki pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni, przez ok. 10 min.
9. Jeśli chcesz powiesić część pierniczków na choince, trzeba w nich zrobić dziurki patyczkiem do szaszłyków natychmiast po wyjęciu z pieca, zanim stwardnieją.
10. Przygotuj lukier: w makutrze utrzyj białko z cukrem pudrem, do smaku dodając kilka kropel soku z cytryny. Żeby zrobić kolorowy lukier, możesz dodać do niego odrobinę soku jagodowego albo malinowego.
11. Jeszcze ciepłe pierniczki posmaruj lukrem, możesz je też posypać kolorową lub czekoladową posypką, ozdobić rodzynkami, kandyzowanymi owocami lub jadalnymi perełkami.
12. Kiedy pierniczki wystygną, przełóż je do metalowych puszek z pokrywkami, żeby zmiękły do Bożego Narodzenia.


Ja osobiście też zawsze na ostatnią chwilę piekę pierniczki, w zeszłym roku nawet piekłam dopiero kilka dni przed wigilią, ale i tak były dobre icon_biggrin.gif


--------------------



08.08.2011 - laparoskopia[usuni?ta torbiel i udro?nienie jajowodów]
justin
śro, 07 gru 2011 - 21:56
katherinn, ja poproszę o przepis na śledziki w śmietanie z jabłuszkiem icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 07 gru 2011 - 21:56
Post #96

katherinn, ja poproszę o przepis na śledziki w śmietanie z jabłuszkiem icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
basiaw
śro, 07 gru 2011 - 22:09
katherinnn dziękuję!!!!
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post śro, 07 gru 2011 - 22:09
Post #97

katherinnn dziękuję!!!!

--------------------

justin
śro, 07 gru 2011 - 23:30
szukam przepisu na zupÄ™ cappucino borowikowe.
Znalazłam cos takiego, ale może ktoś ma lepszy przepis ?
https://kotanyi.nagrodynka.pl/przepis/zupa-...kowo-borowikowa
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 07 gru 2011 - 23:30
Post #98

szukam przepisu na zupÄ™ cappucino borowikowe.
Znalazłam cos takiego, ale może ktoś ma lepszy przepis ?
https://kotanyi.nagrodynka.pl/przepis/zupa-...kowo-borowikowa

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
katherinnn
czw, 08 gru 2011 - 17:11
CYTAT(justin @ Wed, 07 Dec 2011 - 21:56) *
katherinn, ja poproszę o przepis na śledziki w śmietanie z jabłuszkiem icon_smile.gif


justin, przepis na śledziki:

Åšledzie w sosie
Składniki:
- 80 dag filetów śledziowych
- 1 duża kwaśna śmietana
- 2 całe jabłka (dobrze jak są kwaśne)
- 2 cebule pokrojone w kostkÄ™
- pieprz
- sok z całej cytryny

Filety dobrze namoczyć.
Jabłko trzemy na tarce jarzynowej, cebule kroimy w kostkę, skrapiamy wszystko sokiem z cytryny. Wlewamy śmietanę i przyprawiamy pieprzem.
Namoczone filety kroimy w paski i dodajemy do przygotowanego sosu. Mieszamy i zostawiamy na kilka godzin, żeby się przegryzło. Można też włożyć do słoika. icon_biggrin.gif


Zastanawiałam się, żeby zrobić kutię, ale nigdy nie robiłam. Może któraś z Was ma dobry i sprawdzony przepis? Będę wdzięczna blagam.gif
katherinnn


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 64
Dołączył: wto, 16 sie 11 - 13:58
SkÄ…d: Lubuskie
Nr użytkownika: 37,440




post czw, 08 gru 2011 - 17:11
Post #99

CYTAT(justin @ Wed, 07 Dec 2011 - 21:56) *
katherinn, ja poproszę o przepis na śledziki w śmietanie z jabłuszkiem icon_smile.gif


justin, przepis na śledziki:

Åšledzie w sosie
Składniki:
- 80 dag filetów śledziowych
- 1 duża kwaśna śmietana
- 2 całe jabłka (dobrze jak są kwaśne)
- 2 cebule pokrojone w kostkÄ™
- pieprz
- sok z całej cytryny

Filety dobrze namoczyć.
Jabłko trzemy na tarce jarzynowej, cebule kroimy w kostkę, skrapiamy wszystko sokiem z cytryny. Wlewamy śmietanę i przyprawiamy pieprzem.
Namoczone filety kroimy w paski i dodajemy do przygotowanego sosu. Mieszamy i zostawiamy na kilka godzin, żeby się przegryzło. Można też włożyć do słoika. icon_biggrin.gif


Zastanawiałam się, żeby zrobić kutię, ale nigdy nie robiłam. Może któraś z Was ma dobry i sprawdzony przepis? Będę wdzięczna blagam.gif

--------------------



08.08.2011 - laparoskopia[usuni?ta torbiel i udro?nienie jajowodów]
justin
piÄ…, 09 gru 2011 - 11:32
katherinn, jakie śledzie kupujesz, matjasy?
W czym mam je wcześniej namoczyć i jak długo?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post piÄ…, 09 gru 2011 - 11:32
Post #100

katherinn, jakie śledzie kupujesz, matjasy?
W czym mam je wcześniej namoczyć i jak długo?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
> Wigilia - tradycyjnie, latwo, smacznie i z wyprzedzeniem
Start new topic
Reply to this topic
10 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 26 wrz 2024 - 22:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama