Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Chałka obiecana Duszkowi ;)

> 
eJustynka
piÄ…, 04 kwi 2003 - 21:54
Składniki:

1/2 kg mÄ…ki
12 1/2 dag masła
3/4 szklanki cukru
5 dag drożdży
3 żółtka
1 szklanka mleka
szczypta soli
masło do blachy
1 jajko do smarowania

*******************************

Rozkruszone drożdże rozcieramy z łyżką cukru, gdy się rozpłyną wlewamy do nich lekko podgrzane mleko.
Mąkę wsypujemy do miski - w środku robimy dołek - dodajemy szczyptę soli. Wlewamy drożdże, dodajemy żółtka i pozostały cukier. Dokładnie wyrabiamy. Gdy ciasto zaczyna odstawać od ścianek naczynia dodajemy roztopione, ciepłe, ale nie gorace masło. Ponownie wyrabiamy.
Wyrobione ciasto przykrywamy ściereczką i i odstawiamy do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.

Gdy podwoi swoją objętość, rozwałkowujemy na gruby prostokąt i dzielimy go na 6 części (ja odkrawam nożem) Z każdej części formujemy wałeczeko długości ok. 25 cm. Zlepiamy końce 3 wałeczków i zaplatamy warkocz. Chałki ułożyć na wysmarowanej masłem blasze i przykrywany ściereczką, odstawiamy do wyrośnięcia. Nagrzewamy piekarnik do 220 stopni. Chałki smarujemy roztrzepanym jajkiem (lub samym białkiem) i dajemy do piekarnika na 15 - 20 min.

W wersji lux można przed pieczeniem posypać je dodatkowo płatkami migdałowymi icon_wink.gif

Smacznego.
eJustynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 384
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 11:00
SkÄ…d: Ruda ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 284

GG:


post piÄ…, 04 kwi 2003 - 21:54
Post #1

Składniki:

1/2 kg mÄ…ki
12 1/2 dag masła
3/4 szklanki cukru
5 dag drożdży
3 żółtka
1 szklanka mleka
szczypta soli
masło do blachy
1 jajko do smarowania

*******************************

Rozkruszone drożdże rozcieramy z łyżką cukru, gdy się rozpłyną wlewamy do nich lekko podgrzane mleko.
Mąkę wsypujemy do miski - w środku robimy dołek - dodajemy szczyptę soli. Wlewamy drożdże, dodajemy żółtka i pozostały cukier. Dokładnie wyrabiamy. Gdy ciasto zaczyna odstawać od ścianek naczynia dodajemy roztopione, ciepłe, ale nie gorace masło. Ponownie wyrabiamy.
Wyrobione ciasto przykrywamy ściereczką i i odstawiamy do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.

Gdy podwoi swoją objętość, rozwałkowujemy na gruby prostokąt i dzielimy go na 6 części (ja odkrawam nożem) Z każdej części formujemy wałeczeko długości ok. 25 cm. Zlepiamy końce 3 wałeczków i zaplatamy warkocz. Chałki ułożyć na wysmarowanej masłem blasze i przykrywany ściereczką, odstawiamy do wyrośnięcia. Nagrzewamy piekarnik do 220 stopni. Chałki smarujemy roztrzepanym jajkiem (lub samym białkiem) i dajemy do piekarnika na 15 - 20 min.

W wersji lux można przed pieczeniem posypać je dodatkowo płatkami migdałowymi icon_wink.gif

Smacznego.

--------------------
user posted image user posted image
Mika
nie, 06 kwi 2003 - 00:22
Narobiłaś mi smaka icon_lol.gif Chociaż to nie dla mnie to "podwędzę" Twój przepis icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 06 kwi 2003 - 00:22
Post #2

Narobiłaś mi smaka icon_lol.gif Chociaż to nie dla mnie to "podwędzę" Twój przepis icon_wink.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
eJustynka
nie, 06 kwi 2003 - 10:15
CYTAT(Mika)
NarobiÅ‚aÅ› mi smaka  :lol:  Chociaż to nie dla mnie to "podwÄ™dzÄ™" Twój przepis  :wink:   icon_biggrin.gif


Ależ proszę bardzo icon_biggrin.gif

Zamiast chałki, można z tego ciasta formować wszelkiego rodzaju rogale, bułki, bułeczki... Jednym słowem wszystkie wariacje chałkowe dozwolone icon_wink.gif
Pozdrawiam.
eJustynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 384
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 11:00
SkÄ…d: Ruda ÅšlÄ…ska
Nr użytkownika: 284

GG:


post nie, 06 kwi 2003 - 10:15
Post #3

CYTAT(Mika)
NarobiÅ‚aÅ› mi smaka  :lol:  Chociaż to nie dla mnie to "podwÄ™dzÄ™" Twój przepis  :wink:   icon_biggrin.gif


Ależ proszę bardzo icon_biggrin.gif

Zamiast chałki, można z tego ciasta formować wszelkiego rodzaju rogale, bułki, bułeczki... Jednym słowem wszystkie wariacje chałkowe dozwolone icon_wink.gif
Pozdrawiam.

--------------------
user posted image user posted image
Gosia1
pon, 07 kwi 2003 - 11:23
Mniam JustyÅ› - zaraz upiekÄ™. icon_smile.gif

Całuski
Gosia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,554
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 16:38
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 123

GG:


post pon, 07 kwi 2003 - 11:23
Post #4

Mniam JustyÅ› - zaraz upiekÄ™. icon_smile.gif

Całuski

--------------------


> ChaÅ‚ka obiecana Duszkowi ;)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 15:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama