Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zeszyty i książki z ubiegłych lat

> 
Ika
nie, 29 kwi 2012 - 13:39
Mam małe mieszkanie. Generalnie powinnam wywalać jak najwięcej, czyli wszystko, czego się nie używa, powinno wylecieć.
W pokoju kiedyś Oskara, a obecnie dzieci, jest coraz ciaśniej - siłą rzeczy. Ale półka z książkami i zeszytami z ubiegłych lat rozrasta się... dokładamy tam skończone zeszyty i książki z bieżącego roku.
Wy też zbieracie? Czy wyrzucacie? A jeśli wyrzucacie, to kiedy? Od razu, jak się skończy książka/zeszyt, czy muszą odleżeć i nabrać mocy urzędowej? icon_wink.gif

Ja nie wiem, dlaczego zbieram. Bo jestem chomikiem, czy może dlatego, że wychowałam się w czasach, kiedy książek się nie wyrzucało... Zeszyty zbieram chyba odruchowo, ale przed wyrzucaniem książek mam opór. Bo to w końcu książka. Aczkolwiek obecny system jest chory, książka jest na raz, dla jednego ucznia a kolejny rocznik znów musi kupić pakiet. Bo w książkach się bazgrze, wypełnia ćwiczenia. A nawet jeśli podręcznik "czysty", to i tak kolejny rocznik kupuje pakiet, zazwyczaj szkoła kupuje a dzieci mają tylko przynieść kasę. Chyba nie ma opcji kupienia ćwiczeń rozdzielnie, nie w pakiecie z podręcznikami.

Czy te książki/zeszyty mogą nam się jeszcze do czegoś przydać...?
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post nie, 29 kwi 2012 - 13:39
Post #1

Mam małe mieszkanie. Generalnie powinnam wywalać jak najwięcej, czyli wszystko, czego się nie używa, powinno wylecieć.
W pokoju kiedyś Oskara, a obecnie dzieci, jest coraz ciaśniej - siłą rzeczy. Ale półka z książkami i zeszytami z ubiegłych lat rozrasta się... dokładamy tam skończone zeszyty i książki z bieżącego roku.
Wy też zbieracie? Czy wyrzucacie? A jeśli wyrzucacie, to kiedy? Od razu, jak się skończy książka/zeszyt, czy muszą odleżeć i nabrać mocy urzędowej? icon_wink.gif

Ja nie wiem, dlaczego zbieram. Bo jestem chomikiem, czy może dlatego, że wychowałam się w czasach, kiedy książek się nie wyrzucało... Zeszyty zbieram chyba odruchowo, ale przed wyrzucaniem książek mam opór. Bo to w końcu książka. Aczkolwiek obecny system jest chory, książka jest na raz, dla jednego ucznia a kolejny rocznik znów musi kupić pakiet. Bo w książkach się bazgrze, wypełnia ćwiczenia. A nawet jeśli podręcznik "czysty", to i tak kolejny rocznik kupuje pakiet, zazwyczaj szkoła kupuje a dzieci mają tylko przynieść kasę. Chyba nie ma opcji kupienia ćwiczeń rozdzielnie, nie w pakiecie z podręcznikami.

Czy te książki/zeszyty mogą nam się jeszcze do czegoś przydać...?

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************

Posty w temacie
Ika   Zeszyty i książki z ubiegÅ‚ych lat   nie, 29 kwi 2012 - 13:39
bb   Witaj w klubie, tez nie potrafie pozbyc sie ksiaze...   nie, 29 kwi 2012 - 13:55
TAQILLA   Witaj w klubie, tez nie potrafie pozbyc sie ksiaze...   nie, 29 kwi 2012 - 14:03
Agnes-3   Wyrzucam od razu.   nie, 29 kwi 2012 - 14:05
bb   Aczkolwiek obecny system jest chory, książka jes...   nie, 29 kwi 2012 - 14:12
marghe.   To Gaba decyduje co zostaje i jak dÅ‚ugo. Zazwycza...   nie, 29 kwi 2012 - 19:19
Ika   Czyli mówicie, że bez sensu trzymać? A makulatu...   nie, 29 kwi 2012 - 19:26
Mafia   Książki odsprzedajÄ™ na kiermaszu - pÅ‚acÄ… po 5...   nie, 29 kwi 2012 - 19:34
Ika   ResztÄ™ oddajÄ™ na makulaturÄ™ (dosÅ‚ownie za gros...   nie, 29 kwi 2012 - 19:42
marghe.   Przecież to nie chodzi o kasÄ™, chyba nikt nie sÄ...   nie, 29 kwi 2012 - 19:48
bb   Znalazlam cos takiego- moze tutaj?   nie, 29 kwi 2012 - 19:35
semi   ćwiczenia i zeszyty wyrzucam, książki oddajÄ™ d...   nie, 29 kwi 2012 - 19:47
paulap   wyrzucam na koniec roku, choć przyznajÄ™, że dzi...   nie, 29 kwi 2012 - 19:56
mÅ‚odziutka   Ika, ja ostatnio robiÅ‚am porzÄ…dki i wyrzuciÅ‚am ...   nie, 29 kwi 2012 - 20:28
moko.   Zeszyty zostawiam, tzn. od klasy I do klasy III, j...   nie, 29 kwi 2012 - 20:34
Kingus   Zeszyty moi sami wynoszÄ… do kontenera na papier-n...   pon, 30 kwi 2012 - 00:39
A_KA   Od 1 do 3 klasy - wszystko wyrzucone, a wÅ‚aÅ›ciwi...   pon, 30 kwi 2012 - 07:54
A_KA   Od 1 do 3 klasy - wszystko wyrzucone, a wÅ‚aÅ›ciwi...   pon, 30 kwi 2012 - 07:54
Fragosia   A ja wÅ‚asnie w sobote wyciagnÄ™lam z szafy ksiÄ…z...   pon, 30 kwi 2012 - 08:26
agama76   I ja, i mąż mamy jeszcze cześć naszych notatek...   pon, 30 kwi 2012 - 18:20
chaton_ania   Ja raczej nie chomikuje. Ide z moda i jak cos chce...   Å›ro, 23 maj 2012 - 16:05
oleksandra   Też siÄ™ wÅ‚aÅ›nie zastanawiam, co zrobić ze sta...   pon, 13 lis 2017 - 12:17
toshkia   Moje dziecko jeszcze nie chodzi do szkoÅ‚y ale mam...   piÄ…, 05 sty 2018 - 10:12
Stella25   Książek nie wyrzucam z mojej wielkiej miÅ‚oÅ›ci ...   pon, 22 sty 2018 - 17:28
Kotelka   Mojej starszej córce czÄ™sto kupowaÅ‚am podrÄ™czn...   pon, 30 maj 2022 - 12:27
> Zeszyty i książki z ubiegÅ‚ych lat
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 04:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama