Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6  

ZABAWKI - hity, kity

, słowem polecamy, odradzamy
> , sÅ‚owem polecamy, odradzamy
Dzaga
pon, 08 cze 2009 - 22:55
u nas neistety Kubuś po którymś już upadku z krzesełka do karmienia doznał kontuzji i nie kiwa się tylko rusza już głową i buzie otiwera...
na jakiś czas został schowany żeby mloda mogła się nim cieszyć na nowo

ale potwierdzam PRAWDZIWY HIT - KubuÅ› Puchatek na pniu!
Dzaga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,994
Dołączył: czw, 03 sie 06 - 16:03
SkÄ…d: moje okolice
Nr użytkownika: 6,840




post pon, 08 cze 2009 - 22:55
Post #101

u nas neistety Kubuś po którymś już upadku z krzesełka do karmienia doznał kontuzji i nie kiwa się tylko rusza już głową i buzie otiwera...
na jakiś czas został schowany żeby mloda mogła się nim cieszyć na nowo

ale potwierdzam PRAWDZIWY HIT - KubuÅ› Puchatek na pniu!

--------------------
Paulinka - 30 sierpnia 2007
Oliwka - 7 marca 2009


zawsze będziesz w naszych serduchach Fuksik...
25.05.2000-25.09.2009
Dzaga
pon, 07 wrz 2009 - 22:32
dziewczyny szukam prezentu dla 2latki... lale juz ma, wózki tez, nic dmuchanego bo mieszkanie niezbyt wielkie...
pomysłu brak jakoś.....
Dzaga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,994
Dołączył: czw, 03 sie 06 - 16:03
SkÄ…d: moje okolice
Nr użytkownika: 6,840




post pon, 07 wrz 2009 - 22:32
Post #102

dziewczyny szukam prezentu dla 2latki... lale juz ma, wózki tez, nic dmuchanego bo mieszkanie niezbyt wielkie...
pomysłu brak jakoś.....

--------------------
Paulinka - 30 sierpnia 2007
Oliwka - 7 marca 2009


zawsze będziesz w naszych serduchach Fuksik...
25.05.2000-25.09.2009
Gremi
wto, 08 wrz 2009 - 07:40
moja corka bardzo lubi sie bawic klockami lego duplo. Uwielbia tez gotowac zatem kuchnia i rozne garnuszki tez bardzo lubi. Moze wiec kup jej cos w tym kierunku
Gremi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,699
Dołączył: sob, 24 lut 07 - 10:45
SkÄ…d: z krainy deszczowcow
Nr użytkownika: 11,396

GG:


post wto, 08 wrz 2009 - 07:40
Post #103

moja corka bardzo lubi sie bawic klockami lego duplo. Uwielbia tez gotowac zatem kuchnia i rozne garnuszki tez bardzo lubi. Moze wiec kup jej cos w tym kierunku

--------------------







Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu - /Pascal Blaise/
bolka
wto, 08 wrz 2009 - 08:49
U nas też duże powodzenie mają klocki, i długo się już to utrzymuje.

Inne propozycje to:
1. telefon + kluczyk do auta z pilotem (przy czym kluczyk przetrwał tylko 2 miesiące, ale Darek cały czas się nim bawił)
https://allegro.pl/item729854897_telefon_ko...owi_polsku.html

2. naklejki - chłopaki obklejają stare pudełka/pojemniki i potem coś tam wrzucają sobie i cały dzień z tym chodzą

3. puzzle - https://allegro.pl/item735256754_wakacyjna_...zdy_puzzle.html,
https://allegro.pl/item724295558_puzzle_edu...im_6wzorow.html

4. domino obrazkowe - najlepiej w trudno psującym się pudełku

5. portfel i trochę twardych obrazków do kieszonek

6. widziałam na placu zabaw małe dziewczynki (3 lata), które się nie rozstawały ze swoimi małymi torebkami
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post wto, 08 wrz 2009 - 08:49
Post #104

U nas też duże powodzenie mają klocki, i długo się już to utrzymuje.

Inne propozycje to:
1. telefon + kluczyk do auta z pilotem (przy czym kluczyk przetrwał tylko 2 miesiące, ale Darek cały czas się nim bawił)
https://allegro.pl/item729854897_telefon_ko...owi_polsku.html

2. naklejki - chłopaki obklejają stare pudełka/pojemniki i potem coś tam wrzucają sobie i cały dzień z tym chodzą

3. puzzle - https://allegro.pl/item735256754_wakacyjna_...zdy_puzzle.html,
https://allegro.pl/item724295558_puzzle_edu...im_6wzorow.html

4. domino obrazkowe - najlepiej w trudno psującym się pudełku

5. portfel i trochę twardych obrazków do kieszonek

6. widziałam na placu zabaw małe dziewczynki (3 lata), które się nie rozstawały ze swoimi małymi torebkami

--------------------
asiaad2
piÄ…, 06 lis 2009 - 20:56
chcę kupić małemu na urodziny pociąg bo ostatnio jakoś u nas jest na topie, musi być masywny i taki raczej dla dwulatka ...mam tydzień pomocy
asiaad2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,368
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 12:40
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 8,058

GG:


post piÄ…, 06 lis 2009 - 20:56
Post #105

chcę kupić małemu na urodziny pociąg bo ostatnio jakoś u nas jest na topie, musi być masywny i taki raczej dla dwulatka ...mam tydzień pomocy

--------------------


alanis
wto, 10 lis 2009 - 15:01
Witam po długiej przerwie i polecam kilka zabawek dla dziecka w wieku ok. 2 latek

1. Puzzle HIT - dobrze zacząć od łatwiejszych, z małą ilością elementów potem zwiększać poziom trudności, jak dziecko złapie bakcyla to zabawa na długo

Zaczynaliśmy od takich drewnianych, 4-5 elementów, owieczka, konik, krówka, piesek


potem z tej samej serii pojazdy, już bardziej skomplikowane, samochód, samolot, ciuchcia, statek


po drodze były takie z uchwytami


dalej


aż po takie ramkowe i puzzle maxi podłogowe





Dzięki temu moje dziecko nauczyło się alfabetu, rozpoznawania literek, puzzle wykonane z twardej tektury, my dodatkowo jak ułożymy puzzle, poza tym że córka zapytana o jakąś literkę ją wskazuje to potem chodzimy, biegamy wokół śpiewając jedzie pociąg z daleka...super zabawa za w sumie niewielkie pieniądze




2. Tablica - dwustronna, magnetyczna z jednej z drugiej kredowa - nie ma dnia żeby dziecko z niej nie korzystało, do tego polecam niepylącą kredę crayolla może nie jest taka mięciutka do rysowania ale za to nie brudzi, pisaki tej samej firmy do tej białej części tablicy, do tego magnesy np. ze zwierzakami u nas hit

3. Pisaki, kredki Crayolla - rzeczywiście się zmywają icon_wink.gif

4. Dla fanów i fanek Kubusia Puchatka polecam Wodny Świat Kubusia Puchatka - Fisher Price, u nas wykorzystywany raczej na sucho bo zabawa równie fajna jak w wodzie, córka zakochana w tym zestawie


5. Drewniane instrumenty muzyczne, polecam Boikido, dla małych rączek i dźwięki nie są odstraszające, flecik, harmonijka ustna, ostatni hit ot cymbałki ale już takie najzwyklejsze plastikowe

6. Gumowy osiołek do skakania, najnowszy nabytek ale już mogę go nazwać hitem


7. Lego Duplo - drogie ale moim zdaniem warte swojej ceny, świetna zabawa śmiało mogę powiedziec dla całej rodzinki icon_wink.gif

8. Ciastolina - fajna sprawa dla maluchów które lubią takie plastyczne zajęcia, lepimy ludziki, zwierzaki, wycinamy wzory foremkami, za moich czasów była plastelina ale to ciasto-plasto jest nieporównywalnie fajniejsze, miękkie niezależnie od temperatury, elastyczne, plastyczne i nie brudzi.

Lista długa ale zbliża się czas prezentów to może kogoś zainspiruje, większość dedykowana od 3 lat ale gwarantuje że pod okiem rodzica i dwulatek sobie poradzi

Ten post edytował alanis wto, 10 lis 2009 - 15:02
alanis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,468
Dołączył: nie, 02 lip 06 - 11:50
Skąd: Gród Kraka ;-)
Nr użytkownika: 6,484




post wto, 10 lis 2009 - 15:01
Post #106

Witam po długiej przerwie i polecam kilka zabawek dla dziecka w wieku ok. 2 latek

1. Puzzle HIT - dobrze zacząć od łatwiejszych, z małą ilością elementów potem zwiększać poziom trudności, jak dziecko złapie bakcyla to zabawa na długo

Zaczynaliśmy od takich drewnianych, 4-5 elementów, owieczka, konik, krówka, piesek


potem z tej samej serii pojazdy, już bardziej skomplikowane, samochód, samolot, ciuchcia, statek


po drodze były takie z uchwytami


dalej


aż po takie ramkowe i puzzle maxi podłogowe





Dzięki temu moje dziecko nauczyło się alfabetu, rozpoznawania literek, puzzle wykonane z twardej tektury, my dodatkowo jak ułożymy puzzle, poza tym że córka zapytana o jakąś literkę ją wskazuje to potem chodzimy, biegamy wokół śpiewając jedzie pociąg z daleka...super zabawa za w sumie niewielkie pieniądze




2. Tablica - dwustronna, magnetyczna z jednej z drugiej kredowa - nie ma dnia żeby dziecko z niej nie korzystało, do tego polecam niepylącą kredę crayolla może nie jest taka mięciutka do rysowania ale za to nie brudzi, pisaki tej samej firmy do tej białej części tablicy, do tego magnesy np. ze zwierzakami u nas hit

3. Pisaki, kredki Crayolla - rzeczywiście się zmywają icon_wink.gif

4. Dla fanów i fanek Kubusia Puchatka polecam Wodny Świat Kubusia Puchatka - Fisher Price, u nas wykorzystywany raczej na sucho bo zabawa równie fajna jak w wodzie, córka zakochana w tym zestawie


5. Drewniane instrumenty muzyczne, polecam Boikido, dla małych rączek i dźwięki nie są odstraszające, flecik, harmonijka ustna, ostatni hit ot cymbałki ale już takie najzwyklejsze plastikowe

6. Gumowy osiołek do skakania, najnowszy nabytek ale już mogę go nazwać hitem


7. Lego Duplo - drogie ale moim zdaniem warte swojej ceny, świetna zabawa śmiało mogę powiedziec dla całej rodzinki icon_wink.gif

8. Ciastolina - fajna sprawa dla maluchów które lubią takie plastyczne zajęcia, lepimy ludziki, zwierzaki, wycinamy wzory foremkami, za moich czasów była plastelina ale to ciasto-plasto jest nieporównywalnie fajniejsze, miękkie niezależnie od temperatury, elastyczne, plastyczne i nie brudzi.

Lista długa ale zbliża się czas prezentów to może kogoś zainspiruje, większość dedykowana od 3 lat ale gwarantuje że pod okiem rodzica i dwulatek sobie poradzi

--------------------
Chrzest Zuzanki
nasze 9 miesięcy
Zuzinkowe zabawy
Gadu-gadu z mamuniÄ…
Zuzia-bo tygryski lubią brykać...

Zuzinku może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla nas jesteś całym światem!
Dzaga
pon, 23 lis 2009 - 16:01
jako mama dwulatki potwierdzam, ze puzzle sa rewelacyjnym zajeciem - zwłaszcza takie mniejsze od 4,5 elementowych icon_smile.gif
my mamy kilka zestawów takich puzzli



duplo tez jest w ciaglym ruchu icon_smile.gif
osiołek dmuchany tez jest HITem w klubie malucha icon_smile.gif

u nas ostatnim hitem okazał sie laptop FP




poza tym ciÄ…gle lale, ubieranie ich i karmienie,

aaa i jeszcze mamy taką mini kuchnię więc tez ciągle mamy gotowanie icon_smile.gif



Ten post edytował Dzaga pon, 23 lis 2009 - 16:04
Dzaga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,994
Dołączył: czw, 03 sie 06 - 16:03
SkÄ…d: moje okolice
Nr użytkownika: 6,840




post pon, 23 lis 2009 - 16:01
Post #107

jako mama dwulatki potwierdzam, ze puzzle sa rewelacyjnym zajeciem - zwłaszcza takie mniejsze od 4,5 elementowych icon_smile.gif
my mamy kilka zestawów takich puzzli



duplo tez jest w ciaglym ruchu icon_smile.gif
osiołek dmuchany tez jest HITem w klubie malucha icon_smile.gif

u nas ostatnim hitem okazał sie laptop FP




poza tym ciÄ…gle lale, ubieranie ich i karmienie,

aaa i jeszcze mamy taką mini kuchnię więc tez ciągle mamy gotowanie icon_smile.gif



--------------------
Paulinka - 30 sierpnia 2007
Oliwka - 7 marca 2009


zawsze będziesz w naszych serduchach Fuksik...
25.05.2000-25.09.2009
LilySnape
śro, 09 gru 2009 - 10:23
Laptop FP też mieliśmy, potwierdzam - to był hicior icon_smile.gif Ale wymieniłam go na nocnik FP, bo bardziej potrzebny, a laptop się już dziecku znudził 29.gif W sumie on dostał ten laptop b. wcześnie, ale uwielbiał wtedy, jak coś mu gadało i grało icon_wink.gif

Ciastolina też jak najbardziej, zwłaszcza wyciskarka do niej jest hitem icon_wink.gif

Brokat sypki + klej - wychodzÄ… b. fajne malunki.

No i garaż Mochtoys - młody go uwielbia
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
SkÄ…d: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post śro, 09 gru 2009 - 10:23
Post #108

Laptop FP też mieliśmy, potwierdzam - to był hicior icon_smile.gif Ale wymieniłam go na nocnik FP, bo bardziej potrzebny, a laptop się już dziecku znudził 29.gif W sumie on dostał ten laptop b. wcześnie, ale uwielbiał wtedy, jak coś mu gadało i grało icon_wink.gif

Ciastolina też jak najbardziej, zwłaszcza wyciskarka do niej jest hitem icon_wink.gif

Brokat sypki + klej - wychodzÄ… b. fajne malunki.

No i garaż Mochtoys - młody go uwielbia

--------------------
Marcin, 25.05.2007
jaAga*
śro, 09 gru 2009 - 13:33
Alanis spodobały mi się bardzo te puzzle w formie pociągu z literkami. Możesz podpowiedzieć gdzie takie kupić? moja cóa też uwielbia puzzle i już nawet całkiem trudne icon_wink.gif układa.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 09 gru 2009 - 13:33
Post #109

Alanis spodobały mi się bardzo te puzzle w formie pociągu z literkami. Możesz podpowiedzieć gdzie takie kupić? moja cóa też uwielbia puzzle i już nawet całkiem trudne icon_wink.gif układa.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
antenka
śro, 09 gru 2009 - 18:40
My też mamy te puzzle-pociąg. Są super.
https://www.allegro.pl/item833040875_loko_a...iag_okazja.html
antenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 959
Dołączył: nie, 01 paź 06 - 18:36
Skąd: Biała Podlaska
Nr użytkownika: 7,768

GG:


post śro, 09 gru 2009 - 18:40
Post #110

My też mamy te puzzle-pociąg. Są super.
https://www.allegro.pl/item833040875_loko_a...iag_okazja.html

--------------------
Martynka 31.03.2007. 3150g




Mo?e dla ?wiata to tylko dzieci.
Dla mnie TE dzieci to ca?y ?wiat.
alanis
śro, 09 gru 2009 - 19:18
antenka już pomogła, puzzle rzeczywiście zakupione na allegro.
Ja polecam dla tych którzy posiadają już ciastolinę albo zamierzają nabyć zestaw foremek, one są niby do ciasta ale idealnie nadają się do zabawy ciastoliną, są naprawdę śliczne, duże, kolorowe i mamy zabawę na długo bo foremek jest 100 w tym alfabet i cyferki, ja zamierzam je też wykorzystać do pierników 06.gif

https://allegro.pl/item841871504_foremki_do...fackelmann.html

alanis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,468
Dołączył: nie, 02 lip 06 - 11:50
Skąd: Gród Kraka ;-)
Nr użytkownika: 6,484




post śro, 09 gru 2009 - 19:18
Post #111

antenka już pomogła, puzzle rzeczywiście zakupione na allegro.
Ja polecam dla tych którzy posiadają już ciastolinę albo zamierzają nabyć zestaw foremek, one są niby do ciasta ale idealnie nadają się do zabawy ciastoliną, są naprawdę śliczne, duże, kolorowe i mamy zabawę na długo bo foremek jest 100 w tym alfabet i cyferki, ja zamierzam je też wykorzystać do pierników 06.gif

https://allegro.pl/item841871504_foremki_do...fackelmann.html



--------------------
Chrzest Zuzanki
nasze 9 miesięcy
Zuzinkowe zabawy
Gadu-gadu z mamuniÄ…
Zuzia-bo tygryski lubią brykać...

Zuzinku może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla nas jesteś całym światem!
> ZABAWKI - hity, kity, sÅ‚owem polecamy, odradzamy
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 24 cze 2024 - 04:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama