Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

makijaż

> 
lea

Go??







post nie, 06 kwi 2003 - 16:00
Post #1

Droga Kasiu

Należę do kobiet, które raczej nigdy się nie malowały, i nie stosowałam prawie żadnych kosmetyków upiekszających. Ale jakiś czas temu otrzymałam trochę kosmetyków w prezencie i zaczęła sie moja ciekawość...

Kasiu jak wykonać prawidłowy makijaż na codzień ? jakiego pudru czy fluidu używać i dlaczego ?

Na dodatek nie mam pojęcia jak się umalować, które kolory cieni, szminki są odpowiednie dla mojej urody ?

Jestem ciemnÄ… szatynkÄ…, mam zielone oczy.

Aha i jeszcze jedno pytanie, jakie szminki lub kredki do ust po np. 2-3 godz. nie zmienią koloru na ustach ? i w jaki sposób malować oczy by optycznie je powiększyć ? oraz jak ogólnie rozjaśnić cerę ?

Marzy mi się świeży i młody wygląd.

Bedę Ci Kasiu niezmiernie wdzięczna za odpowiedzi

lea
gosiar
nie, 06 kwi 2003 - 21:14
Lea icon_smile.gif
Ponieważ nie malowałaś się nagminnie icon_wink.gif proponuje zajrzeć na www.wizaz.pl, tam poczytasz o wszystkich interesujących Cie kosmetykach i zobaczysz wsapaniałe makijaże icon_biggrin.gif Ach jak te kobietki to robią icon_mrgreen.gif
gosiar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 60
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 21:46
SkÄ…d: o-ka
Nr użytkownika: 271




post nie, 06 kwi 2003 - 21:14
Post #2

Lea icon_smile.gif
Ponieważ nie malowałaś się nagminnie icon_wink.gif proponuje zajrzeć na www.wizaz.pl, tam poczytasz o wszystkich interesujących Cie kosmetykach i zobaczysz wsapaniałe makijaże icon_biggrin.gif Ach jak te kobietki to robią icon_mrgreen.gif

--------------------
Pozdrawiam-mama syneczka :)
lea

Go??







post nie, 06 kwi 2003 - 22:31
Post #3

Gosiar icon_smile.gif

Dziękuję - tylko, kurcze czy dam radę w tym wszystkim znaleźć odpowiedzi na moje pytania ?icon_lol.gif

pozdrawiam lea
kasiarybka

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 16:29
Post #4

"Kasiu jak wykonać prawidłowy makijaż na codzień ? jakiego pudru czy fluidu używać i dlaczego ?"
Makijaż codzienny różni się od wieczorowego "natężeniem", niekoniecznie kolorami. Na codzień malujemy się po prostu delikatniej.Makijaż codzienny wykonuje się koniecznie przy świetle dziennym, czyli takim w jakim będziemy w tym makijażu przebywać icon_smile.gif
Jak dobrać podkład ?
Kolor podkładu musi być taki sam jak kolor skóry. Podkład zbyt jasny stważa wrażenie maski na twarzy, natomiast zbyt ciemny podkreśla zmarszczki i postarza.Przy wyborze podkładu może wydawać się, że kilka odcieni pasuje do naszej karnacji. Najlepszy podkład to taki który znika i idealnie łączy się z kolorem twarzy i szyi. ( podkład sprawdzamy , nie na dłoni !!!!!!! a na linii kości szczękowej )
1
Nie należy dobierać podkładu kiedy mamy umalowaną twarz.
2
Jeśli żaden kolor podkładu nam nie pasuje, możemy mieszać różne podkłady.
3
Podkład dobieramy tylko w dobrym, naturalnym oświetleniu. Sztuczne oświetlenie może zmieniać barwy.
4
Podkład w słoiczku /kompakcie zawsze wygląda ciemniej niż nałożony na skórę.
5
Wraz ze zmianami pór roku, zmienia sie koloryt skóry. Zawsze trzeba dobierac podkład do obecnego koloru cery.
6
Nakładając podkład również na szyję, należy pamietać, że skóra szyii jest jaśniejsza niż skóra twarzy, trzeba wybrać inny podkład.
Dla uzyskania efektu "opalonej" twarzy należy wybraż puder sypki o ton ciemniejszy niż podkład.

"Na dodatek nie mam pojęcia jak się umalować, które kolory cieni, szminki są odpowiednie dla mojej urody ?

Jestem ciemnÄ… szatynkÄ…, mam zielone oczy"
Szkoda, że nie mogę zobaczyć chociaż Twojego zdjęcia byłoby mi o niebo łatwiej dobrać odpowiednie dla Ciebie kolory.
Kolory w makijazu Å‚Ä…czÄ… siÄ™ w "rodziny"
-kolory ciepłe
-kolory zimne
-kolory neutralne.
Wydaje mi się, że do Ciebie pasować będą kolory zimnie i oczywiście neutralne.
Kolory zimne : ciemne, zgniłe zielenie, szarości (od grafitowego po mysi )
ciemne niebieskości (jak niebo w letni wieczór icon_smile.gif)
ciemne fiolety z dodatkiem delikatnego lila róż. ( dużo zależy od koloru ubrania )Nie musisz rezygnować z odcieni ciepłych, ale wybieraj ciemniejsze kolory. Niech to nie będzie kolor kakao, ale np czekolada, jasny beż.
Pamiętaj ,że makijaż dzienny trzeba wykonywać w świetle dziennym icon_smile.gif
Kolory pomadek:
Zdecydowanie kolory zimne: wiśnia np, rewelacyjnie wygląda na ustach szatynki icon_smile.gif
Trwałe pomadki, to pomadki pudrowe, należy jednak pamiętać, że one wysuszają usta, dlatego przed nałożeniem takiej pomadki trzeba posmarować usta kremem nawilżającym i poczekac aż wsiąknie.
Jest taka dobra sprawdzona metoda na trwały makijaz ust:
-nałóż krem i podkład ( na usta )
-przypudruj je pudrem sypkim
-nałóż pomadkę
znów przypudruj
-nałóż jeszcze raz delikatną warstwę pomadki, najlepiej pędzelkiem do ust.
"w jaki sposób malować oczy by optycznie je powiększyć ? oraz jak ogólnie rozjaśnić cerę ? "
Nałożyć jasny cień od rzęs do brwi, cień powinien być być jaśniejszy niż naturalny odcień skóry.
Cień pośredni (kolor) nałożyć na zgięciu powieki i rozprowadzić w kierunku brwi i na zewnątrz.
Kredką do oczu obrysować kontur oka wzdłóż linii górnychrzęs. Linię wyciągnąć po za rzęsy.
Lekko obrysować zarys dolnej powieki kredką w niezbyt ciemnym kolorze.
Dwukrotnie wytuszować rzęsy.
Jeśli chodzi o rozjaśnienie twarzy , koniecznie muszę zobaczyć jaki masz krztałt twarzy, wtedy będę mogła powiedzieć Ci jakie partie trzeba rozjaśnić a jakie przyciemnić.
Pozdrawiam wiosennie KasiaRybka.icon_smile.gif
lea

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 17:13
Post #5

uuuuuuuu Kasieńkooo

duuużo tego, muszę ze 3x poczytać aby załapać ale cosik mi się wydaje, że nie podołam icon_cry.gif najgorszy to chyba ten makijaż oczu ( jak dla mnie ) no i wprawa, której nie mam icon_sad.gif Ach móc sie z Tobą spotkać.. chociaz raz icon_rolleyes.gif ... pomarzyć zawsze można...

bardzo Ci Kasiu dziękuję, hmm może wyślę Ci maila z załącznikiem zdjęcia mojej twarzy ?

ciepło pozdrawiam - lea
kasiarybka

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 18:12
Post #6

LeuÅ› Kochana icon_smile.gif
Makijaż oczu jest prosty, kwestia wprawy, napewno sobie poradzisz icon_smile.gif
Posłuchaj :
Najpierw malujesz całą powiekę jasnym kolorem, np: beżem (dla wyrównania koloru powieki ).
Póżniej nakładasz cień kolorowy, zaczynając od kącika oka(tego blisko nosa) i rozciągając go na zewnątrz,( w stronę uszu ) cienkim paskiem. Moze to być kolor ciut ciemniejszy tylko, od koloru podkładowego.
Następnie, twardym pędzelkiem nakładasz najciemniejsdzy kolor, na "końcówki" powieki tak żeby kolor ten stworzył trójkąt, którego czubek będzie zaczynał się u podstawy rzęs a ramiona będą rozchodzić się , jedno do góry w stronę brwi, drugie płasko po linii rzęs.
W wiadomości prywatnej podałam Ci Leuś swój numer GG i mail Pisz....Pozdrawiam KasiaRybka
Magda_mama_Majun...
wto, 08 kwi 2003 - 22:46
Droga Kasiu,
mam ten sam problem co Lea icon_sad.gif . Bardzo proszę o rady, jeśli oczywiście znajdziesz trochę czasu i ochoty - mogę wysłać zdjęcie.
Pozdrawiam Magda.
Magda_mama_Majun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:12
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 405




post wto, 08 kwi 2003 - 22:46
Post #7

Droga Kasiu,
mam ten sam problem co Lea icon_sad.gif . Bardzo proszę o rady, jeśli oczywiście znajdziesz trochę czasu i ochoty - mogę wysłać zdjęcie.
Pozdrawiam Magda.

--------------------
Magda_mama_Majuni
BEATAS
wto, 08 kwi 2003 - 23:57
Niestety, mi pomoze tylko operacja plastyczna icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

BEATAS
BEATAS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 40
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 15:57
SkÄ…d: Gdansk
Nr użytkownika: 301




post wto, 08 kwi 2003 - 23:57
Post #8

Niestety, mi pomoze tylko operacja plastyczna icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

BEATAS

--------------------
mama Damianka (09.12.2000) i Ani (10.07.2002)
user posted image
kaasia
śro, 09 kwi 2003 - 22:12
A czy mogłabyś zdradzić, jaki cienie wg ciebie sa najlepsze - tzn. trwałe (żeby przetrwały 8-10 godzin na powiekach bez żadnych grudek... a może to zależy os sposobu nakładania)?

Pozdrawiam - też wiosennie

kaasia
kaasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 54
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 00:10
Nr użytkownika: 317




post śro, 09 kwi 2003 - 22:12
Post #9

A czy mogłabyś zdradzić, jaki cienie wg ciebie sa najlepsze - tzn. trwałe (żeby przetrwały 8-10 godzin na powiekach bez żadnych grudek... a może to zależy os sposobu nakładania)?

Pozdrawiam - też wiosennie

kaasia
kasiarybka

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 11:23
Post #10

Sporo zależy od sposobu nałożenia.
Najpierw trzeba nałożyć krem, póżniej podkład i dopiero póżniej cienie.
Dobre są z Margaret Astor- takie miękkie, delikatne, nie zbijają się w grudki.
Bourjois-super.
Inglot, też są spoko.......
Najlepiej kupując "macnąć" palcem, kiedy będziesz czuła pod opuszkami konsystencję kremu to OK.


Pozdrawiam KasiaRybka.
lea

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 13:33
Post #11

Kasiu

zanim nałożę cienie powinnam na powieki nałożyć krem i podkład ? a jaki to ma być krem ? i czy chodzi o taki podkład jaki nakładam na twarz ?

pozdrawiam - lea, która ostatnio zadręcza pytaniami Kaśkę icon_wink.gif
kasiarybka

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 14:26
Post #12

Leuś, pierwsza czynność makijażu to nakładanie kremu. Najlepiej nawilżającego, póżniej możesz przytuszować niedoskonałości korektorem i nałożyć go również na powieki (cienie się lepiej trzymają), następnie nakładasz podkład, na całą twarz, łącznie z powiekami i ustami i wtedy cienie.
taaaaaaka laska będziesz icon_smile.gif
lea

Go??







post piÄ…, 11 kwi 2003 - 09:33
Post #13

Kasiulu - mocno w to wÄ…tpiÄ™ icon_wink.gif

czekam z niecierpliwością na Twoja poradę jak już sobie obejrzysz moje "doskonałe" icon_eek.gif zdjęcie hihi icon_biggrin.gif

ciepło pozdrawiam - lea
Magda_mama_Majun...
piÄ…, 11 kwi 2003 - 09:40
Kasiurybko, czy mogę liczyć na twoją poradę icon_question.gif
Magda_mama_Majun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:12
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 405




post piÄ…, 11 kwi 2003 - 09:40
Post #14

Kasiurybko, czy mogę liczyć na twoją poradę icon_question.gif

--------------------
Magda_mama_Majuni
kasiarybka

Go??







post piÄ…, 11 kwi 2003 - 09:57
Post #15

Tak dziewczynki Kochane......wszystkim pomogę w miarę moich mozliwości.
Proszę tylko o cierpliwość i zrozumienie, Weronika czasami nie pozwala mi usiąść icon_smile.gif
Najlepiej byłoby gdybym widziała Wasze twarze (zdjęcia).....wtedy łatwiej cokolwiek powiedziec icon_smile.gif
Potwora
nie, 13 kwi 2003 - 22:16
Kochana Leo, jeżeli mogę się podłączyć pod porady Kasi... może to Ci się przyda...:
Jeżli jesteś osobą "nieobytą" z makijażem radzę zacznij od wariantu najprostszego czyli podkład + cienie + maskara + błyszczyk - w tym wypadku poza ewidentnym niedobraniem kolorystycznym trudno coś zepsuć. wink.gif
Wybierz lekki transparetny podkład, taki, który tylko wyrównuje koloryt cery - najłatwiej się je nakłada, potem dobrze jest przejechać po buzi szerokim pędzlem z odrobiną pudru sypkiego, na powieki można nałożyć jeden cień, rozświetlający powiekę ( świetlisty beż np.), troszkę cienia pod łukiem brwiowym, starannie wytuszowane rzęsy i odrobina błyszczyku na usta (dopasowanego kolorystycznie do cienia) - to wszystko, nie zabierze taki makijaż zbyt dużo czasu a efekt murowany.

pozdrowionka Ola
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 13 kwi 2003 - 22:16
Post #16

Kochana Leo, jeżeli mogę się podłączyć pod porady Kasi... może to Ci się przyda...:
Jeżli jesteś osobą "nieobytą" z makijażem radzę zacznij od wariantu najprostszego czyli podkład + cienie + maskara + błyszczyk - w tym wypadku poza ewidentnym niedobraniem kolorystycznym trudno coś zepsuć. wink.gif
Wybierz lekki transparetny podkład, taki, który tylko wyrównuje koloryt cery - najłatwiej się je nakłada, potem dobrze jest przejechać po buzi szerokim pędzlem z odrobiną pudru sypkiego, na powieki można nałożyć jeden cień, rozświetlający powiekę ( świetlisty beż np.), troszkę cienia pod łukiem brwiowym, starannie wytuszowane rzęsy i odrobina błyszczyku na usta (dopasowanego kolorystycznie do cienia) - to wszystko, nie zabierze taki makijaż zbyt dużo czasu a efekt murowany.

pozdrowionka Ola
Magda_mama_Majun...
pon, 14 kwi 2003 - 00:05
Kasiarybka napisała: "Najlepiej byłoby gdybym widziała Wasze twarze (zdjęcia).....wtedy łatwiej cokolwiek powiedziec icon_smile.gif"
Ratunku icon_exclaim.gif , jak mam umieścić tutaj swoją twarz?? Próbuję, próbuję i nic mi z tego nie wychodzi icon_cry.gif
Pomóżcie kobietki kochane icon_lol.gif
Magda_mama_Majun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 22:12
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 405




post pon, 14 kwi 2003 - 00:05
Post #17

Kasiarybka napisała: "Najlepiej byłoby gdybym widziała Wasze twarze (zdjęcia).....wtedy łatwiej cokolwiek powiedziec icon_smile.gif"
Ratunku icon_exclaim.gif , jak mam umieścić tutaj swoją twarz?? Próbuję, próbuję i nic mi z tego nie wychodzi icon_cry.gif
Pomóżcie kobietki kochane icon_lol.gif

--------------------
Magda_mama_Majuni
kunka
pon, 14 kwi 2003 - 10:10
Rybeńko kochana ja też chcę byc piękna! Pomożesz? Kunka
kunka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 138
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 14:23
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 418




post pon, 14 kwi 2003 - 10:10
Post #18

Rybeńko kochana ja też chcę byc piękna! Pomożesz? Kunka
lea

Go??







post pon, 14 kwi 2003 - 10:20
Post #19

Kasiu i Olaart - dzięki za rady, obawiam sie jednak, że będę zmuszona do zaniechania upiększeń. icon_sad.gif
Moja cera jest w obecnej chwili w fatalnym stanie icon_sad.gif nie toleruje żadnych kosmetyków, nawet mam kłopot z maseczkami, pelingiem, czy kremem. Co bym nałożyła czuję okropne pieczenie icon_sad.gif
Mam nawet tonik AA bezalkoholowy nawet on źle działa na moja cerę icon_sad.gif

Obecnie skóra na twarzy jest zaczerwieniona - porobiły się plamy , sucha i piecze icon_sad.gif niczym nie mogę jej nawilżyć icon_sad.gif

doszło do tego, że smaruje ją Bartsia oliwką Bambino.

RATUNKUUUU !!!
lea
Ewa
pon, 14 kwi 2003 - 17:15
Kasiuniu-ekspercie!

Hihi, ale sie podlizalam na wstepie icon_biggrin.gif

A ja zawsze mialam problem z podkladem. Nie wiem, moze zlych podkladow uzywalam, albo zle je nakladalam, a moze za cienko, za grubo ???
Zawsze wychodzi to nierowno, jakies placki, smugi itp. Mam bardzo
sucha cere. Oczywiscie stosowalam pod fluid krem nawilzajacy.

Help
Ewa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 10:16
Skąd: Pruszków
Nr użytkownika: 329

GG:


post pon, 14 kwi 2003 - 17:15
Post #20

Kasiuniu-ekspercie!

Hihi, ale sie podlizalam na wstepie icon_biggrin.gif

A ja zawsze mialam problem z podkladem. Nie wiem, moze zlych podkladow uzywalam, albo zle je nakladalam, a moze za cienko, za grubo ???
Zawsze wychodzi to nierowno, jakies placki, smugi itp. Mam bardzo
sucha cere. Oczywiscie stosowalam pod fluid krem nawilzajacy.

Help

--------------------
Ewa, mama Jasia (16.01.2003)
user posted image
> makijaż
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 10:20
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama